Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Wrz 2017 10:06 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
Ktoś zrobił kilka fotek ładnych kobiet na plaży i z tego robi się tutaj jakąś aferę? Jaką krzywdę autor tej relacji wyrządził tym paniom? Zarobił na tym jakieś pieniądze czy zmusił do takiego czy innego ubioru? Wyróżnił kilka osób w swojej relacji robiąc im zdjęcia na publicznej plaży i tyle. Z pewnością byłyby zadowolone, gdyby tylko wiedziały, że na polskim forum są podziwiane. Jest plaża to i są ładne widoki, niekoniecznie tylko palm czy jachtów. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 22 Wrz 2017 10:23 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Przecież to oczywiste - jak nie napisałeś relacji to nie masz prawa komentować innej (no chyba że pozytywnie) :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 22 Wrz 2017 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
zacząłem, nie skończyłem czytać , nie mój styl i poziom
zdjęcia w szaliczku na plaży czy co chwila piwa robiłem w liceum teraz bym się wstydził-autor twarz zamazał wiec tez chyba czuje ze 15 lat skończył dawno temu
generalnie za Ojcem Tadeo
Cytuj:
Nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 22 Wrz 2017 10:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Bardzo pomocny wątek.

Poszerza wiedzę o tym, kogo unikać w podróżach i życiu...
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:00 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Nie będę się wypowiadać o relacji, ani o klimacie dyskusji, która się tak dynamicznie rozwija, ale cały czas się zastanawiam - jako kobieta - jak musiała się czuć partnerka autora relacji i zdjęć, tak ochoczo robiącego fotki okolicznym paniom? No ja bym się czuła...hmm trochę niekomfortowo. :-). No bo chyba się z tym nie krył, bo zdjęcia na to nie wskazują . Sorry za OT :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:08 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
cavani napisał(a):
Wyróżnił kilka osób w swojej relacji robiąc im zdjęcia na publicznej plaży i tyle. Z pewnością byłyby zadowolone, gdyby tylko wiedziały, że na polskim forum są podziwiane.

nie, to nie jest wyróżnienie. To jest uprzedmiotowienie. I większość kobiet nie byłaby zadowolona wiedząc, że zdjęcia ich pup z plaży pojawiają się w internecie bez ich zgody. Tu jest właśnie problem w waszym myśleniu, myślicie, że wychodzimy na plaże żebyście mogli sobie pooglądać nasze ciało, porobić fotki i później jeszcze dokonywać jakiś prywatnych wyborów miss?

@Don_Bartoss sztuki o których mówisz - odcinając się od ich wartości artystycznych - są wystawiane za oczywistą zgodą aktorów których ciała się w nich pojawiają. Podobnie jak istnieją strony na których można sobie pooglądać panie w bikini które chcą być oglądane w internecie w bikini. Czy chociażby wspomniane wcześniej instagramy przeróżnych kobiet które takie zdjęcia wstawiają bo chcą. I to wszystko nadal nie nabywa oglądającym praw do publikowania - szczególnie tego typu zdjęć - tych osób bez ich zgody, nawet jeśli czyjeś konto na instagramie ocieka seksem to może sobie nie życzyć podobnych zdjęć robionych bez jej/jego zgody.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
DJADKJGU napisał(a):
...
@Don_Bartoss sztuki o których mówisz - odcinając się od ich wartości artystycznych - są wystawiane za oczywistą zgodą aktorów których ciała się w nich pojawiają*. ...

*no chyba, że ktoś jest już po tamtej to wtedy można robić coś, czego pewnie małpy by się powstydziły; wtedy szambo to perfumeria z klasą i stylem!

Oczywiście w tym przypadku, tj relacji, nic takiego nie miało miejsca, bo ani nie wiadomo o kim konkretnie mowa (kobiety na plaży) oraz również ciężko stwierdzić, że komuś wyrządzono jakąkolwiek krzywdę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:31 

@DJADKJGU, zapewniam Cię, że kobiece samopoczucie leży mi na sercu tak samo jak Tobie i jako pierwszy zaprotestuję przeciwko męskiemu szowinizmowi, kiedy tylko go zidentyfikuję - nawet w relacjach. Rzecz w tym, że nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że kobiecie w bikini przebywającej w miejscu publicznym należy się jakaś szczególna ochrona wizerunku. W czym jest lepsza roznegliżowana Hiszpanka obfotografowana z tyłu od filipińskiego dziecka albo tadżyckiego starca uwiecznionego z profilu?
Zmierzam do tego, że jeśli apelujesz o wprowadzenie restrykcyjnych zasad ochrony wizerunku, to trzeba nimi objąć wszystkich. Relacje będą wtedy jak google maps. Wszystkie twarze zamazane. Można też zrobić inaczej i do tego właśnie zachęcam - można założyć, że autor dysponuje wszystkimi potrzebnymi zgodami :)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
cavani uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:51 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Wszystko się rozbija o kontekst. W przypadku zdjęć tych kobiet jest on dość jasny, są przecież też opisy. To nie są zdjęcia-widoczki plaży na których akurat się załapały jakieś kobiety w bikini, nie są to portretowe zdjęcia mieszkańców w neutralnych sytuacjach (chociaż tu akurat, chociaż uwielbiam ładne zdjęcia, to mam właśnie moralny problem ze zdjęciami robionymi tak, że obiekt nie wie że jest fotografowany), tylko bardzo konkretne fotki pup w skąpych strojach z przyczajki.

Co do ostatniego zdania, z punktu widzenia kobiety, nie jestem w stanie tak przyjąć, bo, jak pisałam, jest to uprzedmiotowienie i jestem przekonana, że większość kobiet nie dałaby zgody na robienie takich zdjęć. Do tego w oczywisty sposób widać, że są one robione właśnie z przyczajki, a dziewczyny nie wiedzą, że są fotografowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:54 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Przeczytałem raz jeszcze relacje, obejrzałem ponownie zdjęcia i napiszę, że relacja jest napisana szczególnym językiem. Mi się to średnio podoba, ale żebym był przeciwny takiej relacji, to tego nie powiem. Po drugie, gdyby były same zdjęcia, to obejrzałoby się z większym lub mniejszym zainteresowaniem. Jedne podobałyby się bardziej inne mniej. Jak to ze zdjęciami, które sami robimy i potem oglądamy. Niektórym nie podoba się połączenia niektórych zdjęć z pewnym komentarzem. Ale ja w tych komentarzach nie widzę nic obraźliwego czy ośmieszającego lub szowinistycznego. Wydaje mi się, że autor relacji chciał być dowcipny i tak napisał. A niektórzy strasznie poważnie potraktowali te podpisy pod zdjęciami.
Jedyna rzecz, która mi się nie podobała to rozmazana twarz autora. Mógł zrobić swoje zdjęcie od tyłu, z boku, zasłonić część twarzy wskazując ręką cos np. zamek na dalszym planie itp.
Aha, nie przeszkadza mi też szalik Widzewa, chociaż jestem kibicem L :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
DJADKJGU napisał(a):
...W przypadku zdjęć tych kobiet ..

A co z mężczyznami? Dostrzegasz tam mężczyzn na tych zdjęciach?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:12 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Takie celowo zrobione jest zdaje się jedno. Kontekst też mógłby nie być przez tą osobę doceniony i też mi się nie podoba. Ale chyba sam wiesz, że problem dotyczący kobiecych ciał jest o wiele bardziej złożony, na co z resztą wskazuje choćby właśnie ilość tych zdjęć.

Z resztą, nie ma co dyskutować. Jak ktoś nie chce zrozumieć to nie zrozumie i tyle. Często przekonania są tak głęboko zakorzenione, że argumenty odbijają się jak piłeczki od ściany. Jak mówiłam już dawno przestałam się denerwować takimi sprawami, zostaje tylko przygnębienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
DJADKJGU napisał(a):
...Ale chyba sam wiesz, że problem dotyczący kobiecych ciał jest o wiele bardziej złożony,...

Nie wiem, bo to nie ja go stworzyłem, hehe
Zapytam raz jeszcze, już z ciekawości: jak postrzegasz obecność na zdjęciach mężczyzn w strojach kąpielowych? Czy ich obecność również wprawie Cię w zły nastrój?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cavani lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 22 Wrz 2017 13:01 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
namteH napisał(a):
DJADKJGU napisał(a):
...Ale chyba sam wiesz, że problem dotyczący kobiecych ciał jest o wiele bardziej złożony,...

Nie wiem, bo to nie ja go stworzyłem, hehe
Zapytam raz jeszcze, już z ciekawości: jak postrzegasz obecność na zdjęciach mężczyzn w strojach kąpielowych? Czy ich obecność również wprawie Cię w zły nastrój?


Ja może uproszczę, żeby wszystko było jasne bez zbędnych niedomówień. Czy to jest dla Ciebie "rarytas"? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 22 Wrz 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Bawi mnie trochę to, że za normalnością wrzucania zdjęć, na których jedynym elementem jest półnagie ciało nieświadomej uwiecznienia przez imigranta ze wschodu obcego turystę, optują najbardziej ubolewający nad współczesnym upadkiem obyczajów i poszukujący odrodzenia w dajmy na to oddychającym normalnością Iranie 8-).
A barwy klubowe chyba jakoś niespecjalnie kłują w oczy.

@namteH nie widziałem, by ktokolwiek wrzucał tu zdjęcie z podróży, którym jedynym i centralnym elementem będą biodra faceta, najlepiej od przodu i z komentarzem o wyczekiwaniu i walce. Ale może to jeszcze przed tobą.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 22 Wrz 2017 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
-- 22 Wrz 2017 13:06 --

@cavani
Ehh, ale żeś sięgnął w przeszłość! ;)
Dla mnie: nie, ale tu nie o mnie mowa. Równie dobrze mógłbyś zapytać czy dla @DJADKJGU kobieca pupa to rarytas :lol: ... To chyba nie o to w tym chodzi... w sumie nie wiem o co chodzi i próbuje to rozgryźć ale nie w oparciu o moje domysły (czyli wybrałem drogę bardziej logiczną i kulturalną niż oponenci) a o informacje na temat krytykujących. Może to ma jakieś drugie dno, o którym na forum nie będziemy gadać...

-- 22 Wrz 2017 13:17 --

@Pabloo
Pytałeś się o zgodę na publikację na forum?
Załącznik:
33905481053_dba1716b00_o.jpg
33905481053_dba1716b00_o.jpg [ 344.63 KiB | Obejrzany 860 razy ]

Pozdrawiam i podziwiam!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 23 Wrz 2017 12:25, edytowano w sumie 1 raz
usunięte zdjęcie dziecka, z innej relacji
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 22 Wrz 2017 13:23 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Myślę, że kontynuacja tego tematu chyba niewiele już wniesie, zwłaszcza jedna (niby liberalna) strona nie potrafi zrozumieć argumentów drugiej, także wnoszę do moderatorów wniosek o zamknięcie wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 22 Wrz 2017 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@sranda
Zamknąć to nie, bo to, bądź co bądź, relacja. Wydzielić i pozwolić wyrosnąć ;)
Może jakiś nowy, oświecający wątek o tym co pokazywać a czego nie relacjach?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Wrz 2017 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
namteH napisał(a):
[../]w sumie nie wiem o co chodzi [...]

Niestety w pewnych sytuacjach niechęć do wzajemnego zrozumienia się nie pozwoli na jakąkolwiek debatę i choćby próbę zbliżenia stanowisk.
Przykro mi, ale nie rozumiem jak Twoje pytanie o to czy pytałem w swoich zdjęciach o zgodę odnosi się do mojego z poprzedniego posta. Co najwyżej może być uniknięciem odpowiedzi.
W przypadku zdjęcia z chłopcem pytałem ojca i syna o to czy mogę zrobić fotografię i z uśmiechem wyrazili oni zgodę. O publikację nie dopytywałem. Natomiast podejrzewam, że przede wszystkim chłopiec nie chciałby stać się elementem czyichś nieodpowiedzialnych i infantylnych przeróbek. Za to przedstawienie na zdjęciu w kontekście wykonywanej pracy i to na drugim planie w normalnej nieośmieszającej sytuacji, powszechnie nie jest niczym nieodpowiednim.
Twoje nierozumienie polega na niepojmowaniu pewnych nie wyrażonych wprost uwarunkowań. Jeśli coś nie zostało stwierdzone expressis verbis, to miałoby nigdy nie być osadzone w pewnym, czasem nadrzędnym kontekście. Jednak świat nie jest taki prosty, jak się zawsze wydaje.

Jak mogą być postrzegane zdjęcia przedstawiające same kobiety w strojach kąpielowych, z komentarzami bezpośrednio odnoszącymi się właśnie do tego co „skrywają i jak prowokują"? Już abstrahując, od samego zjawiska, w którym facet z innego kraju robi z ukrycia zdjęcia częściowo roznegliżowanym kobietom(wyobraźcie sobie studenta z Bliskiego Wschodu, który na plaży w Mielnie tak się bawi ;) ). Dla powszechnego odbiorcy(co większość z broniących przecież potwierdza) będzie to postrzeganie przez pryzmat nie państwa i miejsca, w którym zdjęcia zostało zrobione, czy różnych pożądanych na forum informacji, a przez ich fizyczność, nagość, „zwierzęcość"(jak nazwał autor relacji). A jako, że naszej kulturze osadzonej na chrześcijańskich podstawach pewne rzeczy uważamy za taktowne, inne za intymne, to moim zdaniem relacja z podróży na forum podróżniczym nie jest odpowiednim miejscem na wrzucenie kilkunastu „zdjęć przypadkowych dup".
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 22 Wrz 2017 14:13 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Sprawa nie rozbija się o to co pokazywać a czego nie tylko jak traktować innych ludzi jak osoby a nie obiekty seksualne. Przynajmniej na forum, bo na to co w głowie to już wpływu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group