Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1752 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 21 Gru 2022 13:44 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
samaki9 napisał(a):
zaklep sobie to auto na 11. Nie wiesz , na którym sittingu bedziesz miał sniadanie. a w ostatnimdniu rejsu sniadania cgyba (nadal) w bufetach nie ma. Poza tym nie wiadomo ile potrwa disimbarkattion.czyli opuszczenie statku przez pasażerów.


to tak zrobię, dzięki ;)

pytanie z innej beczki auto z budget

zdaje auto w porcie (rejs 17 zdam do 14 chyba starczy) i po rejsie chce ponownie wypożyczyć auto w porcie, na mapach goolga nie bardzo widać punkt budget ale ma taką lokalizacje w ofercie, czy ktoś korzystał i zostawiał lub odbierał tam auto ?

Port Miami Cruiseship Shuttle (P2F)
Address:
89 Se 2nd St,
(Cruiseship Passengers Only), Miami, FL, 33131, United States
https://www.google.com/maps/dir//25.776 ... 171618,12z
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#922 PostWysłany: 21 Gru 2022 13:57 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
[code][/code]

NIe wiem dokładnie akurat jak działa Budget, ale większość wypożyczalni zabiera busem klientów z portu do wypożyczalni, czasem nawet na lotnisko. Czekasz zatem na busika przed terminalem z wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 21 Gru 2022 14:02 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
no w sumie chyba jako jedyna wypożyczalnia miała lokalizacje port, alamo nie ma, też podejrzewam ze mimo wybrania lokalizacji zdania auta w porcie bede musiał je zdac gdzie indziej, spróbuje maila skrobnąć jak to wygląda, może odpiszą
na stronie mają jedynie to napisane

Location Information
Fastbreak Service
Proceed to Budget rental counter. Show your drivers license and identify yourself as a Fastbreak member. The Budget rental agent will provide you with your preprinted contract and keys.
General Directions
COUNTER: The Budget shuttle will meet passengers at the pier. If not, call the location for pick-up service. The Budget office is located in downtown Miami, vehicles will need to be returned to (M5E) the downtown office.

CARS: On-site.

RETURNS: Same as pickup.

AFTER-HOURS RETURNS: Not available. Rental vehicle must be returned during office hours.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#924 PostWysłany: 21 Gru 2022 14:17 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
JerrySnake napisał(a):
@greg2014 czy w Twoim terminie zmienili może trasę z 1 dnia Muskaty na Dohę?


Tak, kilka dni temu dostałem informację na temat zmiany. Z tego co piszą wnioskuję, że podobna zmiana może dotyczyć też innych terminów. Katar wraz zakończeniem mistrzostw świata z powrotem otworzył się na statki wycieczkowe i pewnie sukcesywnie będą modyfikować swój kalendarz i zaplanowane trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 21 Gru 2022 15:07 

Rejestracja: 17 Lis 2021
Posty: 50
bo76 napisał(a):
Czy Aidę bukujecie przez pośrednika, czy bezpośrednio?


W sumie ganz egal. Cena identyczna. U polskiego pośrednika o 20 zeta/os drożej (składki na obowiązkowe fundusze ubezpieczeniowe). Ewentualnie jak masz jakieś zniżki w ubezpieczeniach podróżnych to też parę zeta zaoszczędzisz (polski pośrednik ma obowiązek sprzedać rejs wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia). Jeżeli płyniesz pierwszy raz AIDA to lepiej kupić u polskiego pośrednika. W razie "Niemca" zawsze coś pomoże. Jak już po pierwszym rejsie wszystko ogarniesz to dalej swobodny wybór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 23 Gru 2022 14:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Rzuciłem właśnie okiem, w którym porcie w Dubaju zatrzymuje się mój statek w styczniu i z tego co widzę nadal funkcjonują oba porty - nowy w okolicach Mariny i Palmy oraz stary - Port Rashid (Deira).

Nie wiem na ile można to przyjąć za zasadę ale statki Costy i Aida zatrzymują się w nowym porcie a MSC w starym. Tym którzy planują rejsy z/do Dubaju proponuję sprawdzić to wcześniej, żeby pojechać do właściwego portu (są w sporej odległości od siebie). Jeśli ktoś ma Dubaj tylko po drodze a zaczyna rejs gdzieś indziej to pewnie ma to mniejsze znaczenie.

Poniżej zrzuty z dzisiaj.

Nowy port:

Załącznik:
dubaj1.jpg
dubaj1.jpg [ 167.45 KiB | Obejrzany 1730 razy ]


Stary port:

Załącznik:
dubaj2.jpg
dubaj2.jpg [ 176.93 KiB | Obejrzany 1730 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 23 Gru 2022 16:48 

Rejestracja: 17 Lis 2021
Posty: 50
AIDAcosma startuje z nowego terminala. Tak mam na bilecie na 6 stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#928 PostWysłany: 25 Gru 2022 23:32 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
czy ktoś był na rejsie, Cozumel, Kajmany, Jamajka ?
korzystaliście z wycieczek armatora czy na własną rękę? jakieś tipy, miejsca itp. ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#929 PostWysłany: 27 Gru 2022 16:13 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
My będziemy za miesiąc na Karaibach i nastawiamy się na wycieczki kupione w porcie. W lokalnym biurze albo od razu u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 27 Gru 2022 17:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
misiakrp napisał(a):
czy ktoś był na rejsie, Cozumel, Kajmany, Jamajka ?
korzystaliście z wycieczek armatora czy na własną rękę? jakieś tipy, miejsca itp. ?
Masz nasze opisy na forum
Poszukaj postow @greg2014 oraz moje
Bylem na cozumel Kajmany i jamaica
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#931 PostWysłany: 27 Gru 2022 22:30 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
bruce09lili napisał(a):
My będziemy za miesiąc na Karaibach i nastawiamy się na wycieczki kupione w porcie. W lokalnym biurze albo od razu u kierowcy.

jaki rejs wybrałeś ? jaki termin ? bo ja 29 stycznia MSC Bahamy, Cozumel, Kajmany, Jamajka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#932 PostWysłany: 27 Gru 2022 23:09 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
My płyniemy 26.01 Aida Perla z Barbadosu przez St Lucia, Dominika, St Vincent, Gwadelupa, Antigua na Dominikanę, a później ABC i z powrotem na Barbados z zahaczeniem Grenady. Robimy pętlę po drugiej stronie Karaibów ale zasada z wycieczkami są pewnie podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#933 PostWysłany: 02 Sty 2023 16:24 

Rejestracja: 02 Sty 2023
Posty: 1
Witam,
ponieważ ma to być pierwszy rejs, więc dla tych co już są doświadczeni mam pytanie co do wyboru kabiny. Zdecydowalismy się na kabinę z balkonem - statek MSC Seashore - rejs morze śródziemne - czy ma znaczenie gdzie wybierzemy kabinę? Ma znaczenie jaki pokład, i czy przód lub tył. Skłaniam się raczej do usytuowania jak najbliżej tylu statku, ale może się mylę.
Jakieś wskazówki, lub doświadczenia? ktoś miał okazję płynąć Seashore?
Dzięki za info
Pozdr.Emilia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#934 PostWysłany: 02 Sty 2023 17:32 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Wg mnie im bliżej środka i wyżej tym lepiej. Z tyłu na niektórych statkach czuć niewielkie wibracje od śrub (szczególnie na niższych pokładach). Warto jeszcze popatrzeć co jest nad i pod kabiną (np. czy kabina nie jest pod basenem - każdego poranka załoga będzie rozkładać leżaki i myć pokład, to wbrew pozorom słychać; w nocy mogą być imprezy - basenówki itd.). Poza tym popatrz jak daleko masz do wind i atrakcji, z których najczęściej będziesz korzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Milka ES lubi ten post.
Milka ES uważa post za pomocny.
 
      
#935 PostWysłany: 02 Sty 2023 18:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Środek. Z tylu słychać śruby. Z przodu czuć kołysanie (nie każdy lubi). Blisko windy ale nie zaraz obok. Z zewnątrz popatrzeć czy balkon jest we wnęce czy wypuście (nie wiem jak to opisać. Są rzędy balkonów jakby wsunięte do środka)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Milka ES uważa post za pomocny.
 
      
#936 PostWysłany: 04 Sty 2023 21:11 

Rejestracja: 04 Sty 2023
Posty: 1
Widzę, że jest tutaj sporo doświadczonych osób w rejsach i w związku z tym mam 3 pytania o rejsy MSC. Jako pierwszy rejs w życiu, żeby w ogóle zobaczyć czy to dla mnie, planuję krótki rejs (4 noce) przy okazji pobytu na florydzie. Mam już wybrany rejs, daty i teraz zastanawiam się nad kilkoma detalami, które dla takiego neebie rejsowego są dość trudne do ostatecznego rozstrzygniecia nawet po czytaniu tego wątku i jakiś rejsowych blogów.

1. Czy jest sens na cokolwiek czekać? Zdarzają sie w tym światku rejsów jakieś promocje czy po prostu kosztuje to tyle ile kosztuje, pasuje to brać, nie pasuje to nie brać? :) Bardziej nawet niż o to że magicznie nagle rejs potanieje o 30% mam na myśli promocje typu np. pakięt napojów easy plus w cenie easy, bo jesteśmy zdecydowani taki pakiet wykupić. Takie oferty (z wyższym pakietem) widziałem tylko na stronach US, a tam jak się domyślam nie da się kupić bo wszędzie wymaga residency albo US kodu pocztowego.

2. Była na głównej stronie f4f wrzucona oferta z takiego pośrednika jak promocroisiere.com. I faktycznie u tego pośrednika rejs jest nieco tańszy niż np. na polecanym tu e-hoi.de (oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne różnice w ofercie typu wliczona obsługa i/lub pakiet napojów). Warto się bawić dla 40-50euro w takich pośredników? Delikatnie mówiąc, na tle e-hoi.de to ta strona wygląda bardzo kiepsko, prymitywnie i mało wiarygodnie (choć z drugiej strony polecany tutaj seascanner też wygląda prymitywnie).

3. Czyli jeśli wykupię rejs z pakietem easy to jest możliwość upgradowania go przed rejsem do pakietu easy plus dopłacając różnice? Bo rozumiem, że pakiet napojów potem już nigdy nie będzie tańszy niż wybranie go w chwili zakupu? (ceny podawane w internecie za pakiet easy to okolice 30e/dzień, a tutaj przy wzięciu rezerwacji all-in wychodzi <20e/dzień)

PS przy okazji się przywitam, bo czytam biernie forum od dawna, zazwyczaj znajduję dośc informacji bez dodatkowych pytań, ale te rejsy to mnie przerastają mimo, że duzo czasu poszło w research.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#937 PostWysłany: 04 Sty 2023 22:40 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 10
greg2014 napisał(a):
@BeciaS - to może będziemy się mieli okazję spotkać :-)

Wybraliśmy ten sam rejs ale w wersji 21.01-28.01 (z Dubaju), rezerwacja bezpośrednio na statku na poprzednim rejsie serwisowana przez austriackie biuro.
Dzisiaj dostałem informację, że trasa rejsu została zmodyfikowana. W miejsce jednego z dwóch zaplanowanych dni w Muscacie pojawiła się Doha. Poza tym drobne korekty godzin.

Co do pakietów to oprócz AI na statku (albo przez ich stronę jak się już ma rezerwację) można wybrać/zamówić inne pakiety. Lista jest długa, część z nich wygląda całkiem sensownie. Kluczowe pytanie jest takie jak już pisali wcześniej moi przedmówcy - kto co i ile pije :-)

My nadal jeszcze niezdecydowani :) Zastanawiam się czy jeśli statek stoi 2 dni w Dubaju na początku to moglibyśmy, żeby zwiedzić jak najwięcej, schodzić i wchodzić na niego kiedy tylko chcemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#938 PostWysłany: 04 Sty 2023 22:50 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Tak. Możesz wchodzić i schodzić ze statku w porcie ile razy chcesz. Pamiętaj tylko ze w porcie jest zakaz poruszania się pieszo i musisz zamawiać ubera lub taxi aby się wydostać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BeciaS uważa post za pomocny.
 
      
#939 PostWysłany: 04 Sty 2023 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zdarzają się promocje. Np ja przez polskie biuro kupiłem swój pierwszy rejs w akcji „All In at Sea”. W tym pakiecie były napoje i internet oraz 50 eur kredytu na osobę. W praktyce pokryło to napiwki i jeszcze prezent dla synka kupiliśmy na statku (klocki lego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#940 PostWysłany: 05 Sty 2023 00:28 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@maajka - witamy nową forumowiczkę :-)

Ja w temacie rejsu na MSC specjalnie nie pomogę. Powiem tylko, że 4 dni na pierwszy raz to dobry pomysł bo nawet jak stwierdzisz, że to nie dla Ciebie to szybciej się skończy niż zacznie :-) Przy tak krótkim rejsie nie traciłbym zbyt wiele czasu na planowanie. Porty na Karaibach są wyjątkowo "user friendly" a przy tak krótkim rejsie pewnie w rachubę wchodzą maksymalnie dwa w niedużej odległości od Florydy. I to chyba tyle co mogę na "dzień dobry" poradzić :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
maajka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1752 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group