Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 05 Sty 2023 00:44 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Te 4 dniowe rejsy z Miami to generalnie takie weekendowe wypady na ich wyspę na Bahamach dla Amerykanów. Czasem jeszcze dodatkowo Nassau. Bywają bardzo tanie. Wielu gości na statku z którymi rozmawiało było z Miami i okolic to to tańsza opcja niż wyjazd na weekend gdzie poza miasto. Do tego wiele osób jeździ by pograć w kasynie na statku, wiec MSC szuka zarobku nie tylko w cenie rejsu. Byli po 7-8 razy na takim rejsie kupionym okazyjnie jako last 2-3 dni przed wypłynięciem, bo w zależności od obłożenia ceny potrafią zjechać mocno w dół. Obserwuj ceny jakie są obecnie na tym rejsie na najbliższe dni i w perspektywie miesiąca aż do planowanego wypłynięcia. To daje poglądowo ocenić jak bardzo linia jest gotowa opuścić cenę na dany rejs. Jeżeli by się cena zbliżała do dolnej granicy to bym kupował.
Seascanner i e-hoi to pośrednicy którzy pozwalają kupić te rejsy z niemieckiej wersji MSC, która dla nas nie jest dostępna bezpośrednio. Generalnie tylko zakładasz rezerwację, a potem już wszystko robi się bezpośrednio na stronie MSC do której dostajemy dostęp. Udział pośrednika de facto na tym się w większości przypadków kończy. Pisałem już o tym wcześniej, że często oferty na wersji US są udawane, bo ukrywają wiele kosztów które na seascanner i e hoi, nawet na MSC,de z uwagi na niemieckie prawo konsumenckie muszą być podane od razu. Na US wydaje się że taniej, ale nie podają opłat portowych, podatków, ani napiwków, a na końcu astronomiczna cena, lub napiwki do płacenia. Na MSC.de i u pośredników od razu widzisz cenę jaką końcowo zapłacisz za rejs.W Polsce pomimo kilkukrotnych sprawdzeń ceny zawsze były znacząco wyższe na rejsy MSC niż w Niemczech.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#942 PostWysłany: 05 Sty 2023 01:40 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
maajka napisał(a):
1. Czy jest sens na cokolwiek czekać? Zdarzają sie w tym światku rejsów jakieś promocje czy po prostu kosztuje to tyle ile kosztuje, pasuje to brać, nie pasuje to nie brać? :) Bardziej nawet niż o to że magicznie nagle rejs potanieje o 30% mam na myśli promocje typu np. pakięt napojów easy plus w cenie easy, bo jesteśmy zdecydowani taki pakiet wykupić. Takie oferty (z wyższym pakietem) widziałem tylko na stronach US, a tam jak się domyślam nie da się kupić bo wszędzie wymaga residency albo US kodu pocztowego.

3. Czyli jeśli wykupię rejs z pakietem easy to jest możliwość upgradowania go przed rejsem do pakietu easy plus dopłacając różnice? Bo rozumiem, że pakiet napojów potem już nigdy nie będzie tańszy niż wybranie go w chwili zakupu? (ceny podawane w internecie za pakiet easy to okolice 30e/dzień, a tutaj przy wzięciu rezerwacji all-in wychodzi <20e/dzień)

PS przy okazji się przywitam, bo czytam biernie forum od dawna, zazwyczaj znajduję dośc informacji bez dodatkowych pytań, ale te rejsy to mnie przerastają mimo, że duzo czasu poszło w research.


Witam Cię maajko ;) za 3 tygodnie wybieram się w pierwszy swój rejs, Karaiby MSC Seascape, zobaczymy czy mi się spodoba czy nie, napojów nie brałem bo alko nie pijemy, bez coli też się obędzie (tylko na zdrowie wyjdzie ;) ) ale w panelu rezerwacji można wszystko dobrać.
Jako chodzi o ceny z tego co obserwuje to mój co kilka dni znikały kabiny, teraz już tańszych nie ma są tylko droższe, zam jeden dzień przegapiłem i belli już nie było, tylko fantastica a to przeszło 200€ wiecej ;)

Pytanie do pozostałych bo już nic z tego nie rozumiem (dodam że lecę z synem 14 lat który nie ma szczepienia)

https://www.msccruises.com/en-gl/Travel-Requirements-Caribbean-Antilles.aspx

w measures to embark jest napisane :

MSC Cruises nie będzie już wymagać szczepień ani testów przed rejsem w przypadku większości rejsów wypływających z portów USA, z wyjątkiem rejsów z portami zawinięcia w Kolumbii.

a w Other travel
WAŻNE: Goście przybywający do Stanów Zjednoczonych z zagranicy powinni zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi podróży do Stanów Zjednoczonych, które obecnie wymagają pełnego zaszczepienia każdej osoby w wieku 18 lat lub starszej. Goście w wieku od 5 do 17 lat są zobowiązani do okazania testu RT-PCR lub antygenu wykonanego nie więcej niż 3 dni przed wejściem na statek.

to muszę mu zrobić test przed wejściem na statek czy nie ? bo już sie pogubiłem :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maajka lubi ten post.
 
      
#943 PostWysłany: 05 Sty 2023 16:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Nawiązując do tego co napisała @misiakrp dotyczącego sprzedawanych kabin niższych kategorii to sami armatorzy jak też pośrednicy mają opcje powiadomień o dostępności kabin, które już niby znikły z oferty. Często następują rezygnacje z rejsów, ludzie dokonują upgradeów do wyższych kabin i dostępność wraca. Wtedy dostajemy maila z powiadomieniem, że poszukiwana kabina znów się pojawiła. Nie trzeba zatem od razu się kusić na droższą, jeżeli mamy jeszcze czas do wypłynięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 05 Sty 2023 19:00 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
też na to liczyłem, ale nic z tego w moim przypadku niestety nic sie nie zwolniło (obserwuje z ciekawości codziennie) być może za mało czasu do rejsu i ludzie już popłacili całość, (rezerwowałem 7 grudnia na rejs 29 stycznia) dodam że ten sam rejs w maju 100 € taniej od osoby ;)

@greg1291 jak ty interpretujesz ten zapis o teście dla młodego ? niby pośrednik mi dzisiaj odpisał że na tą chwile nie potrzeba testu dla dziecka ale... już sam nie wiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#945 PostWysłany: 06 Sty 2023 13:20 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
misiakrp napisał(a):
maajka napisał(a):
1. Czy jest sens na cokolwiek czekać? Zdarzają sie w tym światku rejsów jakieś promocje czy po prostu kosztuje to tyle ile kosztuje, pasuje to brać, nie pasuje to nie brać? :) Bardziej nawet niż o to że magicznie nagle rejs potanieje o 30% mam na myśli promocje typu np. pakięt napojów easy plus w cenie easy, bo jesteśmy zdecydowani taki pakiet wykupić. Takie oferty (z wyższym pakietem) widziałem tylko na stronach US, a tam jak się domyślam nie da się kupić bo wszędzie wymaga residency albo US kodu pocztowego.

3. Czyli jeśli wykupię rejs z pakietem easy to jest możliwość upgradowania go przed rejsem do pakietu easy plus dopłacając różnice? Bo rozumiem, że pakiet napojów potem już nigdy nie będzie tańszy niż wybranie go w chwili zakupu? (ceny podawane w internecie za pakiet easy to okolice 30e/dzień, a tutaj przy wzięciu rezerwacji all-in wychodzi <20e/dzień)

PS przy okazji się przywitam, bo czytam biernie forum od dawna, zazwyczaj znajduję dośc informacji bez dodatkowych pytań, ale te rejsy to mnie przerastają mimo, że duzo czasu poszło w research.


Witam Cię maajko ;) za 3 tygodnie wybieram się w pierwszy swój rejs, Karaiby MSC Seascape, zobaczymy czy mi się spodoba czy nie, napojów nie brałem bo alko nie pijemy, bez coli też się obędzie (tylko na zdrowie wyjdzie ;) ) ale w panelu rezerwacji można wszystko dobrać.
Jako chodzi o ceny z tego co obserwuje to mój co kilka dni znikały kabiny, teraz już tańszych nie ma są tylko droższe, zam jeden dzień przegapiłem i belli już nie było, tylko fantastica a to przeszło 200€ wiecej ;)

Pytanie do pozostałych bo już nic z tego nie rozumiem (dodam że lecę z synem 14 lat który nie ma szczepienia)

https://www.msccruises.com/en-gl/Travel-Requirements-Caribbean-Antilles.aspx

w measures to embark jest napisane :

MSC Cruises nie będzie już wymagać szczepień ani testów przed rejsem w przypadku większości rejsów wypływających z portów USA, z wyjątkiem rejsów z portami zawinięcia w Kolumbii.

a w Other travel
WAŻNE: Goście przybywający do Stanów Zjednoczonych z zagranicy powinni zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi podróży do Stanów Zjednoczonych, które obecnie wymagają pełnego zaszczepienia każdej osoby w wieku 18 lat lub starszej. Goście w wieku od 5 do 17 lat są zobowiązani do okazania testu RT-PCR lub antygenu wykonanego nie więcej niż 3 dni przed wejściem na statek.

to muszę mu zrobić test przed wejściem na statek czy nie ? bo już sie pogubiłem :roll:
Na moje oko wygląda to na informacje od armatora że na lotnisku w USA mogą wymagać od was szczepienia/testu. Raczej nie chodzi im o wymagania do wejścia na statek.
Przy czym my omijamy Stany więc nie wiem jaki oni mają wymagania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 06 Sty 2023 21:51 

Rejestracja: 20 Gru 2022
Posty: 5
Witajcie ponownie, może mi ktoś jeszcze udzielić informacji o statku Costa Toscana tj. posiłki, napoje, ogólne warunki i cokolwiek co może się przydać nowicjuszowi :) Rejs Emiraty/Oman/Katar

Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 06 Sty 2023 23:44 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
Witaj. Samego statku nie znam ... jest podobny do większości wycieczkowców więc najlepiej brać kabinę na śródokręciu, blisko wind. Znajdź sobie jakiś punkt orientacyjny, będzie ci łatwiej się poruszać czy odnajdywać swoją kabinę . Nie wiem w ile osób czy z dziećmi płyniesz ale ustalcie sobie punkt zbiórki i przełączcie telefony w tryb samolotowy - wiem co mówię 8-)

Zarejestruj swoją kartę kredytową/zapłać kaucję w gotówce od razu po wejściu na pokład, żeby nie stać potem w kolejkach

Wycieczki brzegowe Costa ma całkiem fajne i dobrze zorganizowane ale można zorganizować samemu, przynajmniej w Dubaju (wjazd na Burj Khalifa możesz ogarnąć już w Polsce może być taniej)

Jeśli chodzi o jedzenie to posiłki w bufecie są dobre i urozmaicone, propozycje śniadaniowe są powtarzalne w kolejnych dniach ale zabraknie Ci rejsu, żeby wszystkiego spróbować, lunche i kolacje dobre i urozmaicone, to co ma być ciepłe jest ciepłe to co ma być zimne jest zimne. nie pij tylko wody z dystrybutorów w bufecie bo jest okropna, napoje ok. Posiłki w restauracji bardzo dobre i elegancko podane (lepsze niż na MSC), porcje są nieduże więc możesz zamawiać z karty więcej niż jedną potrawę z danej kategorii np. dwie przystawki, więc jeśli nie możesz się zdecydować, czy dwa dania główne jeśli jesteś lubisz dużo jeść no albo dwa desery to tak dla łasuchów... ;) do kolacji w restauracji możesz zamówić piwo, wino a nawet drinka.

Jeśli o drinkach mowa to pakiet My Drinks jest wystarczający i nie ma powodu przepłacać za My Drinks Plus (w przeciwieństwie do MSC), pakiety działają w każdym barze na statku i w każdym barze masz Bar List z zaznaczonymi napojami, które wchodzą w twój pakiet.
UWAGA na pizzę w pizzeri - jest płatna dodatkowo (na MSC jest darmowa) zdarzają się też płatne burgery póżnym wieczorem, trzeba pytać

Wszystko potrzebne informacje masz dostarczane co wieczór do kabiny. Toscana to nowy statek myślę, że posiada elektroniczne panele informacyjne. Możesz korzystać z apki My Costa.
Jak coś to pytaj...

Gratuluję wyboru rejsu jako sposobu na wypoczynek i życzę miłych wrażeń
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#948 PostWysłany: 07 Sty 2023 06:14 

Rejestracja: 20 Gru 2022
Posty: 5
@play80 bardziej opłaca się wykupywać pakiet na napoje czy dobierać na miejscu z karty? Podróżujemy w dwójkę i jesteśmy bardziej nastawieni na zwiedzanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 07 Sty 2023 09:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Przelicz sobie ile musisz wypić aby pakiet się opłacił/zwrócił. Jeśli płyniesz ze znajomymi i planujesz posiedzieć i pobawić się to warto pakiet kupić. Jeśli sam i raczej z tych nie pijących to lepiej sobie kupić drinka jak będzie ochota.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 07 Sty 2023 12:39 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
brzemia ma rację. Zależy ile pijesz. Pakiet na tygodniowy rejs Costa wychodzi 220 euro co daje na dzień 21,56 euro. Pakiet pozwala na zakup drinków do 6 euro, wino, piwa, alkoholi mocnych czyli np. whisky ale też kawy i herbaty. Jeśli wykupisz sobie pakiet to na dzień wychodzi, mniej więcej, trzy drinki i kawa, sam sobie odpowiedz czy to dla ciebie będzie wystarczające. Bez pakietu za to samo zapłacisz 25 euro bo musisz do każdej ceny doliczyć 15% tax. Pamiętaj, że darmowa kawa i woda są tylko w bufecie i to goownianej jakości. Jak pijasz kawy z ekspresu typu cappuccino, cafe late czy espresso to musisz zamówić w barze i zapłacić za to jak nie masz pakietu. Pamiętaj też, że koktail czy szklaneczka whisky to nie więcej niż 50 ml alko, więc są raczej słabe... Mając pakiet all możesz prosić o podwójną porcję alko w drinku i nikogo to nie zdziwi
Podsumowując: jeśli chcesz wypić dobrą kawę do śniadania, piwko do lunchu, kolejną dobrą kawkę do deseru/ciasteczka. winko do kolacji i kilka drinków wieczorem to pakiet all jest bardziej opłacalny
Jeśli to twój pierwszy rejs to sobie nie żałuj, przynajmniej zobaczysz jak to wszystko działa i na kolejnym rejsie będziesz wiedział co warto a czego nie
Góra
 Profil Relacje PM off
Miguelito uważa post za pomocny.
 
      
#951 PostWysłany: 07 Sty 2023 13:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Małe uzupełnienie tego, co wchodzi w skład pakiety MyDrinks na Costa. Aktualna cena to 245 EUR/7 dni/osobę. Obecnie nie ma żadnego limitu ceny drinka. Pakiet obejmuje te pozycje, które zaznaczone są w menu odpowiednim kolorem. Przykładowo obejmuje on koktaile, które w menu są po 9,5 EUR (bez napiwków), Martini czy wiele wódek (7-9 EUR). Gdyby ktoś był zainteresowany menu w PDF z Costa Firenze z listopada prośba o wiadomość prywatną. Mało prawdopodobne, aby od tego czasu ceny się zmieniły.

@JerrySnake - jeśli masz numer rezerwacji z Costy możesz sprawdzić ceny innych pakietów niż AI na https://www.mycosta.com/login.html - podając imię, nazwisko i numer rezerwacji. Tam też można je zamówić - zapłacisz dopiero na statku. W wielu przypadkach są moim zdaniem bardziej optymalne niż wspomniany MyDrinks czyli Costowy all inclusive - szczególnie, kiedy w kabinie jest kilka osób i jedna z nich niewiele pije (dla przypomnienia - pakiet AI trzeba kupić dla wszystkich osób w kabinie).
Ja wybieram się na Costa Toscana na tygodniowy rejs za około 2 tygodnie. Jeśli będziesz mieć jakieś konkretne pytania, pisz śmiało.

PS. Jeszcze ceny pakietów MyDrinks i MyDrinks plus na 7-dniowy rejs na Costa Toscana (zrzut z serwisu MyCosta):

Załącznik:
costa_toscana7_pakietyAI.jpg
costa_toscana7_pakietyAI.jpg [ 119.44 KiB | Obejrzany 2142 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#952 PostWysłany: 09 Sty 2023 10:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czy na MSC Ocean Cay jest jakaś sieć GSM?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 11 Sty 2023 11:39 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Aida od 13.01 znosi obowiązek testu dla rejsów krótszych niż 16 dni. Co mnie niezmiernie cieszy
Chyba jedyna sprawa przed wyjazdem, która nie była jeszcze ogarnięta. Generalnie kombinowałem żeby szukać czegoś we Frankfurcie ale na szczęście już nie muszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 12 Sty 2023 00:25 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
@brzemia przeczytałem o Twoim rejsie, pytanie czy wycieczkę do Tulum kupowałeś na statku czy wcześniej bo widzę że można już zakupić (rejs MSC 29 stycznia)
pytanie czy jakaś różnica w cenie jest :)
Ruiny Majów Tulum
Dzieci od 3 do 13 lat 70,91 USD za osobę
Dorośli ludzie 101,70 $ za osobę
Poziom trudności
Średni
Czas trwania
7 godz

z ciekawości dlaczego jest zaznaczony znaczek przekreślonego aparatu? nie można robić fotek ?

kolejne pytanie
według rozkładu statek ma wyruszyć o 17 a ja w mojej rezerwacji mam
Embarkation time
Your assigned embarkation time: 17:00
rozumiem ze po odprawie na 24 dopiero dostane godzinę o której mam się pojawić na statku ?
czy trzeba coś drukować czy wystarczy w telefonie ?

Cozumel / Meksyk 07:00 - 16:00 rozumiem ze w tych godzinach można opuścić statek i o 16 ostatni wchodzą tak ? ile wcześniej trzeba być w okolicy statku aby nie było sytuacji że pojawię się o 15:30 i już mnie nie wpuszczą ? (pewnie jakieś lokalne kontrole jeszcze będą przed wejściem ? )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 12 Sty 2023 08:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zamawiałem wcześniej.
Jest to najtrudniejsza wycieczka do zrobienia samodzielnie. Trzeba ogarnąć prom i bus lub taxi wiec wolałem ze statku na spokojnie. Przyjechaliśmy praktycznie na styk.

Jeśli chodzi o fotografowanie to jest dodatkowa opłata. Do smsrtfona się nie przyczepili ale jeśli masz jakiś profesjonalnie wyglądający aparat foto to może być problem i lepiej wykupić zgodę.

Czas postoju w porcie to nie jest czas dla turystów. Zazwyczaj trzeba być wcześniej o około 30min. O podanej godzinie statek odpływa a sam proces tez trochę trwa, schowanie pomostu, rzucenie cum itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 12 Sty 2023 13:56 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
zainstalowałem appke MSC i tam mam godzinę wejścia na statek 14 (odpływa o 17 ) na stronie MSC w moim profilu tej informacji nie ma jest tylko 17 , podobnie jak czasy w portach np. Cozumel mam
Arrival 7:00 all aboard 15:00 departue 16:00 (na www tego nie ma) wiec muszę być do 15

pytanie czy jak sie odprawie przez apkę (dane już wszystkie mam uzupełnione z nr paszportu) czy coś musi być drukowane ? słyszałem ze wypełnia sie kwestionariusz zdrowotny jeszcze

@brzemia zapisywałeś sie do ich klubu MSC Voyagers Club, coś to daje? są jakieś opłaty za to ?

właśnie dostałem e-ticket, łącznie z zawieszkami na bagaż, drukować te 22 kartki ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 12 Sty 2023 14:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nie ma opłat. Za członkostwo w klubie możesz być zaproszonym na spotkanie z kapitanem i masz jakieś profity na kolejnych rejsach. Ogólnie warto się zapisać jeśli planuje się jeszcze jechać na jakiś rejs.

Teraz chyba wystarczy boardingpass w telefonie.

Zawieszki na bagaż wydrukuj tyle ile masz bagaży do oddania. Po tych zawieszkach obsługa zaniesie ci te walizki do kajuty
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#958 PostWysłany: 12 Sty 2023 14:36 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
taki informacyjnie dostałem takie info :

-Wydrukuj formularz zaokrętowania. Będziesz musiał okazać to i ważny dokument tożsamości , aby wejść na statek.
-Wydrukuj, wypełnij i podpisz obowiązkowy kwestionariusz zdrowotny w ciągu 6 godzin przed wejściem na pokład . Formularz ten należy złożyć podczas procesu zaokrętowania.
-Wydrukuj i dołącz etykiety bagażowe w ramach e-biletu do bagażu, który chcesz dostarczyć do swojej kabiny z terminalu wycieczkowego przez nasz personel.
-Karta Rejsowa to Twój osobisty dowód osobisty, klucz do kabiny i pokładowa karta płatnicza.

@brzemia pytanko, rozumiem że jak zakupione z statku to nie ma dodatkowych opłat własnych typu prom itp? bo sam prom cozumel widzę kosztuje ok 100 zł w dwie strony
gdzie wycieczka kosztuje 450 zl i w cenie jest jakaś tam przekąska to aż tak bardzo drogo nie wychodzi ze statku.
sprawdziłem z ciekawości Kajmany i wycieczka na płaszczki ze statku 80$ a w lokalnym biurze 56 $ (to sobie ogarnę już sam ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#959 PostWysłany: 13 Sty 2023 20:34 

Rejestracja: 13 Sty 2023
Posty: 3
A czy ktoś z Was wybiera się może na rejs MSC 5.02 Portoryko, Dominikana i Bahamy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#960 PostWysłany: 13 Sty 2023 20:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Prom jest w cenie.
Przekąska o ile pamiętam to bułka i soczek ;)
Ale wg mnie warto
Organizacja tego samemu jest czasowo i finansowo nieopłacalna
Lepiej juz chyba zostać na wyspie i Jukatan zostawić sobie na inny dłuższy wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group