Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Lista darmowych bankomatów na świecie: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 5792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 290  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4541 PostWysłany: 01 Sie 2019 17:14 

Tyle lat po Amber Gold i innych, a niektórzy dalej łykają pewne kwestie. Nie, nie chodzi mi o to, że Revolut jest jakimś przekrętem, bo tego nie wie nikt, pewnie intencje są ok. Ale litości, ta spółka nie ma żadnych fundamentów finansowych i liczenie, że w razie problemów coś się odzyska, itp. jest naiwne.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4542 PostWysłany: 01 Sie 2019 17:36 

W razie problemów jak zwykle najpierw spłaceni zostaną najwięksi, a dla najmniejszych nie zostanie nic.
 Relacje PM off  

#4543 PostWysłany: 01 Sie 2019 21:02 

srebrny
lluukk napisał(a):
Czy to jest niekonwencjonalne? Na pewno ;)
Różnica między konwencjonalnym kupowaniem akcji a kupowaniem w Revo jest taka:
Przy bankructwie "pośrednika w zakupie akcji"
- w przypadku konwencjonalnego dalej masz swoje 6.500.000 zł w akcjach
- w Revo z 6.500.000 zł masz 0 zł (słownie -zero-) bo w rzeczywistości nie posiadałeś realnych akcji

Revo chyba zaczyna się robić gwałtownie pęczniejącą bańką. Zaczynają na wszystkie możliwe sposoby pozyskiwać pieniądze od ludzi nie chcąc dać w zamian choćby gwarancji depozytów (a przecież dostali licencję) Zaczyna śmierdzieć.

Takich bzdur dawno tu nie czytałem. Nie masz bladego pojęcia, a dajesz wykłady z finansów, bankowości i rynków kapitałowych.
W razie bankructwa twoje akcje w "konwencjonalnej" (nie wiem, co to słowo ma znaczyć) spółce akcyjnej będą warte tyle, ile zechce zapłacić kupujący, czyli pewnie niewiele ponad 0-Zero, a nie jak sobie wymyśliłeś 6.500.000zl.
To tyle z mojej strony i proponuję nie zaśmiecać więcej wątku pseudowykladami.

Ostatnio edytowany przez jacek96, 01 Sie 2019 21:05, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#4544 PostWysłany: 01 Sie 2019 21:03 

złoty
nic nie zrozumiałeś...
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#4545 PostWysłany: 07 Sie 2019 12:32 

Loty: 138
Kilometry: 293 761
Jak wygląda kwestia korzystania z karty metalowej po zrezygnowaniu / nie przedłużeniu?

Chodzi mi o sytuacje gdzie zapisuje się na metal i po kilku miesiącach rezygnuje (albo znowu pojawi się promocja że będzie za polecenia, i po upływie darmowego okresu nie przedłużę).

Czy karta traci wazność i jet do kosza, czy ma ten sam numer co karta podstawowa i można dalej korzystać z metalowej tylko bez dodatkowych benefitów?

Uprzedzając pytanie... tak jestem na tyle pusty że zależy mi tylko na fakcie że karta jest metalowa a nie plastikowa :)

#4546 PostWysłany: 07 Sie 2019 12:46 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 140 928
niebieski
Janobr napisał(a):
Jak wygląda kwestia korzystania z karty metalowej po zrezygnowaniu / nie przedłużeniu?

Chodzi mi o sytuacje gdzie zapisuje się na metal i po kilku miesiącach rezygnuje (albo znowu pojawi się promocja że będzie za polecenia, i po upływie darmowego okresu nie przedłużę).

Czy karta traci wazność i jet do kosza, czy ma ten sam numer co karta podstawowa i można dalej korzystać z metalowej tylko bez dodatkowych benefitów?

Uprzedzając pytanie... tak jestem na tyle pusty że zależy mi tylko na fakcie że karta jest metalowa a nie plastikowa :)

Karta będzie bezużyteczna jesli jej nie przedluzszysz na kolejny okres. Gdybyś chciał zrezygnować w trakcie rocznej umowy, bo gdzieś pojawiła się promocja to zapłacisz karę za rezygnację.
 Relacje PM off  

#4547 PostWysłany: 07 Sie 2019 13:59 

platynowy
Cytuj:
Karta będzie bezużyteczna

E tam, nadal może nią szpanować ;-)

#4548 PostWysłany: 07 Sie 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Loty: 63
Kilometry: 141 928
srebrny
aragonix napisał(a):
Janobr napisał(a):

Karta będzie bezużyteczna jesli jej nie przedluzszysz na kolejny okres. Gdybyś chciał zrezygnować w trakcie rocznej umowy, bo gdzieś pojawiła się promocja to zapłacisz karę za rezygnację.

A opłata za rezygnację to dwukrotność opłaty miesięcznej (przynajmniej w planie SIlver).
 Relacje PM off  

#4549 PostWysłany: 07 Sie 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 140 928
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
Karta będzie bezużyteczna

E tam, nadal może nią szpanować ;-)
Racja
 Relacje PM off  

#4550 PostWysłany: 08 Sie 2019 18:49 

Witajcie,

Zaznaczam, że ja nie jestem taki techniczny. Szykuje mi się pobyt u córki w Paryżu i to na prawie 3 miesiące i oprócz tego będzie dużo zwiedzania w tym inne państwa sąsiednie. No i tak poczytałem o tym Revolut bo w moim obecnym banku(Inteligo) to drogi biznes tak płacić kartą. Nie chcę wyjść na osobę nietechniczną co w sklepie zabawki wnukowi nie może kupić albo nie umie pieniędzy wyjąć z bankomatu.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Zamawiam kartę za 10 zł i zakładam konto - to rozumiem
2. Wpłacam PLN na to konto z Inteligo - to też jasne
3. A co z EURO ? Rozumiem, że jest przewalutowanie jak wpłacam złotówki i chcę Euro tylko po jakim kursie i czy np. nie taniej albo lepiej zrobić to poprzez jakiś kantor internetowy podając konto w Revolut jak to w Euro ? Jak to cenowo wychodzi wtedy te dwie opcje ?
4. Doczytałem, że jest limit do 200 euro darmowych wypłat z bankomatów a potem prowizja - to rozumiem
5. Płatność kartą. Jeżeli na koncie będę miał Euro to rozumiem, że nie ma prowizji jeśli waluta kraju to euro ?

I czy to jest bezpieczne i stabilne rozwiązanie ? Bo zamierzam wpłacić tam 5 tyś euro. No chyba, że polecacie coś innego albo jakieś inne rozwiązanie ?
 Relacje PM off  

#4551 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:02 

złoty
Sprawdź jak działa Curve - jest też tu na forum. Tam nic nie wpłacasz więc nic Ci nie zablokują (co się ponoć zdarza w Revo) pod kartę Curve podpinasz nawet kilka kart z naszych banków i tak płacisz. Karta Curve jest "pośrednikiem" między terminalem a tą kartą, którą aktualnie wybierzesz w aplikacji Curve i nawet jak masz karty w PLN to Curve przeliczy EUR na PLN po dobrym kursie i dalej kartę złotówkową obciąży złotówkami :)
Karta Curve jest darmowa. Ale może warto mieć i Curve i Revo na wszelki wypadek...
 Relacje PM off  

#4552 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:14 

srebrny
@panadam57
Ad 3. Na revolut trzymasz PLN-y. Jak płacisz w euro to revolut sam sobie ściąganie odpowiednią kwotę w pln. Nie ma żadnej prowizji.

#4553 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:15 

A muszę mieć do tego aplikację w telefonie ? Bo mój telefon to tylko dzwoni i nie da się nic zainstalować.
 Relacje PM off  

#4554 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:16 

platynowy
Na pewno nie trzymaj na Revolucie 3tys euro. To nie jest bank.

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#4555 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:17 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 136 769
srebrny
@panadam57 bez smartfona się nie obejdzie... Aplikacja jest niezbędna.
 Relacje PM off  

#4556 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:24 
Awatar użytkownika

Loty: 107
Kilometry: 189 535
platynowy
@panadam57 Nie musisz mieć telefonu. Wystarczy urządzenie z androidem lub maCosem
 Relacje PM off  

#4557 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:29 

brzemia napisał(a):
Na pewno nie trzymaj na Revolucie 3tys euro. To nie jest bank.

Tapniete z telefonu

To w takim wypadku jakie polecasz rozwiązanie? Chodzi mi tylko o płacenie w euro jeśli mam euro na karcie za darmo i tanie wypłaty z bankomatów no i żeby karta była akceptowalna wszędzie.
 Relacje PM off  

#4558 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:33 

platynowy
Najlepiej by bylo doladowywac sobie revoluta np kwotami 500€. Jak braknie to znowu doladowac. Ale do tego trzeba smartfona.

Sugeruje zalozyc konto w banku ktory ma karty wielowalutowe i placic ta nową karta.

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off
giorgio_ lubi ten post.

#4559 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:40 
Awatar użytkownika

srebrny
Tablet Androida / iPad / iPod też wchodzą w grę do użycia dla potrzeb aplikacji.

Do doładowań nie potrzeba aplikacji. Otwierasz Revoluta, spisujesz numer konta do przelewów PLN i dodajesz go do swoich przelewów w swoim banku i przelewów dokonujesz z jakiegokolwiek komputera na świecie. Nawet jeśli nie podróżujesz z laptopem, to Twoja córka raczej komputer posiada.
 Relacje PM off  

#4560 PostWysłany: 08 Sie 2019 19:46 

panadam57 napisał(a):
Witajcie,

Zaznaczam, że ja nie jestem taki techniczny. Szykuje mi się pobyt u córki w Paryżu i to na prawie 3 miesiące i oprócz tego będzie dużo zwiedzania w tym inne państwa sąsiednie. No i tak poczytałem o tym Revolut bo w moim obecnym banku(Inteligo) to drogi biznes tak płacić kartą. Nie chcę wyjść na osobę nietechniczną co w sklepie zabawki wnukowi nie może kupić albo nie umie pieniędzy wyjąć z bankomatu.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Zamawiam kartę za 10 zł i zakładam konto - to rozumiem
2. Wpłacam PLN na to konto z Inteligo - to też jasne
3. A co z EURO ? Rozumiem, że jest przewalutowanie jak wpłacam złotówki i chcę Euro tylko po jakim kursie i czy np. nie taniej albo lepiej zrobić to poprzez jakiś kantor internetowy podając konto w Revolut jak to w Euro ? Jak to cenowo wychodzi wtedy te dwie opcje ?
4. Doczytałem, że jest limit do 200 euro darmowych wypłat z bankomatów a potem prowizja - to rozumiem
5. Płatność kartą. Jeżeli na koncie będę miał Euro to rozumiem, że nie ma prowizji jeśli waluta kraju to euro ?

I czy to jest bezpieczne i stabilne rozwiązanie ? Bo zamierzam wpłacić tam 5 tyś euro. No chyba, że polecacie coś innego albo jakieś inne rozwiązanie ?

Z tego co piszesz w twoim wypadku lepiej się sprawdzi obecnie tylko wielowalutowa Alior Banku z lepszym dostępem (oddziały nie tylko wirtualna aplikacja)
Nie wydają już walutowej w euro, dlatego wielowalutowa, wpłaty wypłaty np. euro w oddziale za darmo
kantor-internetowy-w-alior-karta-walutowa,181,17048&p=1240817&hilit=alior+kantor#p1240817
 PM off  

[ 5792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 290  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości