Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1752 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1161 PostWysłany: 15 Maj 2023 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
brzemia napisał(a):
Cena kosmos.
To są najtansze rejsy na swiecie.
Ja bylem 2+2 za mniej niz 1000$
Chyba ze z lotami?

Wyslane z telefonu przez Tapatalka


Przeglądam od jakiegoś czasu seascanner szukając 2+1 balkon karaiby ~7 dni i ceny ogólnie są bez szału na końcowkę 2023, bliżej tego co wcześniejszy wpis niż Twoja kwota, a gdzieś trzeba jechać ;)
Wiadomo, kabina wew. taniej. MSC i tak za bombelki mało dodaje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#1162 PostWysłany: 15 Maj 2023 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Właśnie mi ta cena też wydaje mi się bardzo wysoka i nie, nie zawiera lotów ;)...
Jednak jak przeglądam seascanner na termin 10 - 24.02.24 dla 2+2 z Florydy na ok 7 dni to naprawdę nie ma super cen (nie mówić o tych 1000 USD za całość :) )...
Hmm poradźcie w takim razie na jakich stronach szukać, ja sprawdzam na seascanner i na niemieckim bracie....Może mam zaćmienie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1163 PostWysłany: 15 Maj 2023 19:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Czekać.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo lubi ten post.
 
      
#1164 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:10 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
@barka

Macie już loty? Bo może warto rozważyć inny start, np La Romana na Dominikanie:
https://www.seereisedienst.de/?id=angebot&aid=149755&m=14&clb=&rz=2024-02-18&bel=_2p2c
dorośli za kabinę z oknem łącznie 1228 Euro, a dzieci w cenie. Nie wiem ile pakiet napojów ale wyszukiwarka pokazuje 1708 Euro za wszystkich

Wyszukiwarka niemiecka pokazuje na MSC jakieś absurdalne kwoty za dzieci, rzędu 50% stawki dorosłego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1165 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@barka - weź jeszcze pod uwagę, że 19 lutego w USA przypada President's Day, który w wielu stanach jest dniem wolnym. Stąd może wynikać popularność tego rejsu - jest długi weekend i potrzeba mniej urlopu, żeby sobie zrobić szybkie wakacje. Pod względem ilości urlopu USA nie jest tak hojne jak Europa więc to może mieć jakieś znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
bruce09lili lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1166 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Seascanner to nie jedyny serwis z rejsami :) czasami nawet ich niemiecki klon miał inna ofertę niż seascanner.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1167 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Zdecydowanie tak. Nawet ceny między nimi potrafią się różnić.
Jeśli chodzi o mnie to preferuję niemiecką wersję. Zresztą to chyba angielska wersja jest klonem niemieckiej a nie odwrotnie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
bruce09lili lubi ten post.
 
      
#1168 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:42 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
grondo napisał(a):
brzemia napisał(a):
Cena kosmos.
To są najtansze rejsy na swiecie.
Ja bylem 2+2 za mniej niz 1000$
Chyba ze z lotami?

Wyslane z telefonu przez Tapatalka


Przeglądam od jakiegoś czasu seascanner szukając 2+1 balkon karaiby ~7 dni i ceny ogólnie są bez szału na końcowkę 2023, bliżej tego co wcześniejszy wpis niż Twoja kwota, a gdzieś trzeba jechać ;)
Wiadomo, kabina wew. taniej. MSC i tak za bombelki mało dodaje.


Nie wiem jak daleko sięga u Ciebie koniec roku :) ale jeśli wchodzi pod to przełom października i listopada to jest MSC Seascape za ok 1650 Euro za 2+1 balkon (z napiwkami, bez napojów)
Głębiej w grudniu jest 1900 Euro za 2+1 balkon. Nie jest tanio, ale to chyba będzie standard, że dopłacasz +- 500 Euro między kabiną wewnętrzną a balkonem
A jeśli chcesz zejść z ceny to są fajne kombinacje start Floryda, a finisz na Gwadelupie (tyle że trzeba to zgrać z lotami)

P.S.
a ten balkon to w jakimś konkretnym celu? Bo w dni portowe i tak jest się na lądzie, a w dni na morzu jest tyle atrakcji na statku, że zwyczajnie może Wam braknąć czasu na spędzanie tam czasu. Chyba, że masz doświadczenie i po prostu to lubisz, bo my wieczorem po intensywnym zwiedzaniu/snoorklngu/basenowaniu na pokładzie po prostu padaliśmy na pysk. W kabinie spędzaliśmy jakieś 3% wolnego czasu nie licząc spania/przygotowania do spania i przygotowania porannego. A te 3% czasu to szybkie ogarnięcie się przed posiłkiem lub przepakowanie/przebranie.

EDIT: pomyliłem miesiące
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1169 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Prawdopodobnie 1 rejs ;)
Kazdy kolejny to bedzie kabina gwarantowana lub jakas promocja na balkon.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1170 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
-- 15 Maj 2023 19:55 --

@bruce09lili
lotów nie mamy, jak nie wypali Floryda (chodzi też o zwiedzanie przed lub po rejsie), to alternatywą jest Aida z Dominikany :)

bruce09lili napisał(a):
@barka

Macie już loty? Bo może warto rozważyć inny start, np La Romana na Dominikanie:
https://www.seereisedienst.de/?id=angebot&aid=149755&m=14&clb=&rz=2024-02-18&bel=_2p2c
dorośli za kabinę z oknem łącznie 1228 Euro, a dzieci w cenie. Nie wiem ile pakiet napojów ale wyszukiwarka pokazuje 1708 Euro za wszystkich
.


-- 15 Maj 2023 19:56 --

greg2014 napisał(a):
@barka - weź jeszcze pod uwagę, że 19 lutego w USA przypada President's Day, który w wielu stanach jest dniem wolnym. Stąd może wynikać popularność tego rejsu - jest długi weekend i potrzeba mniej urlopu, żeby sobie zrobić szybkie wakacje. Pod względem ilości urlopu USA nie jest tak hojne jak Europa więc to może mieć jakieś znaczenie.


@greg2014 niestety wrzuciłam cały luty i nadal nie widzę żadnych okazji...po prostu szału nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1171 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:00 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
My też lecimy do Miami na ferie, ale że Karaiby już zaliczone (właśnie z Aidą z Dominikany - polecam) to skupiamy się na 4-5 dniowcu na Bahamy. Wstępny plan zakłada 12-16.02 ale jeszcze nie mamy rezerwacji statku. Te krótsze mają lepsze ceny i pewnie to co Greg pisze o święcie w USA + najazd Europejczyków na ferie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1172 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
@bruce09lili - pierwszy rejs :) balkon bo zawsze noclegi bierzemy z widokiem na morze i balkonem i chcemy chociaż trochę przestrzeni ponad zwykłą kabinę (poza tym lubimy w spokoju posiedzieć z drinkiem, śniadaniem na balkonie, 500 eur za to dam). Jak uznam, że nie warto, to następnym razem wezmę bez. Termin nie jest sztywny, celujemy w koniec listopada, początek grudnia, raczej MIA, żeby wygodnie z WRO dolecieć, chociaż mocno kusi MSC z Gwadelupy/Martyniki (natomiast jak najpierw zobaczę wyspy z tego rejonu, to inne będą gorsze;)
Ja lubię zwiedzać intensywnie, pozostałe 2 osoby mniej, więc czas na balkon będzie. Ceny tak jak piszesz, 1650 lub częściej 2k+
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1173 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Nie chce cię zmartwić ale w czasie płynięcia na balkonie nie posiedzisz bo bedzie wiało. A jak bedzie statek stał w porcie to bedziesz na lądzie.
Ale rozumiem potrzebę pierwszego rejsu. Tez tak zrobiłem.
Wszystkie następne miałem wew lub bezplatny upgrade

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Miguelito lubi ten post.
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#1174 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:27 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
@brzemia @grondo

znajomi poznani na rejsie Aidy mówili, że też wycofali się z balkonów, bo przy większej fali i kiepskiej lokalizacji do na balkon i do pokoju leci lekka bryza

P.S. żeby nie było, że absolutnie odradzam. Jak jesteś gotów ponieść koszt i mieści się w budżecie to spoko. Ja po prostu jestem na to za skąpy :D
Przy czym nie wiem czy znajdziesz już lepsze ceny niż z przedziału 1600-2000 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#1175 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Dzięki za trafne uwagi, weźmiemy to pod uwagę, liczę się z wydatkiem 2k, ale pytanie czy nie zostawić tego na coś innego lub na jakiś pakiet napojów, żeby na miejscu nie liczyć każdego drinka, napoju. To już muszę sam sobie odpowiedzieć :)
Jak już i tak dyskutujemy, to pytanie co do kabin gwarantowanych - warto to brać, żeby nie dostać kabiny pod disco czy innym hałaśliwym miejscem, czy tylko straszą w internetach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1176 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:46 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Co do pakietów napojów to poczytaj sobie tutejsze dyskusje na ten temat. Są dwie szkoły i musisz przeliczyć czy pakiet się opłaca czy lepiej brać na szt.

Jeśli chodzi o kabiny gwarantowane to ja nigdy nie rozważałem takiej opcji. Ale jak wspomniałem - jestem skąpy. W większości głośne miejsca są w strefie gdzie kabiny są dość daleko. Na Aida wyciszenie było solidne. Koncerty z teatru były słabo słyszalne nawet na korytarzu
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#1177 PostWysłany: 19 Maj 2023 04:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Pytanie do znawcow tematu.

Rejs Plantours a brak znajomosci jezyka niemieckiego?

Jestem w kontakcie z ich customer service i mowia, ze moge sobie zrobic rezerwacje, ale wszystko na rejsie bedzie po niemiecku.
Czy dam rade bez niemieckiego?
Czy moze powinnam zaczac sie intensywnie uczyc?
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1178 PostWysłany: 19 Maj 2023 07:02 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Nie wiem jak ta linia ale pływaliśmy 2x z AIDA i nie było problemu. Praktycznie cała obsługa znała angielski, podobnie jak ok 90% pasażerów. Spora część obsługi, zwłaszcza niższego szczebla pochodzi z Filipin i oni znają jedynie kilka zwrotów po niemiecku, a bez problemu można się komunikować po angielsku.

Bardziej problematyczne są napisy i komunikaty oraz program rozrywkowy. Oczywiście komunikaty alarmowe są po angielsku, ale np wykłady w teatrze, wszelkie wstępy do spektakli po niemiecku. Program dnia niestety też po niemiecku.

Moja znajomość niemieckiego to jakieś 10-20% zrozumienia, żona jeszcze mniej i dawaliśmy radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#1179 PostWysłany: 22 Maj 2023 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Na razie pierwsze zderzenie z zakupem rejsu gorsze niż myślałem.
Zacząłem seascanner ale cena kilkaset euro więcej niż na alerejsy czy tanierejsowanie więc na razie odpuszczam (na tę konfigurację co potrzebuję).
Alerejsy nie odbierają, tanierejsowanie nie odbiera i nie można płacić kartą z tego co przeczytałem. Zostawiłem też zapytanie u innych polskich pośredników, ale na razie cisza. Może jestem niecierpliwy, ale samolot + airbnb + wynajem auta już bym załatwił 3 razy...
Gdzie jeszcze mogę znaleźć dobrą cenę na MSC (ale stronka nie po niemiecku oraz płatność kartą :))?
Edit: Właśnie mi ktoś odpisał i ceny na stronkach mocno zaniżone w stosunku to realnej oferty i seascanner nie wychodzi tak źle...
Edit2: Niemiecką stronkę ostatecznie przetłumaczę sobie ... Czyli skupic się na seascanner.com/de i e-hoi ?
Edit3: Niemiecki seascanner tanszy o kilkaset eur od .com - nie wiedziałem, że aż takie różnice
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez grondo, 22 Maj 2023 13:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1180 PostWysłany: 22 Maj 2023 13:15 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Czyli skupic się na seascanner.com/de i e-hoi ?
Pewnie tak- kupowałem w obu miejscach, tylko masz seascanner.com po angielsku i jest lepszy kontakt mailowy- ale to jeden pies, bo resztę formalności będziesz już miał z poziomu strony MSC po niemiecku.
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1752 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Maven oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group