Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:02 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na polskich stronach nie ma cen live. Trzeba dzwonić i pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#702 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:10 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Najlepiej porozmawiać z niemieckim pośrednikiem i wyjaśnić wątpliwości :-)
Czasami się zdarza, że niektóre promocje są ograniczone terytorialnie więc w jednym kraju mogą obowiązywać a w innym nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:12 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ja mam info o tej promocji z polskiego biura.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#704 PostWysłany: 17 Sty 2022 12:51 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
Po pierwsze pytaj. Napisz na maila i zapytaj...
Po drugie przeliczaj...
Po trzecie porównuj armatorów. Costa wychodzi nieco taniej od MSC jednak znacząco różni się jakością na korzyść tego drugiego. Promocja All in at sea w MSC jest spoko jednak zwracaj uwagę na takie szczegóły jak 25 euro/os do wydania na pokładzie ponieważ Msc wymaga dodatkowo ubezpieczenia Msc covid w tej właśnie cenie więc t tym zakresie wychodzisz na zero. Costa też ma podobną ofertę ale bez netu. Do tego dochodzą wycieczki brzegowe obowiązkowe, co podnosi cenę rejsu - dotyczy obydwu armatorów. Uważaj na wymogi dotyczące testowania Costa za free w terminalu na koszt armatora, MSC przed rejsem na koszt własny itd, itp.
Ogólnie rejs to fajna sprawa jednak covid sporo namieszał i nie jest to to samo co przed. Nie odradzam mimo obostrzeń jednak trzeba być przygotowanym na wszystko i uzbrojonym w cierpliwość....
Szukaj tego co ci odpowiada jeśli chodzi o trasę i rezerwuj tak by skorzystać z oferowanych promocji na all (all to dobra rzecz i zdecydowanie ułatwia wypoczynek szczególnie z dziećmi)
Jeśli termin jest odległy jest szansa na zmianę w obostrzeniach i zasadach podróżowania, a jak nie to możesz zrezygnować, co gwarantuje ci bezpieczna rezerwacja...
Powodzenia...
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#705 PostWysłany: 17 Sty 2022 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
"a jak nie to możesz zrezygnować, co gwarantuje ci bezpieczna rezerwacja..."
Co masz na myśli, że można zrezygnować? To ubezpieczenie obowiązkowe umożliwia rezygnację?

Druga sprawa o co chodzi z obowiązkowymi wycieczkami brzegowymi? Tzn. że muszę je wykupić, czy muszę jeśli chcę wyjść na ląd (chyba tak jest obecnie)?
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#706 PostWysłany: 17 Sty 2022 13:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Większość rejsów ma w programie zbiorowe zejścia na ląd w formie wycieczek. Część prostych jest w cenie rejsu. Te ciekawsze są dodatkowo płatne. Nie było możliwości samodzielnego zejścia na ląd. Nie wiem jak teraz to wygląda. To jest główny powód dla którego wstrzymałem się z rezerwacją w 2021.

Czy 2022 bedzie lepszy? Chyba tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#707 PostWysłany: 17 Sty 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
W takim razie ostatnie pytanie. Ubezpieczenie Covidowe i zdrowotne. To dla nas, musimy wykupić sami. Czy ktoś testował tutaj może ubezpieczenie do karty kredytowej np. Dinersa, PKO Visa Infinite czy po prostu trzeba wykupić to z biura? Polski pośrednik ma takowe za 75 EUR za 2 osoby, jeśli dobrze pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#708 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Sorawdz czy w ramach kart covid się liczy. Część ubezpieczalni ma wyłączenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#709 PostWysłany: 17 Sty 2022 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
jekyll napisał(a):
Msc ma promocję do końca lutego:
All In at sea, W promocji w cenie kabiny otrzymują Państwo pakiet All Inclusive na napoje i alkohole Easy Package, pakiet internetu na 2 urządzenia oraz kredyt pokładowy na wydatki na statku 50 euro/ kabinę.
Haha, okazuje się, że co prawda jest taka promocja ale ... ceny w tym pakiecie są wyższe niż standardowe. Zatem tą promocja to prawie to samo co wykupienie pakietu All inclusive. Przynajmniej jedno biuro podało mi ceny z.tym pakietem sporo wyższe niż bez niego.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#710 PostWysłany: 17 Sty 2022 18:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czyli przysłowie ze nie ma darmowych obiadów w tym przypadku pasuje jak ulał. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#711 PostWysłany: 17 Sty 2022 20:29 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Darek M. napisał(a):
jekyll napisał(a):
Msc ma promocję do końca lutego:
All In at sea, W promocji w cenie kabiny otrzymują Państwo pakiet All Inclusive na napoje i alkohole Easy Package, pakiet internetu na 2 urządzenia oraz kredyt pokładowy na wydatki na statku 50 euro/ kabinę.
Haha, okazuje się, że co prawda jest taka promocja ale ... ceny w tym pakiecie są wyższe niż standardowe. Zatem tą promocja to prawie to samo co wykupienie pakietu All inclusive. Przynajmniej jedno biuro podało mi ceny z.tym pakietem sporo wyższe niż bez niego.

Nie wiem, może to zależy od rejsu albo biura. Przy mojej wycenie różnica w cenie jest taka, że all dla dwóch osób by mnie kosztowało dużo więcej.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#712 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:48 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
-- 17 Sty 2022 23:42 --

Darek M. napisał(a):
"a jak nie to możesz zrezygnować, co gwarantuje ci bezpieczna rezerwacja..."
Co masz na myśli, że można zrezygnować? To ubezpieczenie obowiązkowe umożliwia rezygnację?

Druga sprawa o co chodzi z obowiązkowymi wycieczkami brzegowymi? Tzn. że muszę je wykupić, czy muszę jeśli chcę wyjść na ląd (chyba tak jest obecnie)?


Większość armatorów/biur gwarantuje elastyczną rezerwację co daje możliwość np. możliwość bezpłatnej anulacji do 15 dni przed wypłynięciem (costa, msc) W przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19 na mniej niż 14 dni przed wypłynięciem, możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na inny rejs lub zwrotu wpłaty (Costa).

Wycieczki brzegowe musisz wykupić na pokładzie lub podczas rezerwacji rejsu bo tylko w ten sposób zejdziesz na ląd. Koszt takiej wycieczki to ok 33 euro/os. W związku z obostrzeniami zw z covid nie wolno samemu schodzić na ląd. Wycieczki są organizowane w małych grupach z przewodnikiem.
Info sprawdzone na rejsie Costą po wyspach greckich na przełomie października i listopada 2021.

-- 17 Sty 2022 23:48 --

Ubezpieczenie MSC EXTRA COVID 19
Linia MSC Cruises przygotowała specjalne dodatkowe ubezpieczenie, które chroni turystów na wypadek zachorowania na COVID podczas rejsu lub otrzymania pozytywnego wyniku podczas badania przed wejściem na statek. Polisa ta obejmuje koszty zwrotu wartości rezerwacji (do 3000 EUR/os.), koszty hospitalizacji, transport medyczny do wyznaczonego do placówki medycznej dedykowanej COVID19 oraz koszt powrotu do domu (do 1000 EUR/os.).

Koszt ubezpieczenia 25 EUR/os
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 18 Sty 2022 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Gdzie szukacie promocji na różne pakiety All inclusive, itp. dodatki?
Na podanych w tym wątku stronach to raczej można tylko przeglądać oferty.

Edit. Właśnie udało mi się zrobić szybki Status Match z Hilton Honors do MSC. Za status Diamond otrzymałem również status Diamond w MSC. Pierwszy rejsc mam upatrzony właśnie tymi liniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#714 PostWysłany: 18 Sty 2022 19:57 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
Szczerze powiedziawszy korzystam tylko z promocji operatora takich jak właśnie All in at sea lub Dine and Drink na statkach MSC, My All Inclusive na statkach Costy lub dostęp do restauracji tematycznych wraz z internetem w pakiecie all na statkach NCL. Raczej nie spotkałam się z innymi promocjami na all, internet czy inne dodatki. Czasem zdarza się promocja na all dla pierwszych np. pięciu rezerwacji
W kwestii tego czy się opłaca rejs kupić w wyżej wymienionych pakietach to uważam że tak, warto jednak przeliczyć sobie wszystko, z reguły jakaś oszczędność jest
Co do kupna rejsów korzystam z polskiego biura Adventures and cruises. Ceny na stronie są "realne", potwierdzane przez maila lub telefon porównywalne, a czasem tańsze, z innymi również zagranicznymi biurami. Fajna obsługa, miła i sprawna. ogólnie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 19 Sty 2022 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Czy któreś biuro w Polsce daje możliwość zapłacenia kartą za rejs czy tylko przelewem?
Jak wiadomo, bezpieczniej jest zawsze płacić kartą, a przy okazji można aktywować ubezpieczenie podróżne w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 19 Sty 2022 23:44 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
Z pewnością Podróże i rejsy poprzez Przelewy 24 a w innych biurach musisz pytać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 12 Lut 2022 20:09 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
MSC DIVINA 30.01-06.02 MIAMI-ROATAN-BELIZE-COSTA MAYA-COZUMEL-MIAMI

Na statek wymagany był test antygen (24h) lub PCR (48h), testy zrobione za darmo obok Dolphin Mall w Miami, terminal F w Miami po wejściu testy antygenowe,wyniki w 15min, następnie check-in i wejście na statek łącznie wszystko trwało około 45 min. Na statku było około 500 osób z tego 1500 nie doleciało z powoduśnieżyć w NY, Bostonie... Czyli było więcej obsługi statku niż ludzi. Zejście na każdym stopie bez problemu potrzebne tylko szczepienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#718 PostWysłany: 13 Lut 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jak załatwiałeś loty na rejs? Miałeś pakiet loty+rejs, czy brałeś osobno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 13 Lut 2022 16:03 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
@Darek M. Wszystko osobno, rejs kupiony przez msc.de, loty z PLL LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#720 PostWysłany: 20 Lut 2022 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mój rejs przypływa rozkładowo o 8:00 do Genui. Ile czasu powinienem sobie zostawić na kupno biletów powrotnych na pociąg? Rejs MSC i mam u nich status Diamond ze Status Match. Pociąg o 9:18 będzie raczej ryzykowny? Kolejny mam dopiero o 12:19, ale w sumie chyba nie mam się co spieszyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group