Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 13 Sty 2023 22:45 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
juz zrobiłem rozeznanie, prom w jedną strone 180 pesos, taxi do Tulum 1000-1500 w jedną stronę ( 1zł to 23 pesos /za 1$ ok 19 pesos), wiec o wiele taniej ze statku ;)
Można jeszcze jechać do Tulum (60 km) ichniejszym PKS-em, czyli ADO. Dworzec jest 3 minuty od portu w Playa del Carmen, to wyniesie o wiele taniej, niż taxi. Można jechać do Tulum autobusem i z powrotem też autobusem lub taxi. Od razu po dopłynięciu do PdC warto iść na ADO, sprawdzić połączenia z Tulum, a jeśli nie będzie dogodnych, to obok od razu są taxi
Wejście do Tulum 85 pesos (ma podrożeć w najbliższym czasie), pozwolenie na filmowanie (jeśli się ma kamerę, fotografowanie bezpłatne) 50 pesos
pytanie czy w cenie wycieczki ze statku jest wejście czy płatne we własnym zakresie (nie że Januszuje 20 zł ale czy kase wymieniać ;) ) :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#962 PostWysłany: 14 Sty 2023 09:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wejscie jest w cenie
Tylko to nie chodzi o kasę a o czas.
Promy są 2 typy. Zwykle i szybkie.
Jak cos ci nie wyjdzie np taxi nie bedzie na powrocie to zrobi ci się ciepło na plecach ;)

Bo nie dosc że trzeba dojechać do promu to prom moze byc pełny i czekasz na nastepny lub pogoda cos sie popsuje.

Daj znać co wybrałeś. Znajomy bedzie tam we wtorek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#963 PostWysłany: 14 Sty 2023 14:36 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
wybrałem ze statku, najkorzystniej finansowo i psychicznie ;) , ale czytałem też warunki,to tak naprawdę statek też za nic nie opowiada bo organizatorem jest firma zew. i za opóźnienia inne statek umywa ręce ;)
myślę że jak wyślą cały autokar ludzi i nie dojedzie to raczej nie odpłynie bez nich ;)
teraz jeszcze jamajka. chciałem muzeum boba w Kingston zamiast wodospadów ale chyba odpuszczę bo ponoć mogą być korki i dojazd w jedną stronę od 2h - 3h.
Tanio tez nie jest aby tam dojechać, w dwie strony to ok 200 $, wejście do muzeum 25$/osoba.
I znowu, kasa to nie wszystko, przy tych kosztach ale strach że się nie wyrobię uśredniając 2,5h w jedną strone + muzeum ok 1,5h robi się 6,5h, niby mam 8 h (wypływa po 9h) Niestety ze statku nie wypuszczają się tak daleko :(
Pozostaną wodospady, raczej po tajlandzkich wrażenia nie zrobią, ale nie mam pomysłu co tam zobaczyć, łodzią bambusowa na rzece?

Kajmany chyba wybiorę z lokalnego biura bo ze statku
Stingray City i Starfish Point
Dorośli ludzie 82,33 $ za osobę
Czas trwania 3 godz
niestety nic więcej nie piszą i dokładnie czy płaczki też ale fotka jest z płaczkami wiec zakładam że też ;)
z lokalnego biura stingraycitycaymanislands
-Miasto Stingray 60 minut
-Nurkowanie na rafie 40 minut
-Starfish Point 30 minut
CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 3,5 GODZ. 56$

ciekawa jest ta, ale pisałem z kobietą z tego biura i czasowo może być rożnie aby się wyrobić, zaproponowała krótszą co wyżej wstawiłem
-Miasto Stingray 60 minut
-Koralowe ogrody 40 minut
-Starfish Point 30 minut
-Laguna Żółwi 90 minut
CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 5,5 GODZ. 120 $

Ciekawostka, dzisiaj wchodzę na panel a wycieczka do Tulum o 1$ taniej na osobie, ja robiłem rezerwację z której mogę zrezygnować do momentu okrętowania statku, pobiorą pewnie w dniu wypłynięcia. Wycieczki wykupione na samym statku można 48h zrezygnować bezkosztowo, ja z mojej raczej nie mogę

@brzemia znajomy też na rejsie, ten sam rejs MSC Seascape ? w który wtorek 14 ? ja w środę 1.02 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 14 Sty 2023 15:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ten sam rejs. Wypływa jutro. Juz jest w Miami. 3h immigration trwalo!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 15 Sty 2023 17:21 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
no to słabo, niby ląduje o 14:40 auto brałem na 16 i teraz nie wiem czy mi nie skasują rezerwacji jak przebędę później po 2h ;/
ciągle wiatr w oczy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#966 PostWysłany: 15 Sty 2023 18:02 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
2h to nie problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#967 PostWysłany: 16 Sty 2023 14:29 

Rejestracja: 16 Sty 2023
Posty: 2
Cześć,

Planuje swoisty last minute na rejs NCL na Karaiby.
Duża ekipa - 2 dorosłych i 3 dzieci
Please, podpowiedzcie kilka rzeczy:
- rezerwacja przez NCL czy jakas inna stronę
- kabiny wewnętrzne to duży dramat ?
- jak to jest z pakietami napojów i albo? Jeśli chcemy żeby dzieciaki miały dostęp do napojów gazowanych ciagle to im musimy wziąć tez pełny pakiet ? Czy to jest na kabinę czy osobę ?
- nie jesteśmy heavy drinkers ale winko lubię bardzo, zatem pytanie czy te pakiety maja sens ?
- pakiet internetu, czy warto brać ? Łącze stabilne, szybkie ? Czy to strata Kasy?

To nasz pierwszy rejs ever i bede super wdzięczna za jakiejś tipy

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 16 Sty 2023 15:25 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
5 osób w 1 kabinie wewnętrznej to chyba niemożliwe? chyba ze 3 dziecko to niemowlak?
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#969 PostWysłany: 16 Sty 2023 16:21 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@igakowa - odpowiadając nt. NCL po kolei:

1. @brzemia ma rację. Kabin dla 5-u osób innych niż apartamenty wg mojego stanu wiedzy nie ma. Rozumiem, że myślicie o dwóch kabinach.

2. Porównajcie ceny na NCL.EU i NCL.COM - aby sprawdzić ten drugi trzeba użyć VPN i nie patrzeć na ceny "startowe" tylko przejść rezerwację do końca (podatki i różne opłaty są doliczane dopiero na końcu). Należy pamiętać o napiwkach doliczanych na statku. Generalnie jeśli chodzi o ceny to strona NCL.EU jest "statyczna" a wersja amerykańska bardzo dynamiczna. Na tej drugiej ceny potrafią spadać i rosnąć nawet o kilkadziesiąt procent w stosunkowo niewielkim okresie czasu. Możecie też sprawdzić amerykańskich pośredników. Oni mogą mieć dobre ceny szczególnie jeśli rejs będzie kupowany z niewielkim wyprzedzeniem.

3. NCL ma znacznie droższe napoje w porównaniu do Costy czy MSC. Pakiety o ile nie kupisz ich od razu podczas rezerwacji kosztują często więcej niż rejs. NCL ma opcję "Free at Sea", którą można kupić tylko podczas rezerwacji. W skład Free at Sea wchodzą napoje, kilka wejść do płatnych restauracji, internet itd. W zależności od rezerwowanej kabiny można wybrać jeden lub więcej składników pakietu (np. przy kabinie z balkonem zwykle 2 lub 3; czasem w promocjach nawet 4 składniki). Koszt tej opcji przy rezerwacji w kanałach europejskich jest uzależniony od długości rejsu - dla krótkich rejsów (3-5 dni) wynosi 99 EUR/os./rejs i potem rośnie (149 EUR 6-8 dni, 199 EUR 9-11 dni, 249 EUR 12-14 dni itd.). Nie wiem jak teraz ale kiedyś przy rezerwacji rejsu przez kanały amerykańskie oferta ta była niedostępna, dzisiaj może być inaczej; pytanie też o ceny (bo na pewno będą inne i w USD a nie EUR).

4. Płynąłem na NCL kilka razy w kabinie wewnętrznej. Jest ona niewielka ale podobna jak na innych statkach. Starsze (mniejsze) statki NCL mają kabiny wewnętrzne trochę większe. W kabinie się praktycznie tylko śpi i nie siedzi w dzień (może w mniejszym stopniu dotyczy to kabiny z balkonem) więc nie powinien to być jakiś wielki dramat.

5. Na statku NCL Epic bardzo specyficznie i inaczej niż na innych statkach rozwiązana jest sprawa prysznica/toalety - są one moim zdaniem słabo oddzielone od reszty kabiny. Warto o tym pamiętać jak się płynie w kilka osób w jednej kabinie. Obejrzyjcie filmiki z kabin na YT to będziecie wiedzieli, co mam na myśli.

6. Jeśli chodzi o dzieci to popularny jest pakiet napojów gazowanych (ileś różnych napojów Pepsi). Wydaje mi się, że ten konkretny możecie kupić na statku tylko dla wybranych osób - tak kiedyś robiłem i nie było z tym problemów. Nie wiem niestety, czy tak jest nadal. Każdy pakiet napojów jest na osobę a nie na kabinę. Informacja o nim jest zakodowana na karcie konkretnej osoby.

7. Pakiet internetowy - korzystałem, działa OK chociaż wolno ale czy warto brać nie wiem - to zależy ile się z niego korzysta. Na większości statków NCL (chyba jest jeden wyjątek) internet jest taryfikowany za minutę; ewentualnie można kupić go na cały rejs bez limitu. Na jednym statku taryfikacja odbywa się za GB.

I na koniec: jeśli to Wasz pierwszy rejs to nie bawiłbym się w amerykańskich pośredników, piszę o nich tylko dlatego, że pytasz. Do tego pomocnym są jednak jakieś wcześniejsze doświadczenia - inaczej ryzykujecie jakimiś niespodziankami bo nie ma szans, żeby pośrednik o wszystkim Was uprzedził.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#970 PostWysłany: 16 Sty 2023 18:29 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Dość pouczający film o zwiększonych opłatach na statkach wycieczkowych w sezonie 2023 r. w tym 25 % samych napiwków w NCL.

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#971 PostWysłany: 16 Sty 2023 23:14 

Rejestracja: 16 Sty 2023
Posty: 2
Dzięki za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#972 PostWysłany: 17 Sty 2023 13:07 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
brzemia napisał(a):

. 5 osób w 1 kabinie wewnętrznej to chyba niemożliwe? chyba ze 3 dziecko to niemowlak?


MSC np Seascape będzie miał 5 osobowe wewnetrzne

Wnętrze
Powierzchnia 14-28 mkw
Łazienka z prysznicem, toaletka z suszarką do włosów
Wygodne łóżka podwójne lub pojedyncze (na zapytanie)*
Telewizja interaktywna, telefon, łącze Wi-Fi (za opłatą), sejf i minibar
Może pomieścić do 5 osób
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#973 PostWysłany: 17 Sty 2023 13:25 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
MSC Seascape już pływa, wiec można szukać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 17 Sty 2023 13:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
już doczekać się nie mogę, jeszcze tydzień ;)
daj cynka jak ten znajomy, jakie wrażenia i tipy odnośnie rejsu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 17 Sty 2023 13:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na razie jest offline. Wczoraj dzień na prywatnej wyspie, dzis dzien na morzu. Jutro sie odezwie jak bedzie w Meksyku.

Internetu nie brał, jak to mowią jest na detoxie internetowym
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#976 PostWysłany: 17 Sty 2023 14:07 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
też nie będę brać internetu na statku, dobrze mi zrobi (chociaż rozumiem statek na morzu ale na prywatnej wyspie mogli by neta zapodać ;) ale co się dziwić jak nawet za parasolkę kasują :lol: )
w meksyku w porcie albo gdzieś są darmowe hot-spoty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#977 PostWysłany: 17 Sty 2023 14:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Router plus karta surfroam
Net wszędzie gdzie jest normalna sieć komórkowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#978 PostWysłany: 17 Sty 2023 15:58 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
No tak ale na morzu, to zakładam że normalna sieć niestety nie łapie :/
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 17 Sty 2023 16:43 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na morzu to albo statkowe wifi, slabe, zrywa i zazwyczaj liczone na minuty lub megabajty.
Albo meeeega drogie Maritime GSM, na ktorym pobranie czegokolwiek moze zrujnować Lewandowskiego
Albo cisza i spokój. Instagrama się uzupełnia juz w porcie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
#980 PostWysłany: 17 Sty 2023 16:53 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o internet to chyba idzie nowe :-)
Amerykańscy operatorzy zaczynają instalować na swoich statkach Starlinki, które ponoć dają bardzo dobre i stabilne transfery. Pewnie z czasem to będzie coś powszechnego co zmieni też modele cenowe dot. internetu na statku.
W końcu trzeba jakoś przekonać młode pokolenie do tej formy wypoczynku :-) Bycie off-line to dla nich było nie było mała katastrofa.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group