Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Cze 2019 20:32 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Wybieram sie na rejs po Alasce. To będzie mój pierwszy raz w tym rejonie, więc prośba o zarekomendowanie top atrakcji w odwiedzanych miejscach, biorąc jednak pod uwagę czas przystanków. Na szczęście stopy są w większości dość długie. Wycieczek ze statku raczej nie rozważam bo drogo i tłoczno.
dziekuje

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Alaskę zwiedzałem od Seward na północ a nie południe więc mogę napisać tylko o pierwszym dniu ;)
Koniecznie Exit Glacier, najlepiej do trek do Harding Icefield. Ewentualnie w samym mieście można wejść na mt. Marathon dla widoku. Jeśli masz odrobinę gotówki to polecam też lot widokowy nad samym Harding Icefield - wrażenie nie z tej ziemi..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Cze 2019 22:10 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dziekuje :P
Możesz wrzucić jakies fotki z tych atrakcji ,któe wymieniasz ? albo czy jest gdzieś twoja relacja ?
Będę też nocować w Anchorage , bo tam przylatuję. Co rekomendujesz jeśli będzie chwila czasu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Cze 2019 21:25 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Może ktoś jeszcze coś mi zarekomenduje pls ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Relacja miała być, ale (jeszcze?) nie powstała ;)

Po drodze z Anchorage do Seward masz sporo punktów widokowych: Beluga Point, Bird Point, Ghost Forest, Summit Lake, Kenai Lake
Image
Image
koniecznie też trzeba odbić (niewiele się nadrabia) na Byron Glacier (1 mila po płaskim, niestety trasa pod śniegiem jak byliśmy więc poniżej wstawiam tylko widok na Portage Lake)
Image
oraz Portage Pass Trail (2mile, wspiąć się trzeba odrobinę) z widokiem na Portage Glacier
Image
Image
w samym Anchorage to Lake Hood Seaplane Base
Image
(jak lubisz chodzić to nie wyjeżdżając z miast masz podobno 2 fajne hikei - z Glen Alps Parking Lot Hidden Valley do The Ramp lub Football Field do Black lake - nam zabrakło czasu)

oczywiście w okolicy jak masz auto i trochę czasu masz mnóstwo atrakcji, chyba największa to Matanuska glacier (dojazd ok 4h w dwie strony) oraz hike na widok na lodowiec - Lion’s Head trail 2mile rt - rozdzieliliśmy się grupą więc ja wrzucam Lion’s Head, ale ze zdjęć współtowarzyszy nie jestem pewien czy dobry wybór - Matanuska to chyba najładniejszy lodowiec w szeroko pojętej okolicy Anchorage
Image
Image

i zdjęcia poprzednich atrakcji:
Exit Glacier
Image
Harding Icefield z samolotu (treku nie robiliśmy bo był totalnie pod śniegiem; mt. Marathon też nie mieliśmy okazji)
Image
Image
a stąd będziesz wyruszać - port w Seward
Image
Zdjęcia są z majówki - także większość fajnych tras jeszcze pod śniegiem ;) ale dało się coś zobaczyć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Cze 2019 22:04 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dzieki Washington ;)
Piekne zdjęcia i fajne miejsca pokazujesz. Port widzę, też rewelacyjnie położony. Już się cieszę.
Może jeszcze ktoś jeszcze cos podpowie o atrakcjach pozostałych portach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Cze 2019 09:58 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Podepnę się pod temat bo we wrześniu będę na Hawajach i chciałbym "wyskoczyć" na 3/4 dni do Anchorage. Zdążę coś zobaczyć w tym czasie biorąc pod uwagę też pogodę bo to chyba końcówka jesieni już będzie na Alasce.
@Washington jako że nie ma jeszcze relacji to może podrzucisz jakieś podpowiedzi? Pomysł dopiero się pojawił i szukam dopiero co ciekawego uda się w tym czasie zobaczyć.

Pozdrawiam,
Sergio_
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group