Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#1001 PostWysłany: 26 Sty 2023 14:01 

Rejestracja: 24 Sty 2023
Posty: 3
Dziękuje za wszystkie komentarze. Prawdopodobnie dokonam rezerwacji przez https://www.kreuzfahrtberater.de/ bo mają atrakcyjne ceny rejsów (przeważnie napiwki wliczone w cene) oraz dają różne bonusy. Ważne że nikt nie miał złych doświadczeń z tą firmą;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#1002 PostWysłany: 26 Sty 2023 16:24 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
JerrySnake napisał(a):
Witajcie, dostałem wreszcie dane do zalogowania się do aplikacji mycosta (rejs do Dubaju). Wszystko jest super opisane nt. wycieczek, pakietów itp. Zastanawia mnie czy kabina na 4 piętrze to dobra lokalizacja??


Nie piszesz o jaki statek chodzi ale pewnie Costa Toscana. Pokład nr 4 jest położony nisko ale nie powinno to być problemem. Większość części wspólnych, restauracji, barów itp. położona jest na pokładach 6-8 oraz 16+. Będąc na pokładzie 4 będziesz miał blisko do wyjścia ze statku (zwykle jest na pokładzie nr 3).
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor uważa post za pomocny.
 
      
#1003 PostWysłany: 28 Sty 2023 12:47 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 20
greg1291 napisał(a):
-- 24 Sty 2023 02:34 --

Ciekawy film pokazujący jak dostać się za 2.25 $ komunikacją publiczną z lotniska w Miami do Portu z którego odpływają statki wycieczkowe. Taxi to kilkadziesiąt dolarów.



Rzeczywiscie ciekawy film jesli ktos ma czas. W Miami jest sporo mozliwosci na tanie albo darmowe zwiedzanie miasta.
Dla tych, ktorzy spiesza sie albo podrozuja w kilka osob polecam aplikacje Uber. Za taxi placilem z portu na lotnisko 30 USD . Uber wyszedlby ponizej 25, ale wszystkie byly zajete w poblizu. Podobona cena to podroz z lotniska uberem na south beach prosto do hotelu. Tylko zamawiajac go na lotnisku ( nie tylko w Miami) uwazajcie na ktorym pietrze jestescie. My wlasnie tam czekaismy na zlym pietrze co spowodowalo oplate za nieuzasadniony przyjazd:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1004 PostWysłany: 30 Sty 2023 10:06 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
JerrySnake napisał(a):
Witajcie, dostałem wreszcie dane do zalogowania się do aplikacji mycosta (rejs do Dubaju). Wszystko jest super opisane nt. wycieczek, pakietów itp. Zastanawia mnie czy kabina na 4 piętrze to dobra lokalizacja??

zależy jak na to spojrzysz :) jeśli kupiłeś tanio i kreci Cie sam pobyt to ok ale generalnie im wyżej tym lepiej ;) no bo jednak musisz winda jeździć góra dół, a na górze zazwyczaj rozrywka + sniadania obiady kolacje etc.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#1005 PostWysłany: 31 Sty 2023 10:57 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Witajcie. Za 2 tygodnie mam rejs MSC po Morzu Śródziemnym (z Włoch). Czy ubezpieczenie od Covid jest nadal obowiązkowe? Na stronie pośrednika mam jedynie informację, że jest zdecydowanie zalecane. Z drugiej strony kilka miesięcy temu kontaktowałem się z polskim pośrednikiem i powiedzieli mi, że jest obowiązkowe. Na stronie MSC jest to napisane w trochę dziwny sposób, ale wydaje się, że nie jest obowiązkowe, a jedynie "strongly recommended".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1006 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Właśnie wróciłem z rejsu na Costa Toscana z/do Dubaju.

Jeśli chodzi o porty to być może innym forumowiczom przydadzą się poniższe informacje:

Dubaj - statek korzysta z portu Dubai Harbour w okolicach Mariny. Costa Toscana korzystała akurat z położonego dalej od miasta terminalu A (widzieliśmy tam również statki AIDA - w terminalu B). Ze starego portu korzysta nadal MSC i TUI - warto uważać i sprawdzać skąd się wypływa bo to zupełnie różne części miasta oddalone od siebie o jakieś 20-30 km. Do nowego portu nie da się dojechać komunikacją miejską ale można dojść na piechotę co było niemożliwe w starym Port Rashid. Z przystanku tramwajowego Mina Seyahi do terminala było nieco ponad 2 km, taksówka (Careem) z tego przystanku kosztowała około 25 dirhamów. Niewiele więcej kosztował Careem do najbliższej stacji metra (Sobha Realty Metro).

Doha - port zapewniał darmowe autobusy z terminala. W mieście autobusy miały przystanek na Banks Street pomiędzy meczetem ze ślimakowatym minaretem (Islamic Cultural Center) a Souq Waqif. Świetne miejsce do samodzielnego eksplorowania miasta.

Muscat - port zapewniał darmowy autobus do bramy portowej. Mutrah Souq oraz "stary" Muscat był w zasięgu spaceru piechotą. Wielki Meczet w dużej odległości.

Abu Dhabi - nie wiem czy to nowy standard Costy (pewnie tak) ale darmowy dawniej autobus z terminala portowego do centrum handlowego WTC stał się płatny (10 EUR/os.). Na szczęście można sobie z tym poradzić. Po wyjściu z terminala należy przejść kilkaset metrów w lewo do przystanku autobusu miejskiego nr 9 lub 44. Autobus nr 9 jest turystycznie idealny. Można nim dojechać do Emirates Palace oraz pałacu prezydenckiego Quasr al Watan - w obu przypadkach przystanki są położone praktycznie obok nich. Po drodze jedzie się praktycznie przez całe centrum miasta. Koszt przejazdu - 2 dirhamy. Czas przejazdu około godziny. Autobus kursuje regularnie co 30 minut. Niestety aby skorzystać z autobusu trzeba posiadać kartę miejską Hafilat - warto ją kupić od razu na lotnisku w Abu Dhabi jeżeli ktoś przylatuje na to lotnisko.

Jeśli macie jakieś pytania o rejs/porty pytajcie śmiało. W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1007 PostWysłany: 03 Lut 2023 00:47 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
Jak odczuwalna pogoda w tym terminie? Letnio czy bardziej na zwiedzanie? Na statku nie ma różnicy co do alkoholu i strojów w porównaniu do rejsów poza arabskimi destynacjami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1008 PostWysłany: 03 Lut 2023 10:34 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Pogoda była letnia ale poza dniem na morzu raczej nie upalna - nieco ponad 20 stopni. W jeden dzień w Dubaju mocno nawet padało a my bez parasoli...
Wieczory z kolei raczej chłodne. Bluza/sweter się przydały.
Jak wyjeżdżaliśmy to zdecydowanie się ociepliło.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie na statku to nie różni się ono niczym od innych kierunków. Żadnych ograniczeń co do konsumpcji alkoholu w barach/restauracjach. Co ciekawe w portach ZEA nieczynne były tylko sklepy z alkoholem, pozostałe funkcjonowały normalnie (zwykle w portach wszystko jest zamknięte).

Co do ubioru też bez różnicy. Costa odeszła chyba całkowicie od wieczorów galowych więc powodów do zakładania jakichś wieczornych kreacji pasażerowie mają też mniej:-) Ponieważ na statku była bardzo duża grupa pasażerów z Indii i okolic, ewentualne różnice wizualne dotyczyły ich stroju (to samo dotyczy nielicznych Arabów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1009 PostWysłany: 03 Lut 2023 11:17 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
@greg2014 Jak byś ocenił sam rejs - warto? Podobno bardzo dużo Rosjan pływa w obecnych czasach Costą z ZEA, co też wielu pasażerom nie odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off
Miguelito lubi ten post.
 
      
#1010 PostWysłany: 03 Lut 2023 12:08 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@greg1291 - trudne pytanie...nawet bardzo.

Rosjan akurat na naszym rejsie było mało, nawet bardzo mało. W samym Dubaju z kolei jest ich prawdziwe zatrzęsienie. Widać ich i słychać dosłownie na każdym kroku. Pracują zresztą w wielu miejscach i widać, ze spora część z nich to nie są turyści tylko rezydenci. Pod tym względem bardzo dużo się zmieniło w ciągu kilku ostatnich lat.

Co do samego rejsu to uczucia mam mieszane. Trasa i porty atrakcyjne i bardzo fajnie się je zwiedzało - szczególnie, że pogoda była do tego idealna. Poza Dohą miałem okazję w tych miejscach już być ale w Dubaju i Abu Dhabi od ostatniego mojego pobytu sporo się zmieniło, pobudowało itd. Sam plan rejsu również idealny - jeden dzień na morzu i dodatkowo dwa dni w co najmniej połowie podobnie, co pozwalało dłużej pospać, powylegiwać się czy korzystać z różnych statkowych atrakcji. Przy tygodniowym rejsie podział czasu na porty i morze moim zdaniem idealny.

Jeśli chodzi o operatora i statek to Costa moim zdaniem zmierza w bardzo złym kierunku. To już nie ten operator, z którym zaczynałem pływać. Pandemia zmieniła pod tym względem bardzo wiele. Przede wszystkim Costa zatraciła swoją włoskość i jest obecnie bardzo nijaka. Widać to już było na Costa Firenze, na którym byliśmy parę miesięcy temu ale jakoś wtedy to do mnie chyba nie dotarło. Dopiero tutaj zauważyłem, że nawet włoskiej muzyki jest niewiele. Za to jedne z podstawowych atrybutów włoskości - choćby pizza czy lody są nie do uświadczenia w bufecie czy restauracji ogólnej i trzeba za nie płacić. Lista drobnych zmian na gorsze jest jednak bardzo długa.

Sama Costa Toscana to największy statek na jakim byłem i mówiąc szczerze chyba przekroczyłem lub otarłem się o granicę mojej akcepcji jeśli chodzi o rozmiary statku. Samej idei Coloseum na tym statku nie rozumiem i w ogóle ona do mnie nie przemawia. Wolałbym normalny duży teatr, gdzie ktoś przychodzi w konkretnym celu. Coloseum będące skrzyżowaniem wszystkiego powodowało, że jednocześnie się w nim było i nie było, przedstawieniom towarzyszył ciągły ruch naokoło, hałas z przylegających knajp i sklepów. Dla mnie to kiepski pomysł. Podobnie Costa zorganizowała to na Smeraldzie - ale może tam różni się to jakimiś szczegółami, która poprawiłyby efekt końcowy.

Nie chcę wyjść na jakiegoś starego dziada ale wszystko porównuję do tego jak było kiedyś i widzę bardzo znaczące pogorszenie jakości tego, co Costa oferuje dziś a co oferowała kiedyś - przy wyższych cenach. Dla kogoś, kto płynie z nimi na pierwszy rejs zapewne będą to rzeczy mało istotne lub niedostrzegalne - podobnie jak z salonikami lotniskowymi, które po pandemii w wielu przypadkach zeszły na psy i nie przypominają tych sprzed kilku lat.

Po ograniczeniu serwisu kabinowego czy likwidacji lodówek w kabinach, o których pisałem po rejsie na Costa Firenze kolejna oszczędność dotknęła wszystkich restauracji - zlikwidowano w nich obrusy. Można się z tego śmiać ale jak dla mnie to coś, co mnie bardzo uderzyło. W restauracji nie uświadczysz już oliwy, balsamico czy przypraw na każdym stole (bo są po prostu za małe - a może też i oszczędności na to wpływają) tylko trzeba o nie prosić. Stołowaliśmy się praktycznie wyłącznie w restauracji ale kuchnia nas tym razem nie powaliła. Dania były w większości poprawne (parę wtop też zaliczyliśmy - ale to raczej w ramach eksperymentów i na własne życzenie) ale jakbym miał coś szczególnie wspominać to tym razem byłoby kiepsko. Obsługi (restauracje, bary, stewardzi kabinowi) jest wyraźnie mniej niż dawniej, jest ona zdecydowanie przepracowana i trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć.

Program lojalnościowy i Costa Club moim zdaniem zalicza upadek porównywalny do skoku z tarasu na Burj Khalifa do jeziorka z fontannami. Spotkanie dla klubowiczów (w Coloseum oczywiście) było po prostu żałosne - mało kto na nie przyszedł, większość miejsc pozostała pusta, brak jakiegoś przywitania przy wejściu (no bo w sumie jak to tutaj zorganizować), nawet lampki szampana nie było - no chyba, że ktoś sobie sam zamówił w barze. Na spotkanie VIP pomimo zaproszenia w ogóle nie poszliśmy więc może tam było lepiej - aczkolwiek biorąc pod uwagę co Costa zrobiła ze swojego programu to szczerze wątpię.

Podsumowując, wydaje mi się że moja przygoda z Costą dobiega powoli końca. Zastanawiam się jeszcze nad transatlantykiem z Brazylii w kwietniu, żeby zobaczyć czy te wszystkie zmiany dotarły też na starsze statki. Ale to pewnie będzie pożegnalny rejs przed dłuższą przerwą, którą chyba potrzebuję sobie zrobić z Costą.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1011 PostWysłany: 04 Lut 2023 00:50 

Rejestracja: 04 Lut 2023
Posty: 2
Witam wszystkich na forum, jedziemy na rejs Costa Toscana do Dubaju 17 lutego, @greg2014 czy możesz napisać jak obecnie kształtują się ceny pakietów na statku? Niestety nie mamy jeszcze numeru rezerwacji i nie mogę zalogować się w aplikacji Costy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1012 PostWysłany: 04 Lut 2023 08:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jedziecie 17.02 i nie masz numeru rezerwacji ? Dziwne - jest przydzielany od razu po rezerwacji, nawet przed pierwszą płatnością i pozostaje taki sam do końca. Powinien być na jakimś potwierdzeniu rejsu. Ma 8 cyfr. Costa numeruje rezerwacje po kolei, obecne zaczynają się od 291 ale jeśli robiłeś ją jakiś czas wcześniej to może to być nieco niższy numer.

Ceny pakietów:

Pakiet MySoft Drinks - 27 EUR/dzień
Pakiet MyDrinks - 36 EUR/dzień
Pakiet MyDrinks Plus - 55 EUR/dzień

Na w/w pakiety przy zakupie pierwszego dnia był udzielany jakiś upust - chyba około 15% ale nie jestem pewien. Informacja o tym była wyświetlana na monitorach wokół Coloseum.

Poza tym są jeszcze pakiety mieszane: 13 butelek wody - 42 EUR, drinki bezalkoholowe 20/40 szt. - 79/135 EUR, 20 piw Heineken - 105 EUR, pakiet klasyczny (6 butelek wina+7 butelek wody) - 155 EUR, pakiet 25 małych kaw - 52 EUR i 25 dużych - 82 EUR.

Wszystkie ceny uwzględniają napiwki.

W serwisie MyCosta znajdziesz wszystko. Zainteresuj się numerem rezerwacji bo za chwilę powinieneś wypełniać ankietę zdrowotną i robić check-in. Bilet na statek pobierasz również z serwisu - no chyba, że biuro w którym rezerwowałeś rejs zrobi to za Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1013 PostWysłany: 04 Lut 2023 11:42 

Rejestracja: 04 Lut 2023
Posty: 2
@greg2014 Dziękuję bardzo za info. Jest to nasz pierwszy wyjazd na rejs i zakupiony był przez biuro podróży (mam tylko nr rez. wycieczki). Rozmawiałem z nimi w czwartek i jeszcze nie mieli nr rezerwacji z Costy :( ?
Poczytałem to forum, ale może masz jeszcze jakieś rady o tym rejsie z Dubaju, tak dla nowicjusza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1014 PostWysłany: 04 Lut 2023 11:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dziwne a wręcz niemożliwe co do tego numeru rezerwacji. Ale w sumie u Costy nic nie powinno mnie już zdziwić :-)

Być może pośrednik ma rezerwację dla większej grupy pod jednym numerem i nie chcą, żebyś po zalogowaniu widział listę innych uczestników.
Nawet jak się logujesz na swoje nazwisko to w niektórych opcjach może być widać pozostałych pasażerów. Do tej pory myślałem, że tylko z tej samej kabiny ale niewykluczone, że również z innych.

A co do rejsu to jakichś wielkich rad nie mam. Jeśli przylatujesz do Abu Dhabi to kup sobie od razu na lotnisku kartę miejską Hafilat - będziesz miał dużo tańszy i łatwiejszy transfer z portu w Abu Dhabi. W Muscacie polecam wycieczkę ze statku obejmującą wizytę w Wielkim Meczecie (samodzielnie temat jest trudny do ogarnięcia ze względu na odległość i fakt, że turyści mają tam wstęp tylko do godz. 11). Najlepiej zarezerwować przez mycosta bo na statku nie było już miejsc w niektórych grupach językowych. Jest ich kilka wersji różniących się szczegółami w cenach 60-70 EUR/os. My wybraliśmy się również na nocną (a w zasadzie późnowieczorną) wycieczkę m.in. do Wielkiego Meczetu w Abu Dhabi (35 EUR/os.) - polecam. Byłem tam kilka lat temu w dzień ale wizyta w nocy robi nieprawdopodobne wrażenie. Jeśli będziesz coś kupować na soukach, targuj się ostro. W Abu Dhabi polecam wizytę w Emirates Palace oraz pałacu prezydenckim. Do pierwszego wejście jest możliwe tylko w długich spodniach. A jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało :-)

Co do internetu my korzystaliśmy z roamingu na ukraińskiej karcie Lifecell (800 hrywien/3 GB). Działała w zasadzie tylko w UAE i ledwo ledwo w Katarze. W Omanie jak już musisz to trzeba kupić lokalną kartę - ale musisz mieć jakiś dokument. Internet poza kwestiami oczywistymi przyda się do aplikacji taksówkowych (korzystaliśmy tylko z Careem ale działa również Uber) oraz google maps i ogarniania lokalnej komunikacji. W Dubaju i Abu Dhabi mapy google działały bardzo dobrze z aktualizowanymi na bieżąco rozkładami jazdy autobusów.

PS. Jeśli masz potwierdzenie wycieczki to jest na nim również numer rezerwacji. Poniżej zobaczysz nagłówek potwierdzenia jakie otrzymaliśmy po rezerwacji wycieczki. Numer rezerwacji zaczyna się od 288.

Załącznik:
rez.jpg
rez.jpg [ 54.85 KiB | Obejrzany 1807 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1015 PostWysłany: 09 Lut 2023 16:41 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
red1982 napisał(a):
Witajcie. Za 2 tygodnie mam rejs MSC po Morzu Śródziemnym (z Włoch). Czy ubezpieczenie od Covid jest nadal obowiązkowe? Na stronie pośrednika mam jedynie informację, że jest zdecydowanie zalecane. Z drugiej strony kilka miesięcy temu kontaktowałem się z polskim pośrednikiem i powiedzieli mi, że jest obowiązkowe. Na stronie MSC jest to napisane w trochę dziwny sposób, ale wydaje się, że nie jest obowiązkowe, a jedynie "strongly recommended".

nic nie potrzeba, właśnie wróciłem z rejsu po karaibach MSC, też był rekomendowany, nikt nic nie sprawdzał, łacznie tych durnych deklaracji zdrowotnych ktore dostałem z e-tiketem, szkoda papieru było na to ;) pokazałem rezerwacje w telefonie i to wszystko (teczkę zostawiłem w głównym bagażu który zostawiłem przed statkiem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
futro uważa post za pomocny.
 
      
#1016 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:15 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
My właśnie wracamy z naszego objazdu po Karaibach z Aida. Więcej napiszę jak dojdę do siebie po podróży.
Na razie wspomnę w odniesieniu do słów Grega nt Costy i jej obniżenia lotów. Spotkaliśmy Costę na Antigui (ta co pływa trasę w kształcie 8 z Gwadelupy). Aida jako ich spółka córka strasznie próbowała się popisywać na nabrzeżu. Był pokaz muzyki, byli oficerowie lejący rum do powitalnego soku (sok był praktycznie w każdym porcie, raz lepszy raz gorszy, ale był). Widać było zazdrość pasażerów wsiadających na Costę. Jechaliśmy na wycieczkę z Rumunami którzy tak jak my podróżowali z dzieckiem. Za podobną wycieczkę bez lotu, gdzie Costa zawija 2*na Gwadelupe oni zapłacili 3300 euro plus napiwki. My ok 2500 euro i z lepszym programem ( z tego co mówili wypadła im jedna z wysp ABC a na drugiej będą tylko 5 godzin).

Mam też subiektywną teorię dlaczego tak jest, że Aida ma niezłą cenę, bezpłatne napoje alkoholowe do posiłku, brak napiwków i 0 euro za dzieci. 99% pasażerów to Niemcy. Oni są tak nie samodzielni że niektórzy nawet na plażę jechali ze zorganizowaną wycieczką. Dla nas to był duży problem bo my już o 8 rano byliśmy na parkingu taxi jako pierwsi i umawialiśmy wycieczkę busikiem. Zazwyczaj znalezienie współtowarzyszy zajmowało nam ok godzinę. Czasami nawet angażowałem się w naganianie ludzi. Często szły pojedyncze grupy szukające transportu na plażę. Przebitka na wycieczce ze statku to było 3:1 a czasami nawet 4:1 za to samo co busik z portu. Jedyny dzień gdzie poszło gładko to Antigua bo z Costy wypadło mnóstwo ludzi szukających różnych ofert. Plus mieliśmy parę z dnia poprzedniego więc udało się zapakować 15 osobowego busa w 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1017 PostWysłany: 11 Lut 2023 19:00 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
Ja już po rejsie, wiec tak:
MSC Seascape i rejs po Karaibach zrobił bardzo fajne wrażenie, okazało się że nikt nie pytał ani nie sprawdzał szczepień, sterta papieru wydrukowana z e-tiketem poszła do kosza, nawet deklaracja zdrowia czy przywieszki na walizki, dawali swoje przed statkiem.
Całe dokumenty wydrukowane zostawiłem w głównym bagażu ale to nie problem pokazałem tylko rezerwacje w telefonie i to wystarczyło.
Kajuta (15170) 15 piętro blisko widny to był strzał w dziesiątkę, mała, ciasna, cicha ale wystarczyła na przespanie, młody miał łózko spuszczane z sufitu.
może zbiorę się zrobię obszerniejszą recenzję z fotkami ;)
Na 16, wiec nad nami była główna jadalnia, schodami 1 pięterko bez czekania na widny( to najsłabszy element statku, czasmi czeka sie b. długo) W jadalni woda, napoje słodkie z automatu nawet dobre, kawa, herbata (nie braliśmy pakietu)
Mimo że zaklepałem wycieczkę przez stronę coś mnie tknęło i dzień wcześniej udałem sie do punktu wycieczek, okazało się że oni nie widzą żadnej rezerwacji, ale jak to Pani (ze Słowacji) że mam szczęście i do Tulum zostały ostatnie 3 miejsca, trochę drożej niż klepałem przez stronę bo 112 $ ale nie wybrzydzałem ;) (żona i dzieciak się wynudzili ja byłem zachwycony bo lubię ruinki )
Warto zabrać ze sobą smyczki aby karty przypiąć(smyczka MSC 8$), albo jak kto woli nosić pod etui w telefonie ;)
Polecam zainstalować aplikację MSC w domu, super sprawa, można komunikować się z pozostałymi użytkownikami kajuty przez wewnętrzny czat albo dodawać znajomych poznanych na statku. Są też informacje o wycieczkach, pogodzie, czy codziennych atrakcjach na statku.
Internet na cały rejs 99$ na jedno urządzenie i chyba o ile dobrze pamiętam 159 $ na dwa urządzenia, na 24h za 29$
Szkoda ze była blokada robienia screenów z aplikacji bo miałbym niezła kolekcje do podzielenia się z wami.
Jamajka, w porcie pełno transportu 20 $ w dwie strony osoba na wodospady
Kajmany to najsłabszy punkt chodzi o wyjście ze statku 1,5h w kolejce aby wyjść na łodzie, na miejscu lokalne biuro star fisz i pływanie z płaszczkami, super atrakcja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1018 PostWysłany: 12 Lut 2023 10:34 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
@misiakrp było by na pewno bardzo ciekawie jak byś zrobił obszerniejszą relację, zwłaszcza że to ciekawa trasa i chyba dużo Polaków bywa na MSC.
Co do szczegółowych pytań. Czy przez cały dzień bez pakietu można się napić czegoś na statku?
Jak na Kajmanach wygląda to zejście, statek jest o 7 w porcie to na lądzie trzeba liczyć że będzie się o 8:30 i trzeba stać w kolejce?
Na Jamajce bezpiecznie? Podobno często jest tam stan wyjątkowy w związku z przestępczością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1019 PostWysłany: 12 Lut 2023 10:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Kajmany nie mają portu dla tak dużych statków, trzeba podpływać na łodziach co trwa, i warto pobrać numerek na wczesne kursy.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1020 PostWysłany: 12 Lut 2023 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@bruce09lili Napisz koniecznie więcej szczegółów po powrocie :) oraz jak i w jakiej cenie ogarnęliście doloty :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group