Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:44 

Rejestracja: 01 Mar 2017
Posty: 7
Statek Costa Diadema 4*+ (rok budowy 2014)
Wyjazd z Poznania
Terminy: 18.01.2019 - 27.01.2019, 25.01.2019 - 03.02.2019

Trasa: Savona - Marsylia - Barcelona - Majorka - Sycylia - Rzym - Savona
https://www.tanierejsowanie.pl/rejsy/sl ... 96680.html

Załącznik:
last-diadema.PNG
last-diadema.PNG [ 189.72 KiB | Obejrzany 6301 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:20 

Tylko że dojazd autokarem z Poznania do Savony to udręka. Jechałem tak z Kato do Genui na podobny rejs. I mimo że miałem opłacony powròt autobusem, kupiłem bilety lotnicze powrotne, żeby nie katować ponownie siebie i towarzyszki. Taki przejazd to kilkanaście godzin. Wyjechaliśmy o 14-z Kato, w Genui byliśmy koło południa następnego dnia.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
pobyt w wewnętrznej kabinie na statku to też udręka i konieczność koczowania na pokładzie, żeby podziwiać trochę widoków. Ja osobiście wolałbym dopłacić ale mieć bulaja. Tyle że z obrazka wynika, że nie ma opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:50 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ja mam inne zdanie.
Miałem kabinę z balkonem, z oknem i wewnętrzną.
Teraz kolejny raz zamówiłem wew.
Z oknem nie ma sensu bo zazwyczaj nic nie widac jest sól na szybie albo widać tylko wodę. Jesli juz to z balkonem ale z niego korzystasz jak statek stoi w porcie. Podczas płynięcia wieje i jest nieprzyjemnie. A jak statek stoi w porcie to jesteś na ladzie i zwiedzasz ;) nie ma sensu doplacać jeśli jest duza róznica. Lepiej te kase wydać na lądzie. A opalać sie lepiej na gornych pokladach.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2019 22:15 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
rejs mozna kupić za 350 euro razem z oplatą portową.. Autobus za 750 zł /os to chyba trochę dużo , myslę , że tak jak pisał @jacakatowice spokojnie za tą cenę da się poszukać jakiegoś dolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2019 22:43 

Zgadzam się z @brzemia. Dużej ròżnicy między wewnętrzną ,a taką z bulajem, nie ma. Tu i tu guzik widać. :D Bo takie miałem i mam poròwnanie.
Na MSC"Musica" miałem wypas z balkonem. To jednak jest inna jakość. Piękne widoki, naturalne światło itp. W czasie rpłynięcia faktycznie się nie skorzysta z balkonu. Ale w portach np do Funchal przypłynął nad ranem i parę godzin był pyszny widok na miasto od strony oceanu.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2019 00:39 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Proponuję wziąć pod uwagę, że to może być produkt przeznaczony dla klienta, który z jakichś powodów chce/potrzebuje być "poprowadzony za rączkę" od początku do końca.
Wbrew pozorom takich osób jest sporo a przyczyn wiele (choćby podstawowe - kiepska znajomość języków obcych lub brak obycia w lataniu/transferowaniu się między miastami gdzieś za granicą). Sam poznałem takich osób sporo podczas moich rejsów i wiem, że rejsy z polskim pilotem i transportem z Polski mają grono zagorzałych klientów. Aczkolwiek być może takich osób nie ma zbyt wielu na tym forum - zdecydowana większość forumowiczów ma jakieś doświadczenia w samodzielnym "składaniu" sobie lotów, hoteli itd. Poza tym w tej ofercie w cenie jest też opieka polskiego pilota - to też ma jakąś wartość. Zakładam, że pomoże on np. sprawniej lub taniej się poruszać w poszczególnych portach, pomoże zorganizować jakąś fajną wycieczkę itd.

A co do kabiny to w 100% zgadzam się z przedmówcami-wewnętrzna kabina jest OK. Miałem okazję podczas swoich rejsów korzystać z różnych rodzajów kabin i mówiąc szczerze nie zauważyłem, żeby ilość czasu spędzana w kabinie zależała jakoś od jej rodzaju. Czy to była kabina wewnętrzna czy z balkonem zdecydowaną większość czasu i tak byłem poza nią. Może gdybym miał apartament byłoby inaczej :-) Przy dłuższym rejsie pewnie bym się jeszcze zastanawiał ale przy tygodniówce na "zachodnim kółku" po Morzu Śródziemnym na pewno nie. Moim zdaniem szkoda pieniędzy. Poza tym Diadema to wielki (na dziś największy) statek Costy i będzie się tam działo na pewno tyle, że w końcowym rozrachunku w kabinie człowiek będzie się naprawdę tylko ogarniał albo spał.
Góra
 Profil Relacje PM off
radwar lubi ten post.
radwar uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2019 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Czytając przedmówców można by wywnioskować, że w przeciwieństwie do nich nie wiem o czym piszę i nie miałem różnych kabin na promach...
Pozwolę sobie mieć zdanie odmienne od innych. Ale jak kto lubi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2019 09:47 

BrunoJ napisał(a):
pobyt w wewnętrznej . Ja osobiście wolałbym dopłacić ale mieć bulaja.

O to Ci chodzi ?Że bulaj daje wielką ròżnicę?
Na rejsie ( kòłeczko po zachodnim morzu śròdziemnym) miałem bulaja i tak jak tu pisano. Zawalony był solą, kroplami wody i za bardzo nie było widoku. Trzeba było wychodzić na pokład. Zresztą stateczek ( nazwy nie pomnę) był mocno sfatygowany. Już w pierwszą noc jakaś rura czy cuś walnęło, zaczęło nas zalewać jak na Titanicu :geek: i nas ewakuowali wraz z dobytkiem do innej kabiny. :D
Ja to stary marynarz (3 lata w Marynarce Wojennej) to mnie nawet bawiło. Ale obsłaga była przejęta sytuacją.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sty 2019 11:45 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@BrunoJ - przecież nikt nie neguje Twojego prawa do własnej opinii. Zresztą model spędzania czasu na statku każdy też może mieć swój - i może np. chcieć posiedzieć sobie w kabinie więcej czasu lub nie schodzić na ląd w portach. Nie musi, miałem okazję poznać osoby, które w czasie ponad tygodniowego rejsu na ląd schodziły tylko raz lub dwa razy.
Zakładam przy tym, że mówimy cały czas o statkach wycieczkowych a nie promach, których zadaniem jest wyłącznie transport z punktu A do B (np. przez Bałtyk). Wydaje mi się, że w tych drugich kabiny są dużo mniejsze niż w tych pierwszych (nawet wewnętrzne) - takie przynajmniej są moje doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group