Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4481 PostWysłany: 18 Lip 2019 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@totti Zareklamuj przelew u Revoluta ponieważ nie doszedł. Zażądaj od nich dokumentu SWIFT MT103.

MT103 jest czymś w rodzaju wypisu z elektronicznego dokumentu płatności wysyłanego do banku korespondenta lub banku beneficjenta. Działa on jako potwierdzenie płatności dokonanej z Twojego banku i informuje beneficjenta o wszystkich szczegółach transakcji, w tym o wszelkich zastosowanych opłatach. Każda instytucja finansowa może dostarczyć ten dokument ze zrealizowanego przelewu międzynarodowego.

Przesyłanie Tobie jakichkolwiek dokumentów/szablonów przez beneficjenta w imieniu :shock: banku korespondenta nie jest nawet bliskie normalnym procedurom, ale widziałam w życiu wiele rzeczy więc nie będę komentowała. Normalnie powinno wyglądać to tak, że w przypadku jakichkolwiek niezgodności lub potrzeby uzupełnienia brakujących danych bank beneficjenta lub korespondenta wysłałby elektroniczną wiadomość do Twojej instytucji finansowej i to oni by się z Tobą kontaktowali, ewentualnie przelew zostałby zwrócony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
 Temat postu: Re: revolut
#4482 PostWysłany: 18 Lip 2019 22:47 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
MT103 Revolut mi przysłał.
Niestety, wciąż bank w Kenii twierdzi, że środków nie otrzymał.
Odbiorca przesłał mi dokument „template” żebym go wypełnił i przekazał mojemu bankowi (revolut), aby móc przekazać środki.
Obecnie już się w tym pogubiłem. Odbiorca uważa, że problem jest po stronie nadawcy (revolut), a revolut twierdzi że środki wyszły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4483 PostWysłany: 19 Lip 2019 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Wczoraj miałem potwierdzenie płatności MasterCard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4484 PostWysłany: 19 Lip 2019 09:36 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@totti - transfer powinien dotrzeć maksymalnie po ok 5-6 dniach roboczych, jeśli oczywiście wybrałeś starannie firmę z reputacją. Niestety, tak jak ktoś już napisał, oszustwo to dość popularny sposób zarobkowania w tamtym regionie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4485 PostWysłany: 19 Lip 2019 09:39 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
rattaman napisał(a):
@totti - transfer powinien dotrzeć maksymalnie po ok 5-6 dniach roboczych, jeśli oczywiście wybrałeś starannie firmę z reputacją. Niestety, tak jak ktoś już napisał, oszustwo to dość popularny sposób zarobkowania w tamtym regionie.


Przelew wyszedł 10.07 i do dnia dzisiejszego nie dotarł. Firmę organizującą safari wybrałem dość starannie (ma biuro, sporo opinii, media społecznościowe, zdjęcia itp, jest tez z nimi dobry kontakt).

Bank odbiorcy twierdzi, że winnym jest revolut. Ten z kolei cały czas gra na zwłokę i twierdzi, że ma jedynie M103, pieniądze wyszły i nie wiedzą gdzie utknęły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4486 PostWysłany: 19 Lip 2019 09:58 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
@totti Możesz zrobić screen'a tego dokumentu, który chcą abyś wypełnił.
"template" to nic innego niż, po polsku "szablon".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4487 PostWysłany: 19 Lip 2019 10:03 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Chupacabra napisał(a):
@totti Możesz zrobić screen'a tego dokumentu, który chcą abyś wypełnił.
"template" to nic innego niż, po polsku "szablon".

Wklejam screen:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4488 PostWysłany: 19 Lip 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Czy mial ktos taka sytuacje, ze zostal podwojnie obciazony za wyplate z bankomatu? Wybralem w bankomacie w Berlinie 20 euro, w aplikacji mam pokazane dwa obciazenia – jedno na kwote 20 euro, drugie na kwote 18,79 GBP. Czyli wychodzi na to ze pobralo mi dwa razy ta same kwote, tyle ze w roznych walutach. Obie transakcje sa juz zaksiegowane. Jest jakas szansa na odzyskanie kasy przez chargeback w ramach revoluta? Ich formularz pyta o to czy kontaktowalem sie z handlowcem, a zadnego kontaktu do nich nie mam. Dowodu wyplaty tez nie mam.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4489 PostWysłany: 19 Lip 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
@gecko napisz do nich na czacie. Napisz "live agent" i opisz sytuację "żywemu" agentowi, a nie botowi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4490 PostWysłany: 19 Lip 2019 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@skrzat
juz to zrobilem. polecili mi wypelnic formularz chargeback, tyle ze nie mam zadnego dowodu pod postacia kontaktu z tym niemieckim bankiem.. Nie wiem czy w zwiazku z tym mam na co liczyc..
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4491 PostWysłany: 19 Lip 2019 11:17 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
@totti To jest tak jakby tylko dokument wyjaśniający jak wypełnić pewne pola pełnego formularza.
Ale, jeśli chcą abyś wypełnił ten dokument, bo innego na stronie SBM nie ma, to napisz choćby na adres mailowy tego banku, ten z tego dokumentu, i zapytaj się co z tym fantem masz zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4492 PostWysłany: 19 Lip 2019 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 212
Kilometry: 392 921
niebieski
Po dzisiejszej aktualizacji znalezienie kalkulatora walut to już wyższa matematyka, aktualnie pulpit/obserwowane, ja nie wiem kto im pisze ta apkę :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4493 PostWysłany: 19 Lip 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
billabong napisał(a):
@totti Zareklamuj przelew u Revoluta ponieważ nie doszedł. Zażądaj od nich dokumentu SWIFT MT103.

MT103 jest instrukcja platnosci okreslonemu beneficjentowi (BNF) - skredytowania jego rachunku. Bank BNF nie uzna rachunku klienta, jesli nie otrzymal MT202 (wlasciwego transferu srodkow na pokrycie MT103) od banku zlecajacego (bank platnika).
@totti, powinienes zglosic do swojego 'banku' (Revolut), ze "beneficiary claims non-receipt of funds".
Uwaga: bank BNF moze pobrac oplate (standardowo ok. $50) za wyjasnienie, gdzie sie znajduja pieniadze.
Gdyby bank BNF otrzymal przelew, ale ów bylby nadany niepoprawnie (niewlasciwy nr konta, dane odbiorcy itp), bank BNF wysyla do banku platnika MT199/299 UTA (unable to apply), co akurat tu nie mialo miejsca.
Wyglada na to, ze bank BNF faktycznie nie otrzymal przelewu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4494 PostWysłany: 19 Lip 2019 21:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
@totti
Czy na pewno korespondujesz bezpośrednio z bankiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4495 PostWysłany: 19 Lip 2019 22:15 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Co masz na myśli? Próbuję korespondować z Revolut, a odbiorca przelewu forwardował mi wiadomości z jego banku (beneficjenta). Na tą chwilę nie mam podstaw by uznawać te maile za nieprawdziwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4496 PostWysłany: 19 Lip 2019 22:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Może jednak zweryfikuj sytuację samodzielnie bezpośrednio w banku odbiorcy? Z jakiego powodu nie płaciłeś kartą, tylko przelewem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4497 PostWysłany: 23 Lip 2019 10:12 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Na stronie Generali autoryzacja płatności przez apke revolut nie zadziałała.
Płatność odrzucona.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4498 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:13 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Podobnie na eobuwie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4499 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:25 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
ale że co? płatność karta Revolut przez internet nie przechodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4500 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:28 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Tak

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group