Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#7061 PostWysłany: 02 Lis 2022 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Dyspozycja wykonania przelewu zagranicznego wymaga wskazania opcji pokrycia jego kosztu.

Mamy tu do czynienia z:

tzw. opcją BEN (wszystkie koszty pokrywa odbiorca),

SHA (koszty pokrywa odbiorca wraz z nadawcą),

lub OUR (wszystkie koszty pokrywa nadawca).
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#7062 PostWysłany: 07 Lis 2022 15:47 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Okazało się, że to jakieś chwilowe problemy. Od wczoraj znowu hula.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7063 PostWysłany: 09 Lis 2022 22:41 

Rejestracja: 09 Cze 2019
Posty: 20
Sardynia, Cagliari - Banco di Sardegna - bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7064 PostWysłany: 11 Lis 2022 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
chcę poprosić znajomego w PL o przyjęcie dla mnie przelewu z brazylii (od innego właściciela Revoluta.... bądź niekoniecznie, nie wiem jeszcze :) ) w brazylijskich realach
1. Czy w ogóle jest to możliwe ?
2. Czy istnieje potem możliwość przekonwertowania jakoś sensownie tych reali np na PLN bądź Euro i przelew dalej (czyli właściciel Revoluta zamienia te BRL na PLN bądź € i przelewa mi na konto) ?

z góry dzięki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7065 PostWysłany: 11 Lis 2022 11:22 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@rw30,

Revolut obecnie nie popiera brazylijskiej waluty i dopiero w 2025 planowane, ale przelew w €, USD czy w PLN jest możliwy.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7066 PostWysłany: 14 Lis 2022 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Uwaga! W 3DSecure Revoluta jest poważny błąd, który już im zgłosiłem.
Próbując coś kupić online, podbiło cenę tuż przed pojawieniem się okna 3DS. Nie chcąc płacić tej wyższej ceny kliknąłem w przycisk "Cancel". Mimo to transakcja została zatwierdzona.
Zrobiłem później jeszcze kilka testów i okazało się, że gdy anuluję transakcję w oknie 3DS na komputerze, zawsze jest obciążenie lub próba obciążenia (gdy brakuje środków), a gdy anuluję transakcję w aplikacji, nie zgadzając się na pytanie o zatwierdzenie 3DS, to nigdy nie ma próby obciążenia (transakcja jest anulowana).

EDIT:
Na czacie mnie olali, nie widzą problemu :)

Oczywiście gdy ktoś zdobędzie dane naszej karty, to bez problemu może użyć jej i wyczyścić nasze konto, ale w przypadku Revolut nie mamy ochrony nawet w przypadku pojawienia się konieczności zatwierdzenia transakcji (3DSecure). Wystarczy nacisnąć "Cancel" w oknie 3DS na komputerze i transakcja jest zatwierdzana :)


Aktualizacja:
Przepraszam za zamieszanie. Podsłuchałem "ruch" w celu dokładniejszego zbadania problemu i okazało się, że to nie jest jednak problem Revoluta, tylko na 99,99% sprzedawcy lub platformy obsługującej płatność, która mimo otrzymania statusu "Cancelled", i tak próbuje obciążyć kartę (dokonać zakupu).
Ten sam problem (zatwierdzenie transakcji, mimo kliknięcia w anuluj w oknie 3DS) jest u tego sprzedawcy np. z kartą ZEN.


Ostatnio edytowany przez skrzat 15 Lis 2022 10:19, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7067 PostWysłany: 14 Lis 2022 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
po co cos kupowac zeby nie kupic? za co i gdzie ci podbilo cene? nie klikaj ani anuluj ani zatwierdz tylko zamknij okno
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7068 PostWysłany: 14 Lis 2022 21:17 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Chyba nie o to skrzatowi chodzi a o bezpieczenstwo rozwiazania ktore jest odpowiedzialne za bezpieczenstwo transakcji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7069 PostWysłany: 15 Lis 2022 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@luftairways część dotycząca kupowania nie ma tu znaczenia. Mogłem ją pominąć. Napisałem ją, aby pokazać, w jaki sposób przypadkowo odkryłem błąd.

EDIT:
Zaktualizowałem mój poprzedni post o więcej szczegółów nt. błędu.


Ostatnio edytowany przez skrzat 15 Lis 2022 10:38, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7070 PostWysłany: 15 Lis 2022 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
3DS jest dla wystawcy nie dla Ciebie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7071 PostWysłany: 15 Lis 2022 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
skrzat napisał(a):
@luftairways część dotycząca kupowania nie ma tu znaczenia. Mogłem ją pominąć. Napisałem ją, aby pokazać, w jaki sposób przypadkowo odkryłem błąd.

EDIT:
Zaktualizowałem mój poprzedni post o więcej szczegółów nt. błędu.


czyli jakiegoś deal miałeś i nie chcesz się podzielić :D
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7072 PostWysłany: 15 Lis 2022 22:11 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Ze dwa tygodnie temu na czacie Revo zgłosiłem problem z płatnością. Konsultant sam od siebie zaproponował opcję premium na 3 miesiące. Zdziwiłem, o nic nie prosiłem, nie byłem roszczeniowy. Jeżeli ktoś nie ma, to może przy okazji kolejnego kontaktu warto poprosić, po 3 miesiącach ma się automatycznie dezaktywować.

Przy okazji wyrobiłem sobie kartę, personalizacja i wysyłka za free.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7073 PostWysłany: 15 Lis 2022 22:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Revolut daje VISA Infinite.. acha ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7074 PostWysłany: 15 Lis 2022 22:34 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Uhmy tak Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7075 PostWysłany: 16 Lis 2022 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Za pepperem:
Revolut na Black Friday umożliwi aktywowanie palny metal na rok za pół ceny.
Zamiast 500zl zapłacimy 250zl.

Promocja skierowana jest do nowych, jak i obecnych użytkowników.

Promocja jest dostępna między 15 a 28 listopada dla nowych klientów oraz między 18 a 20 listopada dla obecnych klientów Revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7076 PostWysłany: 16 Lis 2022 23:27 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@Kothson Z ciekawości, co pokazuje BIN checker dla Infinite/Revolut? (Karta/kraj?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7077 PostWysłany: 17 Lis 2022 07:44 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
416598 BIN/IIN number is issued by and it's a Visa card and the country of issuing bank is United States.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7078 PostWysłany: 17 Lis 2022 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
W Revolut 99,99% wszystkich kart (nie ma znaczenia czy to fizyczna, wirtualna, jednorazowa) od dawna ma BIN 41659870 dla Visa, 53545670 dla Mastercard oraz dla konta Pro 51676070 (Mastercard).
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7079 PostWysłany: 17 Lis 2022 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Visa Infinite jest do planu Premium, czy do Metal również?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7080 PostWysłany: 17 Lis 2022 09:45 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 177
niebieski
@skrzat odnośnie Twojego błędu z 3DS to jest to po stronie konfiguracji sprzedawcy. W konfiguracji 3DS może sobie wybrać co robić z transakcją gdy 3DS jest fail - przepuścić płatność czy odrzucić. Większość normalnych sprzedawców wybierze odrzucenie żeby ustrzec się później przed chargebackiem, dostawca jednak w inny sposób może się przed nim bronić (logi z używania aplikacji chociażby).
W konfiguracji można także oddzielnie zrobić to dla danych kart, np. podzielić na Visa/MC i traktować je inaczej. Tak samo dla kodu kraju itp, wiele różnych czynników może być brane pod uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group