Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4881 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
Przy koncie premium/metal jest opcja '' ufaj temu urządzeniu'' i problem z kodami znika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: revolut
#4882 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
@Bonso mogą coś robić w apce, parę dni temu też znikły mi wszystkie podpięte karty, a godzinę później wszystko było na swoim miejscu.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4883 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
aragonix napisał(a):
Przy koncie premium/metal jest opcja '' ufaj temu urządzeniu'' i problem z kodami znika


Przy koncie "standard" też jest. Powoduje, że Revo nie żąda uwierzytelniania swoim kodem. Jednak przy podpinaniu nowej karty dalej żąda logowania w bankowości elektronicznej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4884 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
https://reclaimthenet.org/revolut-new-privacy-policy/

Revolut sprzedaje wasze dane, pozdro dla tych, którzy im dowód wysłali. XD
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4885 PostWysłany: 05 Lis 2019 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
A masz opcje założenia revoluta bez wysłania zdjęć? Zyjemy w takiej nieświadomości ile naszych prywatnych danych krąży po świecie i można je bez problemu wydobyć z wielu miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4886 PostWysłany: 05 Lis 2019 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Na początku się dało. Ja im wysłałem tylko prawko, z którym w razie czego niewiele da się zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4887 PostWysłany: 05 Lis 2019 21:47 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2896
złoty
Krupier napisał(a):
https://reclaimthenet.org/revolut-new-privacy-policy/

Revolut sprzedaje wasze dane, pozdro dla tych, którzy im dowód wysłali. XD

Wystarczy, na czacie lub mailowo, złożyć dyspozycję wycofania zgody udostępniania danych w celach marketingowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4888 PostWysłany: 05 Lis 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Ja to wiem, ty to wiesz, ile osób to przeoczy?

Do tego jeszcze trzeba wycofać zgodę na udostępnianie danych instytucjom kredytowym.

A cała sytuacja jest o tyle patologiczna, że takie zgody powinny być domyślnie na NIE skoro nikt przy zakładaniu konta się na nie nie zgadzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4889 PostWysłany: 05 Lis 2019 21:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A to przypadkiem nie jest możliwe do wyłączenia w ustawieniach? Widzę u siebie taka opcje, w menu Prywatność, chociaż nie wiem który przełącznik oznacza że się nie zgadzam

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4890 PostWysłany: 05 Lis 2019 22:08 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2896
złoty
No właśnie, chyba nie do końca. W menu prywatności możesz wyłączyć używanie danych w celu "targeted marketing", a na czacie czy pisemnie trzeba prosić o nie dzielenie się danymi (sharing) z innymi firmami.

Tu ciekawostka, że polityka prywatności zaczyna się od "We will: always keep your information safe and private; never sell your information; and allow you to manage and review your marketing choices at any time."
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4891 PostWysłany: 05 Lis 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
Dopiero od jutra można na czacie zgłosić, że nie akceptuje się opting out w nowej polityce prywatności i po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4892 PostWysłany: 05 Lis 2019 22:48 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Może ktoś wrzuciłby w języku angielskim jakiś skrót który będzie można skopiować i wkleić na czacie, że się nie zgadza na udostępnianie swoich danych itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4893 PostWysłany: 05 Lis 2019 22:52 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2896
złoty
aragonix napisał(a):
Dopiero od jutra można na czacie zgłosić, że nie akceptuje się opting out w nowej polityce prywatności i po problemie.


Mi przyjeli sprawę już dziś.

@ted07 Napisałem dokładnie tak: "I'd like to opt out from the marketing data sharing."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4894 PostWysłany: 05 Lis 2019 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
Ok mi napisali, że za 24h przyjmą mój wniosek.
Co więcej po aktualizacji apki mamy możliwość wyłączenia opcji tzw marketing ukierunkowany.


Ostatnio edytowany przez aragonix, 06 Lis 2019 00:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4895 PostWysłany: 06 Lis 2019 00:04 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Mi również przyjęli i potwierdzili dzisiaj.
Napisałem po polsku, że nie wyrażam zgody na udostępnianie moich danych oraz przetwarzanie ich w celach marketingowych (praktycznie skopiowałem odpowiednie frazy z ich dzisiejszego mailingu).Również po polsku dostałem odpowiedź potwierdzającą aktualizację informacji w ich systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4896 PostWysłany: 06 Lis 2019 08:05 

Rejestracja: 06 Lis 2019
Posty: 3
-- 06 Lis 2019 07:55 --

Mógłby ktoś wkleić takiego maila? Nic nie przyszło.

-- 06 Lis 2019 08:05 --

Jest niby ta nowa opcja w ustawieniach prywatności:
Marketing ukierunkowany
"Wycofaj zgodę na używanie Twoich danych przez platformy reklamowe stron trzecich w ukierunkowanych kampaniach reklamowych"

Pytanie za 100 punktów - włączyć ją czy wyłączyć?? Bo jest to tak napisane, że szkoda słów.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4897 PostWysłany: 06 Lis 2019 08:33 

Rejestracja: 27 Gru 2016
Posty: 24
Loty: 40
Kilometry: 100 411
juggler5 napisał(a):
@Bonso mogą coś robić w apce, parę dni temu też znikły mi wszystkie podpięte karty, a godzinę później wszystko było na swoim miejscu.


Nie wiem, próbowałem w odstępie paru godzin i nic się nie zmieniło. W Wietnamie od razu działało, z tym że tym razem zawiódł T-Mobile, nie było roamingu :lol: na szczęście po interwencji na ich czacie wszystko udało się ogarnąć ;)

elwirka napisał(a):
aragonix napisał(a):
Przy koncie premium/metal jest opcja '' ufaj temu urządzeniu'' i problem z kodami znika


Przy koncie "standard" też jest. Powoduje, że Revo nie żąda uwierzytelniania swoim kodem. Jednak przy podpinaniu nowej karty dalej żąda logowania w bankowości elektronicznej.


Dokładnie, mnie w Polsce nie pytali o kody, zasilenie trwało kilka sekund. W Chinach po prostu wywaliło mi kartę, a przy rejestracji trzeba było podać 3d secure. Na razie podłączyłem Google Pay, wydaje się odrobinę bezpieczniejsze, a transfer też jest natychmiastowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4898 PostWysłany: 06 Lis 2019 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
@aber Poniżej odpowiedź, którą otrzymałem chwilę temu:
Kod:
Żeby wyłączyć zgodę ten przełącznik musi być wyłączony, tzn być szary.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4899 PostWysłany: 06 Lis 2019 21:57 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Jakie macie przemyślenia na ten temat? Robić opt-out przez chata, czy własnie nie, bo taka akcja może nas wykluczyć z jakichś przyszłych usług Revoluta (może planują uruchomić jakieś kredyty/limity i dlatego muszą nas posprawdzać w biurach informacji kredytowej?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4900 PostWysłany: 06 Lis 2019 22:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Pieka napisał(a):
@aber Poniżej odpowiedź, którą otrzymałem chwilę temu:
Kod:
Żeby wyłączyć zgodę ten przełącznik musi być wyłączony, tzn być szary.
To odpowiedź jest sprzeczna z treścią przy przełączniku. Literalnie zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji powinno być włączone aby wycofać zgodę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group