Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#7401 PostWysłany: 25 Mar 2023 16:38 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Zawsze była możliwość zmiany w apce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Revolut
#7402 PostWysłany: 25 Mar 2023 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
luftairways napisał(a):
skrzat napisał(a):
Będzie ubezpieczenie aut, na razie w Irlandii:
https://blog.revolut.com/car-insurance- ... n-ireland/


zaden plan revoluta nie bedzie zawieral ubezpieczenia samochodu tylko bedzie mozna w aplikacji wykupic ubezpieczenie a to roznica


A oczekiwałeś, że dadzą ci kilkaset zł rocznie za darmo? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7403 PostWysłany: 26 Mar 2023 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
tak to napisales a ja sprostowalem
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7404 PostWysłany: 27 Mar 2023 18:24 

Rejestracja: 14 Sty 2023
Posty: 11
Cześć, mam pytanie. Kupiłam w nd dwa bilety na lot w środę Ryanairem. Rezerwacja przyszła mi na maila, natomiast płatność w Revolucie wisi jako oczekująca na pobranie. Mam małe doświadczenie w lotach. Jutro rano będzie 24h do wylotu. Czy jak płatność nie przejdzie to anulują mi bilet? Trochę się wystraszyłam wcześniej płaciłam revoltem za bilety w Wizzair i nie było problemów ale chyba było to kilka dni wcześniej. Trochę się boje bo mam już opłacony hotel i nie wiem co robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7405 PostWysłany: 27 Mar 2023 18:33 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Pending - transakcja oczekuje na zaakceptowanie przez sprzedawcę. Transakcja może mieć taki status nawet przez 14 dni, prawdopodobieństwo że Twoja rezerwacja zostanie odwołana jest bardzo niskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7406 PostWysłany: 27 Mar 2023 18:41 

Rejestracja: 14 Sty 2023
Posty: 11
Ok dzięki, bo już mialam gorąco
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7407 PostWysłany: 30 Mar 2023 13:47 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
Może mi ktoś doradzić w jaki sposób najtaniej "wypłacić" dolary z karty debetowej i zamienić je na PLN ?
Chodzi o to, żebym nie musiał płacić żadnego przewalutowania na polski IBAN z zagranicznego konta poprzez przelew.
Dlatego najbardziej interesowała by mnie opcja aby móc zasilić portfel czy to będzie Revolut czy inna alternatywa kartą na której mam USD, wymienić na PLN i przeleć na Polskie konto bankowe.
Czy jakiś portfel umożliwia taką opcję?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7408 PostWysłany: 30 Mar 2023 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
@Molekpl Zasilasz Revoluta w USD , wymieniasz na PLN i przelewasz na PL konto , dokladnie tak jak piszesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Molekpl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7409 PostWysłany: 30 Mar 2023 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Możesz zasilić kartą, na której masz dolary Revoluta. Przewalutować USD na PLN i przelać po konto z IBAN PL.
Czy o to chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off
Molekpl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7410 PostWysłany: 30 Mar 2023 15:12 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
Właśnie o to chodzi, dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7411 PostWysłany: 01 Kwi 2023 15:11 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
He he, to nie Prima Aprilis. Dzisiaj chciałem sobie zasilić swojego Revoluta (brytyjskiego) kartą z Santander.pl. Zasilenie zostało odrzucone, za ok. 30min zrobiłem następną próbę. Również zostało odrzucone (przez Santander). Po ok 5 h przyszło zawiadomienie że karta (debetowa) Santandera została zablokowana z powodu niewłaściwego używania karty. Dotychczas tego typu zasilenia przechodziły, nawet do niedawna były uznawane jako płatność kartą co zwalniało z opłaty miesięcznej za brak posługiwania się kartą (później jako przelew z karty). Czyżby zmienili regulamin? Czy komuś taka blokada się przytrafiła?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7412 PostWysłany: 01 Kwi 2023 15:38 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Może coś w Revolucie? Wczoraj w ciągu dnia nie mogłem zmienić limitu na żadnej z kart. Dzisiaj działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7413 PostWysłany: 01 Kwi 2023 15:45 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Raczej nie u Revoluta. Zablokowali by wtedy moją kartę Revoluta (np. z powodu niezgodności adresów na kartach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7414 PostWysłany: 01 Kwi 2023 15:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
A co o powodach powiedział Santander?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7415 PostWysłany: 01 Kwi 2023 16:04 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Nie kontaktowałem się z nimi. Mam karty z innych banków więc skoro mi zablokowali swoją to niech tak mają. Zdenerwowałem się, zastanawiam się nad zakończeniem utrzymywania u nich rachunku. Będzie z tym trochę zachodu bo przeniesienie zleceń stałych i wprowadzonych poleceń przelewu zajmie mi dużo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7416 PostWysłany: 01 Kwi 2023 19:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
Miałem parę miesięcy temu podobną sytuację, doładowywałem Revoluta z karty kredytowej Santander Visa poprzez kartę Curve.

Skończyło się blokadą KK. Otrzymałem komunikat o "niewłaściwym posługiwaniu się kartą", zadzwoniłem na infolinię , była standardowa weryfikacja, zażądałem na infolinii o nie blokowanie karty Curve, na dzień dzisiejszy zero blokad, doładowuję Revoluta miesięcznie z KK poprzez Curve na pare tys zł. Jedyny minus, dziennie mogę doładować Revoluta poprzez Curve -> KK Santandera na maksymalnie 2 tys zł
Powyżej tej kwoty dostaję komunikat o braku środków na KK Santander.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7417 PostWysłany: 02 Kwi 2023 02:00 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Wygląda to tak: po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej Santandera.pl jest info że karta debetowa jest zablokowana z powodu jej niewłaściwego używania. I to wszystko. Zajrzałem jeszcze do bankowości internetowej Santandera. I tam już było więcej info: że karta została zablokowana z powodu podejrzenia fraudu. I czy rozpoznaję daną transakcję. Potwierdziłem że tak, to moja transakcja. Karta została odblokowana. Więc ponownie próbowałem zasilić Revolut tą kartą. Transakcja została odrzucona, Santander podał że z powodu braku autoryzacji - co jest nieprawdą gdyż transakcję potwierdziłem w aplikacji mobilnej. Podejrzewam że gdybym próbował zasilić po raz drugi to sytuacja z zablokowaniem karty by się powtórzyła. Zobaczę jak się sprawy będą miały gdy wrócę do UK. Gdy zasilałem Revoluta będąc na terenie UK to zasilenia kartowe przechodziły bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7418 PostWysłany: 04 Kwi 2023 05:53 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Spróbowałem dzisiaj zasilić Revoluta kartą Santandera (z zamiarem jej zablokowania jak to stało się poprzednio) i o dziwo zasilenie przeszło. Czyżby problemy były związane z zasileniami w weekendy? Będę to sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7419 PostWysłany: 04 Kwi 2023 08:33 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
]Dostałem maila o poniższej treści .Jak myślicie,czy to jakieś wyłudzenie danych ? Co zrobić: zignorować, czy odpowiedzieć?

Potrzebujemy Twoich danych podatkowych

Prawo zobowiązuje nas do zbierania tych informacji. Zajmie Ci to tylko kilka minut.
Podaj dane

Cześć, Wojciech!

Musimy poprosić Cię o zweryfikowanie swoich danych podatkowych. Masz czas do 2023-06-13. Jeśli tego nie zrobisz, funkcjonalność Twojej aplikacji Revolut zostanie ograniczona. Wystarczy, że otworzysz aplikację i klikniesz kafelek Prześlij dane podatkowe.

Jeśli nie jesteś w stanie dodać tych informacji, upewnij się, że używasz najnowszej wersji aplikacji.
Czym jest numer identyfikacji podatkowej?

Twój numer identyfikacji podatkowej to numer stosowany do celów sprawozdawczości podatkowej. Numer ten otrzymuje zwykle każda osoba, która została uznana za rezydenta podatkowego danego kraju, płaci w nim podatki lub przebywa w nim fizycznie przez co najmniej sześć miesięcy w roku. Aby dowiedzieć się, gdzie znaleźć numer identyfikacji podatkowej, zajrzyj na naszą stronę Często zadawane pytania.
Do czego Revolut potrzebuje tych informacji?

Zgodnie ze standardami CRS (Common Reporting Standard) Revolut jest zobowiązany do przekazywania organom podatkowym informacji dotyczących kont swoich klientów.

Nie wszystkie kraje podlegają przepisom CRS, więc jeśli podczas próby przesłania informacji nie widzisz na liście kraju, którego jesteś rezydentem podatkowym, oznacza to, że nie musisz przesyłać informacji podatkowych dla tego kraju.

Jesteśmy również zobowiązani do przekazywania Departamentowi Skarbu Stanów Zjednoczonych i amerykańskiemu urzędowi podatkowemu IRS informacji o kontach prowadzonych przez amerykańskich podatników lub zagraniczne podmioty prawne, w których podatnicy amerykańscy posiadają znaczny udział własnościowy (o czym mowa w ustawie o ujawnianiu informacji o rachunkach zagranicznych dla celów podatkowych FATCA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7420 PostWysłany: 04 Kwi 2023 08:48 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Wojtek62 - no jeśli masz otworzyć aplikację Revolut i tam coś kliknąć to to nikt inny niż Revolut tego nie uzyska, a oni zapewne muszą je mieć - to tak jak zakładając konto w polskim banku musisz oświadczyć czy jesteś rezydentem podatkowym USA.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Wojtek62 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group