Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2013 12:56 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 1
Witam,

Pewnie jak wielu użytkowników f4f, skorzystałem z oferty QR do Bangkoku.
Nieodłączną częścią oferty był długi stopover w jedną stronę na lotnisku w Doha.
W moim przypadku to stopover nocny (22:50 - ok 14:00).
Czytam sprzeczne komentarze odnośnie tego, czy QR w jakiś sposób umila pobyt na lotnisku.

Czy ktoś korzystał/dostał cokolwiek z powodu długiego pobytu ? Nocleg, kupony na jedzenie?
Prosiłbym o przybliżenie i wyjaśnienie sytuacji, która może być niejasna dla wielu podróżujących.

Z góry dziękuję


Ostatnio edytowany przez michzak, 28 Cze 2017 13:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 03 Lut 2013 14:06 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 111
Nocleg przysługuje jedynie w wyższych taryfach (droższych). Co do kuponu na jedzenie, przysługuje. Wystarczy pójść do restauracji i pracownikom QA siedzącym przy jednym ze stolików okazać kartę pokładową
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2013 16:52 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Próbowałeś ? Możesz się bardziej w temacie rozwinąć ?
Pracownicy QA siedzą przy stoliku w restauracji ??? ;)


Ostatnio edytowany przez Manuel, 07 Mar 2013 17:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2013 17:16 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 42
Loty: 1
Kilometry: 725
brzewa napisał(a):
Nocleg przysługuje jedynie w wyższych taryfach (droższych). Co do kuponu na jedzenie, przysługuje. Wystarczy pójść do restauracji i pracownikom QA siedzącym przy jednym ze stolików okazać kartę pokładową


Chyba trochę bzdury. My mieliśmy normalne taryfy i dostaliśmy nocleg.

Polecam temat - lotnisko-w-doha-quatar-katar,83,24710

Tam napisałem co i jak.

Również na blogu opisałem nasz przypadek http://gotujebochce.blogspot.com/2013/0 ... prawy.html
_________________
Relacja z Indii 2013 - http://gotujebochce.blogspot.com/p/indie-2013.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Mar 2013 17:38 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Te normalne taryfy to mieliscie w klasie "W' czy 'V'....Robisz zamieszanie....Przy klasie rezerwacyjnej 'W' a wiec tej ktora byla w ostatniej promocji nie ma nie tylko zadnych mozliwosci dokonywania zmian w biletach ale nie ma tez zadnej mozliwosci uzyskania czegokolwiek extra od linni Qatar w Doha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Mar 2013 18:18 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 42
Loty: 1
Kilometry: 725
jacek6619 napisał(a):
Te normalne taryfy to mieliscie w klasie "W' czy 'V'....Robisz zamieszanie....Przy klasie rezerwacyjnej 'W' a wiec tej ktora byla w ostatniej promocji nie ma nie tylko zadnych mozliwosci dokonywania zmian w biletach ale nie ma tez zadnej mozliwosci uzyskania czegokolwiek extra od linni Qatar w Doha.


A widzisz o tym nie pomyślałem. Kupowaliśmy bilety w październiku na klasę Ekonomiczną, więc nawet nie wiem klasa W czy V bo na bilecie jest E :P
_________________
Relacja z Indii 2013 - http://gotujebochce.blogspot.com/p/indie-2013.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Mar 2013 22:54 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 111
z vouchera na jedzenie skorzystałem. Pracownicy QA ubrani w swoje fioletowe uniformy siedzą przy jednym ze stolików obok stanowiska, gdzie wydawane są posiłki (nie da się ich nie zauważyć). Wystarczy podejść pokazać kartę pokładową, odebrać voucher i podać go osobie wydającej posiłki. Jeśli chodzi o nocleg, mój bilet był w klasie Y (zakupiony w promocji z opcją multicity) i hotel mi nie przysługiwał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2013 10:15 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
kamilleba napisał(a):
jacek6619 napisał(a):
Te normalne taryfy to mieliscie w klasie "W' czy 'V'....Robisz zamieszanie....Przy klasie rezerwacyjnej 'W' a wiec tej ktora byla w ostatniej promocji nie ma nie tylko zadnych mozliwosci dokonywania zmian w biletach ale nie ma tez zadnej mozliwosci uzyskania czegokolwiek extra od linni Qatar w Doha.


A widzisz o tym nie pomyślałem. Kupowaliśmy bilety w październiku na klasę Ekonomiczną, więc nawet nie wiem klasa W czy V bo na bilecie jest E :P


No widzisz...Klasa rezerwacyjna E jest wyzsza niz W czy V...Bilety w takiej klasie do BKK sa w cenie nieomal 2x wyzszej niz W.....Dlatego tez jak sie zaplacilo za bilet do BKK jak ja 1470zl to wydanie 250zl na hotel w DOH nie robi zadnego problemu bo bilet i tak wychodzi znacznie taniej niz w klasie wyzszej gdzie daja voucher na hotel itd...Jak to w zyciu....Nie ma nic za darmo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2013 11:14 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
czbk napisał(a):
Pewnie jak wielu użytkowników f4f, skorzystałem z oferty QA do Bangkoku.
Nieodłączną częścią oferty był długi stopover w jedną stronę na lotnisku w Doha.
W moim przypadku to stopover nocny (22:50 - ok 14:00).
Czytam sprzeczne komentarze odnośnie tego, czy QA w jakiś sposób umila pobyt na lotnisku.
Temat noclegu, bezpłatnej wizy i hotelu od Qatar Airways dogłębnie wyjaśniłem (mam nadzieję ;)) w tym wątku:
http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=24710&start=10#p219148
Natomiast nie mam potwierdzonej informacji jeżeli chodzi o kupony na jedzenie, bo niektórzy twierdzą że takie otrzymali w związku z długim czasem oczekiwania. Za miesiąc sam sprawdzę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2015 19:46 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 2
Witam,

A jak wygląda sprawa z walizką? Trzeba odebrać bagaż i po kilku godzinach znowu go nadać? Czy można zrobić tak, żeby nie odbierać walizki? W jaki sposób to zrobić? Będę miał przerwę niecałe 8 godzin.

Pozdrawiam,
lem5
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Kwi 2015 20:02 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Bagaż nadajesz do miejsca docelowego Nie musisz odbierać go w Doha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Kwi 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@lem5 Sprawdź, czy przypadkiem nie łapiesz się na http://www.qatarairways.com/global/en/offers/doha-city-tour.page. Wtedy te 8 godzin przesiadki zleci szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Kwi 2015 20:23 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 2
Dziękuję za informacje. Niestety w Doha będę w nocy (od 00:00 do 08:00). Tak więc pozostaje taksówka i zwiedzanie na własną rękę. Ale z tego co słyszałem to warto nawet i w taki sposób zobaczyć to miasto.

Pozdrawiam,
lem5
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2015 20:34 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Tylko wtedy już przy zwiedzaniu na własną rękę musisz wykupić wizę O ile pamiętam kosztowała 20 euro W tamtym roku w jedną stronę załapałem się na wycieczkę od Qatar i wszystko było gratis Na powrót robiłem już wszystko sam i za wizę już trzeba zapłacić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Kwi 2015 20:39 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
My mieliśmy dłuższy postój, bo ok. 21 godzin.

Przylecieliśmy po 22, przenocowaliśmy w hotelu, który znaleźliśmy na booking.com.
Następnego dni, od rana, zwiedzaliśmy miasto, a darmowy posiłek na lotnisku zjedliśmy tuż przed wylotem, wieczorem.
Polecam taki sposób, bo odespaliśmy lot i na następny odcinek mieliśmy dużo więcej energii ;)

A! Przy zakupie wizy musieliśmy okazać potwierdzenie rezerwacji noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Maj 2015 14:00 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
lem5 napisał(a):
Dziękuję za informacje. Niestety w Doha będę w nocy (od 00:00 do 08:00). Tak więc pozostaje taksówka i zwiedzanie na własną rękę. Ale z tego co słyszałem to warto nawet i w taki sposób zobaczyć to miasto.


Byłem również w nocy przez kilka godzin na mieście. Z pewnością warto, choć cudów nie ma ;)
Myśmy jechali taksówką w takie miejsce skąd widać te wszystkie wieżowce (po przeciwnej stronie zatoki, bliżej lotniska).
Dobra okazja na zrobienie kilku nocnych fotek. Wróciliśmy na lotnisko na piechotę.
Wtedy nie doszukałem się żadnej informacji o czymkolwiek czynnym w godzinach nocnych, więc odpuściliśmy jazdę gdzieś bliżej "centrum".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Maj 2015 14:07 

Manuel napisał(a):
Natomiast nie mam potwierdzonej informacji jeżeli chodzi o kupony na jedzenie, bo niektórzy twierdzą że takie otrzymali w związku z długim czasem oczekiwania. Za miesiąc sam sprawdzę ;)


I...? Minął miesiąc lub prawie 2:P
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Maj 2015 14:16 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Raczej dwa lata. U mnie vocuher na jedzenie w 2013 roku był :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Maj 2015 14:36 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
W 2013 też dostałem voucher na jedzenie, ale chyba tylko jak leciałem w jedną stronę, mimo podobnej długości pobytu.
Niezły bajzel tam wtedy mieli, chyba w między moimi dwoma lotami skończyła się ta "promocja" ;)

Informacja o obecnej sytuacji z darmowym voucherem byłaby przydatna na forum.
Wznowili to, czy już całkiem zlikwidowali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:23 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Leciałem TBS-DOH-WAW, postój kilkanaście godzin w DOH, w tym nocka. Dostałem wizę, nocleg w ****, voucher na kolację (rewelacyjną, otwarty bufet) i transfer do/z hotelu. Jedyny mankament, to że na wszystko trzeba było poczekać ok. 2-2,5 godziny (!!) w kolejce, zrozumiałem wtedy dlaczego wczesne opuszczenie samolotu jest takie ważne ;)
Niemniej skompensowali to z nawiązką, na cały pobyt przewidziałem 150 riali (wartość podobna do PLN), z czego połowa mi została ;)

Jedna uwaga: do Kataru podobno nie wolno wwozić alkoholu, wobec czego jeśli ktoś ma taką podróż jak ja i wiezie coś ze sobą, to należy nadać bagaż od razu do miejsca docelowego i wyjść z lotniska tylko z bagażem podręcznym - wtedy nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group