Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1061 PostWysłany: 25 Lut 2023 22:30 

Rejestracja: 25 Lut 2023
Posty: 3
Jestem kompletnie zielony w temacie rejsów, właśnie zakończyłem temat rezerwacji rejsu po Morzu Śródziemnym na MSC Fantasia w terminie 16-21.10.2023 (Genoa-Marsylia-Mallorca-Barcelona-Genoa).

Mam kilka pytań, jak to typowy zoltodziub :

- da się na spokojnie obejrzeć główne atrakcje danego miasta podczas zaokrętowania? mamy z żona plan żeby w każdym mieście wziąć ubera, obejrzeć najbardziej znane atrakcje, wypić może kawkę w jakimś klimatycznym miejscu i wrócić na statek - czy starcza czasu żeby trochę zagłębić się w "miasto"?

- jak wyglada kwestia jedzenia na statku? zapisalem się na I turę kolacji, ale w sumie według biura nie ma pewnosci, ze ta tura będzie do mnie przypisana, boje się trochę, ze jednak po całym dniu zwiedzania będziemy głodni - z tymi wyżywieniem to jest tak, ze są sztywne godziny gdy jedzenie jest w cenie rejsu, a poza tymi godzinami można normalnie korzystać z restauracji?

- jeden z dni podczas rejsu bedize w pełni na morzu. co bardziej doświadczeni towarzysze podróży polecają robić? myślałem o kręglach - czy takie atrakcje trzeba wcześniej rezerwować?

Rejs kupiłem przez biuro niebieska mila z pakietem "all in plus" - może ktoś z forumowiczów również wybiera się na ten rejs? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#1062 PostWysłany: 25 Lut 2023 22:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Przeczytaj ten wątek i potem w razie pytań wróć.


Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1063 PostWysłany: 26 Lut 2023 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2320
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
W Marsylii i Barcelonie spokojnie zwiedzisz główne atrakcje. Dawałem nawet w którymś poście namiar na darmowy bus w Marsylii, poszukaj sobie przed rejsem.

Co do jedzenia, to przecież oprócz restauracji masz jaszcze bary ze szwedzkim stołem niemal cały dzień dostępne, wiec głodny nie będziesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1064 PostWysłany: 26 Lut 2023 15:55 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 228
niebieski
JarelPL napisał(a):
Jestem kompletnie zielony w temacie rejsów, właśnie zakończyłem temat rezerwacji rejsu po Morzu Śródziemnym na MSC Fantasia w terminie 16-21.10.2023 (Genoa-Marsylia-Mallorca-Barcelona-Genoa).

Mam kilka pytań, jak to typowy zoltodziub :


- da się na spokojnie obejrzeć główne atrakcje danego miasta podczas zaokrętowania? mamy z żona plan żeby w każdym mieście wziąć ubera, obejrzeć najbardziej znane atrakcje, wypić może kawkę w jakimś klimatycznym miejscu i wrócić na statek - czy starcza czasu żeby trochę zagłębić się w "miasto"?
da się, weź tylko pod uwagę ze jak statek jest w godzinach np 9 do 17 to musisz być na statku o 16 i lepiej abyś się nie spóźnił bo cały statek Ci pomacha ;)

- jak wyglada kwestia jedzenia na statku? zapisalem się na I turę kolacji, ale w sumie według biura nie ma pewnosci, ze ta tura będzie do mnie przypisana, boje się trochę, ze jednak po całym dniu zwiedzania będziemy głodni - z tymi wyżywieniem to jest tak, ze są sztywne godziny gdy jedzenie jest w cenie rejsu, a poza tymi godzinami można normalnie korzystać z restauracji?
Nie zapisywałem się ale przydzielili mnie na 18, w przypadku karaibów na statku byłem najpóźniej o 16 wiec czasami załapałem się na końcówkę obiadu na stołówce a na kolacje chodziłem o 19 nikt tego nie sprawdzał, nie pytali o nr pokoju, karty itp. po prostu witali w drzwiach i tyle. Jak nie dojesz albo coś nie przypasi idziesz do głównej stołówki i masz jedzenia do woli, też dochodziliśmy bo nie trafiliśmy z jedzeniem

- jeden z dni podczas rejsu bedize w pełni na morzu. co bardziej doświadczeni towarzysze podróży polecają robić? myślałem o kręglach - czy takie atrakcje trzeba wcześniej rezerwować?
jak większość ludzi baseny, blisko baru, tłumów w salonach gier jakoś nie widziałem, wszyscy na słońcu ;)

Rejs kupiłem przez biuro niebieska mila z pakietem "all in plus" - może ktoś z forumowiczów również wybiera się na ten rejs? :)
myślę ze Polaków bedzię sporo, na Karaibach ku mojemu zaskoczeniu było bardzo dużo,
zainstaluj sobie w domu apke MSC, przyda się, famili też bedziecie mieli kontakt w wewnętrznej sieci msc i rozkład dnia, pogoda, porty itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1065 PostWysłany: 26 Lut 2023 16:56 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
JarelPL napisał(a):
Jestem kompletnie zielony w temacie rejsów, właśnie zakończyłem temat rezerwacji rejsu po Morzu Śródziemnym na MSC Fantasia w terminie 16-21.10.2023 (Genoa-Marsylia-Mallorca-Barcelona-Genoa).

Mam kilka pytań, jak to typowy zoltodziub :

- da się na spokojnie obejrzeć główne atrakcje danego miasta podczas zaokrętowania? mamy z żona plan żeby w każdym mieście wziąć ubera, obejrzeć najbardziej znane atrakcje, wypić może kawkę w jakimś klimatycznym miejscu i wrócić na statek - czy starcza czasu żeby trochę zagłębić się w "miasto"?

- jak wyglada kwestia jedzenia na statku? zapisalem się na I turę kolacji, ale w sumie według biura nie ma pewnosci, ze ta tura będzie do mnie przypisana, boje się trochę, ze jednak po całym dniu zwiedzania będziemy głodni - z tymi wyżywieniem to jest tak, ze są sztywne godziny gdy jedzenie jest w cenie rejsu, a poza tymi godzinami można normalnie korzystać z restauracji?

- jeden z dni podczas rejsu bedize w pełni na morzu. co bardziej doświadczeni towarzysze podróży polecają robić? myślałem o kręglach - czy takie atrakcje trzeba wcześniej rezerwować?


Rejs kupiłem przez biuro niebieska mila z pakietem "all in plus" - może ktoś z forumowiczów również wybiera się na ten rejs? :)


1. da się... dzień okrętowania - oddaj bagaż jak tylko trafisz do portu i idź pozwiedzać... Genua nie wymaga dużo czasu, a poza tym masz jeszcze czas po wyookrętowaniu. Obejdzie się bez ubera - moim zdaniem nie ma sensu wydawać kasy gdyż: Genua ma port w centrum miasta, podobnie Palma (spacer), w Barcelonie kursuje autobus do centrum z terminala, a atrakcje oblecisz pieszo bez spiny, port w Marsylii jest daleko od miasta ale... z portu kursuje bus, a gdybyś nie zdążył na busa lub się do niego nie zmieścił, to przed bramą do portu stoją często prywatne osoby swoimi samochodami - całkiem fajna opcja , bo kierowca wysadzi cię w centrum i o umówionej godzinie odbierze cię z tego samego miejsca (nie próbuj iść pieszo, nie ma sensu), w najgorszym wypadku uber

2. raczej sztywne. pierwsza tura kolacji to 18.30. a patrząc na plan rejsu będziesz w rym czasie na pokładzie (Palma może być wyjątkiem, choć raczej wątpię żebyś spędził tam aż 11 godz) więc bez obaw. moim zdaniem lepiej iść na kolację do restauracji o swoim czasie i w razie głodu dojeść pizzą lub czymś w bufecie. Pierwsza tura kolacji ma swoje zalety - łatwiej znaleźć więcej wolnych miejsc w barach np.

3. nie trzeba rezerwować. przychodzisz, płacisz, grasz.. dzień na morzu to fajny moment na poznanie statku. połaź po pokładach, zajrzyj gdzie się da, obleć przy okazji wszystkie bary, dyskoteki (w końcu all musi się zwrócić :lol: ) , zakamarki. zapytaj w recepcji o możliwość zwiedzenia mostku kapitańskiego (czasem armatorzy organizują takowe atrakcje), ogadaj z obsługa to fajni ludzie, relaksuj się

Pozdrawiam i gratuluję wybory rejsu jako formy wypoczynku, życzę miłej zabawy :) :) jak co to pytaj
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
 
      
#1066 PostWysłany: 27 Lut 2023 16:22 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 23
Hej,

Macie jakiś sprawdzony parking w Trieście? Ten portowy pokazuje mi 165 euro, znalazłam jakiś za 78 około 1km od portu, ale może macie już jakiś sprawdzony?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1067 PostWysłany: 01 Mar 2023 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
Kilka informacji
W kwestii statusu - mam DIAMOND / BLACK w MSC
Moim zdaniem jest korzystny , w miarę łatwo dostępny [status match] i lista przywilejów jest dosyć długa
Rejs MSC GRANDIOSA w 2020
Gadżety MSC( np smycze- przydatne!), kredyt pokładowy(bardzo przydatne :D ). Rożnego rodzaju pierwszeństwo, mogłem zostawić dziecko chociaż dla innych był już komplet. Fajny obiad w restauracji, normalnie 60 eur.Spotkanie z Kapitanem i oficerami,szefami kuchni,personelu,rozrywki .Osobny bar można było zamawiać wszystko, prawie dwie godziny pogaduszek i popijawek.

Pakiety dodatkowe- Jeśli ktoś pije alkohol- brać! Miejsc i okazji żeby usiąść i napić się czegoś\ z kimś jest mnóstwo i taka swoboda bardzo poprawia komfort wypoczynku.
Ja alkohol piję bardzo rzadko i przez cały rejs kupiłem tylko raz kawę z lenistwa. Cały czas jest gdzieś opcja na darmową kawę/napoje/jedzenie. Tylko trzeba się przejść, a to nie jest mały statek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1068 PostWysłany: 01 Mar 2023 19:33 

Rejestracja: 25 Lut 2023
Posty: 3
W jaki sposób zyskuje się statusy? Jeśli wykupiłem pierwszy rejs przez biuro podróży (niebieska Mila) to jakies punkty mi się zaczną zbierać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1069 PostWysłany: 01 Mar 2023 19:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Zarejestruj się w programie danej linii

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
#1070 PostWysłany: 02 Mar 2023 08:47 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 4
Witam,
Przymierzam się do pierwszego rejsu, Trwam w tym stanie już od paru lat, bo jakoś mnie temat tych rejsów zawsze przerasta, ale jako, że w tym roku mam mocny argument żeby w końcu do tego doprowadzić to czytam i szukam wszelkich informacji.
Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto pływa statkami AIDA.
System rezerwacyjny AIDY jest dla mnie najbardziej przejrzysty i na pierwszy rejs myślę, że to najlepszy dla mnnie wybór, ale ten wszechobecny niemiecki mnie przeraża. Ja jestem z niemieckim totalnie na bakier. O ile wszystkiego co drukowane nie specjalnie sie boję (na szczęście są translatory) to już wszelkie ogłoszenia z głośników będą niewiadomą. Szczególnie myślę tu o postojach w portach i wszelkich informacjach podawanych dla podróżnych w jakichs nagłych sytuacjach, czy chociażby godziny zejścia ze statku. Nadmienię, że z j. angielskim sobie radzę.
Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia w tej materii i zechciałby sie podzielić doświadczeniem?

Dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1071 PostWysłany: 02 Mar 2023 11:36 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 586
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
My nie znamy niemieckiego prawie wcale i bez problemu sobie daliśmy radę. Komunikaty awaryjne są zawsze po angielsku. Opowieści kapitana przez głośnik ostatnio były po niemiecku ale na poprzednim w angielskim i niemieckim bo kapitan nie był Niemcem i pewnie dla pewności zrozumienia jego niemieckiego wolał powtórzyć po angielsku. Godziny zejścia i powrotu na statek będą w gazetce która codziennie dostaniecie do kajuty.
Ogólnie 100% obsługi i 95% gości mówi po angielsku.
Jak nam odwołali wycieczkę na delfiny i wieloryby to w punkcie zbiórki ktoś z załogi tłumaczył po niemiecku co się stało. Nie było problemu jak poprosiłem żeby powtórzył to samo po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
magdi lubi ten post.
magdi uważa post za pomocny.
 
      
#1072 PostWysłany: 03 Mar 2023 08:13 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 4
bruce09lili
Bardzo Ci dziekuję za odpowiedź. To utwierdza mnie w przekonaniu, że AIDA będzie dobrym wyborem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1073 PostWysłany: 03 Mar 2023 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
https://www.cruiselawnews.com/
Brzydka strona rejsów. Trucie,pożary,gwałty,samobójstwa itd :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1074 PostWysłany: 04 Mar 2023 16:41 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
@magdi byliśmy na AIDzie na pierwszym rejsie i też mieliśmy te same obawy. Okazało się że nie potrzebnie. Wszystko jest na stronie internetowej, w gazetce, aplikacji a także można zapytać obsługę. Gdy można już zejść ze statku to słychać charakterystyczny sygnał dźwiękowy ale to i tak zgadzało się idealnie z godzinami w gazetce. Z porównania z innymi relacjami wynika że AIDA jest jednym z najlepszych wyborów na pierwszy rejs lub/i z dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off
magdi lubi ten post.
magdi uważa post za pomocny.
 
      
#1075 PostWysłany: 06 Mar 2023 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2320
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Znajoma pyta, o której kusi zejść ostatniego ze statku, który przypływa o 8:00? Chodzi o Costa Pacifica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1076 PostWysłany: 06 Mar 2023 21:12 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 586
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
A nie prościej spytać się obsługi/recepcji? Ewentualnie jest to napisane w gazetce. Teoretycznie takie sprawy są dość stałe i ktoś może podać tą godzinę tutaj na forum, ale równie dobrze w tym konkretnym przypadku może być inna.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#1077 PostWysłany: 07 Mar 2023 10:10 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 5
Cześć, trafiłam ponownie na forum. W zeszłym roku byliśmy na naszym pierwszym rejsie statkiem MSC Fantasia (Triest-Messina-Neapol-Rzym-Marsylia-Barcelona). Myślę, że mogę pomóc rozwiać jakieś wątpliwości - jeżeli jakiekolwiek macie :) Polecam jednak BARDZO, my wróciliśmy zachwyceni, a na forum trafiłam, bo szukam kolejnej przygody :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1078 PostWysłany: 07 Mar 2023 11:54 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 13
Loty: 3
Kilometry: 13 845
Właśnie wróciłem z rejsu AIDA Cosma , trasa po bliskim wschodzie ( Emiraty , Oman, Katar) .Był to nasz drugi rejs (poprzednio MSC po Karaibach).
Zakup na www.seascanner.com/ (cena ta sama co na Aida.de ,ale tam wszystko po niemiecku ). Wyruszalismy z Abu Dhabi (można też z Dubaju). Koszt łączny dla 2+2 ( dzieci 9 i 11 lat) to 1020 Euro za kabinę 4 osobową z oknem.
Do tego zakupiłem odrazu na miejscu (po obeznaniu się na statku) pakiet Aida Comfort (alkohole , koktajle itp no-limit ), 370 Euro (za dwie osoby dorosłe) , dla dzieci nie trzeba było kupować.
Statek nowiutki i to widać bo wyposażeniu ,nowoczesnych rozwiązaniach i ogólnie bardzo wysokiego standardu wykonania , widać ,że to jest pod wymagającego niemca.
Ogólnie cały rejs jest pod niemców ,ale było naprawdę dużo polaków (i to tych z Polski i tych mieszkających w Niemczech) , ja nieznając kompletnie niemieckiego nie miałem ,żadnego problemu z komunikacją. Wszsytkie ważne info były ogłoczone po angielsku ,do tego opis wszystkiego co jest na statku (łącznie z rezerwacją miejsc w restauracjach tematycznych ) można wyczytać z systemu rozrywki w kabinie, również po angielsku. Do tego obsługa i zresztą sami niemcy byli w 100% angielskojęzyczni , więc jak coś tam w ktoś po Niemiecku w porcie ogłaszał to zawsze można było się podpytać "co on gada" :)
Statek super, 3 zjeżdzalnie , 3 baseny w tym jeden kryty (super sprawa przy palącym słońcu) , kilka jacuzzi , ogrom atrakcji dla dzieci, chyba z 17 restauracji , masa barów, świetny teatr /kino . wymieniać by można długo. Pokład dla naturystów mocno oblegany ,ale miejsce zawsze było :)
Kabina z bardzo dużym oknem (nie takim małym orągłym) z fajną kanapą przy nim , duża ,komfortowa i tu polecam tą z oknem , byliśmy w tej bez okna i jak dla mnie to słabe... rano widok za oknem coś rewelacyjnego ,po za tym widać co się dzieje w porcie itp. Balkon odrzuciliśmy za względu na dzieci i spokój żony :)
Co do pakietu All , to jak zobaczyłem podsumowanie na koniec ile miałem wizyt w barach to się bardzo opłaca :) po za tym na tym statku restauracje są na 5-7 poziomie ,a np. baseny na 18 , do tego nie można wynosić oficjalnie napojów z restauracji (alkohol jest dostępny w restauracjach w czasie posiłków). Pakiet comfort który wykupiłem był naprawdę wystarczający dla osób ,które nie piją mocnych alkoholi. BArdzo dobre piwko ,super wina, ortyginalne Prosseco,do tego masa koktajli bez alkoholu (tu dzieci korzystały). No i w restauracjach tematycznych też obowiązkuje . Co do samych restauracji to poziom bardzio wyskoki , wysokiej jakości owoce morze , wędliny czy sery , nigdy nie było problemu z miejscem.
Sama trasa bardzo ciekawa ,my w każdym porcie pobyt na miejscu organizowaliśmy na własną rękę ,i super to wyszło , jak ktoś potrzebuje porad jak to wygląda w portach z komunikacją to prośba o info opiszę : Abu Dhabi, Muskat , Doha , Dubai (tu super sprawa ,bo Aida ma miejsce w nowym porcie tuż przy Marinie i palmowej wyspie (genialne widoki)
Z takich ciekawostek , ja pobyt miałem w Emiratach na kilka dni przed rejem i potem jeszcze kilka po. Zależało mi aby z rejsu wyść z alkoholem , tak więc miałem butelkę w bagażu podręcznym i w nadawanym (tak specjalnie dla testu :) ) i ... obie przeszły bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1079 PostWysłany: 09 Mar 2023 08:28 

Rejestracja: 09 Mar 2023
Posty: 3
greg2014 napisał(a):
Właśnie wróciłem z rejsu na Costa Toscana z/do Dubaju.

Dubaj - statek korzysta z portu Dubai Harbour w okolicach Mariny. Costa Toscana korzystała akurat z położonego dalej od miasta terminalu A (widzieliśmy tam również statki AIDA - w terminalu B). Ze starego portu korzysta nadal MSC i TUI - warto uważać i sprawdzać skąd się wypływa bo to zupełnie różne części miasta oddalone od siebie o jakieś 20-30 km. Do nowego portu nie da się dojechać komunikacją miejską ale można dojść na piechotę co było niemożliwe w starym Port Rashid.

Jeśli macie jakieś pytania o rejs/porty pytajcie śmiało. W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.


Witam,
jutro zaczynam rejs Toscaną z Dubaju i mam kilka pytań do osób które już były. Na bilecie mam że zaokrętowanie jest w Dubai Harbour czyli port obok "palmy" a wyokrętowanie Port Rashid? Jak wygląda ostatni dzień, o której trzeba opuścić kajuty a o której statek? Gdzie rezerwuję wykupiony pakiet sushi i teppaniaki? W każdej z restauracji osobno? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1080 PostWysłany: 09 Mar 2023 09:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@plexpl

na Coscie są dwa spotkania, jeden pierwszego dnia koło 16 który mówi co i jak działa na statku, gdzie są ważne rzeczy i jak działają rezerwacje, tam dowiesz się wszystkiego o płatnych restauracjach (aczkolwiek to do załatwienia jest w tej restauracji, po prostu idziesz i dogadasz termin)
2 dni przed zejściem jest spotkanie o wymeldowaniu, ale ogólnie:
- do pokoju ostatniego dnia zostaną dostarczone zawieszki bagażowe
- żeby uniknąć że wszyscy schodzą na hurra np. o 9 każdy kolor na swoją godzinę zejścia (określoną w programie dostarczonego ostatniego dnia)
- bagaż główny trzeba do 1. rano wystawić przed kajutę
- kajutę trzeba opuścić do 8 rano
- jeśli masz bagaż podręczny to będzie udostępniona przechowalnia żeby nie latać z plecakami (np. jak schodzisz o 10, to wychodzisz o 8, bagaż do przechowalni a Ty robisz co tam chcesz jeszcze - karta działa dopóki nie zejdziesz ze statku)
- jeśli płaciłeś depozyt gotówką lub wygrałeś coś w kasynie, to trzeba podejść przedostatniego dnia wypłacić kasę, rachunek karty za płatne rzeczy zamykany jest o północy przed zejściem

W razie czego można ponegocjować godzinę zejścia w recepcji jeśli chcesz zejść cześniej/później
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group