Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Lista darmowych bankomatów na świecie: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 4849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 243  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3901 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:49 
Awatar użytkownika

srebrny
Prowizja pojawia się na rachunku w dniu zaksięgowania transakcji zasilenia Rev.
Na razie wygląda, że pierwsze prowizje zostały naliczone 18 marca za zasilenie z 15 marca.
 Relacje PM off  

#3902 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:50 

Raphael napisał(a):
Rozumiem, że ta prowizja wyświetliła się wam w historii rachunku karty jeszcze zanim otrzymaliście wyciąg za dany okres rozliczeniowy? Ta wiedza pomogłaby dojść do tego od kiedy tak naprawdę naliczają tą prowizję.

Wygląda na to, że od 15 marca. Mam transakcję doładowania z 18 marca, która nie jest jeszcze obciążona.

A tu: https://www.wykop.pl/wpis/39783079/doladowalem-karte-revolut-z-karty-kredytowej-citib/140042037

gość pokazał screenshot z obciążoną transakcją z 16 marca a bez obciążenia jest ta z 14.
 Relacje PM off  

#3903 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:58 
Awatar użytkownika

Loty: 84
Kilometry: 181 375
srebrny
Potwierdzam wpadła prowizja za zasilenie revoluta z KK City.

Bulgaria
 Relacje PM off  

#3904 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:01 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie ma co już więcej potwierdzać, bo sprawa jest w sumie potwierdzona.
Kolejny krok to jakieś info o uznaniu lub nie uznaniu reklamacji.
City był w sprawach reklamacyjnych zawsze nastawiony pro kliencko, więc widzę spore szanse uznania.
 Relacje PM off  

#3905 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:10 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
motaboy napisał(a):

Curve to w ogóle od niedawna przepuszcza dalej (do banku) kody MCC więc tu będzie krótka piłka jesli zechcą. Wcześniej tego nie robili.

Dzięki temu że w CURVE MCC jest przenoszony to Citi będzie ciężko to ograniczyć. W przypadku revoluta było prosto - MCC 8999 i opis revolut a w Curve opis masz różny i MCC też. :)
 Relacje PM off  

#3906 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:13 

seal

czyli działa to tak że do Curve podpinam KK z Citi potem do Revoluta podpinam KK z Curve i doładowuje revoluta kartą Curve ?
bo nie kumam...
 Relacje PM off  

#3907 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:15 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
@rafal1982: prawie na pewno dostaniesz prowizję bo MCC się przeniesie - będzie 8999 i w opisie będzie Revolut. Poza tym za transakcje tego typu (specjalne wg ich rozumienia) nie ma punktów. Wygląda na to że metoda na "dodatkowe" punkrty w citi umarła. :)
 Relacje PM off
arturro lubi ten post.

#3908 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:18 

rafal1982 napisał(a):
seal napisał(a):
motaboy napisał(a):

Curve to w ogóle od niedawna przepuszcza dalej (do banku) kody MCC więc tu będzie krótka piłka jesli zechcą. Wcześniej tego nie robili.

Dzięki temu że w CURVE MCC jest przenoszony to Citi będzie ciężko to ograniczyć. W przypadku revoluta było prosto - MCC 8999 i opis revolut a w Curve opis masz różny i MCC też. :)

czyli działa to tak że do Curve podpinam KK z Citi potem do Revoluta podpinam KK z Cure i doładowuje revoluta kartą Curve ?
bo nie kumam... efekt jaki chce otrzymać to wykonanie transakcji KK Citi i naliczenie od tego punktów do World Master Card

Curve działa inaczej niż Revolut - tam nic nie doładowujesz. To takie "proxy". Każda transakcja idzie osobno. Curve nadaje się póki co do bezprowizyjnej wypłaty gotówki z KK 200GBP dziennie. I póki co nie było to w bankach księgowane jako gotowka.

Nie da się podpiąć karty Curve pod Revolut - próbowałem już kiedyś.
 Relacje PM off  

#3909 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:28 

złoty
seal napisał(a):

Da się ograniczyć trywialnie, nie po MCC ale po id odbiorcy.
Zresztą może już jest ograniczone, nie mamy potwierdzenia że od płatności Curve nie nalicza prowizji, ani czy nie naliczy wstecz bo zapis w regulaminie jest na tyle ogólny że Curve też pod niego podlega.

#3910 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 95 449
niebieski
Tak się niestety kończy przewalanie punktów partnerskich przez Revolut. Efekt jest taki, że traci się bardzo wygodną możliwość doładowywania KK w celu korzystania z Revo zgodnie z regulaminem. Choć i bez tego moim zdaniem było tylko kwestią czasu kiedy tę możliwość uwalą - stad mój wpis o walce z konkurencją.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3911 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 123 340
niebieski
motaboy napisał(a):
Nie da się podpiąć karty Curve pod Revolut - próbowałem już kiedyś.

Dziwne co piszesz, bo mam podpiętą...

#3912 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:44 

@Mio

No zgadza się. Zapięła się. Mam tą kartę prawie rok - próbowałem zaraz po otrzymaniu, jestem pewien że się nie dało. Zapewne miałem inną kartę "pod Curve" zapiętą i tam coś nie zadziałało.

I doładowałem Revolut via Curve a na końcu Citi Simplicity KK za 150 zł. Poczekam teraz na efekty czy będzie prowizja.
O te 10 zł nie zbiednieję.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Mar 2019 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3913 PostWysłany: 20 Mar 2019 13:17 
Awatar użytkownika

srebrny
@maczala1

Możesz napisać jaką masz kartę w Citi.
Dobrze, że Citi wysłało zestawienie prowizji za zeszły rok, to nie naliczą nic wstecz! ;)
 Relacje PM off  

#3914 PostWysłany: 20 Mar 2019 13:20 

srebrny
Nowa siedziba Revolut w Krakowie. 700 miejsc pracy. 360 000 użytkowników. Mają rozmach :D

https://stooq.pl/n/?f=1280692
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 Relacje PM off  

#3915 PostWysłany: 20 Mar 2019 13:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Ciekawe. Gdyby uwzglednic Revoluta na liscie najwiekszych bankow w Polsce, to z taka liczba klientow wyladowalby gdzies okolo 15. miejsca - przed BOS Bankiem i ze spora strata do Citi Handlowego. Ale jesli wziac pod uwage tylko bankowe aplikacje mobilne, to spokojnie znalezliby sie w pierwszej dziesiatce.

#3916 PostWysłany: 20 Mar 2019 13:58 

Jeśli banki pójdą drogą Citibanku i przyblokują możliwość doładowywania kartami kredytowymi, to dla mnie Revolut straci bardzo dużo ze swojej atrakcyjności i raczej pójdzie w odstawkę.

W sytuacji kiedy są już dostepne karty wielowalutowe, kantory online, to niespecjalnie widzę powód dla którego miałbym koniecznie uzywać Revolut zamiast klasycznego banku, który dodatkowo zapewnia mi (przynajmniej teoetycznie) większe bezpieczeństwo.
 Relacje PM off  

#3917 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:30 

Loty: 200
Kilometry: 296 621
platynowy
@motaboy - ale w ilu walutach masz te karty wielowalutowe? Trzech? Dla mnie sensowną alternatywą jest bardziej Curve.

#3918 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:36 
Awatar użytkownika

srebrny
cekace napisał(a):
Możesz napisać jaką masz kartę w Citi.

World Mastercard ale pewnie dotyczy to wszystkich kredytówek banku.
 Relacje PM off
cekace lubi ten post.

#3919 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Przypominam - to jest temat o karcie Revolut.
 Relacje PM off  

#3920 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:41 

Curve też mam i tak - jest wygodniejsze do walut "krajów dzikich". :-) Ale conajmniej dwa razy mi odrzuciło płatność w USA. Nie wiem dlaczego - środki były. Raz w BestBuy, raz w Walmarcie.

Ale tak czy siak pojawiły się też ostatnio karty gdzie jest stosowany kurs Mastercard/Visa (tak, coś tam kosztują lub mają warunki darmowości) zamiast bank+spread więc wybór zrobił się szerszy.

A jest jeszcze N26 które też można mieć mieszkając w Polsce.

Nie wywalę przecież Revolut do kosza, skoro już mam, ale jesli nie będzie się opłacało doładowywać kredytówką, to jego użycie na pewno w moim przypadku znacząco spadnie.

Trochę byłoby szkoda, bo co prawda nie wykorzystywałem tego w ten sposób, ale jest to też niezłe źródełko kredytu 0% jeśli masz dwie/tryz karty kredytowe. :-)
 Relacje PM off  

[ 4849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 243  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], darek.kusmierek.7, kow, wojtol oraz 11 gości