Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Cze 2014 23:24 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 83
Witam!

Wybieramy się w dwie osoby na 3 dni do Pragi. Noclegi mamy już opłacone, ale czeka mnie jeszcze wizyta w kantorze - W związku z tym pytanie - ile? To będzie mój pierwszy wyjazd do stolicy Czech i chętnie wysłucham rad osób które już tam był. Ile potrzebuję koron na ten czas wliczając transport po Pradze i jedzenie (powiedzmy, że śniadanie we własnym zakresie, obiady i kolacje gdzieś w lokalu) i jakieś pamiątki plus wstępy? Nie chciałbym przywozić koron z powrotem - ponadto czy jest jakaś szansa płacić w euro albo złotówkach? z góry dziękuje za odpowiedź.


Ostatnio edytowany przez mashacra 29 Cze 2014 11:14, edytowano w sumie 2 razy
literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 29 Cze 2014 10:58 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 37
Loty: 4
Kilometry: 4 402
wrześniowy napisał(a):
Witam!

Wybieramy się w dwie osoby na 3 dni do Pragi. Noclegi mamy już opłacone, ale czeka mnie jeszcze wizyta w kantorze - W związku z tym pytanie - ile? To będzie mój pierwszy wyjazd do stolicy Czech i chętnie wysłucham rad osób które już tam był. Ile potrzebuję koron na ten czas wliczając transport po Pradze i jedzenie (powiedzmy, że śniadanie we własnym zakresie, obiady i kolacje gdzieś w lokalu) i jakieś pamiątki plus wstępy? Nie chciałbym przywozić koron z powrotem - ponadto czy jest jakaś szansa płacić w euro albo złotówkach? z góry dziękuje za odpowiedź.


ceny w roznych miejsach byly podane to musisz sobie przekalkulowac gdzie bedziecie jesc. transport publiczny z tego co pamietam w podobnych cenach co w Polsce. ja bylem weekend, autobusow nie uzywalem, 2 obiady w knajpach, sniadania z lidla + przywiozlem pare piwek i czekolad studenckich i 500 koron mi starczylo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2014 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
a co Ci szkodzi w drodze powrotnej wymienić korony z powrotem na granicy? ;)
dużo nie stracisz...

ja przez 3 dni na dwie osoby wydałem z 1500, nie korzystałem z komunikacji, obiady jadłem w knajpach (ale nie tych typowo turystycznych), kolacje we własnym zakresie, śniadania miałem w hotelu

ale można wydać 500 a można i 5000 - jak kto lubi

ogólnie wydaje mi się że Praga jest tańsza niż Warszawa
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2014 18:57 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 44
Loty: 14
Kilometry: 16 140
wybaczcie mi offtopic, ale chciałem spytać czy Praga na weekend jest wykonalna pieszo czy też lepiej komunikacja miejska się przyda?
_________________
zapraszamy na nasz blog: www.sightseeingwithlove.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2014 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
to zależy gdzie nocujesz, ale ogólnie na piechotę zwiedzisz główne atrakcje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2014 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
a wy serio musicie odpowiadać w taki sposób?
jakby wrześniowy w inny sposób sformułował pytanie (o średnie ceny czy ogólnie o wydatki innych) to zapewne lepiej by to brzmiało, ale mimo wszystko można odpowiadać normalnie.

tu są przykładowe ceny:
http://praga.miasta.org/ceny-w-pradze/
do tego dolicz koszty atrakcji, bilety wstępu itp - większość znajdziesz w necie
+ ok. 30% zapasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Cze 2014 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Bankomatów nie ma w Pradze? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2014 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
wrześniowy napisał(a):
Witam!
ponadto czy jest jakaś szansa płacić w euro albo złotówkach? z góry dziękuje za odpowiedź.


Ja kupowałem w Pradze jakieś pamiątki od miejscowego i można było płacić w €. Baaaa nawet bardziej się opłacało zapłacić w € niż w Kc.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group