Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 14 Wrz 2017 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Aron od razu widać, że nie wiesz o czym piszesz. I podejrzewam, że Autor też, chcąc nie chcąc, wbił się w temat nieświadomie. W Hiszpanii nie trzeba się zakradać by zrobić zdjęcia czterem literom. Tak jak wcześniej wspominałem, samice w ten sposób okazują swoja kobiecość. Gość, który źle się wyraża na temat takiego sposób prezentowania się jest nazywany z miejsca szowinistą, seksistą i w zasadzie pod gatunkiem jakimś. Tobie przeszkadzają piękne pupy na plaży. A jak byś skomentował obecność wszelakiej jakości zadów wszędzie gdzie pójdziesz? Może się przejeść... Nie przyjedziesz, nie pomieszkasz to nie zrozumiesz.

Jeszcze dodam, dla jasności: ja nie mówię, że mi się podoba albo nie takie wstawianie zdjęć ale to jest element krajobrazu hiszpańskiego.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
arekelblag lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 14 Wrz 2017 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@namteH masz jakąś skłonność do nadinterpretacji, nie przeszkadzają mi ładne kobiety i ich zgrabne pośladki na plaży, ba nie przeszkadza mi opalanie się toples czy też nago, ba powiem, że od razu jest mi lepiej na plaży jak jakaś fajna dziewczyna się obok mnie opala, ale przeszkadza mi robienie zdjęć w celu zarchiwizowania tych pup, i ich umieszczanie w relacji - bo to nie są przypadkowe ujęcia, albo gdzieś tam w tle by oddać koloryt.
Jak najbardziej uważam, że kobiety i mężczyźni maja prawo czuć się swobodnie na plaży, ale również mają prawo do swojej prywatności. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że spora część bohaterek tych fotografii, gdyby wiedziały nie życzyłyby sobie ich robienia, a tym bardziej publikacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 14 Wrz 2017 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Aron napisał(a):
... Stawiam dolary przeciwko orzechom, że spora część bohaterek tych fotografii, gdyby wiedziały nie życzyłyby sobie ich robienia, a tym bardziej publikacji.

No tak...
Bo na instagramach, fb i tych innych (ja nie mam więc specjalistą nie jestem) to takich zdjęć nie znajdziesz...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Wrz 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Po pierwsze to ich konta i tylko ich właściciele (z uwzględnieniem regulaminów) decydują co opublikują i kiedy.
Po drugie to chyba jest forum podróżnicze, a nie profil jakiejś znanej gwiazdki, która jest znana tylko z tego że jest znana.
Po trzecie, skąd wiesz, że bohaterki tych zdjęć akurat mają takie profile.

Ogólnie argument notabene z dupy, na poziomie "A w Ameryce biją murzynów"
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Aron, 14 Wrz 2017 22:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 14 Wrz 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Aron napisał(a):
..., skąd wiesz, że bohaterki tych zdjęć akurat mają takie profile.
...

A skąd wiesz, że nie mają, że nie chcą mieć tu zdjęć, i że w ogóle którejkolwiek to przeszkadza?
Nie sil się i nie odpowiadaj...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Wrz 2017 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
statystyka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Wrz 2017 01:32 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Za co został zbanowany autor relacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Wrz 2017 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wyjaśnienie w post #37
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Wrz 2017 08:38 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 18
Wydaje mi się, że to był dość amatorski sposób narracji pobytu. Doceniam pomysł ale sporo do dopracowania. Elementy seksistowskie może nie porażające ale bawmy się inaczej. Przyjemnych podróży, nie tylko do Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 15 Wrz 2017 08:48 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Nie żeby mi przeszkadzały zdjęcia kobiecych pośladków, wręcz przeciwnie. Ale na litość Boską, wrzucać do relacji zdjęcia lasek w lidlu czy innym kauflandzie obróconych tyłem czy z przyczajki na plaży....Informacji praktycznych jak na lekarstwo, za to bez mała co trzecie zdjęcie to foty browarów, lasek obróconych tyłem albo herbu Widzewa.

Często, zwłaszcza w tematach światopoglądowych dyskusja schodzi do rynsztoka, trzymajmy poziom chociaż tutaj.

Aron napisał(a):
Mam nadzieję, że to tylko wyjątek od reguły i per analogiam do kopernikańskiego prawa tandeta nie nie będzie wypierać dobrych relacji.


I to powinno zamknąć dyskusję.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 15 Wrz 2017 09:36 

Oceniając z antropologicznego punktu widzenia, jest to bardzo interesująca relacja, która pokazuje jak różnimy się od siebie i jak różnych motywów przewodnich poszukujemy w podróży. Nie widzę tutaj żadnych nadużyć:
- pani w supermarkecie, która zdecydowała się na bardzo oszczędną stylizację, zapewne liczyła się, że zostanie to zarejestrowane na monitoringu sklepowym lub miejskim,
- prawa do wizerunku plażowiczek nie zostały w żadnym wypadku naruszone. Autor relacji nie pokazuje ich twarzy.

Gratuluję wycieczki! Ciesz się życiem :)
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 15 Wrz 2017 09:48 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Pani w supermarkecie być może liczyła że zostanie zarejestrowana na monitoringu, pytanie, ile osób ma do niego dostęp - kilka? Być może jeszcze kolejne kilkadziesiąt osób mogło zwrócić na nią uwagę w sklepie czy na ulicy. I tego pewnie była świadoma.

A teraz wyobraź sobie ile potencjalnie osób może zobaczyć jej uwieczniony z przyczajki tyłek na tym forum? Tego już na pewno nie przewidywała.

Widzisz różnicę...?
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:00 

@sranda, różnicę widzę ale problemu już nie. Pani podjęła decyzję co do swojego ubioru samodzielnie, zapewne orientując się, że w dzisiejszych czasach nie potrzeba wiele by sprowokować wyjęcie smartfona z kieszeni :)
Nie rozumiem dlaczego pupa opakowana w szorty wzbudza takie emocje. Jakby mi ktoś spokojnie wyjaśnił to będę wdzięczny, bo jest masa relacji na forum, gdzie pojawiają się nawet twarze obcych ludzi, a nie przypominam sobie takiego szumu.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@Don_Bartoss
Twarz prywatna, a dupa już publiczna - dawno się tak nie rozbawiłem... a tak na poważnie decydujące jest czy zdjęcie "koncentruje" się na danej "prywatnej" osobie i kwestia możliwości zidentyfikowania tej osoby (nie tylko po twarzy), ale to szczegół.

Chyba już pisałem, że nie chciałbym być i by moi bliscy byli w ten sposób fotografowani. Takie zdjęcia kojarzą mi się z małolatami chodzącymi na wydmy przy plaży nudystów by popatrzeć sobie na "gołe baby"...

Jednym słowem jak idziesz na plaże sobie poleżeć to Twoja wina bo masz zgrabny tyłek i założyłeś szorty lub bikini, gratuluję tęgiego podejścia - Jak kiedyś usłyszysz pytanie: "co się tak śmiejesz?" i dostaniesz parę strzałów to mam nadzieję, że będziesz konsekwentny i obwinisz siebie, bo trzeba było się orientować, że śmianie może kogoś sprowokować.

A pytasz się o różnicę to proste, to kwestia smaku. Są pewne rzeczy, których się nie powinno robić z szacunku dla innych osób i nie muszą być one koniecznie gdzieś tam spisane. No i oczywiście należy zwrócić uwagę na kwestię czy to jednostkowy występek, czy jednak trwała dyspozycja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 15 Wrz 2017 11:02 

@Aron, z jednym się z Tobą zgodzę - również nie chciałbym by moi bliscy byli fotografowani w ten sposób. Z tego względu zadbałbym żeby swoim strojem nie wzbudzali niezdrowej ciekawości, a ich ubiór pasował do sytuacji. Naprawdę, nikomu nie zaszkodzi nieco więcej skromności i powściągliwości w emanowaniu wdziękami :)
Jeśli uważasz, że autor relacji naruszył dobre obyczaje, to ja napiszę inaczej: naruszył dobre obyczaje dokumentując naruszenie dobrych obyczajów.

@paweł p - rozmawiamy o ubiorze, na jaki zdecydowała się pani robiąca zakupy, a który przykuł uwagę autora relacji.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 15 Wrz 2017 11:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Wrz 2017 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Aż przejrzałem jeszcze raz relację - w którym miejscu autor pokazał naruszenie dobrych obyczajów :shock: czy chodzi Ci o stroje kąpielowe na plaży? Zauważyłem też, że skrzętnie za to zamazał swoje oblicze - to mi się nie podoba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 15 Wrz 2017 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ale tam większość takich zdjęć jest z plaży, tak trochę żartobliwie chyba nie oczekujesz chodzenia w dżilbab po plaży ;)
Bardzo pozytywnie wspominam w tym kontekście pewną historię z autobusu w portugalskim Lagos, wracamy z plaży, a razem z nami wsiada gość z nagim torsem, na co kierowca informuje, że nie pojedzie jeżeli nie założy koszulki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Wrz 2017 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
@Don_Bartoss - bez przesady - w sklepie w nadmorskim kurorcie, jakby tak poszła na wizytę do lekarza, czy wywiadówkę to OK. To już mniej stosowny dla mnie jest strój tego młodzieńca z gaciami na wierzchu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Wrz 2017 12:02 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
I znowu schodzi na światopogląd. Kolejny rynsztok. Masakra, bo kilka osób próbuje zwrócić uwagę, że sposób prowadzenia narracji jest ubogi i amatorski i że niekoniecznie podobają się w niej zdjęcia jakiś laseczek obróconych tyłem wybierających chleb tostowy w biedrze, zdjęcia browarów czy herbu. I od razu przechodzimy do śmieszkowania że jeden z drugim to rasista czy homofob.

Idąc tym tokiem, też mogę się przejść na basen do Aquaparku czy przejechać się do Kryspinowa wrzucić parę zdjęć naszych ładnych dziewczyn z przyczajki, okrasić to zdjęciem w koszulce Wisły spod lewiatana z żubrem w łapie i będzie relacja. Tego chcemy ? Mogę tak zrobić - mogę. Będzie to śmieciowa relacja - będzie.

Jakoś dziwnym trafem nie przypominam sobie podobnych relacji i zarzutów odnośnie wrzucanych zdjęć (i nie tylko anonimowe laski tu chodzi) więc na moje coś z tą relacją jest nie tak. I jak widać nie jest to odosobnione zdanie.

@namteH po raz kolejny nadinterpretowujesz. To raz. A dwa to:
Cytuj:
Nie spodziewałem, że kiedykolwiek to stwierdzę, ale widzę, że do przeczytania relacji powinno się najpierw dorosnąć
takie osobiste wycieczki możesz sobie darować.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 15 Wrz 2017 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@namteH chyba lubujesz się we wkładaniu ludziom w usta tego czego nigdy tam nie mieli... W takiej sytuacji dyskusja staje się jałowa. Po prostu przeglądając tą relację odczuwałem delikatny absmak (nie chodzi tu tylko o zdjęcia), co też starałem się jak najdelikatniej ująć. Teraz może trochę żałuję , że dałem się wciągnąć w tą całą dyskusję, ale dział z relacjami traktowałem jako tą część forum wolną od przeideologizowania i reprezentujący jakiś poziom jakości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group