Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3761 PostWysłany: 02 Mar 2019 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
W omawianym przypadku oczywiście. Pełna racja. Chciałem tylko podkreślić, że jeśli nie mamy pewności jaką walutą zostaniemy obciążeni, to płacenie kartą typu Revolut czy PeKaO może zminimalizować (a przynajmniej nie powiększać dodatkowo) straty.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: revolut
#3762 PostWysłany: 03 Mar 2019 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
W sumie to zrobił się offtop o Agoda, ale nie za bardzo rozumiem problem. Wielokrotnie wybierałem płatność przeliczaną na PLN i zawsze Agoda liczyła po średnim kursie międzybankowym. Trzeba uważać, bo Agoda ma często różne sposoby płatności. Można zapłacić od razu, później w hotelu, z przeliczeniem (także przez euro), bez przeliczania. Należy też zauważyć, że przy płatności przez Agodę dostaje się zawsze klika złotych zwrotu na następną rezerwację.

Przykład sprzed chwili, rezerwuję hotel w Tajowie:
Opcja 1: Zapłać w hotelu: cena 2832 THB - jeśli da się zapłacić kartą w hotelu to wg Revo wychodzi 344 zł, więc teoretycznie najbardziej się opłaca, ale gdyby płacić gotówką to najtaniej jest wymienić walutę w kantorze na miejscu, więc trudno policzyć ile tak na prawdę to wyjdzie. Ponadto brak zwrotu na następną rezerwację.
Opcja 2: Zapłać teraz lub później: cena 2832 THB przeliczone na 85 euro, wybieram płatność w PLN i Agoda wylicza 348 zł !!! (mogę użyć każdej polskiej karty, dokładnie tyle jest pobrane). Gdybym wybrał euro to po dzisiejszym kursie w Revo zapłaciłbym 367 zł. Dodatkowo Agoda daje mi 7 zł na następną rezerwację.

Acha i jeszcze jedno. Przez apkę mobilną jest odrobinę taniej :)

@pilotbombowca Trzeba było sobie to policzyć w momencie robienia rezerwacji i zobaczyć jaka opcja najbardziej Ci pasuje. Wtedy można by mieć ewentualnie "pretensje" do Revo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3763 PostWysłany: 03 Mar 2019 09:14 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@benedetti nie ma do nikogo pretensji. Moge miec ewentualnie do siebie o to ze przeczytalem regulamin Agody za pozbo :)
Przy okazji odkrylem skad powstala moja kwota obciazenia.

Regulamin korzystania

Kurs wymiany stosowany przez serwis Agoda
Jeżeli wybrana przez Państwa waluta płatności jest taka sama jak waluta Państwa rachunku, ale różna od waluty obiektu lub wybranej wyświetlanej waluty, Agoda zastosuje przybliżony kurs wymiany lub przeliczy ceny według wskaźnika korygowanego dziennie. Stosowana stawka zależeć będzie od dokonanego przez Państwa wyboru ustawień wyświetlania ofert i dokonywania rezerwacji, tak jak to opisano poniżej.

Przybliżony kurs wymiany – uśredniony wskaźnik Bloomberg Generic Composite Rate w bieżącym dniu.
Wskaźnik korygowany dziennie – wskaźnik Bloomberg Generic Composite Rate w dniu przetworzenia płatności powiększony o 5%.
Jeżeli decydują się Państwo na to, aby Agoda dokonała przewalutowania transakcji, nie zostaną przy tym pobrane żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne.

Rezerwacje z opcją „zarezerwuj teraz, zapłać później”
Przy wyborze waluty płatności na stronie rezerwacji, automatycznie uaktualnimy łączną cenę, tak aby wyświetlić przybliżoną kwotę, która zostanie pobrana w odpowiednim dniu płatności. Nie jesteśmy w stanie podać dokładnej kwoty, gdyż kurs walutowy w dniu dokonania rezerwacji może być inny niż w dniu dokonywania płatności. Jeżeli wybiorą Państwo walutę płatności inną niż waluta obowiązująca w obiekcie lub waluta wyświetlania cen, Agoda zastosuje wobec transakcji z opcją „Zarezerwuj teraz, zapłać później” odpowiedni współczynnik korygowany dziennie.

Kurs bloomberg 0,119+5% prowizji os Agody daje prawie 0,125 i po takim wlasnie kursie zostala przeliczona platnosc. Nie bylem swiadom ze Agoda zarabia tez na kursach. Bylem przekonany ze wszelkiego rodzaju przeliczenia dokonywane sa przez operatora karty, ale jak widac sie mylilem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3764 PostWysłany: 03 Mar 2019 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
OK, chodzi mi tylko o to, że abstrahując od regulaminu, jak widać na załączonym przeze mnie przykładzie wybór płatności w PLN (i to nawet w Tajlandii) wcale nie musi być niekorzystny, nie wspominając o wygodzie. Trzeba to tylko sprawdzić na bieżąco na danej rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3765 PostWysłany: 03 Mar 2019 10:31 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Przejrzałem kilka ostatnich stron ale nic nie zobaczyłem, a mam takie pytanko..
Czy komuś udało się Revolutem dokonać depozytu w wypożyczalni? Jeśli w ogóle przeszło to czy przy ewentualnym zwrocie nie było żadnych problemów? Niestety właśnie wysypała nam się kredytówka na którą mamy zarezerwowane auto..Odbiór za chwilę :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3766 PostWysłany: 03 Mar 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Revolut jest zawsze najgorsza opcja w wypozyczalni aut, bo to karta prepaid, czyli cos traktowane gorzej od gotówki jako depozyt. Duzo predzej zaakceptowana bedzie karta do konta bankowego, niektore wypozyczalnie maja nawet w regulaminie wynajmu, ze akceptuja Visa Debit. Owszem, paru osobom na forum udalo sie uzyc Revoluta w wypozyczalni, ale raczej jako karty do zakupu opcji a nie do zalozenia kaucji. Zabierzcie lepiej debetowke, powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem lubi ten post.
Razem uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3767 PostWysłany: 03 Mar 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Razem

Próbujcie, nie takie cuda przechodziły - tylko napis prepaid zaklejcie:)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem lubi ten post.
Razem uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3768 PostWysłany: 03 Mar 2019 11:14 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Jesteśmy już po... Hertz Krabi.. 10 tys thb blokady i i zeszło 1217 zl Przeszlo bez problemu :lol: Mamy nadzieję że nie będzie problemu ze zwrotem..
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3769 PostWysłany: 03 Mar 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Tam auto? :o
Motorbajki za grosze i jaka przyjemnośc z jazdy, chyba że braliście jakąs terenówkę...
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3770 PostWysłany: 03 Mar 2019 15:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Nie... po prostu przemieszczamy się z dość dużym bagażem 800 km ..Tak czy inaczej w Hertz revolutem przeszła oddzielnie płatność i oddzielnie blokada :) W Europie raczej by nie pykło :lol:


Ostatnio edytowany przez Washington, 03 Mar 2019 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3771 PostWysłany: 03 Mar 2019 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Kłopoty Revoluta: zawiść konkurencji czy największy kryzys w krótkiej historii branży fintech?
https://www.cashless.pl/5465-revolut-kryzys
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3772 PostWysłany: 04 Mar 2019 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Potwierdzam, że w lipcu-wrześniu mieli wyrąbane na weryfikację transakcji. Zrobiłem wtedy obrót kółkami na ok. 50k z karty kredytowej w miesiąc, dwa. Nawet żadne ostrzeżenie nie przyszło.

Z perspektywy czasu ja żałuję, że tej firmie dałem swoje dane. Są lepsze i bardziej godne zaufania rozwiązania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3773 PostWysłany: 04 Mar 2019 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Żałujesz, bo coś straciłeś? Jeśli nie, to chyba nie ma czego żałować?

Edit: przepraszam, umknęło mi, że żałujesz przekazania im swoich danych, a nie przekazania pieniędzy. Co do danych osobowych, to nie oni jedni mogą nimi zadysponować w nieprawidłowy sposób :(

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3774 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:35 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 68
Krupier napisał(a):
Z perspektywy czasu ja żałuję, że tej firmie dałem swoje dane. Są lepsze i bardziej godne zaufania rozwiązania.

Co konkretnie byś polecił? Mam limit w revolut tylko 60K, prawie już wyczerpany, i muszę poszukać czegoś innego, doradzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3775 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
A pisałeś do nich na czacie o zwiększenie limitu? Ja zwyczajnie tak napisałem, powołując się na to, że nowi użytkownicy mają 400,000 limit. Bez kolejnych wiadomości podnieśli mi limit do 400,000.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3776 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Gdzie jest ten czat, bo mi tylko automat wskakuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3777 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Wpisz "Live agent"
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3778 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
a następnie "witam" żeby przyspieszyć przydzielenie agenta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3779 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
.. a potem "przecież wiem, że tam jesteś" XD Sprawdzone, działa!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3780 PostWysłany: 05 Mar 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
zenon napisał(a):
Krupier napisał(a):
Z perspektywy czasu ja żałuję, że tej firmie dałem swoje dane. Są lepsze i bardziej godne zaufania rozwiązania.

Co konkretnie byś polecił? Mam limit w revolut tylko 60K, prawie już wyczerpany, i muszę poszukać czegoś innego, doradzisz?


Jakąkolwiek kartę kredytową z bezpośrednim przewalutowaniem do PLN. Spis jest w temacie o kartach dla podróżnika. Z pamięci to w Getinie kredytowa na pewno.

Ewentualnie debetowe też są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group