Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 03 Maj 2023 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Właśnie dostałem maila w sprawie anulowania naszej podróży Costa Pacifica na październik. Proponują zmianę na inny 7-dniowy rejs + 100 eur kredytu na osobę. Problemów tym, że loty mam już kupione :/

Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją? Zastanawiam się co teraz robić i czy ubezpieczenie do któreś karty kredytowej pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#1122 PostWysłany: 03 Maj 2023 17:21 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Loty jaka linia?
Do października daleko. Moze bedzie zmiana i anulacja

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 03 Maj 2023 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Rejs Costa Pacifica na październik. Proponują zamianę na 7-dniowy rejs + 100 eur kredytu. Niby spoko, ale kasa na bilety lotnicze poszła się …
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 03 Maj 2023 17:51 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
koledze brzemia chodzi o to, że do października mogą Ci zmienić rozkład lotów kilka razy i wtedy będziesz mógł je anulować lub zmienić na inne w zależności od linii lotniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1125 PostWysłany: 03 Maj 2023 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Akurat loty będą jeszcze w letnim rozkładzie, wiec zmiany są mniej prawdopodobne :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 03 Maj 2023 21:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Mi zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rejs został anulowany - dotyczyło to Norwegiana.

To miał być transatlantyk ale coś się stało z jedną śrubą napędową i musieli w trybie pilnym wysłać statek do suchego doku, żeby to naprawić bo płynąć tylko z jedną przez Atlantyk byłoby mało odpowiedzialne. No i jeden rejs wypadł z grafiku.

Rozwiązali sprawę wzorcowo: zwrot kosztów rejsu, biletów lotniczych, zarezerwowanych hoteli w 100%. Zwrócili nawet koszt jakiegoś biletu do muzeum, który był na trasie rejsu. Do tego dorzucili voucher na 50% wartości rejsu do wykorzystania przy innej rezerwacji. Nie omieszkałem skorzystać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1127 PostWysłany: 04 Maj 2023 13:18 

Rejestracja: 27 Kwi 2020
Posty: 16
@greg2014
Z ciekawości spytam się czy to był rejs kupiony bezpośrednio w Norwegian, czy u jakiegoś pośrednika? Taka obsługa poawaryjna jest rzeczywiście wzorcowa. Ja w pandemię po odwołanym rejsie u Costy zakupionym w logitravel.fr męczyłem się jak potępieniec żeby mi zwrócili pieniądze za rejs a jak dostałem w końcu zwrot dali też dosłownie parę euro vouchera na wykorzystanie na zakupy u pośrednika w ramach pociechy. Voucher ten doprowadził mnie jednak do jeszcze większej uogólnionej k&%...y, ponieważ z przyczyn "technicznych" nigdy nie został wykorzystany.
Tak więc różnie to bywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 04 Maj 2023 14:43 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@MaxDream - to była rezerwacja bezpośrednia, przez stronę NCL. Z jednym wyjątkiem, kiedy korzystałem z amerykańskiego pośrednika (chodziło o rejs, który w kanale europejskim był już niedostępny) rejsy Norwegiana rezerwuję bezpośrednio przez ich stronę.

Zresztą tak na marginesie, co jakiś czas (np. praktycznie bez przerwy od stycznia do marca br. ) NCL ma w zwyczaju wrzucać na indywidualne konto MyNCL różnego rodzaju kupony zniżkowe - do wykorzystania, kiedy rezerwujesz rejs u nich. Mają charakter indywidualny i widoczne są bezpośrednio na koncie ale według jakiego klucza są wrzucane nie mam zielonego pojęcia. Ja ostatnio miałem ich chyba 4 - wykorzystałem jeden dający 20% zniżki od cen na stronie. Był nawet kupon ze zniżką 50% - ale dotyczył konkretnych kilku rejsów na jednym statku a rejon i terminy mi nie odpowiadały.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1129 PostWysłany: 05 Maj 2023 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
W zeszłym miesiącu na MSC, i musieliśmy ominąć jeden port ze względu na strajki we Francji.Przypłynęliśmy drugi raz do Belgii.
Za tą sytuację dostałem 50 euro osoba/100 kabina kredyt na następne rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 05 Maj 2023 07:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zmiany w czasie trwania rejsu zdążają się bardzo często. Ominięcie portu to najczęstsza zmiana planów spowodowana warunkami pogodowymi lub zdarzeniem na lądzie (strajki, brak miejsca z powodu innego statku, itp)


Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 05 Maj 2023 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
@brzemia
Dlatego byłem miło zaskoczony tą ofertą
Za rejs zapłaciłem 440 euro więc 100 euro to całkiem sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#1132 PostWysłany: 05 Maj 2023 13:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dokładnie tak. Zmiany trasy rejsu zdarzają się dość często czego nie można powiedzieć o bonusie finansowym od operatora za tego typu zdarzenie. Na ileś zmian tras, jakie zaliczyłem nie przypominam sobie ani jednej takiej sytuacji. Co najwyżej butelka szampana do kabiny na otarcie łez :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 05 Maj 2023 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
U mnie póki co pośrednik od razu odpisał, ze loty kupione samemu, wiec Costa nie odpowiada za nie. Ubezpieczenia różne sprawdziłem i w zasadzie nie znalazłem takiego do karty kredytowej, które by pomogło (może uda się w BNP Paribas coś odzyskać).

Twój rejs na ile dni przed został odwołany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 05 Maj 2023 16:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
U mnie rejs odwołano z wyprzedzeniem kilku dni. Rano o 6 miałem wylot do Stanów, informację dostałem około 22 poprzedniego dnia więc w ogóle nie poleciałem. Jakbym poleciał to pewnie ogarnialiby temat lotu powrotnego bo takowego już nie miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 05 Maj 2023 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jak w Twoim wypadku z odzyskaniem kasy za loty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 05 Maj 2023 17:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Bezproblemowo. Poprosili tylko o przesłanie biletów i potwierdzenia płatności. Bilety musiały być bez możliwości zwrotu (w przeciwnym wypadku sprawę zwrotu trzeba było załatwiać samemu z przewoźnikiem). To samo dotyczyło hoteli. Jedne i drugie rezerwowałem sam i dostałem 100% zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 05 Maj 2023 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ciekaw jestem czy w tym wypadku chodziło o późną anulację (tuż przed rejsem), czy to jakaś norma. Odezwę się do Costa bezpośrednio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 05 Maj 2023 21:56 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
hej,
chciałbym wybrać się na taki rejs:10-Day Circle Japan with Nebuta & Summer Festivals statkiem Princess. Będzie to mój pierwszy rejs. Gdzie najlepiej i najtaniej zarezerwować? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki. pozdrawiam:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 06 Maj 2023 17:50 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
Wróciliśmy z rejsu MSC Seascape z Miami po Karaibach. Rejs kupiony przez pośrednika Seascanner - prawie rok przed i było najtaniej. Kabina wewnętrzna bez pakietów.
Organizacja.
Bardzo prosto, bo lot bezpośrednio do Miami z Warszawy. Dojazd do portu autobusem a dalej pieszo. Miał być terminal E a był C i wyszło 3 km drogi. Wejście na pokład kilka minut. Procedura bezpieczeństwa na telewizorze a potem zejście (pokazanie się we wskazanym miejscu) bardzo szybkie.
Statek.
Duży nowy statek. Byliśmy w szoku bo dostaliśmy kabinę z balkonem. Niby było na bilecie ale ciężko było w to uwierzyć przed wejściem. Było pełne obłożenie. Ogromne zróżnicowanie pod względem wieku, narodowości i kultury, sporo Polaków w tym nawet jakaś zorganizowana wycieczka z Polski. Nie było problemu z wnoszeniem na statek alkoholu kupionego w portach.
Rozrywka.
Najlepszy pierwszy dzień. Impreza na powitanie, teatr i występy w atrium. Potem trochę obniżyli loty wg nas. Np w teatrze ciągle podobnie. Brakowało czegoś innego niż śpiewanie i tańczenie jak na mój gust. Plus za imprezy na otwarty basenie i snow party.
Wyżywienie.
Jeden ogromny bufet. Wiele stacji z jedzeniem podzielonych na sekcje. Niemal zawsze ogromny tłum ludzi i chaos. Na początku ciężko się odnaleźć. Braliśmy na szybko gdzie akurat nie było kolejek. Jedna rstauracja główna otwarta na śniadania i kolacje i czasem obiad. Tam jedzenie z najwyższej półki ale dłużej się schodzi.
Porty.
Bahamy, Jamajka, Kajmany i Cozumel. Nie braliśmy wycieczek. Pierwszy raz byliśmy w tym regionie i wszystko po wyjściu na ląd było dla nas fajne. Najlepszy Meksyk i musimy tam wrócić.
Ogólnie rejs bardzo udany. Obsługa miła i pomocna, czasem ledwo radzili sobie z ilością ludzi, szczególnie w bufecie. Jeden kelner powiedział że pracuje 7 miesięcy na statku a potem ma 5 miesięcy w domu i przyznał że jest ciężko. Wcześniej byliśmy na rejsie z niemiecką AIDĄ. Porównując to na AIDzie jest większa kultura ludzi, porządek i opcje wyżywienia, za to rozrywka na plus dla MSC.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1140 PostWysłany: 07 Maj 2023 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
@dbw86 Kiedy dostałeś info o kabinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group