Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lut 2017 23:08 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Cześć,
kupiłem Panasonic'a lx100 (którego optyczna stabilizacja pozostawia mimo wszystko sporo do życzenia) i zastanawiam się czy warto kupić do kręcenia amatorskich filmów z podróży jakiś prosty ręczny stabilizator (prosty czytaj: tani). Coś w stylu flyCAM. Ma ktoś jakieś doświadczenia i może coś doradzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 15 Lut 2017 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Cześć! :)

Co do stabilizatora to nie pomogę niestety, ale mam pytanie odnośnie lx100, zastanawiam się nad zakupem bo wydaje mi się, że to najrozsądniejszy sprzęt w tej kategorii cenowej. Jak po pierwszych testach? Jesteś zadowolony? Jakieś zauważalne minusy?

Dzieki :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2017 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Słowo ode mnie: generalnie aparat jest bardzo fajny - poręczny, z dobrą optyką i wieloma możliwościami. Jest jednak pewien problem, który pojawił się w moim egzemplarzu, ale okazuje się, że jest ponoć dość powszechny. Chodzi o nieszczelną obudowę (prawdopodobnie obiektywu), przez którą do środka mogą się dostawać paprochy i osadzić na matrycy. U mnie pojawił się mały "rogalik". Dopóki aparat jest na gwarancji, można to przeżyć. Wsadzamy go w pudełko i nadajemy UPSem na koszt serwisu (zrobiłem to kilka dni temu. Mam nadzieję, że wkrótce wróci wyczyszczony). Pytanie tylko, co potem? Czyżbym miał go nosić w jakiejś obudowie lub worku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
tropikey napisał(a):
Chodzi o nieszczelną obudowę (prawdopodobnie obiektywu), przez którą do środka mogą się dostawać paprochy i osadzić na matrycy. [...] Pytanie tylko, co potem?

Poszukaj sobie na YT filmików na temat odsysania kurzy odkurzaczem, serio. Albo - jeśli czujesz się na siłach, to instrukcje rozebrania aparatu kawałek po kawałku, są filmy chyba dla większości dostępnych na rynku modeli (niektóre mocno zniechęcają do samodzielnie zabawy ;-)
Każdy obiektyw z "pompką" zaciąga kurze, prędzej czy później. W teorii uszczelniane później, ale uszczelnianych kompaktów to za wiele nie ma, wśród pełnowymiarowych sprzętów to również nie jest aż takie popularne (wybrane body i wybrane obiektywy)

Co do filmów, to niestety normalne - aby film był w miarę stabilny to albo ze stawywu, albo ze stabilizatora. Ewentualnie chociaż z jakieś podpórki pod ramie (są takie wynalazki, podobne do kolby, zapierane o ramie). A przede wszystkim popracować nad techniką i płynnością ruchu. Filmowanie to nieco inna bajka niż robienie zdjęć, stabilizacja w aparacie będzie tutaj pomagać w znikomy sposób, jeśli zmieniamy kadr.

Coś w temacie jakości stabilizacji przy filmowaniu, z przymrużeniem oka ;-)

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group