Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Lip 2013 22:17 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 79
]Poniżej krótka relacja , co prawda ze znacznym poślizgiem ale jest.

Pod koniec marca 2013 roku pojawiła się koncepcja wyjazdu na rajd Portugalii.

Po przeczesaniu siatki połączeń zakupione zostały dwa bilety na lot FR LIPSK- MALAGA w cenie 248 złotych na osobę .
Następnie zarezerwowałem parking przy lotnisku Lepzig Halle koszt 24 Euro za 4 dni.
Wyjazd 11 kwietnia godzina 3:30 startujemy z domu z pod Gorzowa Wlkp. samochodem do Niemiec, na miejscu jesteśmy o godzinie 07:00 ( trasa 310 km) mija bardzo szybko pomimo ulewy , dojazd autostradowy to jest to.
Zostawiamy samochód na parkingu i o godzinie 14 z minutami jesteśmy w Maladze gdzie kieruję się piechotą do oddalonej 5 minut od terminala najlepszej wypożyczalni Malagacar.com.
Po prostu szkoda było czasu na Courtnesybus.

Mamy zabukowany samochód Opel Corsa benzyna za 48 Euro lub podobny.
Po 5 minutach mamy za kwotę niecałe 112 Euro wydany samochód nowy Renault Megane w Dieslu bez dopłat. Do ceny doliczono opcję full insurance i dodatkowego kierowcę ( oraz paliwo )
Jako jedyna wypożyczalnia wydaje samochód w opcji pół zbiornika, co jest ważne przy nie dużych wakacyjnych przebiegach na dojazd do miejsca wypoczynku itzw. zwiedzanie wokół " komina ". Dodatkowo czynna jest od godziny 05:00 nie pobierając dodatkowej opłaty za obsługę nocną co jest ważne przy locie powrotnym.

Startujemy drogą ekspresową wzdłuż morza do oddalonej o 85 km miejscowości Estepona , gdzie zabieramy 3 towarzysza podróży, szybka kawa i jedziemy dalej kierunek południowe wybrzeże Portugalii , rejon Algavre.

Zabukowany na booking.com nocleg w miejscowości Albufeira w hotelu AQUAMAR APART hotel za 50 Euro za 3 osoby i dwie noce.
W pełni wyposażony apartament , dwoma pokojami i wszystkimi ugodnieniami.
Dodatkowo do dyspozycji gości 2 baseny i wyżywienie na życzenie.
Cel osiągnięty o godzinie 23:00, kierujemy się na lampkę dobrego portugalskiego wina do baru przy plaży.
Tak mija 1 dzień.

Następnego dnia jedziemy na odcinek specjalny , okazuje się , że samochodem nie dojedziemy do końca , zostaje 3 kilometry w pełnym słońcu z buta po górach, naprawdę wyczerpujące. Dodatkowo okazuje się , że Robert nie pojedzie z uwagi na problemy ze skrzynią biegów.. wielka szkoda.
Wyścig na żywo naprawdę robi niesamowite wrażenie, jesteśmy na kilku odcinkach specjalnych, okazało się bowiem , że wstęp na odcinki płatne z strefą serwisową tzw. rallypass kosztuje 200 euro na osobę !

Niedziela to powrót do Hiszpanii i wjazd na Gibraltar z uwagi na kolegę z Polski, który nie był na Gibie .

Ogólnie udany wyjazd aczkolwiek nieco za krótki.

Co mnie zszokowało to moja wizyta po 3 latach w Portugalii a właściwie ceny.....w stosunku do Hiszpanii jest zdecydowanie drogo, praktycznie nie opłaca się samemu żywić , lepiej znaleźć na uboczu knajpkę i tam się żywić, paliwo drogie prawie 1.8 euro , cola 2 litry 2,5 euro , piwo 1,6 euro.

Pogoda ... idealna nie lubię upałów 25 stopni i słońce, puste plaże... pełen wypas.



Szczególnie polecenia są plaże nad Atlantykiem, byliśmy w Armacao de Pera naprawdę pięknie.

Poniedziałek rano wylot do PL, o 14 godzinie jestem w domu w Polsce.

Poniżej kilka fotek .

Plaża w Armacao de Pera.
Image
Image
Image


Rajd
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

oraz kilka innych fotek
Image
Image
Image
Image

Image



nasze wozidło
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#2 PostWysłany: 29 Lip 2013 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wyabcz ale jako, ze ja "z branzy" to nie moge darowac:) Nie zaden wyscig tylko Rajd, tak jak w tytule. Mylenie tych dwoch dyscyplin to jak skoki i zjazd - obie na nartach:) I karnet na 99% nie kosztowal 200 euro ald zlotych. Info do weryfikacji.
Pozdrawiam
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Lip 2013 08:50 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 79
Nie wiem kolego z czego robisz problem ... tytuł posta to Rally de Portugal czyli rajd Portugalii , w treści jest użyte sformułowanie, że wyścig na żywo robi wrażenie. Dla mnie nie ma znaczenia czy jest użyte słowo wyścig, odcinek specjalny, przejazd itd. wiadomo o co chodzi. Zamiast czepiać się jednego słowa bardziej skupiłbym się na słowach typu Wyabcz ? oraz ald ? w słowniku języka polskiego nie ma takich słów a ja nie mam z tym problemu, czepiasz się niczemu nie znaczącego słowa a sam robisz byki w swojej wypowiedzi. Ponadto zdecydowanie potrafię odróżnić co to jest wyścig, rajd, odcinek specjalny, zresztą każda inteligentna osoba myślę ,że bez problemu odczytała moje intencje.

Co to ceny rallypass , masz rację cena była 175 Euro a nie 200 Euro

http://uk.rallydeportugal.pt/content.aspx?menuid=146

Posta pisałem po blisko 3 miesiącach w godzinach wieczornych dnia wczorajszego, czy cena była 175 Euro czy 200 Euro a tak po prostu zakodowało mi się w głowie nie robi dla mnie znaczenia i tak według mnie było to bardzo drogie.

Chciałbym abyś sam napisał coś konstruktywnego , ponieważ twoją odpowiedź na chwilę obecną w mojej ocenie jest tylko wodotryskiem nie zmieniającym w żaden sposób opisem wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Wrz 2013 12:39 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 36
Super relacja, fajnie, że taki wyjazd jest realny, ale też bym się przyczepiła do wyścigu :) Mogłeś napisać że ściganie na żywo, a wyścigi no to jeśli sam wiesz, są wtedy, gdy goni się parę aut równolegle... Rajd to rajd, wyścig to wyścig. To był akurat rajd. Tak czy siak, zazdroszczę! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group