Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#6961 PostWysłany: 21 Lip 2022 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1462
złoty
abelincoln napisał(a):
Nie mam pojęcia po co, dlaczego i co to da, ale może ktoś jeszcze dostanie inne RGB na ekranie telefonu i się ucieszy...



I dostałem nową "shining" wirtualkę - kolor ten sam, zmiana visa na master.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Revolut
#6962 PostWysłany: 21 Lip 2022 21:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Kashpir napisał(a):
maczala1 napisał(a):
TKR napisał(a):
Ktoś już dostał te nowe karty? U mnie 14.06. wysłali z przewidywaną datą doręczenia 16.06. :lol: Oczywiście do dzisiaj nie ma, a w aplikacji jest już nowa karta do aktywacji, ale z kolei przy starej jest adnotacja, że "karta zastępcza jest już w drodze!", cokolwiek w tym przypadku to zastępcza ma oznaczać.
Chyba poczekam jeszcze tydzień i jak nie przyjdzie, oznaczę w aplikacji jako niedoręczona. Mam ciarki na samą myśl o kontakcie z revolutowym supportem :?

Ich karty przychodzą obecnie z pewnym opóźnieniem (1-2 tygodni) ale tutaj okres robi się już podejrzanie długi. Można jeszcze trochę poczekać i może akurat dojdzie.

tam mają jakiś niezły bałagan z wysyłaniem tych kart. Ja co prawda swoją dostałem, ale moja żona dostała koło 20 maja najpierw jakiegoś maila "twoja karta jest w skrzynce" i że przyjdzie za kilka dni, opcja śledzenia przesyłki o której pisali w mailu - niedostępna dla tego rodzaju przesyłki :roll: 21 czerwca kolejny mail, że karta jest w drodze i powinna przyjść do 25... maja. :lol: wygląda na to, że chyba trzeba zamówić następną.

Zgodnie z poradami żona zamówiła drugą kartę, która rzeczywiście przyszła kurierem ekspresowo w 2 dni z odbiorem w Żabce.
Natomiast jak można się było spodziewać, pierwsza karta też w końcu przyszła. Informacja na kopercie, że nadana 23 maja, a w skrzynce pocztowej pojawiła się 15 lipca :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6963 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:11 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 7
Ostrzeżenie przed nowymi kartami Pekao SA (żubrem) - bank pobiera prowizję za wpłaty na Revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6964 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Jest to w cenniku - 3, albo 5, albo 7%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6965 PostWysłany: 28 Lip 2022 11:14 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 7
boots napisał(a):
Jest to w cenniku - 3, albo 5, albo 7%

Pod punktem: kasyna, totalizator i wirtualne portmanetki - bardzo czytelne - nie ma co.
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6966 PostWysłany: 28 Lip 2022 14:23 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Featureless napisał(a):
Ostrzeżenie przed nowymi kartami Pekao SA (żubrem) - bank pobiera prowizję za wpłaty na Revolut.


a czym się różnią nowe od starych? Od starych nie pobierają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6967 PostWysłany: 28 Lip 2022 18:06 

Rejestracja: 21 Mar 2022
Posty: 7
Pobierają tylko przy wpłacie nową kartą kredytową z żubrem, przy wpłacie wycofanymi z oferty mastercard gold i platinum nie pobierają, przetestowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6968 PostWysłany: 28 Lip 2022 22:28 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 349
Czy ktoś płacił zagranicą kartą Revoluta lub inną walutową podpiętą do GPAY?

https://support.google.com/googlepay/an ... 4982&rd=1#
Cytuj:
Jeśli to możliwe, Google obciąży Cię płatnością w walucie Twojego kraju zamieszkania. Google uzyskuje informacje na ten temat na podstawie podanego przez Ciebie adresu domowego.


Zastanawiam się czy przez te VANy Google sam przelicza płatność na PLN według jakiegoś kursu ze spreadem i żąda z karty już PLN a nie np EURO?
Ktoś może to testował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6969 PostWysłany: 03 Sie 2022 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
Przymierzam sie od jakiegos czasu do Upgradu do Premium za £6.99 miesiecznie, kilka razy w ciagu ostanich 2 tygodni zajrzalem na ta zakladke ale nigdy ostatecznie nie kupilem, dzis rzucilem okiem i jest oferta 3 miesiace za £1 pozostale 9 za £6.99, tak samo dla innych planów w tym metalu.
Nie wiem czy ta oferta dla kazdego czy tylko mi sie pokazalo zeby mnie w koncu przekonac do kupna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6970 PostWysłany: 09 Sie 2022 11:16 

Rejestracja: 09 Sie 2022
Posty: 2
Czy karta Revolut z planu podstawowego przechodzi w wypożyczalniach aut jako kredytowa?
Wyjeżdżam do Włoch i chcą kartę na nazwisko kierującego a nie wynajmującego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6971 PostWysłany: 09 Sie 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3384
srebrny
Raczej niewielkie szanse żeby przeszedł Rev we Włoszech. Miałem ostatnio w rodzinie podobną sytuację i nie chcieli w ogóle przyjąć Rev ale po długich rozmowach przyjęli kartę pasażera i to zwykłą debetową :) O Rev w ogóle nie chcieli słuchać ale w sumie pewnie wszystko zależy na kogo się trafi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6972 PostWysłany: 09 Sie 2022 11:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
@Wander84 a nie ma wymogu, że wynajmujący musi być jako "lead driver"? Część wypożyczalni akceptuje pod depozyt również karty debetowe - trzeba sprawdzać w warunkach, natomiast revo traktowane jest jako prepaid i raczej nie przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
japhar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6973 PostWysłany: 09 Sie 2022 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Mi się zdarzyło we Włoszech, że proponowali debetową, ale z wyższym depo. O przyjęciu karty kogoś innego, niż główny kierowca, nie słyszałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6974 PostWysłany: 09 Sie 2022 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 173
Kashpir napisał(a):
@Wander84 a nie ma wymogu, że wynajmujący musi być jako "lead driver"? Część wypożyczalni akceptuje pod depozyt również karty debetowe - trzeba sprawdzać w warunkach, natomiast revo traktowane jest jako prepaid i raczej nie przejdzie.


Trochę odważne stwierdzenie. Polecam zerknąć T&C konkretnej wypożyczalni, aby nie było niemiłej niespodzianki na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6975 PostWysłany: 09 Sie 2022 17:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Oczywiście - to właśnie wyżej napisałem, że trzeba sprawdzać warunki wynajmu. Natomiast nie jest to żadne odważne stwierdzenie - niektóre wyszukiwarki (np. doyouspain) mają nawet w filtrach opcję wyszukiwania wypożyczalni akceptujących karty debetowe.

Załączniki:
debitcard.JPG
debitcard.JPG [ 92.48 KiB | Obejrzany 963 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6976 PostWysłany: 09 Sie 2022 20:01 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 35
Czytam wątek, czytam stronę i nie mam 100% pewności jakie opłaty będą zastosowane w takim przypadku:

1 - Przelew kwoty USD z mBank (z konta USD, system SWIFT)
2 - Płatności w USD na terenie USA
3 - Wypłata USD na terenie USA
4 - Przelew USD z Revoluta z powrotem do mBank

Generalnie potrzebuję użyć Revoluta jako backup będąc w USA mając USD na koncie w mBanku.
I zastanawiam się jak nie wtopić na kursach wymiany i opłatach,
Zakładając że mam taniego USD na koncie i nie chcę robić wymiany przy obecnych kursach?

Macie jakieś świeże doświadczenia w tym zakresie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6977 PostWysłany: 09 Sie 2022 20:23 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
@awo667 to w mBanku nie ma już karty do konta w USD za 30 zł? Czy taką masz i potrzebujesz drugiej "na wszelki wypadek"?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6978 PostWysłany: 09 Sie 2022 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@lluukk
Jest :)

@awo667
2, 4 - za free
3 - jedynie prowizja z bankomatu (chyba do 800 zł w standardowym planie)
1 - nie praktykowałem w tą stronę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6979 PostWysłany: 09 Sie 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 173
@Kashpir
masz rację, a mi chodziło o pierwszą część twojej wypowiedzi, która jak się okazuje jest pytaniem i to jak najbardziej zasadnym :lol: my bad.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6980 PostWysłany: 09 Sie 2022 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Miał ktoś problem z "pobrexitowym" zawieszeniem konta? Dostałem informację, że na razie nie będę mógł nic robić na revolucie ze względu na zmiany przepisów dot. bezpieczeństwa z powodu brexitu, a revolut nie jest w stanie powiedzieć ile zajmie im rozwiązanie problemu i nawet nie ma sensu żebym o to pytał, bo w razie czego się odezwą 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group