Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Maj 2015 09:28 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 14
Może ja dodam trochę aktualnych infomracji, miałem postój 20h w Doha tydzień temu w bilet kupiony w klasie ekonomicznej. Pani powiedziała że nic sie nie należy i Qatar Airways nic nie oferuje na lotnisku, dopiero w klasie biznes jest transfer do hotelu. Na miejsu z darmowych rzeczy jest tylko wycieczka busem 2h, organizuja bodajze o 12:30 i 15 (na wycieczce jest przydział 0,3l wody na czas trwania wycieczki :-D)
Swoja droga w przypadku opóźnienia lotu pewnie by cos zaoferowali, zresztą tak maja npaisane ale tylko późnienia z ich winy.

Ps. Jak ktoś chce czeakć na tym lotnisku proponuje aby zabrał kurtkę albo jakiś polar jest mega zimno, sa 2 strefy gdzie mozna odpoczać jedna zamknięta gdzie jest naprawdę cicho (ale temperatura jest około 19 stopni) druga przy odlotach jest sporo gośniej ale temp dochodzi do 23 stopni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 19 Maj 2015 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
sirdawid napisał(a):

Ps. Jak ktoś chce czeakć na tym lotnisku proponuje aby zabrał kurtkę albo jakiś polar jest mega zimno, sa 2 strefy gdzie mozna odpoczać jedna zamknięta gdzie jest naprawdę cicho (ale temperatura jest około 19 stopni) druga przy odlotach jest sporo gośniej ale temp dochodzi do 23 stopni)


Miałeś termometr?! Jak dla mnie odczuwalna temperatura połączona z nieprzerwanym zimnym nawiewem oscylowała wokół 12 stopni;-) Miałam na sobie długie spodnie, grubą bluzę z kapturem (kaptur na głowie) i kurtkę. Trzepało mnie z zimna. I to nie z powodu kaca;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Cze 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
Jeżeli chodzi o alkohol, to zostanie on skonfiskowany na czas pobytu w Katarze. Przy odlocie można odebrać. Potwierdzam, że na lotnisku jest zimno. Ja ze sobą zawsze wożę kompaktowy śpiwór i na lotnisku w Doha towarzyszyły mi zazdrosne spojrzenia zmarzniętych.
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Maj 2016 11:12 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Ma ktoś aktualne informacje jak wygląda sprawa z hotelem i darmowym posiłkiem? Mam 9,5 h przerwy. Bilety w klasie N.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Maj 2016 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Hej,

odświeżę temat, lecz w trochę innej sprawie. Mi ani nocleg, ani wycieczka nie przysługują niestety, a mam 7h 25 minut na przesiadkę w DOH w godzinach nocnych. Od 1 do 8 rano.

Czy Katar jest wart zwiedzenia na tyle, by "zarwać" nockę i płacić za wizę i taksówkę?
Czy cokolwiek będzie otwarte, czy uda nam się tylko zobaczyć miast duchów?

Nie jestem typem, który "zalicza" jak największą liczbę krajów, a w Katarze nigdy nie byłem stąd moje pytanie. Jednak uprzedzając niektóre komentarze wiem, że samo spanie na lotnisku nie jest niczym ciekawym ;). Wiem jednak, że w połączeniu z dalszą podróżą, jetlagiem itp. mogę mieć mniej sił na intenstywną wycieczkę po Azji.

Dzięki z góry za Wasze rady!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Cze 2016 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
Przede wszystkim nie warto siedzieć tyle czasu na lotnisku. Co do reszty - kwestia indywidualna. Albo Ci się spodoba, albo nie. Ja wyszłam na miasto i jakoś nie miałam jeszcze okazji, żeby tego żałować. Jeśli nie masz nic przeciwko chodzeniu, to dysponując tak długim czasem polecałabym spacer wybrzeżem. Nocą - wiadomo - nieco pusto, ale widoki i tak (moim zdaniem) ładne, zwłaszcza, kiedy miasto się budzi do życia. A autobus, którym ewentualnie można wrócić na lotnisko, jedzie w dziwaczny sposób. Złapałam go tuż przy lotnisku, a zanim mnie tam dowiózł, objechał pół miasta :)
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 29 Cze 2016 20:05 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
A na tą wycieczkę jest duże obłożenie? Ląduję o 17:30 i się zastanawiam, czy na 20 dam radę się wbić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Cze 2016 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Wydaje mi się, że jak coś jast darmowe to będzie popularne. W każdym razie pytając o wolne miejsca nic nie tracisz, a możesz zyskać.

Ja na Twoim miejscu udałbym się jak najszybciej do stanowiska rejestracji chętnych na wycieczkę. Jak będzie wolne miejsce to już "wygrałeś". Jeśli nie to albo zostajesz na lotnisku (pytając się wcześniej o listę rezerwową chętnych) albo kupujesz wizę i starasz się zobaczyć trochę Dohy na własną rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Cze 2016 09:52 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
A jak byłeś, to był komplet? Kupno wizy odpada, za duży koszt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Cze 2016 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
W Doha tylko się przesiadałem, a przesiadki miałem za krótkie, by nawet myśleć o opuszczeniu lotniska. Jeśli z mojego postu wynika inaczej, to przepraszam za wprowadzenie w błąd. W każdym razie, jak będę miał okazję jeszcze kiedyś być na DOH, to zrobię tak jak napisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Cze 2016 10:14 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Ja byłem jakieś 2-3 lata temu na tej wyciecze Nie było duże obłożenie Może połowa busa była zajęta Może teraz się coś zmieniło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lip 2016 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
_djamila_ napisał(a):
Przede wszystkim nie warto siedzieć tyle czasu na lotnisku. Co do reszty - kwestia indywidualna. Albo Ci się spodoba, albo nie. Ja wyszłam na miasto i jakoś nie miałam jeszcze okazji, żeby tego żałować. Jeśli nie masz nic przeciwko chodzeniu, to dysponując tak długim czasem polecałabym spacer wybrzeżem. Nocą - wiadomo - nieco pusto, ale widoki i tak (moim zdaniem) ładne, zwłaszcza, kiedy miasto się budzi do życia. A autobus, którym ewentualnie można wrócić na lotnisko, jedzie w dziwaczny sposób. Złapałam go tuż przy lotnisku, a zanim mnie tam dowiózł, objechał pół miasta :)


Hej! dzięki wielkie za znalezienie mojego pytania i jeszcze większe dzięki za odpowiedź! Chyba nas to przekonało i mimo później godziny wybierzemy się na taki spacer. Tak jak mówisz lepsze to niż siedzenie na lotnisku (nawet w nocy i za cenę wizy). Wyśpimy się pewnie w samolocie :).
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
_djamila_ lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 11 Lip 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@mkdabr
mam 3 pytania odnośnie tego noclegu:
1. dlaczego czas oczekiwania tak długi? czekają na ludzi z innych lotów czy papierologia tak długo trwa?
2. dostałeś wcześniej informację jaki to będzie hotel (chodzi o nazwę) czy dopiero na lotnisku się dowiedziałeś . Ja póki co mam powiedzenie usługi ale bez danych hotelu (lot w październiku)
3. czy można zabrać ze sobą bagaż rejestrowany czy jednak lepiej dać sobie spokój i pojechać na noc tylko z podręcznym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Lip 2016 23:26 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Ze względu na niską taryfę nie przysługuje mi darmowy hotel w DOH. Zaproponowano mi za 130 USD hotel i wyżywienie na czas stopoveru, nie obejmuje wizy. Czy ktoś korzystał z takiej opcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Lip 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja sobie wynajalem hotel za 100 zeta w centrum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Lip 2016 02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 271
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
luc4s napisał(a):
A na tą wycieczkę jest duże obłożenie? Ląduję o 17:30 i się zastanawiam, czy na 20 dam radę się wbić.

Obłożenie jest zależne od ilości chętnych na wycieczkę - są bodaj 22 miejsca na jeden termin. Trudno zatem cokolwiek obiecać. Byliśmy w maju, lotem z WAW o 17:00 i nam się udało, po nas były jeszcze dwie osoby które się zapisały, ale jeszcze w trakcie naszej rejestracji zjawiły się kolejne osoby, którym odmówiono. Wycieczka nie jest jakoś szczególnie rozreklamowana, nawet przechodząc koło stolika z rejestracją można go nie zauważyć, biorąc pod uwagę blask pobliskich sklepów z biżuterią i perfumami. Po prostu trzeba wiedzieć że taka opcja jest i wiedzieć gdzie jej szukać (albo zapytać obsługi w punkcie informacyjnym). Wycieczka jako darmowa, nie stoi na jakimś wysokim poziomie, ale zawsze to ciekawsze niż siedzenie na lotnisku.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Lip 2016 12:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
becek napisał(a):
ja sobie wynajalem hotel za 100 zeta w centrum


Podzielisz się wrażeniami i nazwą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Lip 2016 00:16 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
dziabulek napisał(a):
@mkdabr
mam 3 pytania odnośnie tego noclegu:
1. dlaczego czas oczekiwania tak długi? czekają na ludzi z innych lotów czy papierologia tak długo trwa?
2. dostałeś wcześniej informację jaki to będzie hotel (chodzi o nazwę) czy dopiero na lotnisku się dowiedziałeś . Ja póki co mam powiedzenie usługi ale bez danych hotelu (lot w październiku)
3. czy można zabrać ze sobą bagaż rejestrowany czy jednak lepiej dać sobie spokój i pojechać na noc tylko z podręcznym?



1. Sporo oczekujących ludzi, a obsługa na jednym, chwilami dwóch stanowiskach. Wielu ludzi kręcących się wokół stanowisk obsługi, powiedziałbym więc że standard "południowy". Same formalności nie są jakieś super skomplikowane, ale nawet 5 czy 10 minut na osobę razy kilkudziesięciu podróżnych...

2. Z tego, co pamiętam, to nie. Dostałem przydział na lotnisku, hotel o wysokim standardzie.

3. Na jedną nockę nie zawracałbym sobie głowy i po prostu zwiedzał Dohę tylko z podręcznym. Szkoda Twojego czasu najpierw na odbiór walizki, a potem na jej ponowne nadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 26 Lip 2016 04:48 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Planującym nocny spacer po Doha przypominam, że teraz nawet nocą temperatura grubo przekracza 30 c. Po dziesięciu minutach tęskni się za klimatyzacją ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Lip 2016 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@mkdabr pamiętasz może nazwę hotelu, w którym Was ulokowali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group