Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4821 PostWysłany: 21 Paź 2019 10:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
kojot_lubin napisał(a):
Ostatnio robiąc zakupy revolutem musiałem potwierdzić operację w aplikacji - miałem tak chyba pierwszy raz - czy to już teraz standard dla każdej operacji?

nie jestem ekspertem, bo nieczęsto płacę revo ale wydaje mi się, że jest to po prostu 3dsecure, niektórzy sprzedawcy z tego korzystają, a inni nie (np. na aliexpress nie ma). Jak nie potwierdzisz płatności w app to nie przejdzie, działa analogicznie jak kody sms z polskich banków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: revolut
#4822 PostWysłany: 21 Paź 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@opo @kojot_lubin - tak, to jest 3D_secure. To jest bardzo ważne w przypadku niektórych OTA (np. norweskich), bo one w przypadku kart bez tego zabezpieczenia nie przeprocesują płatności. Czyli Curve nie przejdzie. Revolut - tak. (piszę również z doświadczenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4823 PostWysłany: 21 Paź 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1702
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
man4business napisał(a):
Przelewam CHF co miesiąc (do BNParibas), prowizji nie ma. Może to jednak zależeć od twojego banku docelowego, więc albo sam zapytasz w banku, albo spróbujesz.



Kto jest nadawcą przelewu? The Currency Cloud czy inna firma?
Z jakiego kraju i banku przychodzi przelew CHF od Revolut?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4824 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Ok. Tak myślałem że to 3D_secure.
Tylko jak to w revolucie działa przy braku internetu? Często nie mam internetu - bo w danych kraju wychodzi zbyt drogo - a nie zawsze kupuję jakiś lokalny dostęp.
Można potwierdzić bez neta?
Bo w przypadku bankowości przy potwierdzeniu zazwyczaj przychodzi sms i po kłopocie - a jak w przypadku aplikacji revolut.
Może ktoś wyjaśnić nim sam przetestuję.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4825 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
@kojot_lubin ale rozróżnij, czy chodzi ci o zakupy bezgotówkowe w sklepie stacjonarnym, czy płacisz online przez stronę. W tym pierwszym przypadku nic nie potwierdzasz, w tym drugim i tak musisz mieć internet, żeby cokolwiek kupić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4826 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Wielkie dzięki Elwirka.
O to mi chodziło - zastanawiałem się czy po zmianach z połowy października kupując bezgotówkowo w sklepie stacjonarnym trzeba potwierdzać w aplikacji - nie robiłem ostatnio za wielu operacji revolutem a wyjeżdżam i nie chciałem się zdziwić - dzięki.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4827 PostWysłany: 21 Paź 2019 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Ktoś posiada jakiś link promocyjny do revolut? darmowa wysyłka karty, czy coś?

Dzięki!


Ostatnio edytowany przez peta, 21 Paź 2019 17:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4828 PostWysłany: 22 Paź 2019 00:31 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Było a nie ma dlatego dopytam: jest w chwili obecnej jakaś promocja dla obecnego użytkownika jeśli polecę jakiegoś znajomego?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4829 PostWysłany: 22 Paź 2019 06:27 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Jak tworzyłem konto Revolut kilka dni temu, to wyskoczyła promocja, że po poleceniu znajomego dostanę i ja, i on po 33 złote.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4830 PostWysłany: 22 Paź 2019 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
@neverstopexploring te promoje są rzucane (mniej lub bardziej) losowo per użytkownik.
U mnie jest cały czas 33 zł za polecenie. Z kolei u dziewczyny jest tylko darmowa karta dla polecanego.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4831 PostWysłany: 22 Paź 2019 13:19 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 9
Nie było to przypadkiem w weekend?
Wtedy revoult dodaje marżę na wypadek ryzyka kursowego.
Teraz przeliczam parę walutową w apce. 1 PLN = 0,767 GEL, co daje 1,305 PLN za 1 GEL
Niestety nie można sobie zachomikować na koncie GEL, widocznie to zbyt egzotyczna waluta dla Rosjan. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4832 PostWysłany: 22 Paź 2019 13:59 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 17
Loty: 17
Kilometry: 51 824
Ktoś chętny do podzielenia się poleceniem na założenie lub wysyłkę gratis ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4833 PostWysłany: 22 Paź 2019 14:01 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@katkra - sprawdź pocztę ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4834 PostWysłany: 23 Paź 2019 18:23 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 17
Loty: 17
Kilometry: 51 824
Dziękuję:)
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4835 PostWysłany: 28 Paź 2019 17:03 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 49
czy ktos z was dokonywal transferu akcji kupionych za pomoca revoluta do polskiego brokera? Przepraszam za brak polskich znakow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4836 PostWysłany: 28 Paź 2019 18:24 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
A inwestując na giełdzie w Revolucie w ogóle fizycznie jest się posiadaczem akcji, tak żeby móc je przetransferować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4837 PostWysłany: 28 Paź 2019 18:29 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
W Revolucie nie jest się posiadaczem akcji z tego co czytałem.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4838 PostWysłany: 28 Paź 2019 18:46 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Lolo081 napisał(a):
czy ktos z was dokonywal transferu akcji kupionych za pomoca revoluta do polskiego brokera? Przepraszam za brak polskich znakow.


A jakie papiery masz na myśli ? Zakładam, że chodzi Ci o papiery notowane na NYSE lub NASDAQ a nie polskie.
Przeniesienie ich do polskiego biura może być karkołomną operacją - chociaż pewnie jest możliwe i nawet wykonalne. Musiałby to być polski broker, który umożliwia zawieranie transakcji na NYSE czy NASDAQ i prowadzi w ogóle ewidencję tego typu instrumentów. Trzeba przy tym pamiętać, że polscy brokerzy na rynkach zagranicznych nie działają bezpośrednio tylko przez jakiegoś globalnego pośrednika. W związku z tym abyś np. na rachunku w DM BOŚ zobaczył akcje notowane na NYSE zakupione przez Revoluta, po złożeniu dyspozycji transferu (nie wiem czy R udostępnia tą funkcję w swoim serwisie czy trzeba np. to załatwiać telefonicznie), Twoje papiery powinny zostać przeksięgowane na poziomie depozytu centralnego danego instrumentu z konta zbiorczego uczestnika Revolut (lub jakiejś instytucji, która ich reprezentuje) na konto zbiorcze KBC Securities (oni z kolei reprezentują DM BOŚ). Jak KBC dostanie papiery to informuje o tym swojego klienta czyli DM BOŚ, a ten może dokonać zapisu na Twoim rachunku. Tak to wygląda w bardzo dużym uproszczeniu bo operacja jest dość skomplikowana i mówiąc szczerze traktowałbym ją raczej jako coś teoretycznego. Ale jeśli na poważnie chciałbyś coś takiego zrobić to proponuję spytać Twojego polskiego brokera. O ile nie wywołasz popłochu (a obawiam się, że to jest najbardziej prawdopodobne bo polscy brokerzy często mają problem z odpowiedzią na pytanie jak obsłużyć transfer papierów między polskimi biurami a co dopiero coś takiego), to dostaniesz informacje o koncie depozytowym na który powinny trafić papiery z Revoluta. A dalej to już trzeba to załatwiać z Revolutem...

PS. Brokerzy jak mogą bronią się przed podobnymi operacjami. Z reguły opłata za realizację transferu jest tak ustawiona, żeby bardziej papier opłacało się sprzedać niż transferować go do innego brokera :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4839 PostWysłany: 29 Paź 2019 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 13
Loty: 269
Kilometry: 521 116
sorki, jeśli już było, ale czy przelew z Revoluta w PLN na moje konto w Alior Banku jest obciążony prowizją?
Robił tak ktoś?

Bo nie wiem czy lepiej wypłacić w bankomacie czy wysłać kasę na swoje konto.

dzięki za odpow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4840 PostWysłany: 29 Paź 2019 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Ja, żadnej prowizji nie zauważyłam.
Tzn dokładniej to do kantoru Alior Banku, ale w PLN.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Marek Marszolik oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group