Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Gru 2012 13:29 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Chcę kupić bilety na promy F.Olsena pomiędzy Lanzarote-Corralejo i Morro Jable-Las Palmas i mam problem z wpisaniem nr-u paszportu, który powinien upoważnić mnie do zniżki dla ">60" i "resident" tzn. łącznie ok. 50 % od ceny normalnej. Wcześniej czytałam, że "resident" obejmuje też kraje UE, więc powinnam też dostać taryfę ulgową. Problem jeszcze w tym, że przy szukaniu biletów wychodzą różne taryfy np; mini, reducido, base i dalej wpisując nr paszportu - dla uzyskania w/w "bonusu" - podana jest informacja, że ten nr jest niezgodny ....itd. i nie przechodzę dalej do kupna biletu ze zniżką dla "resident". Pisałam maila do rezerwacji F.Olsena z w/w pytaniem i odpowiedzieli, że muszę wpisać nr paszportu w całości tzn. bez żadnych przerw i podali jaka będzie moja cena (np 20,50E) - czyli tak jakby wszystko z mojej strony było OK. Ale nadal nie mogę przejść przez ten "próg paszportow" .- czy problemem może być fakt,że paszport nie jiest w formie karty ? (jest jeszcze jak wydawane wcześnie w formie książeczki - nie wymieniałam, bo jest ważny do 2015 r.). Czy ktoś orientuje się w tym temacie ? Proszę o wszelkie sugestie, które mogłyby mi pomóc wyjaśnić ten temat - z góry dzk.

kris 1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 10 Gru 2012 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wrzuć proszę skriny ze strony + regulamin zniżek to rzucę okiem
ale tak na pierwszy rzut oka to wydaje mi się że mówisz raczej o zniżce dla rezydenta wysp kanaryjskich, wtedy to faktycznie jest jakieś 50%, choć kto wie, w hiszpanii dla +60 są często spooore zniżki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Gru 2012 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
zniżka rezydencka obejmuje rezydentów wysp kanaryjskich.
prawo w ciągu ostatnich dwóch lat BARDZO się zmieniło, obecnie ciężko jest dostać papiery rezydenta i jednocześnie zniżkę. poza tym rząd Hiszpanii pracuje nad zmianą prawa, planują znieść zniżki.
jeśli nie masz certificado de residencia (praca/dom na wyspach kanaryjskich to główne warunki do otrzymania) to nie zarezerwujesz ze zniżką.

aha, zniżka rezydencka to 50%.

ze zniżki dla osób>60 raczej możesz skorzystać, bo ja nie będąc rezydentką CC dostałam zniżkę <26 roku życia.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Gru 2012 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Na trasę Lanzarote-Corralejo możesz też kupić na miejscu bilety na "mały" promik Princessa (wchodzi ponad 100 osób więc może i nie taki mały, ale mniejszy niż konkurencyjne), nie zabiera on aut, bilet w jedną stronę kosztuje 13 EURO, a więc dużo taniej niż na konkurencyjne promy. Prom płynie ok 40 minut.

Kupisz go w tej budce, na której napisane jest "Express ferry Fuerteventura" (patrz zdjęcie) 23 EURO (cena w obie strony, w jedną 13 EURO)

Ze swojej strony polecam.

PS. W tle tam gdzie stoi ten czerwony van, pod wypożyczalnią rowerów, jest najlepsza knajpa w jakiej jedliśmy na Lanzarote. Poza tym mają tam bardzo korzystne ceny, je tam sporo Hiszpanów. Nazywa się La Esquina. Widać, że nie jest raczej robiona pod turystów, mają bardzo świeże owoce morza, jadłem też tam świetnego tuńczyka, polecam też zupę czosnkową.

Załączniki:
image017.jpg
image017.jpg [ 251.32 KiB | Obejrzany 2199 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Gru 2012 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
a co do Morro Jable - Las Palmas -jesteście pewni, że musicie płynąć promem? narzeczony ostatnio kilka razy płynął i ocean był bardzo wzburzony - jeśli już, to wybierajcie Armasa, bo Olsen ma 'szybki' prom, który ze względu na swoją konstrukcję bardziej się kiwa - podobno mało kto nie wymiotował...
pytam o konieczność promu z Morro Jable, bo ceny na samolot Puerto del Rosario-Gran Canaria są niewiele wyższe niż na prom. we wrześniu za samolot zapłaciłam 53 euro, za prom - 46 (najniższa cena tydzień przed lotem i promem), a samolot zdecydowanie bardziej komfortowy ;)
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2012 02:35 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania, a dla wyjaśnienia podam, że właśnie zastanawiam się nad wyborem samolot czy promy i trudno mi podjąć decyzję, bo: 1) lecę tam sama - przylot na Lanzarote o północy 22/1 na 23/1 i zarezerwowałam noclegi na 2 dni w Las Palmas od 23/1 , potem pobyt na Fuerteventurze (Jandia) ipowrót do Las Palmas na 6 dni (zwiedzić wyspę i lot powrotny do Barcelony i na Modlin).
Myślę o mozliwosci zobaczenia Lanzarote i Fuerte jadąc busem prosto z lotniska w Arrecife (ok.7 rano do Arrecife i dalej bus+prom -bez koniecznosci długiego postoju na lotnisku), a lecac samolotem muszę czekać az do ok.10tej - i ląduję tylko na Gran Canarii, omijając obie wyspy, a tam mam tez noclegi i czas na zwiedzanie pod koniec pobytu. Z jednej strony wygodniej może samolotem, ale ciekawiej bus+prom (czas podróży podobny) i tak mi trudno zdecydować i wybrać tylko jedną opcję - może zrobię losowanie i niech LOS mi pomoże. 2) czy na promy armas i ten mniejszy tez są zniżki >60 ? 3) zima i moze być opozniony lot - wtedy bus mogę wybac inny, a samolot odleci i zostanę znowu w punkcie wyjscia= a jaka jest szansa kupić bilet na samolot rano po przylocie czy moze byc tez cena promocjna czy raczej juz wysoka? Moze ktoś powie co wybrałby dla siebie i wtedy wezmę te argumenty pod rozwagę . Z góry dzięki za wszelkie sugestie , które nadadzą odpowiedni kierunek moim myślą. Pozdrawiam -

kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Gru 2012 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
kris1945 napisał(a):
Bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania, a dla wyjaśnienia podam, że właśnie zastanawiam się nad wyborem samolot czy promy i trudno mi podjąć decyzję, bo: 1) lecę tam sama - przylot na Lanzarote o północy 22/1 na 23/1 i zarezerwowałam noclegi na 2 dni w Las Palmas od 23/1 , potem pobyt na Fuerteventurze (Jandia) ipowrót do Las Palmas na 6 dni (zwiedzić wyspę i lot powrotny do Barcelony i na Modlin).


tzn z lanzarote udajesz się na Gran Canarię na dwa dni, potem Fuerteventura i znów Gran Canaria? ja zostałabym dwa dni na Lanzarote, potem Fuerta i dopiero na koniec Gran Canaria skoro stamtąd wracasz.
busem z lotniska na Lanzarote do portu i z portu w Corralejo na lotnisko na Fuercie/port w Morro Jable niewiele zobaczysz. na Lanzarote obowiązkowy jest park narodowy Timanfaya (nie po drodze z lotniska ACE), na Fuercie warto zajrzeć na zachodni brzeg, El Cotillo, poza tym część górzysta, przepiękna trasa widokowa pomiędzy Pajarą i La Pared, plaże pomiędzy Costa Calma i Jandia (też nie za dużo z okien autobusu zobaczysz). Czas przejazdu autobusem miejskim i koszty pomijam, bo dużo bardziej opłacałoby ci się wynająć auto na jeden dzień na FUE niż krążyć autobusami.
promy Armasa chyba też mają zniżki >60, ale to sprawdzisz na ich stronie.
jeśli chodzi o kupno biletów Bintera na lotnisku - przykładowo w internecie kosztuje 55 euro, na lotnisku rzucają 160 - bardzo duża różnica w cenie, poza tym warto kupować kilka dni wcześniej.
kiedy masz lot powrotny z Las Palmas? nie zastanawiałaś się nad zostaniem do końca dnia na Lanzarote, przeprawą o 19 na FUE, noclegiem tam, spędzeniem dnia na FUE i dopiero udaniem się na GC?
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Gru 2012 01:42 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Witam - pobyt dopasowałam do dat przelotów (w miarę po rozsądnych cenach całość za ca 650 zł w obie strony: WMI-BCN- ARRECIFE - LAS PALMAS - BCN - WMI) i zarezerwowanych noclegów (też dobre ceny i lokalizacje: 16 nocy za ogłem 366 EURO: kolejno: Barcelona -1, Arrecife - lądowanie o 24,00 = lotnisko i rano dalej do Las Palmas (2 noce), Fuerte-Jandia 7 nocy z HB, Las Palmas - 4 noce + osobno 2 ostatnie noce w centrum blisko BUS na lotnisko). Barcelona i lotnisko w Arrecife są noclegami awaryjnymi na wypadek opóżnień w przelotach (wiadomo - ZIMA) - dalej powinno być już zgodnie z planem i utrata rezerwacji noclegów jest już mniej grożna. Celowo nie zostaję na Lanzarote, bo zostawiam ją na inny termin (może wycieczka z Fuerte?) - tym razem zbyt dużo przemieszczania się na każdej wyspie (transfer, hotele) to doadtkowy czas i koszty (jako 1 osoba wszystko prawie liczy się podwójnie) no i dlatego wybrałam te miejsca, gdzie dla SGL i np. z HB ceny były całkiem przyzwoite (Fuerte - SGL z HB, duży Resort za 7 nocy 206 Euro, inne noclegi bez wyżywienia, bo nastawiam się na zwiedzanie i ewentualnie we własnym zakresie zależnie od planu dnia - na Gran Canarii chcę pojeżdzić trochę busami i zwiedzić wyspę (dlatego najdłuższe pobyty wybrałam na 2 wyspy : Fuerte i G.Canarię - na początek to wystarczy + trochę miejscowego relaksu ). Zobaczę jaki będzie układ cen na samolot i trzeba będzie zdecydować : samolot czy bus+promy? Może jeszcze ktoś wie jakie wycieczki i gdzie można wykupić będąc w okolicy Jandia beach/Morro Jable +ewent. orientacyjne ceny? Prosze o sugestie indywidualnych przejazdów (busy) na G.Canarii -jakie miejsca warto zobaczyć (1 dniowe wyjazdy z Las Palmas) - auto nie wchodzi w grę, bo chcę zwiedzać, a nie myśleć o jeżdzie samochodem i miejscach parkingowych - 1 osoba to kalkulacja niezbyt opłacalna. Proszę piszcie wszelkie własne opinie i wskazówki, a z pewnością będą mi bardzo pomocne. P{ozdrawiam -

kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Gru 2012 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
kris1945 napisał(a):
Witam - pobyt dopasowałam do dat przelotów (w miarę po rozsądnych cenach całość za ca 650 zł w obie strony: WMI-BCN- ARRECIFE - LAS PALMAS - BCN - WMI) i zarezerwowanych noclegów (też dobre ceny i lokalizacje: 16 nocy za ogłem 366 EURO: kolejno: Barcelona -1, Arrecife - lądowanie o 24,00 = lotnisko i rano dalej do Las Palmas (2 noce), Fuerte-Jandia 7 nocy z HB, Las Palmas - 4 noce + osobno 2 ostatnie noce w centrum blisko BUS na lotnisko). Barcelona i lotnisko w Arrecife są noclegami awaryjnymi na wypadek opóżnień w przelotach (wiadomo - ZIMA) - dalej powinno być już zgodnie z planem i utrata rezerwacji noclegów jest już mniej grożna. Celowo nie zostaję na Lanzarote, bo zostawiam ją na inny termin (może wycieczka z Fuerte?) - tym razem zbyt dużo przemieszczania się na każdej wyspie (transfer, hotele) to doadtkowy czas i koszty (jako 1 osoba wszystko prawie liczy się podwójnie) no i dlatego wybrałam te miejsca, gdzie dla SGL i np. z HB ceny były całkiem przyzwoite (Fuerte - SGL z HB, duży Resort za 7 nocy 206 Euro, inne noclegi bez wyżywienia, bo nastawiam się na zwiedzanie i ewentualnie we własnym zakresie zależnie od planu dnia - na Gran Canarii chcę pojeżdzić trochę busami i zwiedzić wyspę (dlatego najdłuższe pobyty wybrałam na 2 wyspy : Fuerte i G.Canarię - na początek to wystarczy + trochę miejscowego relaksu ). Zobaczę jaki będzie układ cen na samolot i trzeba będzie zdecydować : samolot czy bus+promy? Może jeszcze ktoś wie jakie wycieczki i gdzie można wykupić będąc w okolicy Jandia beach/Morro Jable +ewent. orientacyjne ceny? Prosze o sugestie indywidualnych przejazdów (busy) na G.Canarii -jakie miejsca warto zobaczyć (1 dniowe wyjazdy z Las Palmas) - auto nie wchodzi w grę, bo chcę zwiedzać, a nie myśleć o jeżdzie samochodem i miejscach parkingowych - 1 osoba to kalkulacja niezbyt opłacalna. Proszę piszcie wszelkie własne opinie i wskazówki, a z pewnością będą mi bardzo pomocne. P{ozdrawiam -

kris1945


dalej nie rozumiem po co ACE-LPM-FUE-LPM? jak już będziesz na Lanzarote, to nie lepiej przetransportować się na Fuerteventurę, tam zostać i dopiero później na Gran Canarię?
jedyna wycieczka z Morro Jable jaką mogę polecić to jeepy na Cofete - najlepiej albo pojechać na wycieczkę zorganizowaną, albo samemu pożyczyć jeepa (skoro jedziesz sama to ci się nie opłaci pożyczać jeepa) - kolo 50-60 euro. ewentualnie dzień relaksu w Oasis Parku - 24 euro z okolic wiekszosci hoteli.
wycieczka z Fuerty na Lanzarote kosztuje niecale 80 euro, ale i tak uwazam, ze taniej wyszloby zostac do rana na Lanzarote, stamtad ta sama wycieczka to jakies 50 euro i wieczorem na FUE sie przetransportowac ;)
wycieczki mozesz kupowac albo w biurze Last Minute (ale oni nie gwarantuja polskiego przewodnika z tego co wiem) albo skontaktowac sie z biurem TUI Espana, oni wspolpracuja z TUI polskim i maja zawsze polskie wersje wycieczek.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group