Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sty 2015 13:40 

Ibiza a potem dlugo dlugo nic.

Co prawda bylem tam tydzien ale plaz nie widzialem, nawet z samolotu bo loty mialem o zmierzchu, rano o 7-8 podczas sniadania jest cieplo ale nie duszno, a potem jak wstajesz okolo 19:45 by zdarzyc na ostatni posilek dnia to tez jest jeszcze ladna pogoda ;) Jedna z lepszych podrozy w zyciu, zwlaszcza jak sie leci w grupie 27 facetow..
Góra
 PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 13 Sty 2015 13:52 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ibiza a potem dlugo dlugo nic.

Co prawda bylem tam tydzien ale plaz nie widzialem, nawet z samolotu bo loty mialem o zmierzchu, rano o 7-8 podczas sniadania jest cieplo ale nie duszno, a potem jak wstajesz okolo 19:45 by zdarzyc na ostatni posilek dnia to tez jest jeszcze ladna pogoda ;) Jedna z lepszych podrozy w zyciu, zwlaszcza jak sie leci w grupie 27 facetow..


Rozumiem, że to śniadanie to była taka jakby kolacja, a ten ostatni posiłek dnia to w zasadzie śniadanie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Sty 2015 16:11 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Ischia w zatoce neapolitanskiej. Niesamowite widoki, źródła termalne, fajne plaże i zamek na wysepce połączonej groblą z lądem, w którym parę nocy podobno spędziła królowa Bona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Sty 2015 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jak dla mnie Baleary górą. Byłam na Ibizie, Formenterze i Majorce. W tym roku lecę na czwartą ich siostrę, Minorkę i mam nadzieję, że się nie zawiodę;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Sty 2015 20:44 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Zdecydowanie Korsyka - brak tłumów, mnóstwo dzikich miejsc, ciekawe miasteczka. Warto ją zwiedzić, póki nie ma nalotu lowcostów i nie zabudowano jej hotelami. Zwiedziłem większość wysp Morza Śródziemnego, ale to na Korsykę wróciłbym najchętniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Sty 2015 21:09 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Polecam Wyspy Eolskie,zwane również Liparyjskimi : Alicudi, Lipari, Vulcano, Panarea, Stromboli. Najprzyjemniej było na Alicudi - skromna,piękna, naturalna. Sporo emocji dostarcza wulkan na Stromboli - codzienne fajerwerki/erupcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Sty 2015 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
garry2012 napisał(a):
Zakochałem się w wyspach Morza Śródziemnego... :oops: :D Lubię to ograniczenie małych wysp, że wszystko możemy zobaczyć w krótkim czasie, że całą wyspę można objechać w dzień czy dwa, że można znaleźć własną plażę.

Skąd ja to znam :D Też mamy bzika na punkcie wysp: Sycylia, Cypr, Karpathos, Rodos, Zakynthos, Kreta + jednodniowe wypady na Symi, Santorini i Favignanę. Każda inna i wyjątkowa zarazem. :)
Jeśli lubisz małe wyspy to może fajnym pomysłem byłby lot do Trapani, a stamtąd wodolotem na Wyspy Egadzkie.
My w tym roku celujemy w Maltę lub Majorkę, aczkolwiek Korsyka i Sardynia również są wysoko na naszej liście MUST SEE! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Sty 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Jak dla mnie to Majorka a potem Ibiza. Jak tylko jest okazja to bardzo chętnie tam wracam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Sty 2015 02:25 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ja byłem do tej pory na Majorce, Ibizie i na Sycylii.

Najbardziej podobało mi się na Majorce, ładne widoki, ciekawy krajobraz, czysta woda. Na Ibizie byłem poza sezonem i trudno było poczuć ten klimat. Jednak sama wyspa zadbana, dobre ścieżki rowerowe. Połowę wyspy zjechałem na wypożyczonym rowerze, bardzo polecam ten sposób przemieszczania się. Na tak małej wyspie jak Ibiza i przy tym klimacie naprawdę świetnie się zwiedza.

Rozczarowała mnie trochę Sycylia, a konkretnie Trapani i okolice. Miałem duże oczekiwania jadąc tam i to nie było to na co liczyłem. W samym Trapani architektura nie jest zbyt porywająca, plaża też raczej przeciętna. Erice ładne, ale kilka godzin i to wszystko, dobry widok. Marsala też taka sobie, dosyć zaniedbana. Ogólnie sporo śmieci walało się po ulicach, ceny dosyć wysokie. Może będzie jeszcze okazja zobaczenia Etny i odwiedzenia Palermo, Katanii i Mesyny to zmienię zdanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Sty 2015 03:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Zwiedzilem prawie wszystkie istotne wyspy Morza Srodziemnego i kazdy znajdzie mijsce dla siebie. Ja lubie w dzien wypoczynek na lazurowych plazach, a wiczorem jak sie sporo dzieje i moj ranking wyglda tak: Ibiza (San Antonio), Cypr (Ayia Napa), Rodos (Faliraki), Majorka (Magaluf), Mykonos (Town). Minorka i Malta ladne ale bardzo nudne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Sty 2015 07:46 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Już wcześniej zgłosiłem Wyspy Eolskie (zwane również Liparyjskimi) jako moim zdaniem najciekawsze na Morzu Śródziemnym. Mam pytanie : na której wyspie M.Śródziemnego jest najcieplej teraz, w zimie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Sty 2015 09:21 

Odwiedzam wyspy na morzu śródziemnym, zawsze po sezonie, najczęściej właśnie zimą.
Teoretycznie, najcieplej powinno być na Cyprze, następnie Kreta i Malta. Właśnie wróciłem z 23 dniowego pobytu na tej ostatniej. Było i cieplutko, parę dni zimno i lało. A raz, przez parę godzin leżał śnieg. Zależy jak się trafi.
Widzę z wcześniejszych wpisów, że gusta są różne. Mnie np Catania na Sycylii rozczarowała. Wyjątkowo zaniedbane miasto. Jakoś nie mogę z siebie wykrzesać zamiłowania do Włoch. Chociaż Sardynia była fajna ( byłem tylko w Olbi, bo rejs był wycieczkowcem).
A wg mnie najlepsze są wyspy greckie. Nr 1 to Kreta. Bo jest największa i jest tam co robić Nr 2 Rodos. A z Balearów Majorka. Chętnie wrócę też na Maltę. Tylko jedzenie wyjątkowo słabeeeee, porównując z Grecją. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Sty 2015 09:43 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Bylam na 6 wyspach greckich i najladniejsza pod wzgledem krajobrazu byla Kefalonia. To cicha, spokojna wyspa, nie dla osob lubiacych imprezy. Za to sa tam roznorodne plaze, przesliczne zatoki i gory. Turystow jest malo, a tych z Polski jeszcze mniej ;) Wyspa nie jest bardzo duza, wiec w 10-14 dni mozna zwiedzic, w wolnym tempie praktycznie cala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Sty 2015 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Wielbicielom wysp szczególnie greckich polecam tę serię http://vod.tvp.pl/audycje/kulinaria/teo ... o-vafidisa niestety nie wszystkie filmiki z linka działają, ale można często złapać powtórki na TVP HD.

Co do Sycylii..wyspa jest duża i nie można oceniać jej po pobycie w jednym mieście lub małej jej części. W Katanii nie byłam, ominęliśmy ją na poczet Syrakuz ;) zresztą nawet nie chciałam w niej być, bo z góry zakładałam, że z dużych miast Palermo mi wystarczy, ale np. co do wspomnianych na początku wątku okolicach Trapani to jak dla mnie w tym rejonie jest to, co kocham w wyspach Morza Śródziemnego najbardziej --> dzika przyroda Rezerwatu Zingaro z cykającymi cykadami, małymi zatoczkami, urokliwymi plażami, niesamowitymi widokami (nie mogłam się powstrzymać i musiałam wstawić zdjęcia :D) ) wieś Scopello, w pobliżu miasteczko Castellammare del Golfo z klimatycznym portem. A jadąc już dalej wzdłuż północnego wybrzeża - Cefalu :) Myślę, że na Sycylii można siedzieć miesiąc i też nie da rady zgłębić ogromu miejsc i wrażeń, które oferuje, ja byłam 2 tyg. i widziałam tylko jej część i na podstawie tego, co zobaczyłam mogę śmiało polecić.

Dla mnie smakowanie miejscowej kuchni jest nieodłącznym elementem podróżowania, więc trochę zmartwiło mnie "słabeeee" jedzenie na Malcie ;) co tam jedliście przez 23 dni jacakatowice? :D

Załączniki:
Sycylia 2968.JPG
Sycylia 2968.JPG [ 115.4 KiB | Obejrzany 4837 razy ]
Sycylia 3093.jpg
Sycylia 3093.jpg [ 109.66 KiB | Obejrzany 4837 razy ]
Sycylia 3089.jpg
Sycylia 3089.jpg [ 114.92 KiB | Obejrzany 4837 razy ]
Sycylia 2950.jpg
Sycylia 2950.jpg [ 120.55 KiB | Obejrzany 4837 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Sty 2015 19:04 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Zgadzam się z LaVarsovienne-Sycylia jest tak ogromna i różnorodna, że chyba każdy zobaczy tam piękne miejsca. Etna, Palermo-niesamowite, Syrakuzy, złociste, barokowe Noto, Caltagirone, Enna-wjazd do górnego miasta wymaga silnych nerwów i braku choroby lokomocyjnej :), a widok z Taorminy...Polecam też przejazd środkiem wyspy-pustkowia z beżowymi wzgórzami-to zrobiło na mnie wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Sty 2015 19:37 

Z tych 23 dni, 8 było na Gozo. Tam było nawet nieżle, ale tylko w tych 2 miejscach, które opisałem.
http://www.fly4free.pl/forum/gozo-pyszne-lokalne-jedzenie,1335,62434

W Marsalforn raz jedliśmy w typowej knajpie przy porcie dla turystów. Jedzenie było wstrętne. W Xlendi to samo.
A na Malcie , tak jak większość. Przez pierwsze dni pizza, makaron, pastizzi. Całkiem dobre, ale po paru dniach wychodzi to bokiem. śniadaniai kolacje we własnym zakresie. Raz odwiedziliśmy Mc Kebaba w Buggibie. Ohyda. Stare mięso i sałatki , a cena 8,5 Euro za zestaw. Trochę lepiej było w Sliemie. Ale też angielskie śmieciowe jedzenie dominowało. Kurczak z rożna 8,5 euro. Wysuszony i bez smaku. Ratowaliśmy się kilka razy knajpą rybną w Marsaxlokk. Ale trzeba było extra tam jechać. Stosunkowo dobrze i tanio można też pojeść w Valettcie, w budkach koło dworca autobusowego.W Rabacie ( tym na Malcie) wystąpił w jakiejś knajpie "półmisek maltański" dla dwóch osób. Większość "przysmaków" niejadalna. Zwłaszcza maltański ser. Jedynie białe kiełbaski, były trochę zbliżone, do dobrych polskich.
A największa porażka to warzywa i owoce. W Grecji świeżutki, miejscowy towar, a na Malcie prawie wszystko z importu. Wymęczone. Widać, że daleką drogę przeszło.
I jakoś zleciało. :D
8 kilo mniej na mojej wadze ,po powrocie, mówi samo za siebie. :mrgreen:
Ale druga sprawa , że wyjazd był intensywny.
Nie zrażaj się Lavarsowiene. Poza jedzeniem , wszystko reszta OK. Chętnie tam wrócę.
Góra
 PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 25 Sty 2015 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
8 kg mniej? To ja w takim razie lecę na Maltę już teraz :lol:
Anonymous napisał(a):
A największa porażka to warzywa i owoce.

A na pobliskiej Sycylii stragany uginają się od świeżego wszystkiego. Koszyczek poziomek 1 euro :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Maj 2017 15:44 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Odświeżam temat ;)

Od założenia tematu przez ostatnie 2 lata odwiedziłem w kolejności chronologicznej Sri Lankę, Majorkę i Kefalonię.

Nie mam numeru jeden jeżeli chodzi o wyspy Morza Śródziemnego, ale Malta z wypadem na 1 dzień na Sycylię (Taormina i Etna) oraz Majorka to chyba najciekawsze wyspy, najbardziej różnorodne i mające najwięcej do zaoferowania. Chociaż greckie Kos z wycieczką do tureckiego Bordum i ostatnia Kefalonia (dzika, nieturystyczna) też interesujące.

Widzę, że dużo osób narzeka na Ibizę i Cypr, duża część poleca Sardynię, Sycylię, Rodos i Kretę. A co z Maderą i Wyspami Kanaryjskimi- to już w sumie Atlantyk, ale jak wypadają w porównaniu z powyższymi wyspami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Maj 2017 00:48 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Mysle ze z racji tego ze temat jest o wyspach morza srodziemnego, nikt nie bral pod uwagi ani Sri Lanki ani Kanarow...

Od siebie napisze ze najwieksze wrazenie zrobila na mnie Majorka. Jednak nie ta imprezowo-betonowa (Magaluf -blee...) tylko polnocna - gorzysta i autentyczna. Valdemossa z muzeum Chopina, Port de Soller z zabytkowym tramwajem, treking na Sa Foradada, klasztor w Lluc czy tez Pollensa gdzie znajduje sie wzgorze El Calvario z kapliczka na ktore prowadzi 365 schodow (niezapomniane widoki z gory).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Cze 2017 00:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
hmm... wyspy Morza Srodziemnego tak na szybko kojarze ze bylem na :

- Malcie
- Ibizie
- Korfu
- Kos
- Rodos
- Skiathos i Skopellos
- Cypr

tak na szybko wygrywa... tak, Skiathos :-) ze wzgledu na piekne krajobrazy, greckie zarcie i luz,
najslabiej to chyba na Malcie mi sie podobalo, jakas ta Malta taki nijaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group