Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Paź 2019 21:33 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 407 773
platynowy
pabien napisał(a):
W ramach wycieczki chciałem jeszcze odwiedzić Azory, które wydawały mi się takim gorszym Krowodrzem.

Gorszą Krowodrzą. 😉
 Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 28 Paź 2019 21:43 
Awatar użytkownika

Loty: 425
Kilometry: 479 648
platynowy
To już wiem dlaczego w kibicowskich napisach występuje XXX-lecie, choć na logikę nie powinno.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 28 Paź 2019 21:47 
Awatar użytkownika

Loty: 195
Kilometry: 261 864
niebieski
pabien napisał(a):
A Azory znane są (w centrum Krakowa) z tego, że przeszły programy rewitalizacyjne, rehabilitacyjne i inne, więc w efekcie ma tam być miło i przyjemnie. Coś mi się jednak wydaje, że zdania te słyszałem od osób, które Azorów nigdy nie widziały. Kiedyś tam pojadę.

Po prostu kiedyś było fatalnie, teraz jest tylko tak se o.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 28 Paź 2019 21:57 
Awatar użytkownika

platynowy
Centrum Krakowa, o którym piszesz to też jest umowna sprawa. Moja koleżanka, mieszkająca na Mikołajskiej, gdy mówię, że mieszkam w centrum (15 minut pieszo do Rynku), puka się w czoło.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 28 Paź 2019 23:20 
Awatar użytkownika

platynowy
Zgadzam się, że umowna, ale mówimy w skrócie o odległości od rynku i zarazem starego miasta. W Warszawie jest to bardziej skomplikowane.

W sumie Kopiec Kościuszki wydał się z perspektywy niektórych miejscem bardzo odległym od centrum, więc może jednak tylko zdaje ci się, że mieszkasz w centrum.

Może za Mickiewicza to już nie centrum? Zresztą na mapie to trochę tak wygląda jak granica: Wisła i Al. Mickiewicza.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 30 Paź 2019 08:42 

Loty: 54
Kilometry: 49 007
złoty
Dla mnie jako krakusa centrum to zawsze był tak zwany "obręb drugiej obwodnicy" (przechodzący m.in. Alejami 3 wieszczów, Wita Stwosza, Rondo Mogilski, Grzegórzeckie). Jak za młodu każdy ze znajomych mieszkał na Krzywej, Warszawskiej, Bogusławskiego itd. to było można mówić, że mieszka w centrum.
Ale że Kraków się przez te kilkanaście lat trochę rozrósł to i pojęcie centrum też się rozszerzyło. Teraz jak ktoś mi powie że mieszka na Cystersów, Mogilskiej, na Grzegórzkach czy np. Szwedzkiej to mogę uznać że mieszka "w miarę w centrum" . :D

Cytuj:
A przy okazji mam pytanie do Krakowian o bilet weekendowy rodzinny. Czy można z niego korzystać jeżdżąc bez dziecka?
- formalnie oczywiście nie, bardzo prawdopodobne że kanary się przyczepią.

A co do Krowodrzy czy Krowodrzy Górki to jedna rzecz się nie zmienia - raz na czas ktoś (przeważnie przyjezdny student) używa określenia krowodrza górka jako przymiotnika co niezmiennie wprawia mnie w rozbawienie :D :P
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#47 PostWysłany: 30 Paź 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 2
złoty
Kravkrk napisał(a):
raz na czas ktoś (przeważnie przyjezdny student) używa określenia krowodrza górka jako przymiotnika co niezmiennie wprawia mnie w rozbawienie :D :P

Oto, proszę Państwa, kwintesencja krakusowatości.
Wymyśli se taki jeden buc z drugą lampucerą jakieś określenie od czapy i potem mają ubaw z przyjezdnych.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#48 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:17 
Awatar użytkownika

platynowy
A ja to akurat cenię. Co prawda nigdy tam nie dotarli, ale za to wiedzą jak się odmienia.

Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#49 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:29 
Awatar użytkownika

platynowy
pabien napisał(a):
... Może za Mickiewicza to już nie centrum? Zresztą na mapie to trochę tak wygląda jak granica: Wisła i Al. Mickiewicza.

Taka na marginesie ciekawostka. Dzisiejszy przebieg alei Trzech Wieszczów to dawny pierwszy pierścień Twierdzy Kraków (ok. 100 lat temu nazad jeździła tu nawet kolejka wąskotorowa). A uścisk twierdzy, powodował, iż miasto nie rozrastało się
pabien lubi ten post.

#50 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:32 
Awatar użytkownika

platynowy
Z Waszych informacji jasno wynika, że @Igore tylko wydaje się, że mieszka w centrum.

Relacje PM off
wtak lubi ten post.

#51 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:34 
Awatar użytkownika

platynowy
To jeszcze krakowskie małe smaczki. Chodzi się (jeździ) do miasta (mając na myśli rynek i okolice), a nie do centrum.
I jak ktoś mówi "krakowska starówka", to wiadomo, że przyjezdny :)
2 ludzi lubi ten post.

#52 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:37 
Awatar użytkownika

platynowy
pabien napisał(a):
Z Waszych informacji jasno wynika, że @Igore tylko wydaje się, że mieszka w centrum.

Zgadza się ale dobrze mi tutaj. :)
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 2
złoty
Najbardziej lubiłem ulicę Kopernika
https://www.google.com/maps/place/Miko% ... 19.9511047
Była to dobra droga powrotna z knajpy w Rynku do akademika.
Ale np w październiku, nad ranem, spacer wśród zasnutych mgłą szpitali bywał niesamowity. Zwykły wrzask wrony urastał do rangi agonalnego krzyku umierającego. Dziewczę wtedy się wtulało w silne męskie ramie i sztuka polegała na tym, aby dziewczęcia już z tych ramion nie wypuścić.

#54 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:58 
Awatar użytkownika

Loty: 3
Kilometry: 3 200
srebrny
Lata wstecz....
Co do zdefiniowania centrum, jezeli stojac pod pomnikiem Adasia mowilismy, ze idziemy do kogos z buta i nie bylo protestow, ze daleko tzn ze mieszkał w centrum
My mielismy podczas studiów stancje na Miodowej ;) ..... troche daleko ale mozemy isc :D
 Relacje PM off  

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości