Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2015 09:03 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
Hej!

W ostatniej promocji TAM udało nam się kupić tanie bilety do Manaus i zaczynam planować naszą wyprawę do Amazonii. Termin styczeń 2016. Na miejscu będziemy 10 dni.

Tak wstępnie planuję trasę Manaus- Santarem ( 2 dni) potem Santarem - Obidos (1 dzien) Obidos - Manaus (2 dni)
Będziemy przemieszczać się statkami dla lokalsów. W cenie biletu jedzenie i nocleg w hamaku. Hamaki można podobno kupić na targu w Manaus - cena około 30 reali.

Zastanawiam się też nad jednodniową wycieczką z Manaus, aby zaliczyć atrakcje typu pływanie z delfinami, łowienie piranii i wizyta w pseudowiosce w dżungi. Koszt takiej wycieczki to około 100reali.

Noclegi w Manaus widziałam za około 50reali za dwójkę. Czyli nie jest źle.

Jeśli ktoś z Was był w tych okolicach lub planuje podobną wyprawę - dajcie znać i wpisujcie Wasze uwagi i spostrzeżenia. A może jakąś lepszą trasę podpowiecie na takie 10 dni?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radzik lubi ten post.
 
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 02 Paź 2015 04:42 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
Od kilku dni chodzi mi podobny pomysł. Przerażają mnie ceny biletów lotniczych z Sao Palo/Rio de Janerio do Manaus (500-600 zł w jedną stronę to raczej dużo??). Za ile wyhaczyłeś bilety???

Rozumiem że te rejsy po Amazonce u lokalsów na miejscu sobie załatwisz??? Cena takiego rejsu nie jest chyba jakaś wygórowana??

Ja lecę w połowie marca do Brazylii. Jestem w trakcie poszukiwań i obmyślania trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Paź 2015 09:21 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja bede w polowie stycznia i juz od jakiegos czasu szukam jakiegos wypadu parodniowego po amazonce.Choc narazie ceny nie powalaja:/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Paź 2015 10:20 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
Hej!

My kupiliśmy bilety do Manaus z Mediolanu za 1600zł - to była naprawdę okazja.

Co do rejsów - to nie nastawiam się na rejs -wycieczkę dla turystów, bo ceny w internecie są naprawdę wysokie. Zamierzamy płynąć zwykłym statkiem pasażersko-towarowym i wtedy cena jest około 100 reali za dzień - no i masz w tym nocleg.

Lukste daj znać kiedy dokładnie będziesz - my przylatujemy do Manaus 15 stycznia i 16-go chcemy wypłynąć.

Radzik - na Amazonię to ładnych kilka dni trzeba zaplanować, my będziemy 10 dni i niestety to jest za mało...
Na szczęście Rio, Sao Paulo, Iguassu, Paraty mamy już zaliczone ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Paź 2015 13:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
17 bede w Sao Paulo i lece na 3 dni na wodospady do Iguazu potem myslalem wlasnie o locie na pare dni do Manaus;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Paź 2015 13:50 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
Lukste, My wracamy z Manaus 24 rano.
Myślę, że wrócimy z rejsu około 21-22 i może 23 będziemy planować jeszcze ten jednodniowy wypad.

Odezwij się na cornusss@yahoo.pl to może się uda spotkać, albo zdamy Ci relację na świeżo :-)
Może chcesz hamak za pół ceny? ;-) My pewnie będziemy swoje wyrzucać, bo lecimy tylko z podręcznym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lis 2015 11:39 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 5
radzik napisał(a):
Od kilku dni chodzi mi podobny pomysł. Przerażają mnie ceny biletów lotniczych z Sao Palo/Rio de Janerio do Manaus (500-600 zł w jedną stronę to raczej dużo??). Za ile wyhaczyłeś bilety???



Nie jest tak źle jak piszesz. My lecimy już za tydzień do Sao Paulo w którym planujemy być 2 dni. Znaleźliśmy lot z Sao Jose dos Campos które jest jakieś 80km od Sao Paulo do Santarem za 20 euro OW. Tak więc promocje się zdarzają. Lot SJK - STM jest z przesiadką w BSB. Nasz lot jest 2 grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
radzik uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:42 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Jest bardzo duzo statkow na wspomnianej trasie....trzeba jednak brac pod uwage ze z nurtem plynie sie szybko(tak jak mowia sprzedajacy bilety) zas pod prad zwykle trzeba rezerwowac podwojny czas aby dotrzec do celu....polecam tez bardzo zobaczenie tzw "encontró das aguas" (spotkanie wod gdyz Amazonka to rzeka Rio Negro y Solimones) i tez warto zobaczyc targ rybny w Manuaus y teatr Amazonas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2015 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
w czerwcu plynalem takim statkiem na trasie belem-manaos, bardzo milo wspominam, nie za tloczno, dobrze spalem, choc nie w hamaku (nie moge jakos). lecz na kamizelkach ratunkowych i spiworze. mila luzna atmosfera na statku, prysznice, prad, b. sympatyczni wspoltowarzysze podrozy, kilku turystow z Argentyny, Madziar, i chlopak z hkg. Statek wyplynal z ok 12h opoznieniem i doplyna do celu z dwudniowym:). 7 dni w sumie. Takze jak ktos ma napiety harmonogrom to raczej bym odradzal... cena 170 reali w klasie hamak, bez jedzenia, niemniej jest na statku mala restauracja, z posilkami po ok 10r, takze na przystankach miejscowi dbaja o zaopatrzenie:) polecam napoj asaii!
Na statkach rowniez zazwyczaj nie ma problemu z przespaniem nocy przed wyplynieciem i gdy przyplywamy do celu po zmroku. pozdrowki i milej podrozy!


ps. sam niedlugo prawdopodobnie tez odbede podobny tylko nieco dluzszy rejs; iquitos-santa rosa-tabatinga-manaos-porto velho, o ile nie trafi sie jakies promo na tbt-pvh

ps2. w teatro amazonas czesto sa bezplatne ciekawe wystepy, jak ja bylem byl swietny jazz:)

ps3. blisko Santarem, jest bardzo sympatyczne miasteczko Altar duszao (jakos tak:) gdzie warto sie zatrzymac. a blisko Manaos warto pojechac do Presidente Figuerero, gdzie jest b. duzo wodosoadow, i mily kemping, u sympatycznego pana od capoeiry "Mestre gato"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
radzik uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Gru 2015 22:14 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
cuoreventi napisał(a):

Nie jest tak źle jak piszesz. My lecimy już za tydzień do Sao Paulo w którym planujemy być 2 dni. Znaleźliśmy lot z Sao Jose dos Campos które jest jakieś 80km od Sao Paulo do Santarem za 20 euro OW. Tak więc promocje się zdarzają. Lot SJK - STM jest z przesiadką w BSB. Nasz lot jest 2 grudnia.


Dzięki. Nad taką kombinacją nie zastanawiałem się ;) No nic będę polował na podobną okazję.. Z jakim wyprzedzeniem kupowałeś bilety?
Widzę że jesteś już na miejscu ale i tak życzę udanego pobytu ;)

Na okolice Amazonki mogę przeznaczyć max 5 dni, dlatego interesują mnie rejs raczej 2-3 dniowy. Mam nadzieję że starczy czasu żeby chociaż trochę coś zobaczyć i poczuć klimat tego miejsca..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Gru 2015 02:24 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 5
radzik napisał(a):
Dzięki. Nad taką kombinacją nie zastanawiałem się ;) No nic będę polował na podobną okazję.. Z jakim wyprzedzeniem kupowałeś bilety?
Widzę że jesteś już na miejscu ale i tak życzę udanego pobytu ;)



Wczoraj wróciłem.
Lot 02.12.2015r. kupiłem dokładnie 19.08.2015r. czyli z 4 miesięcznym wyprzedzeniem. Musisz polować na promocję od Lastminute.es
My nad planem wycieczki zastanawialiśmy się od końca czerwca, bo wtedy dorwaliśmy bilety do Sao Paulo. Pamiętam, że jakoś w czerwcu wyszukałem Santarem za 20 euro, a potem pokazywało ceny ok 90e i znów wskoczyła promocja. Tak samo było z lotem z Santarem do Belem, który finalnie dorwałem za 9 euro.

Jeśli wylądujesz w Santarem, polecam Alter do Chao, Ponta de Pedras i Tapajos National Forest.
No i przygotuj się na to, że nikt tam nie zna angielskiego :)
Góra
 Profil Relacje PM off
radzik lubi ten post.
radzik uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Gru 2015 13:19 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
We wrześniu byliśmy z żoną w Brazylii i m.in. płynęliśmy na trasie Belem-Santarem. Bardzo fajna przygoda. Jeśli chodzi o wycieczkę do dżungli - polecam Gila Serique. To absolutna legenda Alter do Chao i okolic - zdecydowanie najlepszy przewodnik. Jest dość szalonym człowiekiem i wycieczka nie była tania, ale warto. Można o nim poczytać na tripadvisorze - opinie i ocena dają ogląd na co się decydujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Gru 2015 23:26 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 11
Loty: 39
Kilometry: 109 085
Będę w Manaus 23 lutego na jeden dzien, czy ktoś ma namiar na przewoźnika który zorganizowałby rejs na Encontro das Aguas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Gru 2015 13:27 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
octopuso napisał(a):
We wrześniu byliśmy z żoną w Brazylii i m.in. płynęliśmy na trasie Belem-Santarem. Bardzo fajna przygoda. Jeśli chodzi o wycieczkę do dżungli - polecam Gila Serique. To absolutna legenda Alter do Chao i okolic - zdecydowanie najlepszy przewodnik. Jest dość szalonym człowiekiem i wycieczka nie była tania, ale warto. Można o nim poczytać na tripadvisorze - opinie i ocena dają ogląd na co się decydujemy.


Z powodu wysokich cen lotów, Manaus chyba sobie odpuszczę. Tańszą opcją jest Belem. Znalazłem bezpośredni lot GRU-BEL za 54 euro OW. Będę jeszcze szukał żeby zejść z ceny.. Jak długo płynie statek z Belem do Santarem? I jaka jest cena wycieczki po dżungli z tym przewodnikiem? Ile czasu trzeba na to przeznaczyć?? Czasowo jestem dość ograniczony stąd te pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Gru 2015 18:33 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
My wypłynęliśmy z Belem w środę po południu a w Santarem byliśmy w sobotę rano. Czyli 3 noce spędziliśmy na statku. Jeśli dobrze pamiętam statki wypływają dwa razy w tygodniu, a co dwa tygodnie jest dodatkowy 1 rejs.
Bilety można zarezerwować z wyprzedzeniem (mailowo) przez biuro Amazon Star (http://www.amazonstar.com.br), nie pobierają prowizji, i odebrać bilety w Belem. Jeśli napiszesz maila z jakimś pytaniem to udzielają informacji po angielsku.
Jeśli chodzi o wycieczkę po dżungli z Gilem to jest to bardzo elastyczne i do indywidualnego dopasowania. Najlepiej skontaktować się z nim mailem, też po angielsku. My również mieliśmy dość ograniczony czas w tym rejonie i zdecydowaliśmy się na wycieczkę jednodniową, choć proponował nam wypełnienie atrakcjami całych 3 dni. Niestety dość wysoko się ceni i za naszą opcję zapłaciliśmy 100USD/osobę, co i tak było stargowaną ceną. Gil jest szalonym człowiekiem i na pewno warto negocjować. Na naszej wycieczce byliśmy tylko we dwójkę więc można liczyć na niższą cenę przy większej grupie. Rano zabrał nas samochodem do zalanego lasu po którym pływaliśmy łodzią, następnie pojechaliśmy na obiad (w cenie), a potem do Tapajos National Forest gdzie Gil pokazał nam swoje rodzinne strony i zabrał na ok. 2-godzinny spacer po lesie, na koniec zabrał nas na wieżę obserwacyjną NASA ;) i odstawił do Alter. Zostaliśmy wtedy jeszcze u niego na kolacji i kilku caipirinhach.
Jest również opcja noclegu u Gila.

Zachęcam do śledzenia naszej relacji :) 21 dni w Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
radzik lubi ten post.
radzik uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 16 Sty 2016 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Będąc w Manaus skorzystałem z oferty firmy: Amazon Riders http://www.amazonriders.com/
Wstępnie oferowano nam opcję za 450RS finalnie stanęło na 350RS.
W cenie mieliśmy transport , wyżywienie na dwa dni (szwedzki stół), 1 nocleg w domku w dżungli na sali 16osobowej, połów piranii, polowanie na kajmany, pływanie po rzece i przejście przez dżunglę z przewodnikiem opowiadającym o roślinach i zwierzętach.

Zdjęcia i wiele więcej z podróży do Brazylii na moim blogu: www.hawaj.pl
Zapraszam:)
Góra
 Profil Relacje PM off
radzik uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group