Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4981 PostWysłany: 08 Gru 2019 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Po aktualizacji appki muszę się ponownie weryfikować. Ktoś tak miał?
Revolut zakładany "na prawko".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: revolut
#4982 PostWysłany: 08 Gru 2019 00:12 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 53
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
japhar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4983 PostWysłany: 10 Gru 2019 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Będę wykonywał transakcję kartą na ok. 4500 PLN w walucie XPF (Frank CFP), co będzie bardziej opłacalne; revolut czy alior kantor, a może trzecia opcja (curve?)?
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4984 PostWysłany: 10 Gru 2019 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@grzegorz84
Można wiedzieć jaki kraj i za co taka kwota w tej walucie? ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4985 PostWysłany: 10 Gru 2019 08:56 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
grzegorz84 napisał(a):
Będę wykonywał transakcję kartą na ok. 4500 PLN w walucie XPF (Frank CFP), co będzie bardziej opłacalne; revolut czy alior kantor, a może trzecia opcja (curve?)?
Wow. Arkusz kalkulacyjny i policz to sobie.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4986 PostWysłany: 10 Gru 2019 09:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Nie policzy. Revolut pokaże kurs na daną chwilę i tu będzie miał jasność, Curve nie pokazuje kursów w aplikacji a karta płatnicza z A Kantor może rozliczyć blokadę za 2 dni a kurs może ulec w tym czasie zmianie, czyli nawet sprawdzanie na stronie MC nic nie da.
W skrócie - R i C będą bardzo zbliżone, karta Kantoru w zależności od wahań kursu.
Wiem z doświadczenia - mam kartę rozliczaną po kursie Visa, dokonując płatności gdy złotówka się umacnia zyskuję a gdy spada tracę choćby w stosunku do Revoluta. Bo gdy mam do zapłacenia kwotę np. w Euro to w R znam kurs np. 4,25 a na karcie kredytowej jeśli zapłacę to będę miał tylko blokadę i jeśli rozliczy po 2 dniach a kurs będzie 4,22 zyskałem a jak będzie 4,29 straciłem ;)
Edit - faktycznie jak niżej @kruczi zauważył w C przy tej kwocie będzie dodatkowa prowizja!
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 10 Gru 2019 15:43, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4987 PostWysłany: 10 Gru 2019 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
@Martinuss Markizy:) :mrgreen:

Nie dam rady policzyć w excelu:(

To co udało mi się ustalić z revolutem. Rozumiem że alior kantor w porownaniu z tym przeliczy po prostu po kursie mc z usd na xpf bez "dodatków"? Mam starą kartę usd.
Image
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/


Ostatnio edytowany przez grzegorz84, 10 Gru 2019 10:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4988 PostWysłany: 10 Gru 2019 09:57 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Tak Karta z A Kantor rozliczy po kursie MC bez dodatków, ale po kursie z dnia rozliczenia, którego dziś nie znasz ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
grzegorz84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4989 PostWysłany: 10 Gru 2019 10:21 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1711
A masz Revolut Metal? Tam za płatność w egzotycznej walucie jest 1% cashbacku ;)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4990 PostWysłany: 10 Gru 2019 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
@Gadekk mogę się mylić, ale niekoniecznie w obcej walucie, np. są OTA w egzotycznych wersjach językowych, obciążenie będzie w egotycznej walucie, ale merchant to "firma-matka" z EU.
Czy w takim przypadku nie będzie cashbacku 0,1% zamiast 1%?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4991 PostWysłany: 10 Gru 2019 13:39 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
C i R maja ten sam kurs.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4992 PostWysłany: 10 Gru 2019 14:33 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
przy tej kwocie curve pobierze dodatkowo 2%
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4993 PostWysłany: 10 Gru 2019 15:45 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@skrzat: dokładnie, nie jest istotna waluta transakcji a miejsce skąd przychodzi - jeśli będzie w EU/EEA to zwrot będzie 0,1 % jeśli będzie spoza to 1%. Dlatego płacąc na Aliexpress które liczy w USD ale transakcja przychodzi z UK zwrot jest 0,1% mimo że w sumie z EU nie ma to nie wspólnego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4994 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:55 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
kruczi napisał(a):
przy tej kwocie curve pobierze dodatkowo 2%
Jak ma wyższy abonament/plan taryfowy to nie ma tego problemu.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4995 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Revolut nie jest może profesjonalnym narzędziem do tego ale czy można dowolnie "spekulować" walutami? Tj. często wymieniać je większymi sumami, przelewać z zewnątrz euro i kupować za nie dolary, po czym je zabierając.
Czyli czy wykorzystując revoluta do częstej i regularnej wymiany walut a nie jako narzędzie w podróży (co widać po transakcjach kartowych, geolokalizacji) łamiemy jakieś ich zasady, czy przeciwnie - nie mają z tym problemu i nie będą w związku z tym blokować kont i żądać dowodu źródeł finansowania itp?
Ostatni wątek poruszam dlatego że jestem ofiarą ich nadgorliwości - co chwila znajdują powód by żądać kolejnych weryfikacji (a to podaj hasło, kliknij w email, kod sms, chcę odblokować kartę co robię regularnie - wyślij skan paszportu, potem prawa jazdy, jutro dowodu . w efekcie nie czuję się bezpiecznie, w każdym momencie można dostać bana i bujaj się z czatem będąc gdzieś w podróży).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4996 PostWysłany: 12 Gru 2019 01:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Jest zakaz transakcji spekulacyjnych
https://www.revolut.com/legal/terms

...to trade in foreign currencies for speculative purposes (that is, to take advantage of any expected rise or fall in the value of a currency) or to take advantage of discrepancies in the foreign exchange market.

+są ograniczenia dotyczące częstotliwości wymiany
https://www.revolut.com/help/exploring- ... -can-trade
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4997 PostWysłany: 12 Gru 2019 01:26 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Na moim koncie Rev po aktualizacji zaczęła pojawiać się prośba o dokonanie weryfikacji po przez podanie odpowiednich dokumentów.
Proszę mi powiedzieć ile mam czasu na wykonanie tej weryfikacji?
Co się stanie jeśli nie wykonam tej weryfikacji?
Dodam, że raz przy zakładaniu konta robiłem już weryfikacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4998 PostWysłany: 12 Gru 2019 01:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Dlaczego nie zapytasz bezpośrednio u źródła?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4999 PostWysłany: 12 Gru 2019 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Z tego co zauważyłem to problem ponownej weryfikacji ma dużo osób, które zrobiły ją na podstawie prawa jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5000 PostWysłany: 12 Gru 2019 14:01 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Już raz zweryfikowali mnie na podstawie dowodu osobistego i wczoraj ponowna prośba o weryfikację. Po ponownej weryfikacji otrzymałem krótki komunikat o podwyższonych limitach. I tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group