Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sie 2018 13:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Powoli rozglądam się za kolejnym rejsem.
Zastanawiam się nad Karaibami z podziałem na wschodnie i zachodnie.
Proszę was o podpowiedź w jakim terminie najlepiej szukać rejsu żeby pogoda była optymalna?
Pytanie 2 który kierunek?? Rejsy zazwyczaj dzielą się właśnie na zachodnie Karaiby z Kubą i Meksykiem oraz wschodnie z licznymi wyspami typu Portoryko, Antigua Za zachodnimi przemawia do mnie Kuba. Natomiast wschodnie kuszą mnie Barbadosem.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#2 PostWysłany: 28 Sie 2018 15:07 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Zasadniczo najlepiej jechać/płynąć na Karaiby w tzw. porze suchej czyli pomiędzy początkiem grudnia a końcem marca/początkiem kwietnia.
Pora sucha jak miałem okazję doświadczyć nie zawsze jest całkiem sucha - szczególnie w głębi lądu - w górach i lasach tropikalnych, które zresztą słusznie nazywane są lasami deszczowymi :-)
Ale przy brzegu jest spokojnie i deszcz jeśli się pojawia to dosłownie na moment (jest zresztą fajnym przerywnikiem od upału). Morze z kolei powinno być dużo spokojniejsze.

Sam zresztą dobrze wiesz, ze pogody nigdy nie masz na 100% pewnej, ale wydaje się, że w tym terminie ma szansę być bardziej przewidywalna.

Jeśli chodzi o część Karaibów na pierwszy raz to miałem okazję zaliczyć zarówno wyspy w pasie wschodnim jak również coś nieco głębiej - po stronie zachodniej. Oba regiony są bardzo interesujące jednak jeśli miałbym wybrać jeden z nich, wybrałbym część wschodnią. Jest dużo bardziej różnorodna (a jaskinie na Barbadosie to jak dla mnie prawdziwe cudo). Zresztą mi ten rewir się jeszcze nie znudził - w grudniu będę tam znowu (w połączeniu z transatlantykiem z Europy) ale tym razem wybrałem również wyspy w części wschodniej - w większości inne, niż miałem okazję widzieć poprzednimi razy. Napisz jak już coś wybierzesz :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Sie 2018 15:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Dzięki za odpowiedź. Nie kryje że liczyłem na Ciebie.
Wybór rejsu w glownej mierze zależy od przelotu.Może będzie to Miami i rejs z tej okolicy ale to koszt wizy USA i dłuższy rejs do ciekawych okolic. Ciekawa jest też Martynka z Francji. Zgrać lot i rejs i nie zrujnować budżetu to sztuka...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Wrz 2018 12:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Sie 2018 15:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
-- 28 Sie 2018 15:22 --

Na Martynikę i Gwadelupę okresowe promocje z Polski (ze zmianą lotniska w Paryżu) organizuje Air France. Z reguły jedna z nich jest co roku jesienią więc niewykluczone, że we wrześniu coś się pojawi. Poprzednio-o ile dobrze pamiętam cena wynosiła 1800-2000 zł z Warszawy - z bagażem rejestrowanym. Poza tym od najbliższego sezonu na obie wyspy z Paryża Orly będzie latał Level. Może być o tyle sensowny, że optymalizując w kilka osób bagaż (a jak zakładam będziecie lecieli z dziećmi) można dla części osób kupić tańsze bilety bez bagażu. Sam zresztą najbliższy powrót z Karaibów planuję właśnie Levelem. Wada jest taka, że trzeba dokupić dolot do/z Paryża.

A na Florydę - do Miami i FLL jest taki wybór lotów jak mało gdzie. Pytanie o ceny ale pewnie jeśli teraz się zabierzecie za planowanie, nie powinno wyglądać najgorzej.

-- 28 Sie 2018 15:41 --

Zapomniałem dodać, że możesz jeszcze skorzystać z jednej z kilkunastu wersji transatlantyków, które wypływają z Europy na Karaiby na przełomie listopada i grudnia :-)
Costa, MSC i NCL (a pewnie nie tylko one) zaplanowały ich całe mnóstwo.
O transatlantykach Costy pisałem kiedyś na forum. Parę dni temu widziałem, że na niektórych z nich ceny jeszcze spadły :-)
Z tego co pamiętam z oferty, Costa (a jak znam życie MSC również) pobiera na nich od dzieci do 16-ego roku życia wyłącznie opłaty portowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
Cerro uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2018 17:04 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Na razie mam problem z ogarnięciem lotu. Np jest fajny rejs z Miami 4 lutego, koniec 11 luty. I teraz muszę wyszukać lotów do Miami z okolicznych lotnisk bo mogę dojechać autem Warszawa, Berlin, Praga, Wiedeń, Frankfurt. Oraz daty kilka dni wcześniej i później. Nie znalazłem wyszukiwarki która to potrafi. Muszę każde lotnisko wyszukiwać wielokrotnie z różnymi datami wylotu i powrotu, ale żeby wyrobić się z zaokretowaniem.

Kayak ogarnia. Zobaczymy
Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2018 23:08 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Byłem w tym roku na przełomie stycznia i lutego na MSC Seaside z Miami i powiem tak - jest zimno i wieje i była naprawdę bardzo wysoka fala. Po raz pierwszy (a byłem już na 8 rejsach po Europie) bujało.
Na Jamajce, w Meksyku było ciepło i słonecznie. Ale jak się płynie na morzu to nie poleżysz gdzieś na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Wrz 2018 08:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Co znaczy było zimno?
Też byłem na kilku rejsach w różnych rejonach i podczas płynięcia statku zawsze wiało i w związku z tym było chłodno. Ja osobiście bym się w tym czasie nie wylegiwał na górnych pokładach ale sporej części pasażerów to nie przeszkadzało. Co innego podczas postoju w porcie. Nawet w Norwegii podczas postoju np we Flaam górne pokłady były pełne. Do basenu nie wcisnalbys dziecka.

Ile mogło być stopni w lutym w Miami ? 22? 20?

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Wrz 2018 09:45 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wiesz - to pojęcie subiektywne. Nie było chłodno - było naprawdę zimno na statku, a nie należę do osób ciepłolubnych. W Norwegii też byłem na rejsie i rzeczywiście połowa ludzi leżała na pokładach i się moczyła w basenach. Ale tu nie leżał NIKT. Nie dało się. A fale miały >3m - nawet akrobaci w teatrze nie byli w stanie robić niektórych sztuczek :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Wrz 2018 10:10 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Zawsze jak jedziemy gdzieś na urlop to pogoda jest mniejszą lub większą niewiadomą. Pewnie mniejszą w Egipcie a większą w Zakopanem ale jednak.
Rejs ma to do siebie dodatkowo to, że dochodzą dodatkowe komplikatory czyli ewentualne bujanie czy anulowania wejść do portów z powodu np. zbyt silnego wiatru.
Akurat styczeń/luty na Karaibach to moim zdaniem idealny termin i statystycznie pewnie trudno o lepszy ale jak widać wtedy również wtedy pogoda może skomplikować plany.
Też to zaliczyłem w tym rejonie dwa lata temu więc niestety trzeba być i na to przygotowanym.

Zresztą pogoda pokomplikowała mi już nie jeden rejs - ale szczerze mówiąc poza jednym (w Azji), który ostatecznie wyglądał zupełnie inaczej niż był zaplanowany to generalnie te zmiany wcale nie były takie złe. Z ich okazji trafiłem do kilku fajnych miejsc, gdzie pewnie nigdy bym nie zawitał :-)
Zresztą na statku na szczęście zazwyczaj tyle się dzieje, że nawet przy kiepskiej pogodzie (np. przy przejściu przez Atlantyk) nie miałem jakoś problemu, żeby ze sobą coś zrobić :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Wrz 2018 11:08 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
dodam jeszcze, że właśnie z powodu fali i wiatru w styczniu/lutym nie mogliśmy dopłynąć na Kajmany, a akurat bardzo nam na tym zależało.
Zgadzam się - zawsze pogoda to jakaś loteria. Ale jednak marzec jest dużo lepszy na Karaibach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lip 2019 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
W styczniu płyniemy na 7 dni po Karaibach, start na Gwadalupie, mam nadzieje że będzie ciepło:) Wrrr
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lip 2019 14:28 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 46
juggler5 napisał(a):
W styczniu płyniemy na 7 dni po Karaibach, start na Gwadalupie, mam nadzieje że będzie ciepło:) Wrrr


Costa? My startujemy 25.01 z Gwadelupy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2019 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
@Fitas po dzisiejszej zmianie starujemy 17.01 Costa Favolosa z Martyniki czyli wsiadasz dzień po nas :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lip 2019 18:10 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 6
Witam rejsowych wyjadaczy :)

Jako rejsowy osesek (1 rejs za mną) a także -nie ukrywajmy - człowiek bez większego doświadczenia w dalekich podróżach, mam ochotę wybrać się z moją szanowną małżonką na rejs karaibski. Ot taka mała nagroda z tytułu w miarę zgodnego pożycia małżeńskiego w okresie ostatnich 25-ciu lat :)

Rejs planujemy na luty 2020 ale problem w tym, że kompletnie nie wiem jak to wszystko ogarnąć.
Tzn. sam wybór rejsu to nie klopot, ale trzeba jeszcze jakoś dolecieć na miejsce, dostać się do portu, no i pózniej wrócić do domu.

Byłbym zatem niesłychanie wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie co i jak, tzn. jak ogarnąć bilety lotnicze, kiedy najlepiej rezerwować, itp.
Wiem, że internet zna odpowiedzi na moje wszystkie pytania, ale gdybyście jednak mogli pomóc leniwemu i zagubionemu małemu człowiekowi z wielkim apetytem na podróż, to byłoby super :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lip 2019 18:14 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@Makas - spokojnie, proponuję nie robić wszystkiego naraz. Zacznij od wyboru rejsu. Jak będziesz wiedział jaką linią, skąd, dokąd i kiedy chcesz płynąć, przyjdzie czas na rozglądanie się za lotami, dojazdami itd.
Mówiąc krótko proponuję najpierw wybrać rejs.Praktycznie wszędzie na rejs możesz założyć tzw. rezerwację wstępną (opcję) - jest ważna z reguły kilka dni, nie musisz nic płacić. Jeśli w ciągu tych dni nie wykonasz żadnego ruchu, w szczególności nie zapłacisz zaliczki rezerwacja wstępna wygaśnie sama.

Dopiero jak będziesz miał rezerwację wstępną warto się zabierać za sprawdzanie lotów - czy np. w tym terminie, który Ci pasuje ich ceny nie są z kosmosu.

A dojazdy do/z portu to już po tym wszystkim przysłowiowy pikuś.

PS. Oczywiście jeśli nie chce Ci się samemu składać klocków (nie masz czasu, masz mało wiary w swoje umiejętności w tym zakresie itd.), to jest na rynku kilka biur turystycznych specjalizujących się w rejsach, które mogą to zrobić za Ciebie i sprzedać cały pakiet (loty+transfery+rejs).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lip 2019 19:11 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
@Makas rzeczywiście najlepiej poszukać w pierwszej kolejności rejsu. Ja trafiłem dobrą okazję w tym roku z Fort Lauderdale na INDEPENDENCE OF THE SEAS. To oczywiście ogranicza później pole manewru przy polowaniu na okazyjne przeloty do USA. Czekałem z 2 miesiące na dobre ceny lotu w interesujących mnie terminach oraz kierunkach i nic się pokazało; kupiłem niestety trochę droższe bilety niż chciałem. Ale może będziesz miał trochę więcej szczęścia i trafi się coś w dobrej cenie. Dojazdy na miejscu to już detale, do ogarnięcia w dalszej fazie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lip 2019 17:38 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 6
-- 25 Lip 2019 19:43 --

Dzięki za rady :)
„Najgorsze” jest to, że po pierwszym rejsie połknąłem chyba bakcyla ... ?

-- 26 Lip 2019 17:38 --

Rejs wybrany: 08-15.02.2020 z Fort de France na MSC Preziosa :)
Czasu jeszcze huk, ale zapewne będę miał milion pytań, które zadam w odpowiednim czasie :)
Tymczasem poszukam relacji z tej części Karaibów i zacznę sobie ostrzyć zęby :)


Ostatnio podbity przez Makas, 26 Lip 2019 17:38
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group