Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#5021 PostWysłany: 21 Gru 2019 00:21 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 9
seal napisał(a):
@johnny_b: gdzieś wcześniej było tu w wątku że Santander nalicza prowizję.


No z tym, że korzystałem 2 lata /kilka szybkich doładowań w tygodniu i nic nie naliczali. Dziś mi dopiero na infolinii typ z tym wyleciał. Jak ściągną hajs będę reklamował.

Jak generalnie wygląda kwestia z apple pay? to też "quasi cash"? Rozumiem że ładujecie kartę tradycyjnymi przelewami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#5022 PostWysłany: 21 Gru 2019 13:04 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Pomozcie prosze. Potrzebuje szybko przelac 6k pln na konto Revoluta, ale poprzez dodana karte do konta nie wiem czemu moge tylko 1k dziennnie. Jak moge to ominac ? Da sie zasilic konto jakos przelewem natychmiastowym? Nie bedzie to transfer na konto zagraniczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5023 PostWysłany: 21 Gru 2019 13:20 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
Widocznie masz taki limit (używasz revoluta zbyt krótko/mało intensywnie do tej pory). Jedyny sposób na szybkie doładowanie to przelew z innego revoluta ale przy takiej kwocie mogą zablokować Ci konto do wyjaśnienia. Zwykły przelew nie wiem ile księgują ale wigilię mamy we wtorek to może być problem.
Ewentualnie kontakt z supportem i przedstawienie problemu, może podniosą limit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5024 PostWysłany: 21 Gru 2019 13:33 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Nie wiem czemu tak jest. Moze faktycznie nie jestem bardzo aktywnym posiadaczem konta, ale odkad ja mam ok.2 lat korzystalem z tej karty juz w Gambii , Tajlandii, Grecji czy Ukrainie.
Tak czy inaczej dzieki wielkie za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5025 PostWysłany: 21 Gru 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
@Tenroh Możesz też dodać inną kartę do Revoluta i z niej znów przelać mniejszą sumę. Chyba jest limit rzędu 2500pln na dzień na nową kartę (tj. kartę niedawno dodaną do Revoluta lub używaną sporadycznie).
Jeżeli zatem chcesz dziś przelać ok 6000pln to potrzebujesz dziś dodać 3 karty do Revoluta i z każdej przelać dziś 2000pln
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5026 PostWysłany: 21 Gru 2019 23:38 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 9
do posiadaczy konta w banku Santander

W prezencie na mikołaja jakoś 15 grudnia miała miejsce aktualizacja taryfy opłat i teraz każde doładowanie top up traktowane jest jako transakcja quasi cash pobierając przy ty 4% wartości doładowania (min. 10 zł).
W podsumowaniu napisano

Cytuj:
Najważniejsze zmiany po 15 grudnia

Obniżamy koszty przelewów zagranicznych w euro do krajów EOG. Opłata za przelewy typu SEPA, SWIFT (w trybie zwykłym i ekspresowym) będzie taka sama jak za krajowy przelew ELIXIR z Pana konta.
Obniżamy opłaty Banku za wypłaty gotówki w bankomatach w euro w krajach EOG kartą debetową. Koszty wypłat będą takie same jak koszty wypłat Pana kartą debetową w Polsce w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska.
Wycofujemy z taryfy nieaktualne produkty.
Pozostałe zmiany mają głównie charakter redakcyjny.
Nie zmieniają się opłaty za konto i karty


Jakoś o dodatkowych opłatach za Revoluta wspomnieć zapomnieli.

Reasumując polecam polecam ładować kartę przelewami nie dając przy tym zarobić tym dziadom na swojej nieświadomości.
Góra
 Profil Relacje PM off
Manuel lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5027 PostWysłany: 21 Gru 2019 23:42 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
czyli co, santander jako drugi bank w Polsce ( po citibanku), będzie naliczał opłaty za doładowanie Revolutem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5028 PostWysłany: 22 Gru 2019 00:01 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 9
No na to wygląda. Na infolinii powiedzieli mi nawet że doładowanie revoluta przez Apple Pay to transakcja quasi cash. Z racji że ogarniam właśnie wakacje zdążyłem po 15 grudnia doładować konto parę razy top upem i spodziewam się że na koniec miesiąca ściągną swój haracz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5029 PostWysłany: 22 Gru 2019 07:02 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
Pamiętajcie, że zapis do toip dali już teraz, a egzekwować go mogą zacząć np. w okresie największych żniw czyli wakacje
Tak zrobił citi, niby martwy zapis w toip był i nagle się ożywił :)

I johny_b chyba trochę nas nastraszył. Opcja quasi cash jak pokazuje gugiel w wbk istnieje od lat:
https://jakdorobic.com/wazny-komunikat- ... -podwyzki/

Kwestia kiedy zaczną revoluta pod nią podciągać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5030 PostWysłany: 22 Gru 2019 13:56 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 9
mikam napisał(a):
Pamiętajcie, że zapis do toip dali już teraz, a egzekwować go mogą zacząć np. w okresie największych żniw czyli wakacje
Tak zrobił citi, niby martwy zapis w toip był i nagle się ożywił :)

I johny_b chyba trochę nas nastraszył. Opcja quasi cash jak pokazuje gugiel w wbk istnieje od lat:
https://jakdorobic.com/wazny-komunikat- ... -podwyzki/

Kwestia kiedy zaczną revoluta pod nią podciągać.


Prawdę powiedziawszy chciałbym się miło rozczarować i żeby te 2 osoby z infolinii, z którymi rozmawiałem nie miały racji ale o tym dowiem się na koniec miesiąca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5031 PostWysłany: 22 Gru 2019 15:55 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
mikam napisał(a):
Kwestia kiedy zaczną revoluta pod nią podciągać.

To nie kwestia podciągania. Quasi-cash to dosyć nowy typ transakcji, ja pierwszy raz spotkałem się z nim płacąc rachunki aplikacją Sprytny Bill. Banki muszą dostosować swoje systemy, by one odróżniały to od innych płatności. Póki jest to wciąż usługa niszowa, nadal wiele z nich nie rozpoznaje takich transakcji. Wydaje mi się, że Santander wprowadził prowizję do cennika zanim jeszcze wprowadził odpowiednie zmiany w systemie i można mieć nadzieję, że nadal ich nie wprowadził ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5032 PostWysłany: 23 Gru 2019 10:56 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Właśnie dzwoniłem na infolinię do Santander i powiedziano mi,że zasilenie Revoluta z konta Santander kosztuje 4% ( min 10 zł) ale przelewy są bezpłatne.Wobec tego niech mi ktoś udzieli lekcji ,gdzie znajdę numer konta Revoluta do przelewu, bo polskie banki mają 24 cyfrowy nr konta, natomiast grzebiąc przy swoim koncie znalazłem nr konta składający się z liter i cyfr.Czy to jest to ? Będę wdzięczny za info.Z drugiej strony takie przelewy idą kilka dni.Czy nie lepiej założyć sobie kartę w innym banku (której obsługa jest bezpłatna) i dodać ją do Revoluta.Może ktoś poleci mi jaką kartę najlepiej? Ponieważ do tej pory płaciłem za noclegi i inne wydatki kartą Revolut, którą zasilałem co miesiąc systematyczne.Teraz szkoda mi wydawać 4%.Ja wierzę w Wasze umiejętności doradcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5033 PostWysłany: 23 Gru 2019 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Wojtek62
Polskie rachunki mają 26 cyfr.
Słabo szukałeś: Accounts -> PLN -> View details -> Local
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5034 PostWysłany: 23 Gru 2019 13:56 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
a to doładowanie przez Santandera, chodzi o karty kredytowe czy debetowe? czy może wszystkie rodzaje kart wydawanych przez Bank?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5035 PostWysłany: 23 Gru 2019 15:45 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
ja dokonywałem zasilenia konta Revolut z konta debetowego , ale pan z Santander bank powiedział,że wszystkie operacje quasi cash są objęte kosztami (4%wartości nie mniej niż 10 zł) natomiast na moje pytanie czy przelewy na Revolut są objęte kosztami -odpowiedział,ze nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5036 PostWysłany: 23 Gru 2019 16:26 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Wojtek62 - ja kilkakrotnie korzystałem z zasilenia Revoluta przelewem. Nie przypominam sobie, żeby środki w Revolucie nie były zaksięgowane następnego roboczego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5037 PostWysłany: 23 Gru 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Słuchajcie: przestudiowałem TOiP Santandera dla klientów indywidualnych (https://toip.santander.pl/) i zapis o prowizji 4% dla quasi cash jest tylko dla kart debetowych. Nie widzę tego zapisu dla kart kredytowych !

Wskazówki dot. TOiP:
Rozdział II ( Debetowe karty płatnicze i inne instrumenty płatnicze do rachunków płatniczych)
- tabela 1 mówi, iż: "Prowizja za transakcje Quasi cash: 4 % min. 10zł w pkt 13
- tabela 2 mówi, iż: "Prowizja za transakcje Quasi cash: 4 % min. 10zł w pkt 9
czyli generalnie ten zapis widnieje przy wszystkich kartach debetowych

Dalej (co mega dziwne) w tabeli 3 pod "Transakcje bezgotówkowe" mamy: "Prowizja za transakcje Quasi cash: 0 zł"
Przy kartach kredytowych nie ma tych zapisów!

Moje podsumowanie:
Santander w TOiP ma tą opłatę jedynie dla kart debetowych ! A nie dla kredytowych!
Santander w TOiP ma dwa zapisy wykluczające się ??

Albo jestem cieki w analizie TOiP, albo Santander ma cienkie TOiP ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5038 PostWysłany: 23 Gru 2019 17:10 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
@greg2014

mam pytanie, jak długo szły przelewy do Revoluta i kiedy była zaksięgowane ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5039 PostWysłany: 23 Gru 2019 17:58 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Wojtek62 - praktycznie Revolut księgował je zawsze następnego dnia roboczego po wysłaniu. Co do godziny nie potrafię powiedzieć. Raz chyba się nawet zdarzyło, że zostały zaksięgowane tego samego dnia. Wyślij złotówkę i zobacz empirycznie kiedy dojdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5040 PostWysłany: 23 Gru 2019 19:43 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
czyli Santander dołącza do grona kasujących prowizje za Revoluta, zaraz po Citibanku....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group