Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Gru 2019 22:50 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@vagabund1 - nie sądzę, aby z tym był problem ale najlepiej zapytaj przewoźnika/agenta. Dawniej zdarzało się, że w niektórych portach opłata pasażerska była inna dla pasażera tranzytowego a inna dla rozpoczynającego/kończącego rejs ale to już chyba przeszłość (wtedy przy przedterminowym zejściu trzeba było dopłacić różnicę w opłacie portowej - ale to nie były duże kwoty). Ja jeden raz kończyłem rejs wcześniej niż zaplanowałem. Wizyta w recepcji, wypełnienie formularza w którym zrzekam się roszczeń w stosunku do przewoźnika i oświadczam, że jestem świadomy, że koszt za niewykorzystane dni nie zostanie mi zwrócony i tyle. Formularz był gotowy, nikt nie był zdziwiony. 5 minut i po sprawie. Rano w dniu wcześniejszego zejścia rachunek miałem w drzwiach - tak jak zwykle ostatniego dnia rejsu. Różnica polegała na tym, że mogłem zejść ze statku, o której chciałem a nie rano - wg harmonogramu dla wszystkich. Najpóźniej było to możliwe na godzinę przed wypłynięciem statku w dalszy rejs. Ćwiczyłem to z Costą ale pamiętam, że znajomi coś podobnego robili na NCL i też wyglądało to podobnie. Jak jest w MSC nie wiem, warto popytać u źródła lub poszukać na anglojęzycznych forach rejsowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#282 PostWysłany: 16 Gru 2019 19:58 

Rejestracja: 15 Gru 2019
Posty: 3
@greg2014 - ładne dzięki za pomocną odpowiedź. Z MSC nie dostałem niestety żadnej odpowiedzi ale zakładam że faktycznie przypadki losowe mogą się zdarzyć i jakaś możliwość skrócenia podróży musi być.
Przy tym zastanawiam się jak wygląda to od strony paszportowej - wchodząc na pokład mamy w paszporcie zaznaczony wyjazd z terytorium usa? A w meksyku wpłynięcie do kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 16 Gru 2019 23:03 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@vagabund1 - z pieczątkami to jest różnie. Jeśli wchodzisz na pokład w Miami to masz już pieczątkę z odprawy na lotnisku, po przylocie do USA. Na Karaibach na wszystkich moich rejsach nie zabierano pasażerom paszportów, Meksyk ani nikt inny po drodze się nie stemplował. Na powrocie do USA, sam po zejściu ze statku z paszportem w ręku zaliczasz odprawę imigracyjną - jak na lotnisku. I dostajesz kolejny stempelek. Na innych trasach jest różnie. Np. na tym rejsie, który zakończyłem w ub. tygodniu (Marsylia-Buenos Aires) paszporty nam zabrali w Marsylii i stemplowali po drodze (Brazylia, Argentyna). Paszporty z pieczątką argentyńską (co ciekawe z lotniska...) oddawali nam zaraz po wypłynięciu z Rio, kiedy do Argentyny mieliśmy jeszcze 2 dni rejsu. Data była co ciekawe prawidłowa :-) Czasami na niektórych kierunkach odprawa jest na statku (np. Izrael, Wielka Brytania). W którymś barze lub teatrze rozstawiają wtedy stoły dla urzędników imigracyjnych i podchodzi się do nich do odprawy podczas dnia na morzu (urzędnicy wsiadają w jednym z portów jeszcze przed przybiciem do danego kraju). Wrzucałem kiedyś fotkę takiego "teatru" w jednej z relacji. Mówiąc krótko, nie ma reguły i czasami jest z tym trochę zamieszania. Jakby było mało, w stosunku do różnych grup pasażerów mogą być różne zasady (np. zabiera się tylko paszporty części pasażerów - np. tylko spoza UE, tylko z UE albo tylko z konkretnych państw). Reguły na to zapewne mają jakiś związek z przepisami imigracyjnymi w krajach na trasie, są zmienne w czasie i trudne do ogarnięcia. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować, jak coś ma być podstemplowane to na pewno będzie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 18 Gru 2019 06:48 

Rejestracja: 15 Gru 2019
Posty: 3
Gdyby ktoś miał podobny pomysł to wklejam odpowiedź którą dostałem z MSC:
"Hello,

For the Caribbean sailings you will have to make the full loop of the voyage meaning you will have to embark in Miami and disembark in Miami as well.

Thank you for contacting MSC Cruises!"

:?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 18 Gru 2019 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Odpaliłem dziś apke Costy i większość informacji w niej ma opis Available onboard, mam rozumieć że na statku będzie jakaś wewnętrzna sieć do której będzie się można połączyć i otrzymywać informacje.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 18 Gru 2019 16:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Tak jest !!

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#287 PostWysłany: 18 Gru 2019 16:38 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@juggler5 - apka Costy na telefonie/tablecie działa realnie dopiero po podłączeniu do statkowej sieci wifi.
Przed rejsem możesz korzystać z serwisu https://www.mycosta.com/login.html - tam można m.in. zarezerwować wycieczki, pakiety napojów, wina i szapany (np. Moeta od 46 do 250 EUR/butelkę), masaże i coś tam jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 20 Gru 2019 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
-- 19 Gru 2019 13:53 --

@greg2014 pc-towe ogarnięte :) Miałem nadzieję na więcej info z apki :) Rejs kupiony z Più gusto, wyżej nie trzeba :)

-- 20 Gru 2019 10:55 --

Dziś przyszły bileciki na e-mail, także pierwszy rejs w życiu stał się faklem :) oby trasa "Pearls of the Caribbean" nie spowodowała zawrotu głowy i kupna kolejnego rejsu w trakcie tego pierwszego. Mam nadzieję że nie jest to zaraźliwy temat jak latanie :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 20 Gru 2019 14:07 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Obawiam się, że trochę jednak jest :-)

Udanego rejsu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 20 Gru 2019 14:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Potwierdzam ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 20 Gru 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
@brzemia, @greg2014 ?/? :) Trudno jakoś trzeba żyć :) Postaram się coś klepnąć, choć Sri Lanki z lutego 2019 jeszcze nie skończyłem :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 21 Gru 2019 03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
https://www.chch.com/two-cruise-ships-c ... el-mexico/

Kolizja dwóch statków Carnival w Meksyku.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 23 Gru 2019 22:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Informacja, która być może przyda się osobom planującym w najbliższych miesiącach rejs na Costa Diadema (tygodniówki z Dubaju po Zatoce Perskiej i okolicach). Na statku jest obecny pracownik Costy pełniący funkcję "opiekuna" dla polskojęzycznych gości, których jest całkiem sporo. W języku polskim dostępne są m.in codzienne programy. Liczba Polaków na statku na jednym z ostatnim terminów przekroczyła 150. Informacja z pierwszej ręki - od kolegi, który właśnie zakończył rejs na tej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#294 PostWysłany: 30 Gru 2019 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Jak z tym bagażem w Costa? Dostałem info że jeden bagaż na osobę, wymiary standardowej kabinówki, jak będę miał większą dodatkową walizkę to robią jakieś problemy?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 04 Sty 2020 12:25 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
-- 30 Gru 2019 12:09 --

Limit bagażu na statku? Pierwszy raz słyszę. Możesz przytargać do portu tyle ile dasz radę i nadasz to bez problemu. Bagażowi dostarczą to bezpośrednio do kabiny. W żadnej linii ani na żadnym rejsie, na którym byłem nie było limitów w tym zakresie. Być może nieporozumienie wynika z tego, że w niektórych portach nie możesz mieć ze sobą przy wejściu na statek zbyt dużych bagaży tylko musisz je nadać - ograniczenie wynika z rozmiarów skanerów przy wejściu na statek, do których nie dałoby się włożyć większych bagaży.

-- 04 Sty 2020 10:25 --

W ramach ciekawostek: jedyny w swoim rodzaju Sylwester zaliczyli pasażerowie 13-u wycieczkowców, które zatrzymały się w tym dniu na Maderze. Oczywiście brakło dla nich miejsca przy nabrzeżach i większość stała na kotwicy w okolicy portu w Funchal. O północy pasażerowie mieli okazję zobaczyć tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Zdjęcia pochodzą z serwisu https://www.cruiseindustrynews.com/

Więcej informacji:
https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... works.html
https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... works.html

Załącznik:
DSC05255.jpg
DSC05255.jpg [ 196.64 KiB | Obejrzany 1684 razy ]


Załącznik:
DSC06245.jpg
DSC06245.jpg [ 235.17 KiB | Obejrzany 1684 razy ]


Załącznik:
DSC05973.jpg
DSC05973.jpg [ 293.37 KiB | Obejrzany 1684 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#296 PostWysłany: 10 Sty 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Stali bywalcy, co powiecie na ten zapis w regulaminie Costy :
List of prohibited articles
- Any remotely controlled or autonomously flying devices, toys or drones
Czy ktoś wnosił drona na statek Costy?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 10 Sty 2020 17:47 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Temat już się przewinął jakiś czas temu w którejś z moich relacji. Rozmawiałem wtedy z jednym z pracowników security, którzy wpuszczają/wypuszczają pasażerów ze statku. Pokazał mi listę zakazanych sprzętów, gdzie rzeczywiście były drony. W praktyce pewnie by trafiły do depozytu statkowego - tak jak alkohol. Zwrócił przy tym uwagę na inną kwestię - w niektórych portach, które mają kontrolę bagażu na wejściu/wjeździe (niezależną od kontroli na statku), dron może w ogóle nie dotrzeć do burty statku ponieważ w portach co do zasady ich nie można wnosić. Jeśli by go zatrzymali na bramie do portu/wejściu do terminalu to wtedy byłby chyba większy problem. Z drugiej strony bagaż oddawany w porcie moim zdaniem jest sprawdzany "po łebkach" i pewnie np. w takiej Savonie, Marsylii, Barcelonie czy Civvitavecchi, gdzie nie ma dodatkowej kontroli na wejściu do portu, dron by dotarł spokojnie razem z bagażem do kabiny. Ale już z jego zniesieniem na ląd/powrotem na statek mógłby być problem bo raczej mało prawdopodobne, żeby go ktoś wtedy nie zauważył. Mówiąc krótko, odradzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 11 Sty 2020 19:06 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Czy ktoś może zrobił skutecznie status mach z programu hotelowego do programu MSC? Nie da się niestety wybrać innego adresu niż w USA czy Kanadzie w formularzu. Niby każą pisać w przypadku problemów na dedykowany mail, ale upłynął już miesiąc i zero odpowiedzi poza nr nadanej sprawy. Na kolejny mail też nie odpisali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 12 Sty 2020 00:08 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@greg1291 - sam nie robiłem więc trudno mi coś poradzić.
Ale tutaj znajdziesz sporo praktycznych informacji jak działa status match w MSC - z tabelą jakie statusy z jakich programów odpowiadają poszczególnym statusom w programie MSC:

https://boards.cruisecritic.com/topic/2 ... ch-tables/
https://boards.cruisecritic.com/topic/2 ... ch-redone/
https://boards.cruisecritic.com/topic/2 ... tus-match/

Może coś z tego się przyda :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 12 Sty 2020 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
-- 12 Sty 2020 14:31 --

ja robiłem w 2018 r. i niestety nie pamiętam dokładnie ,ale długo z nimi walczyłem , najpierw próbowałem na stronach us[ vpn ] i dostałem Golda. bez informacji zwrotnej. po prostu się kiedyś zalogowałem przy próbie rezerwacji rejsu i pokazało Gold. później pisałem na .DE i dostałem diamond. ale było z tym zamieszania i kontakt z ich infolinią był konieczny .adresu nie weryfikują wiec nie ma znaczenia co podasz. [us,de podaj przypadkowy ] nic nie wysyłają, kartę dostaniesz na pierwszym statku . tylko z rezerwacją /płatnościami jest już bezpośrednio u nich trudniej . na us[ fajne ceny w dolarach] musiałem mieć kartę usa, a na de , niemiecką . vpn nie pomagał.Przepraszam ze trochę to chaotyczny opis ale dawno to było i już nie wszystko kojarzę .

-- 12 Sty 2020 20:02 --

Czy na statkach są żelazka? ?
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group