Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#7201 PostWysłany: 17 Gru 2022 22:10 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Ja generalnie nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś dalej Revoluta używa skoro rynek przez te wszystkie lata tak się zmienił i tak naprawdę w wielu przypadkach lepiej się opłaca korzystać z oferty zwykłego, polskiego banku... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Revolut
#7202 PostWysłany: 17 Gru 2022 22:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
Bo ma inne zalety, których nie mają zwykłe polskie banki. Choćby jednorazówki, który bywają bardzo przydatną rzeczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7203 PostWysłany: 17 Gru 2022 22:33 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Co to są jednorazówki?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7204 PostWysłany: 17 Gru 2022 22:49 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
f0ku5 napisał(a):
Ja generalnie nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś dalej Revoluta używa skoro rynek przez te wszystkie lata tak się zmienił i tak naprawdę w wielu przypadkach lepiej się opłaca korzystać z oferty zwykłego, polskiego banku... ;)
U mnie, po dzisiejszej transakcji z prowizją 1,5% Revolut wylatuje z szufladki w głowie "tania karta do płacenia za granicą"... Tak po prostu, zgodnie z cennikiem...
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7205 PostWysłany: 17 Gru 2022 23:33 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
OSK napisał(a):
Dlatego się przesiadłem na Aiona. Nie muszę się zastanawiać w jaki dzień tygodnia chcę zapłacić.

Odnośnie konta w Aion.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego , że tzw. konto Light , które jakoby jest bezpłatne, kosztuje w tym momencie ok. 81zł rocznie.
5000 zł trzymane na koncie oprocentowanym na 6% daje roczny zysk -300 zł,
oprocentowanie lokat w tym momencie jest na poziomie 8%, a więc zysk roczny od kwoty 5000 zł może wynieść 400zł.
Różnica minus podatek Belki daje koszt korzystania z konta Light.O
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7206 PostWysłany: 18 Gru 2022 00:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
piotrkr napisał(a):
Co to są jednorazówki?

wirtualne karty kredytowe generowane tylko do jednej transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7207 PostWysłany: 18 Gru 2022 01:01 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 361
merlot55 napisał(a):
OSK napisał(a):
Dlatego się przesiadłem na Aiona. Nie muszę się zastanawiać w jaki dzień tygodnia chcę zapłacić.

Odnośnie konta w Aion.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego , że tzw. konto Light , które jakoby jest bezpłatne, kosztuje w tym momencie ok. 81zł rocznie.
5000 zł trzymane na koncie oprocentowanym na 6% daje roczny zysk -300 zł,
oprocentowanie lokat w tym momencie jest na poziomie 8%, a więc zysk roczny od kwoty 5000 zł może wynieść 400zł.
Różnica minus podatek Belki daje koszt korzystania z konta Light.O

Gdybyś tylko jeszcze wziął pod uwagę że trzymając 5k na lokacje po roku masz 17% mniej :D to było by ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7208 PostWysłany: 18 Gru 2022 01:21 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
marek2011 napisał(a):
Bo ma inne zalety, których nie mają zwykłe polskie banki. Choćby jednorazówki, który bywają bardzo przydatną rzeczą.

I jakie to są te inne zalety oprócz jednorazówek? Blokady konta i środków bez powodu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7209 PostWysłany: 18 Gru 2022 03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
marrak napisał(a):
opłata za wymianę walut powyżej 5000PLN w najniższym planie są od zawsze, od samego początku.

No nie - na początku w darmowym planie w PL było to 20 lub 25 tysięcy (nie pamiętam) - spadło do 5 jakieś 2-3 lata temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rllDNL lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7210 PostWysłany: 18 Gru 2022 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
@f0ku5, jak Ci Revo nie pasuje to nie korzystaj, ale ciekawy jestem jakie lepsze konto jest w zwykłym banku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7211 PostWysłany: 18 Gru 2022 11:19 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Nigdzie nie napisałem, że jest lepsze tylko że lepiej się opłaca. Ja na przykład wychodzę z założenia, że w razie jakichkolwiek problemów wolę się kontaktować z polskim bankiem, a nie z botem jakiegoś fintechu.
Revoluta bez żadnego problemu zastępuje konto w Pekao S.A., karta Visa Świat Intensive w mBanku, BLIK zbliżeniowy, itp. I nie ma żadnych dodatkowych, bezsensownych opłat w weekendy, jak i limitów bezpłatnego przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7212 PostWysłany: 18 Gru 2022 14:21 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
marrak napisał(a):
Gdybyś tylko jeszcze wziął pod uwagę że trzymając 5k na lokacje po roku masz 17% mniej :D to było by ok.


To złe myślenie. Pieniądze tracą na wartości w każdej formie. Na lokatach masz pewny i przewidywalny wzrost ilości środków.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7213 PostWysłany: 18 Gru 2022 15:00 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
To nie jest do końca złe myślenie - pieniądze ulokowane gdziekolwiek poniżej poziomu inflacji (w PL teraz 17,5%) tracą na wartości. Możemy się spierać co do jej faktycznego poziomu (bo patrząc po cenach artykułów spożywczych pewnie 50%).
Nie ulega wątpliwości, że lokata bankowa jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania i dość trudno znaleźć coś, co z porównywalnym ryzykiem przegoni nam inflację.
Niemniej jednak faktycznie można oszacować koszt utrzymania tego konta w sposób o jakim napisał wcześniej @merlot55 i popatrzeć czy nam się to opłaca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7214 PostWysłany: 18 Gru 2022 15:02 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 361
@piotrkr No nie wiem. Jak dla mnie to złe myślenie to jest wrzucenie 5k na 8% lokatę tylko po to żeby po roku cieszyć się że zwróci ona opłaty za konto i prowizje przy ew. nagłej płatności w obcej walucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7215 PostWysłany: 18 Gru 2022 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@novart To nie czasy na oszczędzanie, a na wydawanie oszczędności polując na okazje :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7216 PostWysłany: 18 Gru 2022 16:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
novart napisał(a):
Nie ulega wątpliwości, że lokata bankowa jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania i dość trudno znaleźć coś, co z porównywalnym ryzykiem przegoni nam inflację.

obligacje 4 letnie daja 7 procent w pierwszym roku, potem wysokosc inflacji plus 1 procent w kolejnych latach. oczywiscie minus podatek Belki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzenio1970 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7217 PostWysłany: 18 Gru 2022 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Ale co ta dyskusja o % i oszczędzaniu ma do tematu revolut ?,
a jeśli chodzi o porównanie kart wielowalutowych to karta mbanku jest ok, miałem ją ponad 2 lata, ale jak pamiętam kosztuje 10 zł miesięcznie, więc jak dla kogoś 1,5% opłaty w weekend to jest dużo to o czym rozmawiamy ?, inne banki podobnie albo płatne rachunki, albo karta, albo warunki do spełnienia, więc jeśli chodzi o koszty użytkowania karty to jednak z revo będzie najtaniej, a nie w zwykłym polskim banku
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7218 PostWysłany: 18 Gru 2022 19:48 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Kartę z mBanku, można teraz dostać w promocji na 12 miesięcy, za free. Ostatnio chyba była promocja na dwa lata za free, więc będzie chyba lepszą opcją niż Revo.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7219 PostWysłany: 18 Gru 2022 20:33 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Przyznam, że trochę się pogubiłem, kto za czym argumentuje i co proponuje ;)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7220 PostWysłany: 18 Gru 2022 20:50 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
kostek966 napisał(a):
Ale co ta dyskusja o % i oszczędzaniu ma do tematu revolut ?,
a jeśli chodzi o porównanie kart wielowalutowych to karta mbanku jest ok, miałem ją ponad 2 lata, ale jak pamiętam kosztuje 10 zł miesięcznie, więc jak dla kogoś 1,5% opłaty w weekend to jest dużo to o czym rozmawiamy ?, inne banki podobnie albo płatne rachunki, albo karta, albo warunki do spełnienia, więc jeśli chodzi o koszty użytkowania karty to jednak z revo będzie najtaniej, a nie w zwykłym polskim banku
W dalszym ciągu się mylisz. Jeśli już tak to wszystko analizujemy to najtaniej będzie założyć konto w Pekao ;) Nawet jeśli nie będzie Twoim głównym to wystarczy wpływ 500 zł i 1 transakcja kartą w miesiącu żeby było za darmo. A karta zjada Revoluta na śniadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group