Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#7141 PostWysłany: 01 Gru 2022 22:59 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 4
Dawno dawno dawno temu używałem Revoluta do wygodnego wydawania dolarów którymi doładowywałem Revolutowe konto z nieco mniej wygodnego banku.
Apka leżała sobie nieużywana od początku covida, a dziś, przy pierwszej próbie użycia, wyszła przykra niespodzianka: komunikat "nie możesz dodać pieniędzy w walucie USD.... na razie".
Czy to chwilowa przypadłość czy coś co już trwa od jakiegoś czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Revolut
#7142 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Zasilam regularnie konto Revoluta z kart kredytowych.
Dziś po wejściu do aplikacji otrzymałem komunikat:

"Zauważyliśmy na Twoim koncie wielokrotne zasilenia i przelewy.
Korzystanie z Revolut w celu gromadzenia punktów lub przelewania sobie zaliczek gotówkowych z karty kredytowej jest niezgodne z naszym Regulaminem.
Jeśli nadal będziesz wykonywać podobne działania, będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto Revolut."

Ktoś też natknął się na takie powiadomienie? :?
Macie pomysł na jakąś alternatywę, aby można było dokonywać "doładowań/zasileń" konta z karty kredytowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7143 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@arti88

Tak dostałem rok temu, dzieje się tak jak dużo doładowujesz konto z Karty Kredytowej i przelewasz pieniądze na konto bankowe/wypłacasz z bankomatu.
Jest to inaczej Cash Advance i jest zakazane w regulaminie. Zaprzestań bo Ci konto zablokują
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7144 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:24 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@arti88 spróboj doładowywać Revoluta za pośrednictwem Google Pay, pod którego podepnij kartę kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7145 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
@Martinuss dzięki za informację, fakt, doładowuję Revoluta z karty kredytowej, jeżeli nie wyrobię na niej odpowiedniej ilości transakcji w ciągu miesiąca (np. 10). Później przelewam dalej całą kwotę na konto bankowe, więc to dosyć powtarzalna czynność.
@vincenz ok, spróbuję, choć podjerzewam, że system może też to podciągnąć pod zasilenie z KK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7146 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zacznij używać karty Revolut do wielu codziennych płatności.
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7147 PostWysłany: 02 Gru 2022 20:32 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
na jaka kwotę mniej więcej doładowywane jest konto revolut z KK w ciągu miesiąca ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7148 PostWysłany: 02 Gru 2022 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
przeciez ewidentnie tylko mlynek robil z revo to ma, nie dziwne, powinien placic karta z revo czy przelewami za rachunki wtedy jest spokoj
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
firenze55 lubi ten post.
firenze55 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7149 PostWysłany: 02 Gru 2022 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
arti88 napisał(a):
@Martinuss dzięki za informację, fakt, doładowuję Revoluta z karty kredytowej, jeżeli nie wyrobię na niej odpowiedniej ilości transakcji w ciągu miesiąca (np. 10). Później przelewam dalej całą kwotę na konto bankowe, więc to dosyć

Mogę spytać jaki jest problem by wykonać te 10 transakcji robiąc codzienne(i niecodzienne) zakupy zamiast płacić gotówką lub innymi kartami?
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7150 PostWysłany: 02 Gru 2022 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
lotuss4 napisał(a):
na jaka kwotę mniej więcej doładowywane jest konto revolut z KK w ciągu miesiąca ?


Do mnie się przyczepili po regularnych 1,5roku ładowania Revoluta poprzez KK. Jeżeli się nie chce stracić konta to tego lepiej nie robić.
Jak u kolegi @arti88 to już sam musi napisać.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss, 03 Gru 2022 09:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7151 PostWysłany: 03 Gru 2022 02:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
arti88 napisał(a):
Zasilam regularnie konto Revoluta z kart kredytowych.
Dziś po wejściu do aplikacji otrzymałem komunikat:

"Zauważyliśmy na Twoim koncie wielokrotne zasilenia i przelewy.
Korzystanie z Revolut w celu gromadzenia punktów lub przelewania sobie zaliczek gotówkowych z karty kredytowej jest niezgodne z naszym Regulaminem.
Jeśli nadal będziesz wykonywać podobne działania, będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto Revolut."

Ktoś też natknął się na takie powiadomienie? :?
Macie pomysł na jakąś alternatywę, aby można było dokonywać "doładowań/zasileń" konta z karty kredytowej?

ja takie cos dostalem. od tego czasu spokoj, ale revoluta staram sie uzywac jak najmniej,
niby bank, a zachowuje sie jak jakas portmonetka elektroniczna, za duze ryzyko wtopy srodkow, bo costam sie algorytmowi nie spodoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7152 PostWysłany: 03 Gru 2022 09:12 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Algorytm to nie jest sfochowana biurwa, albo łamiemy regulamin albo nie. Nie ma tu miejsca na nadinterpretacje i czystą ludzką zawiść.
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7153 PostWysłany: 03 Gru 2022 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
Hejka

Do mnie się natomiast przyczepili, jak w jednym z otrzymanych przelewów było w tytule słowo Cuba. Konto zablokowali.

Poprosili o wyjaśnienie natury transakcji. Nie była to wielka kwota, kolega oddał mi kasę za zakup kart turysty na Kubę.
Udałam zaskoczona i w wyjaśnieniach opisałam, że mam kolegę Jakuba(Kuba), któremu coś z koleżanką kupiliśmy.
Konto po kilku godzinach odblokowali.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7154 PostWysłany: 03 Gru 2022 12:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
opo napisał(a):
Algorytm to nie jest sfochowana biurwa, albo łamiemy regulamin albo nie. Nie ma tu miejsca na nadinterpretacje i czystą ludzką zawiść.

Nie ma to miejsca na blokowanie srodkow i konta ze wzgledu na wplaty I wyplaty.
Albo jest sie Bankiem z licecja albo startupem tworzacym portmonetce elektroniczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7155 PostWysłany: 03 Gru 2022 12:32 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Albo się akceptuje regulamin albo nie korzysta z tych usług, bez znaczenia czy jest to bank, fintech, kurier czy fryzjer.
Banki również blokują karty, gdy np. wykryją podejrzaną operacje. Sama nazwa „bank” nie gwarantuje nic ponad to co przewiduje ustawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7156 PostWysłany: 03 Gru 2022 16:49 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Bank nie ma prawa blokowac konta bo Tak. Ma prawo ewentualnie wymowic umowe rachunku.
Regulamin Revoluta nie ma zadnego odzwierciedlenia w zadnych przepisach. Jeszcze pol biedy
Jakby revo wymowil umowe I oddal pieniadze a oni poprostu blokuja srodki.
Dla mnie to nie do zaakceptowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7157 PostWysłany: 03 Gru 2022 17:59 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
michcioj napisał(a):
Dla mnie to nie do zaakceptowania.

Istnieje dowolność w podpisywaniu umów, jeżeli czegoś nie akceptujesz to po prostu nie korzystasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7158 PostWysłany: 03 Gru 2022 18:03 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@michcioj w tym roku jakoś wiosna/lato mBank blokował mi wszystko (konto i karty - wszystkie! ) po "podejrzanej" transakcji kartą ze 3 razy - musiałem dzwonić odpowiadać na dziwne pytania i czekać 24 godziny po przysłaniu mi pakietu aktywacyjnego dopiero po tym czasie miałem odblokowany dostęp do czegokolwiek.
Potem już nie blokował wszystkiego tylko konkretną kartę i po telefonie i odpowiedzi na szereg pytań odblokowywał ją a ostatnio (odpukać) jakoś nie blokowali.
Nic mi nie wypowiadają ani kont ani kart a ostatnio nawet ciągle proponują (i podwyższają) limity na kartach.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7159 PostWysłany: 03 Gru 2022 20:05 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
opo napisał(a):
michcioj napisał(a):
Dla mnie to nie do zaakceptowania.

Istnieje dowolność w podpisywaniu umów, jeżeli czegoś nie akceptujesz to po prostu nie korzystasz.

No wlasnie dlatego Od dluzszego czasu prawie nie korzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7160 PostWysłany: 03 Gru 2022 23:36 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Jeżeli nie akceptujesz ich zasad to lepiej nie korzystać wcale, niż się później denerwować i opisywać „nieuczciwość” algorytmu na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group