Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Zdjecia ukazujace ewentualne uszkodzenia w momencie odbioru samochodu nie beda dowodem nie do podwazenia w sadzie, owszem - ale znacznie ulatwiaja dyskusje z pracownikiem wypozyczalni probujacym nas naciagnac (a byc moze tylko gorliwie wykonujacym swe obowiazki).
Daja jasny przekaz "nie ze mna te numery, Brunner".
Wynajmuje okolo 300 dni w roku i w problematycznych sytuacjach powolanie sie na zdjecia nigdy nie zawiodlo. Czasem wystarcza po prostu powiedziec, ze sie zdjecia zrobilo.
A juz najlepiej nakrecic filmik.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@p.wl

A z jakiego powodu po prostu nie zrobisz rzeczy oczywistej - nie wpiszesz uszkodzeń do protokołu odbioru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Bo nie robi zdjęć uszkodzeniom.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
namteH napisał(a):
Bo nie robi zdjęć uszkodzeniom.


Wyjaśnisz swój tok rozumowania, bo nie ogarniam go? Nie robi zdjęć uszkodzeniom, nie wpisuje ich do protokołu odbioru, a potem oddaje auto z uszkodzeniami i ma pretensje o obciążenie karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@boots
Niestety, ale Twój idealny obraz świata nie dopuszcza do myśli, że mógłby być inaczej...
Może prościej: na świecie są źli ludzie. Mogą zrobić kuku i wziąć pieniążki za coś czego klient nie zrobił.

Po za tym, warto robić zdjęcia w momencie odbioru samochodu przez klienta :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Może prościej: na świecie są źli ludzie. Mogą zrobić kuku i wziąć pieniążki za coś czego klient nie zrobił.

I dlatego trzeba wpisywać wszystkie uszkodzenia do protokołu odbioru i posiadać protokół zwrotu nie zawierający innych uszkodzeń.
Proste i oczywiste - o ile ktoś nie chce wykupywać dodatkowego ubezpieczenia.

A fotki to cioci można wysłać ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Lut 2018 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
boots napisał(a):
@p.wl

A z jakiego powodu po prostu nie zrobisz rzeczy oczywistej - nie wpiszesz uszkodzeń do protokołu odbioru?


Klient nie wpisuje nic do protokolu, robi to pracownik wypozyczalni, a na tego czesto trzeba "polowac" na parkingu lub wrocic po niego do biura.
Ostatnio w Lizbonie musialem czekac w kolejce do pracownika technicznego 45 minut.
Czesto odbieram samochod w godzinach nocnych, panienka z okienka wydaje kluczyki i mowi "jesli na parkingu nie bedzie nikogo, prosze zrobic zdjecia ewentualnych uszkodzen niezaznaczonych w RA i wyslac nam mailem" (oficjalna polityka niektorych firm, np. Europcar ma do 12 godzin, w rzeczywistosci dzien-dwa-trzy tez jest ok).
Jesli jest ciemno, zimno i pada deszcz, to robie szybko serie zdjec/filmik, wsiadam i jade w sina dal bez krecenia sie po parkingu, a dokladniej samochod ogladam pozniej.
Oprocz tego wszystkie powazne wypozyczalnie maja tzw. "wear and tear policy" (niewielkie ryski, drobne uszkodzenia do 3cm srednicy etc), w ktorej jednak nie wszystko jest wyszczegolnione.
Gdy cos takiego zobacze, nie wolam pracownika po raz trzeci do samochodu, tylko robie fotke i jade.
Jakie rzeczy ostatnio mi sie przytrafily: brak oslony zawiasu wycieraczki tylnej, brak oslony zaczepu do holowania (nagminne), wyrwana oslona regulatora temperatury po stronie pasazera (dual AC), dziurka w tapicerce kanapy tylnej (1cm, okragla, wypalona?) etc.

Cytuj:
A fotki to cioci można wysłać ;-)

Opowiadaj takie rzeczy osobie, ktora wypozycza 2 razy do roku, a nie 40.

namteH napisał(a):
Bo nie robi zdjęć uszkodzeniom.

Robie zdjecia uszkodzeniom (i calemu autu, bo latwo cos przeoczyc) - nawet, gdy dodatkowe uszkodzenia sa dopisane na umowie. Dlaczego?
Bo czesto sa one dopisane wylacznie na kopii klienta, a ewentalnie dodawane w systemie dopiero przed kolejnym wynajmem (a czesto nawet nie).

Historyjka z zeszlego roku z Norwegii.
Kolega z pracy wypozyczyl duzy samochod kombi w firmie powiedzmy A.
Przy odbiorze zwrocil uwage na wgniecenia dachu. Poprosil pracownika wypozyczalni o dopisanie uszkodzen na umowie, co ow uczynil bez oporu.
Kolega zdjec nie zrobil i zadowolony (dostal upgrade) odjechal.
Oddajac samochod na pytanie "czy ma Pan wydruk umowy?" odpowiedzial, ze zgubil (faktycznie zgubil, idiota! - nie, ze zgubil, ale dlatego, ze sie przyznal). Pracownik znalazl samochod w systemie, sprawdzil godziny out/in, stan baku, podziekowal i zyczyl udanego lotu. Koniec.
Nie, nie koniec. Tydzien pozniej kolega zostal przez wypozyczalnie A. obciazony na rownowartosc €1500 za uszkodzenia dachu.
Dzwonil, wyjasnial, zlozyl reklamacje.
Zapytali, czy ma moze jakies zdjecia uszkodzen albo filmik...
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 26 Lut 2018 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Część wypożyczalni zdaje się też odchodzić od klasycznego schematu na papierze, choć póki co zdarzyło się tylko raz.
Sixt w Jerozolimie - mają jakąś aplikację (?) i przed wydaniem auta robią komórką zdjęcia - oczywiście w obecności klienta - które dołączane są do umowy. Ponowne obfotografowanie następuje przy zwrocie.
Dlatego też my robiliśmy swoje fotki razem z panem, starając się żeby być w kadrze na jego ujęciach, a on na naszych :)

Prawdą jest, że często ciężko znaleźć pracownika na parkingu - wtedy jak zaznaczają czasem ci siedzący w biurze, "wróćcie jeśli coś zauważycie i ja dopiszę" :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Lut 2018 18:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@p.wl
Cytuj:
Klient nie wpisuje nic do protokolu, robi to pracownik wypozyczalni, a na tego czesto trzeba "polowac" na parkingu lub wrocic po niego do biura.

Może to zrobić i klient na otrzymanym druku. A pracownik tylko składa podpis.
Cytuj:
panienka z okienka wydaje kluczyki i mowi "jesli na parkingu nie bedzie nikogo, prosze zrobic zdjecia ewentualnych uszkodzen niezaznaczonych w RA i wyslac nam mailem"

Radze jednak polegać na treści zawartej umowy, a nie na słowach panienki. W umowie jest taki zapis?
Cytuj:
(oficjalna polityka niektorych firm, np. Europcar ma do 12 godzin, w rzeczywistosci dzien-dwa-trzy tez jest ok).

Dasz link do tej regulacji w Europcar?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Lut 2018 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Cytuj:
...Dasz link do tej regulacji w Europcar?

@p.wl nie dawaj, bo to podpucha! W następnym poście byłoby: czeba czytać to co się podpisuje a nie co internety mówio!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Lut 2018 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@boots, ostatnio dostalem specjalna ulotke odbierajac samochod w DUB po zmroku.

A tu troche T&C.
10.2. If you notice any apparent defect or damage that is not described on the Rental Agreement then you should ensure a note is made on the Rental Agreement and that we both sign the change to it.
10.3 Where it isn’t possible to check pre-existing damage to the Vehicle and any Accessories at the time of pick-up you must notify any such damage to us within 24 hours of the start of the Hire Period. Notification of such damage should be made by phoning 0800 0280 999 and selecting option 4.
https://www.europcar.com/files/live/sit ... _EN_GB.pdf

Odrobina zdrowego rozsadku podpowiada, ze np. drobne uszkodzenia moga nie byc "apparent" na mokrym od deszczu/sniegu samochodzie etc.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Lut 2018 23:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zgadza się, te zasady ja również znam. Ale jednak odbiegają one od tego, o czym pisałeś:
Cytuj:
Czesto odbieram samochod w godzinach nocnych, panienka z okienka wydaje kluczyki i mowi "jesli na parkingu nie bedzie nikogo, prosze zrobic zdjecia ewentualnych uszkodzen niezaznaczonych w RA i wyslac nam mailem" (oficjalna polityka niektorych firm, np. Europcar ma do 12 godzin, w rzeczywistosci dzien-dwa-trzy tez jest ok).

Odbiegają, bo T&C mówią jedynie o sytuacji, gdy nie jest możliwe do stwierdzenia istnienie uszkodzeń w momencie odbioru, a nie o wszystkich istniejących uszkodzeniach - jak mogłoby to wynikać z cytowanego fragmentu Twojej wypowiedzi.

Po prostu myślałem, że wprowadzono jakieś ułatwienia, o których jeszcze nie wiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 07 Mar 2018 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@boots, @namteH

Ok, dostałem wczoraj nową ulotkę, która potwierdza, co było napisane wcześniej - jest dodatkowy czas na poinformowanie wypożyczalni o uszkodzeniach, których się nie zauważyło przy odbiorze samochodu, a które nie były zaznaczone w umowie.

Image

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 07 Mar 2018 17:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
No to ładnie z ich strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:55 

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 1
Witam, mam pytanie. Zarezerwowałem samochód w Europcar i wykupiłem ubezpieczenie 'full protection' przez rentalcars. Z tego co rozumiem na karcie kredytowej muszę mieć limit przynajmniej do wysokości wkładu własnego, który w mojej sytuacji wynosi 1050 euro. I tu jest problem bo nie mam takiego limitu na karcie ale posiadam dwie różne karty kredytowe, które razem ten limit osiągają. Czy wypożyczalnia przyjmie dwie karty do takiego, że tak powiem, 'łączonego' zabezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Mar 2018 12:10 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Myślę, że wyjściem może być nadpłata limitu karty kredytowej do wysokości depozytu i zmiana limitów jednorazowej blokady/płatności na kwotę depozytu (oczywiście z górką) bo mogą być różnice kursowe. Takie rzeczy przechodzą podczas płatności kartą kredytową, ale z blokadą też powinno dać radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 13 Mar 2018 07:21 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Edwardo napisał(a):
Witam, mam pytanie. Zarezerwowałem samochód w Europcar i wykupiłem ubezpieczenie 'full protection' przez rentalcars. Z tego co rozumiem na karcie kredytowej muszę mieć limit przynajmniej do wysokości wkładu własnego, który w mojej sytuacji wynosi 1050 euro. I tu jest problem bo nie mam takiego limitu na karcie ale posiadam dwie różne karty kredytowe, które razem ten limit osiągają. Czy wypożyczalnia przyjmie dwie karty do takiego, że tak powiem, 'łączonego' zabezpieczenia?

Ja wczoraj na maj zarezerwowalem auto w drivalia, opel astran na 4 dni 120e pakiet z extra ubezpieczenie (nie blokuja wkladu wlasnego, bez limitu kilometrow, full-full polcy) takze chyba dobrze wyszlo. Kosztuje to drozej ale nikt nic nie blokuje i nie ma zabawy w szukanie uszkodzen.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 15 Mar 2018 11:38 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Goldcar to oszuści. Oddali mi za paliwo mniej, choć mieli pełen bak.
Dochodzi jeszcze około 10 innych przyczyn, dla których nigdy Goldcara nie wybiorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Mar 2018 11:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
choć mieli pełen bak.

Masz taką adnotację w protokole odbioru auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 15 Mar 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
pafnucy7 napisał(a):
Edwardo napisał(a):
Witam, mam pytanie. Zarezerwowałem samochód w Europcar i wykupiłem ubezpieczenie 'full protection' przez rentalcars. Z tego co rozumiem na karcie kredytowej muszę mieć limit przynajmniej do wysokości wkładu własnego, który w mojej sytuacji wynosi 1050 euro. I tu jest problem bo nie mam takiego limitu na karcie ale posiadam dwie różne karty kredytowe, które razem ten limit osiągają. Czy wypożyczalnia przyjmie dwie karty do takiego, że tak powiem, 'łączonego' zabezpieczenia?

Ja wczoraj na maj zarezerwowalem auto w drivalia, opel astran na 4 dni 120e pakiet z extra ubezpieczenie (nie blokuja wkladu wlasnego, bez limitu kilometrow, full-full polcy) takze chyba dobrze wyszlo. Kosztuje to drozej ale nikt nic nie blokuje i nie ma zabawy w szukanie uszkodzen.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Za ok. 80-100€ są takie pakiety, ale nie z Girony, tylko BCN (doyouspain.com).


Ostatnio edytowany przez pabloz, 15 Mar 2018 12:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group