Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 4620 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 231  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4241 PostWysłany: 03 Cze 2019 13:30 

niebieski
Tak, ja , sądziłem, że nie ja bo widzę punkt w którym nigdy mnie nie było po nazwie. A kwot nie zapamiętuję gdy dokonuję X płatności dziennie.

#4242 PostWysłany: 03 Cze 2019 13:32 

platynowy
Na pewno Ty? Przecież byłeś wtedy w pracy...
3 ludzi lubi ten post.

#4243 PostWysłany: 03 Cze 2019 13:37 

niebieski
k. tak, płaciłem na stołówce w pracy, lokalizację Ci wysłać? Widząc jakąś kompletnie inną nazwę sądziłem, że ktoś dane karty mógł wykraść, okazało się , że super ekstra cudowny hiper mega revolut zmienia tak o nazwy punktów w których dokonuje się płatności. Sytuacja kuriozalna i w bankach nie do pomyślenia.

#4244 PostWysłany: 03 Cze 2019 13:40 

platynowy
Nie wierzę, żeby to revolut zmieniał nazwy firm obciążających rachunek karty

#4245 PostWysłany: 03 Cze 2019 13:42 

niebieski
Nie musisz, płatność dokonywana w jednym punkcie- nazwa kompletnie innego, pani na czacie to potwierdziła, "że czasem się tak zdarza" :D i później weź tu myśl gdzie dokonywałeś płatności a gdzie nie

#4246 PostWysłany: 03 Cze 2019 13:51 

niebieski
Przy kilku płatnościach dziennie nie zdarzył mi się swap nazw jeszcze nigdy ;) zdarzały się przypadki ze firma nazywała się xyz a płatność szła na właściciela abc
 Relacje PM off  

#4247 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:05 

niebieski
Płatność w jednym miejscu- nazwa odbiorcy ( sklepu, restauracji ) zupełnie inna w aplikacji:

Image

Image

Cudownie rozpoczyna się współpraca z tym wspaniałym rozwiązaniem

#4248 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:07 

Loty: 143
Kilometry: 128 306
srebrny
Uważasz, że to wina Revoluta? Czy może punktu przyjmującego płatność, który świadczy działalność w innym miejscu i pod inną nazwą niż ma zarejestrowany terminal?
 Relacje PM off  

#4249 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:09 

niebieski
A skąd ja mam wiedzieć czyja jest to wina? Logiczne, że pierwsze co robię tu uderzam do banku tutaj. revoluta bo za cholerę nie mogę sobie wytłumaczyć jaki związek ma restauracja w której dokonywałem płatności z tą którą była widoczna w apce

#4250 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:18 

platynowy
Cytuj:
A skąd ja mam wiedzieć czyja jest to wina?

Przecież wiesz - już wydałeś wyrok:
Cytuj:
Cudownie rozpoczyna się współpraca z tym wspaniałym rozwiązaniem

Cytuj:
okazało się , że super ekstra cudowny hiper mega revolut zmienia tak o nazwy punktów w których dokonuje się płatności.

Generalnie to urzekła mnie Twoja historia...
2 ludzi lubi ten post.

#4251 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:22 

niebieski
Przecież pani na chacie przyznała , "że czasem się to u nich zdarza" a sprawa wbrew pozorom jest bardzo istotna, gdybym miał na revolucie w tym momencie jakąś większą kasę widząc płatność w miejscu w którym nie byłem zwyczajnie bym kartę zablokował i nie mógł już z niej skorzystać.

Co jeśli nie miałbym innej karty np na jakimś wyjeździe wtedy?

#4252 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:23 

platynowy
Wtedy to tylko porada w 'Bravo Girl'.

Ile dni temu była ta płatność?
2 ludzi lubi ten post.

#4253 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 199
Kilometry: 316 747
złoty
Możesz zamrozić kartę, odblokować przed płatnością i po płatności ponownie zamrozić.

#4254 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 157 731
niebieski
Revolut tutaj nie ma nic do rzeczy, to restauracja decyduje co ma widzieć klient w polu opisu transakcji. Mnóstwo razy jest tak, że zamiast XYZ jest ABC bo właściciel ma kilka restauracji w wielu krajach np. To tylko i wyłącznie wina restauracji i oni w takich sytuacjach mogą obawiać się chargebacków.
 Relacje PM off  

#4255 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:27 

ted07 napisał(a):
Ja wczoraj wróciłem z Chorwacji i używałem tam karty revolut.
Podczas płatności w sklepach i restauracjach nigdy nie miałem problemów, wszystko fajnie działało.
Ja przed wyjazdem doładowałem kartę złotówkami, a następnie w tygodniu wymieniłem je na chorwackie kuny tak aby móc część kun pobrać z bankomatu i mieć przy sobie gotówkę, a pozostałą cześć pozostawiłem na koncie do płacenia kartą w sklepach i restauracjach.
Tak to wyglądało u mnie i się sprawdziło.
Jak z bankomatami w Chorwacji? Jakieś prowizje czy udaje się wybrać za free?
 Relacje PM off  

#4256 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Nie tylko w Revolucie to się zdarza. Często odbiorcą płatności z karty jest podmiot, którego nazwa niekoniecznie jest taka sama jak sklep, knajpa czy inny punkt sprzedażowo-usługowy. Jestem zaskoczona, że ktoś jest tym zdziwiony i robi z tego problem.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#4257 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:33 

niebieski
Raku90 napisał(a):
Revolut tutaj nie ma nic do rzeczy, to restauracja decyduje co ma widzieć klient w polu opisu transakcji. Mnóstwo razy jest tak, że zamiast XYZ jest ABC bo właściciel ma kilka restauracji w wielu krajach np. To tylko i wyłącznie wina restauracji i oni w takich sytuacjach mogą obawiać się chargebacków.

Tak, pracownicza stołówka jest z pewnością powiązana z inną kawiarnią we Wrocławiu.

Wytłumacz mi tylko czemu do tej pory nie raz płaciłem tam kartami ja wiem....z 5 banków i zawsze była w bankowości nazwa właśnie tej stołówki, pojawił się revolut i podaje nazwę kompletnie inną niż ta faktyczna.

Płatność 31.05

#4258 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:35 

niebieski
@GP Pobierałem gotówkę z bankomatu ERSTE i było bez dodatkowych opłat.
 Relacje PM off  

#4259 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:39 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 157 731
niebieski
Być może mają inny descriptor dla kart wydanych w UK niż w PL? Ciężko to stwierdzić, ale Revolut dostaje info od banku, który obsługuje tą restaurację, sam na pewno nie decyduje co ma wpisać w takie pole.
 Relacje PM off  

#4260 PostWysłany: 03 Cze 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 120 024
niebieski
Lotnisko Kijów Zulany (IEV), bankomat w naklejkach Euronet przy wychodzeniu z lotniska. Brak prowizji przy wypłacie Revolutem. W aplikacji bankomat nazwany Gold.ua.

[ 4620 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 231  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości