Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 17 Kwi 2021 20:45 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Witam Podejmuje kolejna probe wybrania sie na rejsc. Termin ferie 2022 a dokladnie okolice 15.01-30.01
i ytak znalazlem sobie ten rejsc
MSC Seashore
czy trasa dobra? czy cena dobra? z podatkami wyjdzie za 4 osoby 3400$.
czy oferta dobra? mam dzieci za darmo i elastyczna oferte

Załączniki:
wwwwww.png
wwwwww.png [ 118.81 KiB | Obejrzany 4584 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#662 PostWysłany: 17 Kwi 2021 21:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Drogo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 17 Kwi 2021 21:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
14dni razem z oplatami dla 4 osob.

Jaka cena ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 17 Kwi 2021 22:43 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
To zależy czy 4 dorosłe czy z dziećmi, a jeżeli tak to czy z dziećmi w jakim wieku?
10-11 dni MSC Divina chyba lepiej cenowo wychodziło, ale czasu jeszcze sporo i pewnie będzie taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 17 Kwi 2021 23:17 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jest na foto ale malo widoczne. 2 doroslych i 16lat i 9 lat
MSC Seashore- bedzie zwodowany w sierpniu wiec nowka sztuka. Dzieci maja za darmo tylko oplaty portowe. dorosli po 1000$ plus oplaty

Calosc z 2+2 to 2000+1400 oplat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 18 Kwi 2021 13:25 

Rejestracja: 27 Kwi 2020
Posty: 16
Ja z kolei poluje lokalnie w Europie na odświeżenie doznań morskich na przełomie maja i czerwca. Jestem tylko ciekawy czy linie cały czas oferują do sprzedaży maksymalnie połowę kabin, czy będą dopychać do 100%?

Ok, znalazłem, że Costa ma w planie liczbę pasażerów ograniczoną ( brak szczegółów do ilu) ale jak na razie są b.ostrożni w planowaniu. Ogłosili Smeraldę po Śródziemnym i Luminosę po Adriatyku ale zwyczajowego, korporacyjnego entuzjazmu ani śladu :D
Do jutra na logitravel.fr jest dodatkowe 7% zniżki, ale chyba trzeba jeszcze poczekać spokojnie z decyzją...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 03 Maj 2021 14:20 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Witam
właśnie dostałem info. od Polskiego biura podróży w którym rezerwowałem wycieczkę , że rejs linią MSC który miał się odbyć 23ego maja z Wenecji po wyspach Greckich został anulowany .
wybrałem opcję rezygnacji z rejsu i zwrotu środków za rezerwacje , mam pytanie do kolegów : czy zwrot będzie przez TFG ?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 03 Maj 2021 20:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@George1 - najlepiej zapytać o to biuro podróży. Może być tak, że nie będą potrzebowali pomocy TFG i zwroty zrealizują z własnych środków lub środków uzyskanych od MSC.
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
 
      
#669 PostWysłany: 04 Maj 2021 02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Wykorzystanie TFG jest tylko w momencie upadłości biura podróży lub pośrednika. Wnioskuję, że tu nie ma takiej sytuacji, jest klasyczne anulowanie oferty z powodu małego zainteresowania więc spodziewaj się zwyczajnego zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 25 Maj 2021 12:23 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
-- 04 Maj 2021 07:02 --

@Kański - w normalnych warunkach zwrot przez TFG zadziała tylko w przypadku upadłości organizatora wyjazdu tak jak piszesz - ale w warunkach COVID-owych tak nie jest. Zgodnie z jedną z ustaw COVID-owych TFG może realizować zwroty również dla klientów działających organizatorów, którzy nie są w stanie udźwignąć zwrotów. Ćwiczyłem to na własnej skórze - dostałem zwrot z TFG pomimo, że organizator nie upadł i nadal działa. Do końca stycznia br. TFG wypłacił w ten sposób ponad 200 mln złotych na rzecz klientów blisko 300-u operatorów- pomimo, że upadła z nich zaledwie niewielka część.

Szczegóły: https://www.prawo.pl/prawo/wyplaty-za-o ... 06086.html

-- 25 Maj 2021 11:23 --

Wygląda na to, że branża powoli wraca do życia. Coś już pływa m.in. po Morzu Śródziemnym.

Raczej pewne jest również, że wystartuje sezon na Alasce. USA zmieniły tymczasowo przepisy, które wymagały od wycieczkowców pod obcą banderą (czyli prawie wszystkich) zawinięcia do co najmniej jednego portu poza USA podczas podróży z USA do USA. Z tego powodu wszyscy zatrzymywali się po drodze w Kanadzie - zwykle w Vancouver - lub tam zaczynali/kończyli rejsy. A ponieważ porty w Kanadzie są zamknięte dla wycieczkowców nie wiadomo realnie do kiedy, był to spory problem. Teraz to ograniczenie (na razie tymczasowo) przestaje obowiązywać. Wszyscy operatorzy, którzy na razie ogłosili powrót do pływania na Alaskę będą przyjmowali wyłącznie osoby zaszczepione (po 2-óch dawkach jeśli tyle jest wymagane). Jak będzie wyglądał sam rejs i czy będą obostrzenia np. przy schodzeniu w portach na ląd, noszeniu maseczek itd. na razie nic nie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
Kański uważa post za pomocny.
 
      
#671 PostWysłany: 06 Cze 2021 13:45 

Rejestracja: 27 Kwi 2020
Posty: 16
Popatrzyłem sobie na sierpień i AIDA, Costa i MSC wciąż wymagają testów PCR a nic nie wspominają o w pełni zaszczepionych. Z kolei Celebrity zaprasza tylko i wyłącznie zaszczepionych. Trochę jeszcze sytuacja niepewna, ale myślę, że z certyfikatem szczepienia UE po Europie da radę popływać w miarę bez stresu.
Ktoś odważny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 06 Cze 2021 13:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Problemem są obowiązkowe wycieczki na lądzie. Oddalisz się i już cię nie wpuszczą na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off
barka lubi ten post.
 
      
#673 PostWysłany: 06 Cze 2021 14:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
MaxDream napisał(a):
Popatrzyłem sobie na sierpień i AIDA, Costa i MSC wciąż wymagają testów PCR a nic nie wspominają o w pełni zaszczepionych. Z kolei Celebrity zaprasza tylko i wyłącznie zaszczepionych. Trochę jeszcze sytuacja niepewna, ale myślę, że z certyfikatem szczepienia UE po Europie da radę popływać w miarę bez stresu.
Ktoś odważny?


Z informacji na stronie Costy wynika, że test jest wykonywany w terminalu na koszt Costy - ale o ile dobrze rozumiem ich broszurę to dotyczy to tylko tych, którzy pochodzą z określonych krajów lub w nich byli/mieli kontakt z kimś z tego regionu. Polski na liście nie ma.

Jest jeszcze drugi wykaz, która określa listę krajów, z których pasażerowie mają zakaz wejścia na statek. Tam również nie ma Polski.

Źródło: https://drive.google.com/file/d/1OQgsAE ... f-OxR/view

O zaszczepionych rzeczywiście ani słowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 06 Cze 2021 17:17 

Rejestracja: 27 Kwi 2020
Posty: 16
Celestyal daje teraz wycieczki za darmo, MSC 3 w niektórych taryfach a Costa 0 ( kiedyś miała 5 wycieczek za 150euro)
Do grona linii wymagających zaszczepienia należą też Norwegian Cruise i Royal Caribbean
PCR darmowy dla Francuzów, widzę na ich stronie.
Szału więc nie ma i cierpliwość jeszcze wymagana.
A tej coraz mniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 29 Cze 2021 16:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
-- 06 Cze 2021 20:17 --

Ja czekam, aż się to wszystko jakoś sensownie wyklaruje. W ubiegłym roku skasowali mi w sumie 3 rejsy, w tym na razie nie planuję nic. Warunkiem minimum dla mnie jest możliwość schodzenia w portach bez wycieczek. Pierwsze rejsy to będą większe lub mniejsze eksperymenty, zobaczymy jak się to poukłada wszystko w praktyce. Zresztą ceny obecnie u większości operatorów też nie zachęcają do robienia rezerwacji. Moim zdaniem to skutek voucherów, które w niektórych przypadkach były wydawane nawet na 200-250% wartości anulowanych rejsów - trzeba było ceny dostosować do tej sytuacji.

Pożyjemy, zobaczymy :-)

-- 29 Cze 2021 15:59 --

Kilka informacji od znajomych, którzy 2 tygodnie temu wrócili z rejsu na MSC Seaview:

- do wejścia na statek wymagany jest test COVID (szczepienia nie były uznawane), niezależnie od niego przy wejściu wykonywany jest dodatkowy test i jeden dzień przed końcem - kolejny
- zejście w portach (Morze Śródziemne) możliwe tylko w ramach wycieczek, które można kupić w pakiecie (3 wycieczki za 100 EUR); wycieczki są zorganizowane tak, aby zminimalizować kontakt z miejscowymi
- na statku obłożenie max. 40%; Polaków oprócz nich nie było
- bufet funkcjonuje w taki sposób, że przy każdej stacji stoi ktoś z obsługi, kto nakłada to co wskażesz; restauracje i bary funkcjonują w miarę normalnie (zamawiasz w menu)
- wewnątrz wymagane jest noszenie maseczek, można je ściągnąć przy konsumpcji w barach/restauracjach oraz przy opalaniu się/w basenie - co ciekawe uczestnicząc w animacjach przy basenie nadal wymagane jest nałożenie maseczki
- w stosunku do czasów przed-COVID-owych pogorszyły się warunki dla posiadaczy najwyższego statusu w programie lojalnościowym MSC (np. to co było za darmo, teraz jest ograniczone lub dodatkowo płatne)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#676 PostWysłany: 31 Lip 2021 12:00 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
Cześć

czy ktoś planuje rejs teraz w sierpniu ? sprawdzałem sobie msccruises.de i można za 800 euro wychaczyć z dolotem z Berllina , fajny rejs, zastanawiam sie czy sa jakieś kruczki ? na co zwracać uwagę , ktoś bardziej się doświadczony wypowie?

700 eur z dolotem i all inclusive picie to chyba dobra cena , rozumiem, ze bez pakietu easy do drinków nie ma sensu ?

czy da rade zejść na ląd bez wycieczek itd? gdzie poszukać jakiś warunków bo za bardzo nie widziałem jakiś ,,Achtung,, :)

dzięki za wszelkie info ; )

wrziucam link bo niestety coś nie mogłem dołączyć prtsc

https://www.msccruises.de/Search%20Resu ... uiseFlight
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 31 Lip 2021 13:20 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Nie ma możliwości zejścia na ląd bez wykupienia wycieczek. Koszt w pakiecie 100 euro za 3 w promocji, przy czym jak pytałem czy są dostępne te za 100 euro to konsultantka nie potrafiła tego powiedzieć. Czyli kupisz rejs i potem się dowiesz czy w ogóle zejdziesz na ląd, albo czy zostały wycieczki po 50 euro za osobę, czy może te po 100 euro. Nie drążyłem dalej ale wolałbym to wiedzieć przed wykupieniem wycieczki.
Do tej ceny musisz doliczyć obowiązkową opłatę za obsługę chyba ok. 10 euro za dzień za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#678 PostWysłany: 31 Lip 2021 13:53 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Schodzić na ląd bez wycieczek w Europie u dużych operatorów można na razie chyba tylko ze statków Norwegiana. 100% pasażerów i załogi zaszczepione.
Pisałem o tym tutaj: rejsy-wycieczkowe-w-erze-post-covid,1614,159826

Pływają od niedawna i z relacji w sieci wynika, że faktycznie tak jest. Ja wybieram się we wrześniu to przekonam się na własnej skórze jak to działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 31 Lip 2021 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Jeszcze podczas rejsu Aidą po Norweskich Fiordach można schodzić indywidualnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#680 PostWysłany: 31 Lip 2021 17:34 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Na swojej stronie TUI Cruises również zapowiedziało, że na części tras wprowadza obowiązek zaszczepienia 100% pasażerów - i dopuści na nich samodzielne zejście w portach na ląd.
Pewnie wkrótce kolejni pójdą w ich ślady i ta lista się będzie wydłużała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group