Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Maj 2018 16:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
-- 02 Maj 2018 16:24 --

Hej
W czerwcu wybieram się do Norwegii na rejs. Będziemy w Olden, Flaam, Bergen
Czy ktoś znający okolicę może podpowiedzieć co warto zobaczyć?
Nie chcę wykupywać wycieczek ze statku, ale spora część atrakcji jest gdzieś poza centrum miast.
Np. chciałem jechać pociągiem z Flaam do Mydral zeby zobaczyć wodospad Myrdalsfossen Waterfall, ale nie ma już biletów na ten pociąg ?
13.06.2017.

Wszelkie wskazówki znawców fiordów mile widziane, jak większość rejsów postój w danym miejscu jest zazwyczaj od 8:00 do godzin wieczornych więc muszę dobrze rozplanować czas.

-- 02 Maj 2018 16:42 --

na stronie koleji nowrweskich są bilety na trasę Flaam - Mydral. Jak długo przeznaczyć na Mydral i wodospad ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Maj 2018 12:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Widzę słabe zainteresowanie, chyba większość wyjechała na majówkę ;)
dokształcam się i czytam sporo, wiec zadam pytania bardziej dokładne
będziemy w Olden
czy wybrać wycieczkę na język lodowca
czy przejazd do Loen i wyjechać kolejką na punkt widokowy ?

w Flaam kolejka to chyba punkt obowiązkowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Przepraszam, że się wtrącam mimo braku odpowiedzi na Twe pytania (sam jadę do Norwegii po raz 1. dopiero w przyszłym miesiącu), ale chciałbym zapytać, gdzie i za ile kupiłeś bilet na ten rejs? Też rozważałem taką wersję, ale tym razem wybrałem opcję stacjonarną + auto. Być może jednak przyjdzie ochota na kolejny wypad, a wtedy takie informacje mogą mi się przydać :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
jest dużo pośredników w sieci. Ja wybrałem tym razem MSC, zamówione w zeszłym roku. Ze względu na to ze dzieci są jeszcze za darmo, a same noclegi i wyżywienie w Norwegii są okropnie drogie wybrałem rejs. Zawsze mnie ciągnęło w tamte strony, jeśli moje wyobrażenia się sprawdzą na pewno wrócę tam samolotem. W sumie tylko 3 miejsca zobaczę, ale z pokładu statku podczas płynięcia będzie też wiele do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Maj 2018 19:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Odpowiem sam sobie
Flam:
Największą atrakcją Flam jest kolejka Flamsbana z Flam do Myrdal
nie da się dojechać samochodem do Myrdal, tylko pieszo, na rowerach lub pociągiem
spora część osób jedzie w górę pociągiem a w dół pieszo lub na rowerach.
czytałem tez o wyprawie w 1 dzień 20km w górę i 20km w dół.
z dziećmi tego nie zrobię ;)
jest to podobno top10 w Norwegii zaliczana do NIN, cena powala, ale będąc w Flam i nie pojechać tym pociągiem?

Także na stronie kolei norweskich zakupiłem bilety góra-dół
czas jazdy w 1 stronę ok 1h, można tym samym pociągiem wrócić na dół lub zostać na górze i zjechać następnym, raczej nie ma sensu zostawać tam na dłużej.

Można także podjechać na bezpłatny punkt widokowy Stegastein, drewniana platforma wysunięta nad fiord, przy ładnej pogodzie piękny widok.

Olden:
Atrakcji w najbliższej okolicy jest kilka
dojazd autobusem do Briksdal Glacier, aby zobaczyć jęzor największego lodowca w Europie, puki jeszcze go widać. za kilka lat chyba wycieczki będą musiały jechać wyżej.
lub/i przejazd do Loen i wyjazd kolejką górską Loen Skylift na 1011m nad fiord.

Wybrałem lodowiec, mam nadzieję ze pogoda pozwoli go zobaczyć.

Opisów ciekawych miejsc w Norwegii w sieci jest wiele, powyższe propozycje skierowane są dla osób podróżujących statkiem, ze względu na brak własnego transportu na lądzie i ograniczoną odległość od portu. Mam nadzieję ze ktoś jeszcze podpowie jakieś ciekawe propozycje których nie udało mi się odszukać lub np związane z dojazdem w dane miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:32 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Brzemia coś po Bergen https://www.tomsportguides.com/uploads/ ... 0-2017.pdf

Strona zawiera opracowanie różnych portów :)
https://www.tomsportguides.com/port-guides.html
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Nie wiem dokładnie ile masz czasu w Flam, ale będąc do bólu monotematyczny, gorąco polecam wypożyczenie kajaka/ów ;) , nawet z dzieciakami. W 1 dzień możesz przepłynąć z Flam do Gudvangen i następnie wrócić komunikacją / stopem.Nie ma co się martwić o wiatr / fale,bo Aurlandsfjorden i Naerefjorden są wąskie i szczelnie osłonięte.Flamsbana jest równie popularna, lecz droższa. Co do Bergen, to praktycznie wszystko zostało opisane w temacie: bergen-co-polecacie,1241,17720&start=10

W Olden nie byłem.

pozdrawiam ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group