Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2020 10:43 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Znalazłem informacje, ze istnieje aplikacja Rav-Kav i można w niej kupować bilety.
https://ravkavonline.co.il/en/
Jest tam też informacja, że można kodować bilety na kartę bezpośrednio z telefonu (NFC).

Czy ktoś to testował?
Czy każdą kartę można tak ładować (również anonimowe)?


Ostatnio edytowany przez ratatam, 02 Sty 2020 10:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 02 Sty 2020 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Jakby się jeszcze dało zamówić kartę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2020 11:46 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Więc przetestowałem doświadczalnie sam i polecam każdemu.
Kupujemy anonimową kartę ravkav na lotnisku za 5 ILS + ewentualne doładowanie 30ILS.
Cała dalsza obsługa przez aplikację czyli:
    kupujemy bilety całodzienne na dowolny dzień (pełna lista ofert w aplikacji)
    ładujemy dowolną kwotą powyżej 30 ILS
    sprawdzenie aktualnego salda, zakodowanych biletów, ostatnich zdarzeń

Jednym telefonem z aplikacją (z NFC) można obsługiwać więcej kart.
W aplikacji bezproblemowe płatności przez curve.

Dla przypomnienia: środki z karty są do wykorzystania na bilety jednorazowe, bilety okresowe opłacamy osobno kartą płatniczą podczas zakupu.


Ostatnio edytowany przez ratatam 21 Sty 2020 16:25, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Sty 2020 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Warto doprecyzować, że biletów okresowych (dziennych, etc) nie można kupić używając środków znajdujących się na karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2020 14:46 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Minimalne doladowanie pow. 30 ILS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sty 2020 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@Manuel Dowolna kwota od 30 do 300 ILS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2020 16:20 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Tak, wszystkie bilety okresowe kodowane na rav kav niezależnie przez czyje pośrednictwo kupujemy musimy opłacić w całości środkami zewnętrznymi (np. karta płatnicza).
Gdyby można było użyć środków z karty rav kav byłaby to swoista podwójna promocja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2020 07:10 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Jakim numerem kontraktem trzeba załadować Rav Kart chcąc jechać z Jezorolimy do Ein Boket? Jestem teraz w Jerozolimie. Pozdraeiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lut 2020 10:34 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Be’er sheva -Jerusalem code 375, 40NIS
Góra
 Profil Relacje PM off
ted07 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2020 17:12 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@ratatam dziekuję za informacje. Potwierdzam, pytałem się w informacji turystycznej i rownież załadowano mi kartę za 40 ins. Jeździłem na trasie Jerozolima - Ein Bokek - Jerozolima wszystko pięknie działało polecam. Dodam, że na tej trasie bilet w jedną stronę kosztuje 37,50 ins.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Mar 2020 08:53 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Sprzedam kartę Rav-Kav, załadowana 30,5 szekli + 5 wartość karty, czyli w sumie 40zł.

Za 20zł + koszty wysyłki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Paź 2022 15:21 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 292
Loty: 57
Kilometry: 107 826
Przed wyjazdem do Izraela miałem swoje stare karty Rav-Kav + odkupiłem kilka na forum ;)
Doładowałem je na lotnisku TLV w automacie na terminalu T3. Możliwa płatność gotówką lub kartą. W tym automacie możliwy również zakup nowej anonimowej karty, ale uwaga - kart akurat w nim nie było i kilku turystów odeszło od niego z kwitkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Paź 2022 13:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2020
Posty: 4
Witam
Będziemy w Izraelu w lutym -4 osoby. Przekraczamy granicę z Jordanii w Aqabie. Z Ejlatu chcielibyśmy pojechać do Jerozolimy. W Jerozolimie 2 pełne dni (w tym szabat) i w niedzielę z Jerozolimy musimy dostać się na lotnisko Ben Gurion. Proszę o poradę, im więcej czytam tym mniej rozumiem :oops:
Czytałam, że z przystanku koło ronda (niedaleko granicy) , do centrum Ejlat kursuje autobus, ale czy bez Rav-Kav kupię bilet? Gdzie zatem mogę kupić Rav-Kav (gdzieś przy granicy czy dopiero w Ejlat?
Gdzie najkorzystniej kupić bilet z Ejlat do Jerozolimy? W kasie podobno na 2 godziny przed odjazdem, a u kierowcy tylko jak mam Rav-Kav. Czy może przez aplikację? I tu kolejny mam problem, mamy mieć 4 karty i 4 aplikacje? Jeśli przez aplikację to jaki kontrakt?
Czy bilet dzienny jest do północy czy 24h?
Jaki bilet kupić z Jerozolimy na lotnisko Ben Gurion? Będziemy jechać pociągiem. Jednorazowy czy jakiś kontrakt?
:shock: Ale dużo pytań się nazbierało.
Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maja Mi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Lis 2022 15:18 

Rejestracja: 03 Lis 2022
Posty: 1
Wiola2012 napisał(a):
Witam
Będziemy w Izraelu w lutym -4 osoby. Przekraczamy granicę z Jordanii w Aqabie. Z Ejlatu chcielibyśmy pojechać do Jerozolimy. W Jerozolimie 2 pełne dni (w tym szabat) i w niedzielę z Jerozolimy musimy dostać się na lotnisko Ben Gurion. Proszę o poradę, im więcej czytam tym mniej rozumiem :oops:
Czytałam, że z przystanku koło ronda (niedaleko granicy) , do centrum Ejlat kursuje autobus, ale czy bez Rav-Kav kupię bilet? Gdzie zatem mogę kupić Rav-Kav (gdzieś przy granicy czy dopiero w Ejlat?
Gdzie najkorzystniej kupić bilet z Ejlat do Jerozolimy? W kasie podobno na 2 godziny przed odjazdem, a u kierowcy tylko jak mam Rav-Kav. Czy może przez aplikację? I tu kolejny mam problem, mamy mieć 4 karty i 4 aplikacje? Jeśli przez aplikację to jaki kontrakt?
Czy bilet dzienny jest do północy czy 24h?
Jaki bilet kupić z Jerozolimy na lotnisko Ben Gurion? Będziemy jechać pociągiem. Jednorazowy czy jakiś kontrakt?
:shock: Ale dużo pytań się nazbierało.
Z góry dziękuję za pomoc.


witaj, byłam w Ejlat ostatnio w grudniu 2019, niewiele pomogę w sprawie karty rav kav - wtedy nie musiałam jej mieć, bilety kupowałam albo w autobusie, albo w kasach na central bus station w Eilat w centrum miasta, jezdzilismy na nich i do ein bokek i do czerwonego kanionu i na lotnisko. Poprzednim razem jednak na granicę z Jordanią wzielismy taxi, ale to bylo ponad 5 lat temu, wiec nie podam cen, bo nie pamietam, wydaje mi się, ze nie jezdził wtedy autobus do przejscia granicznego.
z tego co mogę podpowiedzieć, to na bus station wszystkiego sie dowiesz co do dalszych podrózy, ale z granicy do Eilat chyba musicie wziac taxi - jeśli jeździ autobus - niech ktoś napisze, chętnie też skorzystam przy następnej wyprawie.
czy trzeba mieć kartę rav kav zeby kupić bilet u kierowcy? osobiscie nie wiem, widze rozbieżne info nawet na tym forum. W moim przyp.: jaki bilet kupic z Tel aviv do Eilat - jednorazowy czy kontrakt? trochę nie rozumiem tego rozgraniczenia. I dalej: z centrum Tel aviv do Ben gurion bilet na pociag - muszę miec kartę rav kav, czy nie muszę?
jeśli ktokolwiek podpowie mi i Kolezance powyzej, jak to teraz wygląda /lecę 1.12.2022 do Tel Aviv i potrzebuję dostać sie do Eilat własnie, a za kilka dni z powrotem/, bedę wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sty 2023 21:23 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Ma ktoś do sprzedania kartę Rav-Kav?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2023 15:34 

Rejestracja: 29 Gru 2018
Posty: 13
Napiszę o swoich świeżych (czekam właśnie na lot do Polski na lotnisku Ben Guriona) doświadczeniach z kartą rav kav, ponieważ nie znalazłem informacji na ten temat przed swoim wyjazdem do Izraela albo znalezione informacje byly sprzeczne.
Kartę rav kav kupiłem na lotnisku Ben Guriona po przylocie w słynnym automacie koło okienka z informacją dotyczącą transportu. Informacja była już zamknięta, ale automat działał. Zapłaciłem kartą z revoluta i doładowałem również tą samą kartą.
Ktoś niedawno pisał, że nie udało się mu kupić karty, bo pewnie się skończyły - tego się najbardziej obawiałem. Od biedy można kupić bilet papierowy a pociąg do Jerozolimy a na tramwaje również można kupować bilety papierowe.
Na przystankach tramwajowych można było doładować gotówką albo kartą wydaną w Izraelu. Pierwszy automat, z którego chciałem z ciekawości skorzystać, był chyba zepsuty, bo nie chciał przeczytać mojej karty.
Za kontrakty (czyli np. bilety czasowe albo kolejowe) trzeba zapłacić osobno - ja płaciłem za pomocą aplikacji rav kav, ktora wartą mieć, bo wiele informacji można sprawdzić na spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Sty 2023 10:40 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Mam dwie karty Rav, na każdej ok. 6 szekli.
- oddam za darmo aktywnemu forumowiczowi (+1000 postów), Katowice lub wysyłka.

Edit: oddane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Sty 2023 11:27 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Jak działa RAV KAV?
Chodzi mi o to jak się postępuje w autobusie/pociągu?
Przykładam kartę do jakiegoś czytnika?
Jak określam dokąd jadę?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sty 2023 11:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
@Fafikdog

W autobusie miejskim - przy wsiadaniu przykładasz do skanera
W autobusie dalekobieżnym - przy wsiadaniu mówisz kierowcy dokąd jedziesz i przykładasz kartę do skanera
W pociągu - na wejściu i na wyjściu ze stacji są bramki gzie się przykłada kartę
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
Fafikdog uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2023 12:21 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Dzięki za info.
Z powyższego wnoszę, że w przypadku autobusu miejskiego nie ma znaczenia dokąd jadę.
W przypadku pociągu bramka na wyjściu określa kwotę.
Prawda?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group