Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 22 Maj 2023 13:17 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Ale właściwie to skąd ta niechęć do stron niemieckich? Akurat na tej najpopularniejszej można płacić kartą, a w dobie google translatora wbudowanego w przeglądarkę to praktycznie kwestia w jakim języku jest strona ma drugorzędne znaczenie. Na plus u Niemców, że nie musisz liczyć ile wyjdą napiwki.

Przy okazji warto też nie zamykać się na inne linie. Nie zawsze MSC będzie miało w danym momencie najlepszą ofertę w danym rejonie.

P.S.
Sprawdź też bezpośrednie strony poszczególnych linii rejsowych w różnych językach. Te oferty, o czym tuaj dyskutowano, potrafią się mocno różnić.
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1182 PostWysłany: 22 Maj 2023 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Zakładam, może błędnie, że na seascanner.com ktoś będzie bardziej chętny do ewentualnej pomocy po angielsku (mail/infolinia). Mój niemiecki nie istnieje.
Ale dla kilkuset euro to nie będę miał sentymentów, myślałem, że różnice nie są aż takie duże. Niemcy mówią dobrze po angielsku.
Co do MSC to akurat w naszym terminie z Miami to ma dla nas najciekawszą trasę w stosunku do ceny (w konfiguracji którą chcemy). Wiec po dogłębnej " analizie" wychodzi ze Seascape prezentuje się najlepiej.

MSC chyba nie da się bezpośrednio kupić?

Edit: tak wiem, że na seascanner można kartą, szukałem alternatyw, ale chyba najlepszy portal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1183 PostWysłany: 22 Maj 2023 13:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
MSC nie da się bezpośrednio.
seascanner i e-hoi bez problemów kontakt po angielsku. Ich udział ogranicza się do założenia rezerwacji u armatora i potem nie potrzeba z nimi żadnego kontaktu jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1184 PostWysłany: 22 Maj 2023 14:02 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
A MSC z europejskimi wersjami stron też się nie da (np: .de lub .at? Czy to są pośrednicy ubrani w garnitur MSC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1185 PostWysłany: 22 Maj 2023 14:11 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Z jakiś względów się nie da. Pewnie cenowych. U naszych pośredników zawsze było drożej.
Obaj pośrednicy podpięci pod systemy rezerwacyjne MSC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1186 PostWysłany: 22 Maj 2023 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Nie zawsze u naszych jest drożej. Akurat mój ubiegłoroczny rejs tańszy był w Polsce nawet po doliczeniu napiwków (z promocje All at sea)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1187 PostWysłany: 22 Maj 2023 15:11 

Rejestracja: 17 Lis 2021
Posty: 50
Oprócz pierwszego razu (dawno temu) kilka razy kupowałem rejsy bezpośrednio na stronie "www.msccruises.de" i płaciłem kartą debetową wielowalutową. Jedyny problem to mailowa prośba o zmianę narodowości kupującego na "Polen" (w automacie nie można samemu zmienić).
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#1188 PostWysłany: 23 Maj 2023 16:33 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
Jeśli chodzi o płatność kartą to w Travelinc czy jak kto woli Podróże i Rejsy można przez Przelewy24. Ceny też miewają spoko tylko trzeba sobie znaleźć w sieci interesujący nas rejs i zadzwonić do nich z pytaniem o ofertę bo na ich stronie większość rejsów proponuje się z lotem i pl pilotem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1189 PostWysłany: 23 Maj 2023 18:40 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 11
Witam proszę o informacje od osób które płynęły już MSC jaka jest najlepsza forma wpłaty za napiwki, jak wygląda spełnienie warunków kwoty wymaganej i proces wydania karty pokładowej. Proszę o wymianę doświadczeń czy lepiej wpłatę zrobić kartą czy gotówką, jaka kwota i czy od razu w pierwszym dniu czy ostatnim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1190 PostWysłany: 23 Maj 2023 23:59 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
-- 23 Maj 2023 23:47 --

Najlepiej kartą np. walutową w specjalnym urządzeniu zaraz po wejściu na pokład. Nie da się zapłacić ostatniego dnia ponieważ masz tylko określony czas na złożenie depozytu od momentu zaokrętowania. Z tego depozytu potrącane są napiwki, wydatki osobiste na pokładzie, napoje niezawarte w pakiecie all itd.I to moim zdaniem jest najlepsza opcja, bo w ostatni wieczór rejsu dostajesz do kabiny rachunek i jak się wszystko zgadza to po prostu schodzisz z pokładu a firma ściąga z konta widoczną na tym rachunku kwotę. Możesz też zapłacić gotówką ale wtedy trzeba na koniec rejsu, po otrzymaniu rachunku, pofatygować się do Recepcji w celu rozliczenia depozytu. Na większości statków jest też możliwość zapłaty depozytu gotówką w specjalnych "wpłatomatach" ale nie korzystam więc nie wiem jak to działa.
Możesz zapłacić z góry przy zakupie rejsu (zapytaj przy rezerwacji) ale to nie zwalnia z wpłaty depozytu

-- 23 Maj 2023 23:59 --

W kwestii wydania karty pokładowej to otrzymujesz ją jeszcze w terminalu przed wejściem na statek. Czyli po kolei: oddajesz bagaż, wchodzisz do terminala pasażerskiego i pokazujesz dokumenty do zaokrętowania i dowód osobisty/paszport, w okienku robią ci zdjęcie i wydają kartę pokładową, przechodzisz przez security check, a potem na statek już na podstawie karty, odnajdujesz automat do wpłaty depozytu (póki nie ma kolejek) i dokonujesz wpłaty, a potem - mając formalności za sobą-szukasz fajnego baru, zamawiasz drineczka i czekasz na luzie aż twoja kabina będzie gotowa na przyjęcie na tak zacnego lokatora ;) :D
Dobrej zabawy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1191 PostWysłany: 24 Maj 2023 00:33 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Moje doświadczenia z MSC .Za pierwszym razem podpiąłem kartę w automacie zgodnie z ich zaleceniami. Pobrali mi trzy razy pieniądze i zrobili mi debet na debetówce. :shock: Na ostateczne rozliczenie wydatków, z naciskiem ze strony biura, w którym wykupiłem rejs, i zwrot nadpłaty, czekałem miesiąc. Przyznam, że rozliczenie było lepsze niż oczekiwałem.
Za drugim razem wpłaciłem gotówkę i, aby nie stać w kolejce ostatniego dnia, rozliczyłem się dzień wcześniej wieczorem i "zieloną noc" spędziłem o suchym pysku, koszmar. :( :( :(
Za trzecim razem miałem wykupiony pakiet napojów, nic nie wpłacałem, żadnej karty nie podpinałem, dodatkowe koszty rozliczyłem ostatniego dnia.
Za czwartym razem nic nie wpłaciłem, żadnej karty nie podpiąłem, nie przypominam sobie abym miał jakieś naciski, żeby coś w tym kierunku zrobić. Rozliczyłem się ostatniego dnia.
Widziałem próbę zejścia ze statku z nie zapłaconym rachunkiem. Reakcja załogi na bezczelność typka była profesjonalna, grzeczna ale bezwzględna.
Góra
 Profil Relacje PM off
bi3lik lubi ten post.
bi3lik uważa post za pomocny.
 
      
#1192 PostWysłany: 24 Maj 2023 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Ja potwierdzam to co pisał @WuWa - spokojnie można rezerwować na http://msccruises.de/ , a potem zmienić mailowo kraj/narodowość pierwszego pasażera przez maila.
Rozmawiałem nawet z nimi telefonicznie (po angielsku) i powiedział mi gość, że nawet sobie bym mogł to zmienić przy check-in.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1193 PostWysłany: 24 Maj 2023 15:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Potwierdzam, nie ma problemu przy zakupie na msccruises.at jako Polak gdzie narodowość 1. pasażera wybiera się jako Austria, w check-in bez problemów i dopłat to zmienili
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1194 PostWysłany: 26 Maj 2023 09:04 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 11
Ok czyli po kolei przychodzę do terminala, pokazuje bilet, pokazuje dowód, oddaje bagaż, wchodzę na pokład. Z postów powyżej wnioskuje że jeśli nie podepnę karty to w sumie nic się nie stanie, a zastanawiałęm się nad kartą Revolut, miałem pomysł wpłacić wyliczoną kwotę za napiwki tylko co w przypadku jeśli okaże się że pobrana zostanie jakaś opłata i będzie problem. Lepsze rozwiązanie może będzie jeśli rozliczę się po prostu dzień przed zakończeniem rejsu w gotówce. Tylko zastanawia mnie czy mogę sprawdzić ewentualne wydatki na karcie? Jest jakiś komputerek czy na recepcji albo w pokoju na TV ? Mam wykupiony pakiet EASY więc nie planuje dodatkowych wydatków.. może raz spróbuje szczęścia w kasynie :lol: ale nic poza tym. W sumie za cały rejs zapłaciłem na MSC Divina 7 dni około 1700zł z pakietem easy więc już jestem zadowolony. Został tydzień do wypłynięcia z Genui.. a we Włoszech powodzie i w dodatku Etna się obudziła :lol: mimo wszystko myślę że będzie ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1195 PostWysłany: 26 Maj 2023 10:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1) Tak
2) Prawdopodobnie po prostu odrzuci transakcję lub wyrzuci informację o debecie przy próbie zejścia z pokładu. Ja podpiąłem Revoluta od razu w aplikacji MSC i nie musiałem nic więcej robić - mi by się nie chciało ciągnąć tyle gotówki prawdę mówiąc
3) Wydatki na karcie można sprawdzać na jednym z tysiąca paneli informacyjnych na statku - skanujesz kartę, wybierasz opcję "My expenses" i jest spis wszystkich dotychczasowych wydatków

Powodzie to nie ten rejon, jakieś 300-400 km dalej, a jeśli sytuacja będzie kiepska z Etną że zwiedzanie będzie niemożliwe, to statek po prostu popłynie gdzie indziej (oczywiście informując o tym wcześniej)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#1196 PostWysłany: 26 Maj 2023 18:52 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 11
jak nazywa się aplikacja? próbowałem msc for me ale nie potrafie sie zalogowac wyskakuje blad
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1197 PostWysłany: 26 Maj 2023 21:45 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@bi3lik - spróbuj odinstalować i zainstalować z linka na stronie MSC: https://www.msccruisesusa.com/on-board/ ... msc-for-me

Założyłeś konto ? Sprawdź czy zalogujesz się przez stronę: https://www.msccruisesusa.com/manage-bo ... ur-booking
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1198 PostWysłany: 26 Maj 2023 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2017
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 60 050
Pod koniec czerwca wypływamy w rejs Costą z Marsylii.
Dostałem namiar na poniższy parking:
https://www.croisiere-mpct.com/

Mam pytanie, czy ktoś może wypływał z Marsylii i ma info o jakimś innym (tańszym) parkingu, bo ten z linku to około 100 Euro/tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1199 PostWysłany: 28 Maj 2023 15:53 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Mam kilka pytań odnośnie rejsów MSC z Florydy na Bahamy. Planujemy taki na ferie i będzie zahaczał o tą ich wyspę/resort:
- jak to jest z jedzeniem - trzeba wracać na lunch na statek, czy normalnie bufet jest na lądzie i jedzenie jest w cenie?
- jeśli kupie pakiet napojów to czy w barach plażowych na wyspie też on obowiązuje czy za wszystko trzeba ekstra płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1200 PostWysłany: 28 Maj 2023 16:15 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 202
Kilometry: 605 631
@bruce09lili na lunch nie trzeba wracać na statek, na wyspie jest restauracja bufetowa (głównie grill) + budki z fast foodami. Pakiet napojów nie obowiązywał, ale tu 100% pewności nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off
bruce09lili uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group