Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sie 2021 11:44 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
-- 11 Lip 2021 19:27 --

Zakładam odważnie, że pandemia powoli się kończy (mam nadzieję).

W związku z tym warto powoli zacząć mówić/pisać o tym, jak branża rejsów wycieczkowych funkcjonuje po okresie pandemii.
A ponieważ coraz więcej linii planuje restart biznesu a coś zaczyna już nawet pływać, dlatego proponuję do nowego wątku wrzucać informacje jak wygląda to aktualnie.

Zainspirował mnie do tego dzisiejszy mailing, który dostałem z Norwegiana (NCL), z którym kilka razy pływałem a który odebrałem jako próbę powrotu do tego jak branża funkcjonowała przed COVID-em.
Na rejsach w Europie, które można rezerwować na wrzesień i kolejne miesiące nie będą obowiązywały maseczki, będą dostępne wszystkie atrakcje na statku a w portach będzie można schodzić na ląd indywidualnie (bez konieczności zakupu wycieczek ze statku). Warunek jest taki, że na pokład operator przyjmuje tylko osoby zaszczepione.

Więcej szczegółów: https://www.ncl.com/fr/en/sail-safe?int ... AILSAFEVAC

-- 27 Lip 2021 17:37 --

Mały tip dla zainteresowanych rejsami na statkach Costy. Może zadziała.

Costa od zawsze różnicowała ceny w zależności od rynku ale to co wyprawia ostatnio jest nieporównywalne z ich wcześniejszymi wyczynami w tym zakresie.
Gdyby ktoś rozważał rejs na ich statkach proponuję pozmieniać kraj pochodzenia na stronie startowej i porównać ceny.
Różnice między różnymi stronami regionalnymi potrafią sięgać kilkudziesięciu procent za ten sam rejs i kabinę. W przypadku niektórych krajów (Austria, Niemcy) napiwki są wliczone w cenę.

Z szybkich porównań wynika, że najtańsze są strony austriacka i holenderska.
Pewnie na jakimś etapie rezerwacji (nie ćwiczyłem) trzeba podać adres w danym kraju ale dla zdolnego nic trudnego :-)

Miłego rejsowania :-)

-- 01 Sie 2021 20:24 --

Mała aktualizacja:

Jeśli chodzi o Costę to chyba mój tip przestał niestety działać. Dla kilku sprawdzonych wczoraj rejsów, obie wymienione wcześniej strony raczej należą teraz do droższych niż tańszych. Ale mimo to zachęcam to eksperymentów i porównań bo Costa ostatnio jest tak zmienna, że nawet włoski temperament tego nie tłumaczy :-)

Pojawiają się kolejne linie z rejsami tylko dla zaszczepionych, zapowiedziało je właśnie TUI Cruises dla części swoich rejsów.

Z kolei NCL pływa tak od około tygodnia i z relacji w necie wynika, że faktycznie to działa - z jednym zastrzeżeniem - władze greckie zażądały stosowania maseczek na pokładzie więc ponoć mniej lub bardziej są stosowane, chociaż rejs był promowany jako bezmaseczkowy. Na stronie NCL pojawiła się już aktualizacja, że niektóre kraje europejskie wymagają maseczek na pokładzie i linia się dostosowała do tego typu żądań. Poza Grecją trudno mi powiedzieć, czy obowiązuje to gdzieś indziej. Ale jeśli chodzi o schodzenie na ląd to wszystko działa tak jak zapowiadano - można samodzielnie schodzić bez względu, czy wykupiło się wycieczkę czy nie.

-- 02 Sie 2021 10:44 --

Kolejny operator - niemiecki Phoenix zapowiedział, że od 22.08 będzie oferował rejsy morskie (mają też flotę rzeczną) tylko dla osób w pełni zaszczepionych.

W mailu, który od nich dostałem wiją się jak piskorz przepraszając wszystkich tych, którzy do szczepionek są nieprzekonani itd. - ale podnoszą ciekawy argument: coraz większa liczba portów jako warunek przyjęcia wycieczkowców stawia wymóg 100% zaszczepienia obecnych na pokładzie. Jeśli faktycznie jest to prawda to pewnie kwestią czasu jest, kiedy podobnie zrobią pozostali.

Flota oceaniczna Phoenixa liczy 4 statki: Amadea, Artania, Deutschland i Amera. O ile się nie mylę, część z nich "grała" w popularnym niemieckim serialu "Statek marzeń" :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 04 Sie 2021 13:38 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Rejsy w czasach COVID - relacja :idea:
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... f,07640b54
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sie 2021 14:33 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
dzięki za update co do rejsów! miałam w planie przed pandemią no a wyszło jak wyszło..100% zaszczepionych czyli nie będzie można z dziećmi poniżej 12 lat podróżować? Czy dla dzieci dopuszczalny będzie test? Chyba jednak rejsik musimy odłożyć...[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2021 23:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
-- 04 Sie 2021 19:52 --

@flower188 - na NCL odpowiedź na to pytanie jest krótka i konkretna (zrzut z ich strony z działu FAQ):

Załącznik:
children_ncl.jpg
children_ncl.jpg [ 89.03 KiB | Obejrzany 4126 razy ]


Z pierwszych relacji tych, którzy już pływają wynika, że na pokładzie jest sporo zaszczepionej młodzieży ale dzieci nie ma. NCL w temacie wymogów dot. szczepień poszedł tak daleko, że klientom którym w ub. roku anulowali rejsy i którzy dostali vouchery a którzy nie chcą/nie mogą się zaszczepić oferuje obecnie zwrot kasy w pełnej wysokości (z bonusem dodanym w voucherach) - takie informacje przynajmniej wyczytałem na amerykańskich forach. Do tego operator wszedł w ostry spór ze stanem Floryda, który im zakazał różnicowania klientów na zaszczepionych i niezaszczepionych i zagrozili, że przeniosą swoje rejsy zaplanowane głównie z Miami do innych stanów. Na razie się przepychają po sądach - z jakim skutkiem zobaczymy pewnie niedługo bo termin startu rejsów z Florydy się zbliża.

Co do innych operatorów, którzy organizują rejsy tylko dla zaszczepionych pewnie też już są lub za chwilę pojawią się jakieś dane - trzeba poszukać na ich stronach.

-- 09 Sie 2021 22:09 --

Nie trzeba było długo czekać.

Kolejny duży operator - Holland America ogłosił, że do końca roku będzie oferował rejsy tylko dla zaszczepionych. Pomimo tego maseczki będą obowiązywały na pokładzie i w windach a dodatkowo każdy pasażer przed rozpoczęciem rejsu musi uzyskać negatywny wynik testu na COVID. Co ciekawe dla rejsów rozpoczynających się w USA, pasażer musi wykonać test we własnym zakresie i do portu przyjechać już z jego wynikiem (max. 72godz.) a w Europie testy będą wykonywane na koszt HAL w terminalu portowym przy wejściu na pokład.

Z tego co piszą, indywidualne zejścia na ląd w portach mają być dozwolone.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Sie 2021 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Rollercoaster na statku - coś dla tych, których znudziło już zwykle pływanie:

https://noizz.pl/rozrywka/otwarto-pierw ... ku/dhylqjl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2021 11:28 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
greg2014 - bardzo dziękuję za info, jesteś istną skarbnicą wiedzy co do rejsów ;) nawet i bilety na listopad lub ferie teraz strach kupić z dzieciakami (jak nie chce się ich testować ofc) no i dla mnie brak możliwości zejścia do portu na własną rękę zdecydowanie zniechęca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2021 12:43 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Co do rejsów NCL to pojawiła się malutka - ale bardzo istotna gwiazdeczka w opisie:

Załącznik:
ncl.jpg
ncl.jpg [ 122.82 KiB | Obejrzany 3811 razy ]


Powoli zatem rejs bezmaseczkowy staje się maseczkowym a zejście do portów nie dotyczy już Włoch. Niestety :-(
Na amerykańskich forach pasażerowie są wkurzeni na maksa - dla nich przy obecnych ograniczeniach wyjazd do Europy oznacza coś innego niż dla nas. Mimo wszystko liczę na to, że coś się zmieni - tym razem na lepsze.

Jak będzie naprawdę przekonam się wkrótce na własnej skórze bo mam rezerwację na 15.09.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group