Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ciekawe loty z Odessy?
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2014 12:59 

Witam,

Czy możecie zaproponować mi jakieś ciekawe loty z Odessy? Tak się składa ze kupiłem w promocji LOTu bilety do Odessy na lipiec tego roku z myślą zwiedzenia Krymu (bilety zakupione przed zamieszkami). Z uwagi na istniejąca sytuację na Krymie pomyślałem o wykorzystaniu Odessy jako lotniska przesiadkowego. W związku z tym możecie polecić mi jakieś ciekawe miejsca, do których można dostać się z Odessy w rozsądnej cenie w stosunku do odległości?

Dodatkowo może ktoś zna linie lotnicze jakie latają z Odessy?

Z góry dziękuje za pomoc.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 04 Kwi 2014 13:05 

srebrny
http://www.odessa.aero/ru/map

A szczegółowo wraz z godzinami i numerem lotu (z linią lotniczą) jest tu:

http://www.odessa.aero/ru/timetable
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 04 Kwi 2014 13:23 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Odessa nie ma niestety bogatej siatki połączeń lotniczych. Ja natomiast chętnie pozostałbym w mieście, które mnie osobiście bardzo się podoba. Byłem już 3 razy i wybieram się ponownie. ;)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 04 Kwi 2014 14:00 

sranda dziekuje bardzo za przydatne linki. Faktycznie siatka połączeń jest mało rozbudowana.

Co do zostania w Odessie to był plan na zwiedzanie przez 2 dni, ale troche szkoda mi półtora tygodniowego urlopu na jedno miasto.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 04 Kwi 2014 14:07 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 211 032
niebieski
Zawsze możesz wyskoczyć z Odessy do Naddniestrza...ale tam może już wkrótce być znacznie mniej ciekawie niż na Krymie :/

#6 PostWysłany: 04 Kwi 2014 14:11 

niebieski
fialavandrel napisał(a):
Co do zostania w Odessie to był plan na zwiedzanie przez 2 dni, ale troche szkoda mi półtora tygodniowego urlopu na jedno miasto.

Mołdawia blisko jest i w sumie Rumunia też ;-)
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 04 Kwi 2014 14:31 

złoty
Może jednak mimo wszystko warto uderzyć na Krym. Przecież ani Ukraina, a tym bardziej NATO nie zamierzają militarnie interweniować choćby z uwagi na dość duże poparcie mieszkańców dla działań Rosji. Rosjanie zaś staną na głowie by było bezpiecznie dla turystów i jak najwięcej osób przyjechało. Wczasy pracownicze już pewnie pełną parą są planowane dla Rosjan na Krymie. Jeśli zatem nie masz moralnych oporów po całych tych przejściach może jednak warto jechać. Zawsze można najpierw sprawdzić czy gospodarz jest Ukraińcem, czy też Tatarem. ;)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 04 Kwi 2014 15:21 

Aktualnie do wjazdu na Krym potrzebne są wizy rosyjskie a nie mam zamiaru bezpośrednio wspierać tego kraju takimi wpłatami (tak samo jak omijam stacje Łukoil'u ale to już temat na inny wątek).

Kilka lat temu byłem już na Krymie, stąd też nie mam aż tak wielkiej presji żeby tam jechać. Chociaż muszę przyznać że jak najbardziej podobał mi się półwysep i taki był wstępny plan podróży.

Z racji słabych połączeń lotniczych chyba faktycznie trzeba będzie pomyśleć o podróży wzdłuż morza czarnego na południe.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 04 Kwi 2014 16:08 

niebieski
może pływa jakiś prom do Tulczy (Tulcea) i kilka dni na deltę Dunaju, a powrót lądem
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 04 Kwi 2014 22:56 

niebieski
fialavandrel napisał(a):
Witam,

Czy możecie zaproponować mi jakieś ciekawe loty z Odessy? Tak się składa ze kupiłem w promocji LOTu bilety do Odessy na lipiec tego roku z myślą zwiedzenia Krymu (bilety zakupione przed zamieszkami). Z uwagi na istniejąca sytuację na Krymie pomyślałem o wykorzystaniu Odessy jako lotniska przesiadkowego. W związku z tym możecie polecić mi jakieś ciekawe miejsca, do których można dostać się z Odessy w rozsądnej cenie w stosunku do odległości?

Odessa, pociąg do Kijowa, zwiedzanie Kijowa i lot wizzem do Gruzji

powrót wizzem bezpośrednio do Polski lub z przystankiem (zwiedzanie) w Charkowie do Warszawy lub do Lwowa i dalej lądem do PL

#11 PostWysłany: 05 Kwi 2014 09:38 

gmak napisał(a):
może pływa jakiś prom do Tulczy (Tulcea) i kilka dni na deltę Dunaju, a powrót lądem
Promy nie kursują. Poniżej odpowiedź jaką dostałem po wysłąniu zapytania o cenę.
"Unfortunately we can't offer you a ferry connection from Odessa to Tulcea, because due to the complicated political situation in Ukraine all cruises with an appropriate route are cancelled for the whole season."
@ole-dziii napisał(a):
Odessa, pociąg do Kijowa, zwiedzanie Kijowa i lot wizzem do Gruzji

powrót wizzem bezpośrednio do Polski lub z przystankiem (zwiedzanie) w Charkowie do Warszawy lub do Lwowa i dalej lądem do PL
Dzięki za propozycje, ale z racji tego że Gruzja jest osiągalna lotem bezpośrednim z Polski to jest na liście TODO jako osobna wyprawa :)

Aktualnie najbardziej rozważaną opcją jest:
Warszawa - Odessa (LOT - bilet wykupiony w obie strony)
Odessa - Istambuł z przystankami na zwiedzanie i plażowanie (Zapewne drogą lądową)
Istambuł - Lwów (PEGASUS ok 53 euro za lot)
Lwów - Warszawa chyba drogą lądową :)
 Relacje PM off  

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], cool_aka_romeo, kamo375, lluukk, maczala1, padma, paweł p, Raphael, sranda oraz 12 gości