Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 26 Sty 2020 01:11 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 8
Witajcie drodzy.
Piszę swój pierwszy post tutaj, świetne forum, które śledzę już od dłuższego czasu, teraz chciałbym być bardziej aktywnym użytkownikiem.
A więc tak, wylatujemy w lutym z Waw do Doha, a następnie z Doha na Male - klasa ekonomiczna.
Przelot ma być obsługiwany samolotami Airbus A350-900, A320-200 oraz Boeing 787-8.

Poproszę o informację osoby które leciały w/w odnośnie: posiłków na pokładzie - czy są wszystkie w cenie i czy rzeczywiście jest problem jak dużo ludzi piszę że jest słaba jakość, że długo trzeba czekać lub czegoś brakuje i że stewardessy działają opieszale i dają np. pół kubka napoju; poza tym interesuje mnie temat wifi na pokładzie, czy jest dostępne, a jeśli tak to czy w cenie czy za dodatkową opłatą (jak to się odbywa); system multimedialny - dużo ludzi na forach skarży się że system się zawiesza, bądź nie działa, czy tak jest w rzeczywistości? Czy da się jakoś spędzić czas podczas podróży? W jakim języku są filmy, czy złącze usb służy do ładowania czy można użyć swojego pendrive żeby oglądać filmy?? Może to są dziwne pytania, ale przy podróży z dziećmi istotne.
Dzięki z góry.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#842 PostWysłany: 26 Sty 2020 03:22 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Postaram się odpowiedzieć na kilka pytań:

1. Samoloty - z tych trzech w Qatar Airways leciałem A350-900 i B787, o A320-200 nie mogę nic powiedzieć. Z wymienionych dwóch o wiele bardziej wygodny jest Airbus, Dreamlinerem byłem bardzo zawiedziony - jest w nim ciasno, ciężko rozprostować nogi z uwagi na metalowe części pod fotelami (nie wiem do czego służą, są zamontowane pod miejscami przy oknie i korytarzu, środkowe miejsca są lepsze w tym względzie), a system multimedialny zawiesza się bardzo często. A350-900 podobały mi się natomiast bardzo - było wygodnie i przyjemnie, system pokładowy również działał o niebo lepiej.
2. Darmowe wi-fi jest na godzinę korzystania z serwisów społecznościowych (bez obsługi zdjęć), za szerszy dostęp trzeba zapłacić - niestety nie pamiętam ile.
3. Filmy są w języku angielskim oraz kilku innych (polskiego brak), zdecydowanie większy wybór był w A350-900.
4. Posiłki na pokładzie są w cenie - w zależności od pory dnia oraz długości lotu podawane jest śniadanie/obiad/kolacja plus drugi posiłek lub mniejsza przekąska, jakość obsługi zależy od obsady, ale raczej nie ma powodów do narzekań. Na ogół stewardessy działały bardzo sprawnie, w większości prawie cały czas chodziły po pokładzie z napojami, tylko na jednym locie z ośmiu były z tym problemy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
miloniu lubi ten post.
 
      
#843 PostWysłany: 26 Sty 2020 10:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Problemy pierwszego świata...
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#844 PostWysłany: 26 Sty 2020 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@miloniu pewnie będziesz zdziwiony. Nie tylko w Qatar, ale w żadnej linii stewardessy nie podają kubka wypełnionego po brzegi napojem;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#845 PostWysłany: 26 Sty 2020 12:14 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Z moich doświadczeń kilkunastu lotów tą linią mogę powiedzieć że głodny i spragniony nigdy nie byłem, a jeżeli czegoś brakowało to wystarczy poprosić...chociaż widziałem klientów którzy robili zamieszanie w klasie economy oczekując indywidualnego traktowanie, i nie zawsze byli to Nasi rodacy... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
miloniu lubi ten post.
 
      
#846 PostWysłany: 26 Sty 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
miszczu1987 napisał(a):
Postaram się odpowiedzieć na kilka pytań:

1. Samoloty - z tych trzech w Qatar Airways leciałem A350-900 i B787, o A320-200 nie mogę nic powiedzieć. Z wymienionych dwóch o wiele bardziej wygodny jest Airbus, Dreamlinerem byłem bardzo zawiedziony - jest w nim ciasno, ciężko rozprostować nogi z uwagi na metalowe części pod fotelami (nie wiem do czego służą, są zamontowane pod miejscami przy oknie i korytarzu, środkowe miejsca są lepsze w tym względzie.

te metalowe części pod fotelami to system rozrywki pokładowej :)

@miloniu Co do usb - to raczej nie da się podłączyć swojego telefonu jako pendrive (tylko ładownie) ale jest też duży wybór bajek i gier dla dzieci z tego co widziałam. A jak chcesz oglądać własne filmy to możesz je włączyć na swoim kompie lub tablecie/telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
miloniu lubi ten post.
 
      
#847 PostWysłany: 26 Sty 2020 13:06 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 8
Drodzy forumowicze - globtroterzy.
Dzięki serdeczne za odpowiedzi.
Leciałem już wiele razy, w różne miejsca (najdłużej do Dubaju i RAK), jednakże ta podróż jest trochę dłuższa, innymi samolotami niż zazwyczaj, dlatego zacząłem czytać różne informacje i opinie. Te pytania np. o kubek z napojem zadałem na podstawie wielu negatywnych opinii (polskich) na tripadvisor, gdzie ludzie cuda wypisują.
Trochę się zdumiałem, ze może być tak źle, ale przecież rzeczywiście - jak pisze np. @elwirka - nigdzie nie dają wypełnionego po brzegi kubka :-)
Nie jestem jakiś wymagający, mam nadzieję że lot zleci przyjemnie bez zbędnych "atrakcji".
Nie są to jakieś "problemy pierwszego świata", tylko potrzebna wiedza, jak choćby ten port USB, lecąc z dzieckiem to uwierzcie mi - "ważna sprawa" :-D
Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłej niedzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#848 PostWysłany: 26 Sty 2020 17:54 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A ile posiłków jest podawanych na locie z Dohy do Auckland?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 27 Sty 2020 13:30 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Pytanie o opcję darmowego hotelu przy locie transferowym.
Czy coś takiego przysługuje na trasie WAW-BKK na najtańszym bilecie jak czeka się wiele godzin? Ktoś ma jakieś potwierdzone informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 27 Sty 2020 13:40 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Emejcz - https://www.qatarairways.com/en/hia-ham ... ation.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#851 PostWysłany: 27 Sty 2020 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
miloniu napisał(a):
(...)jak pisze np. @elwirka - nigdzie nie dają wypełnionego po brzegi kubka :-)


elwirka napisał(a):
@miloniu pewnie będziesz zdziwiony. Nie tylko w Qatar, ale w żadnej linii stewardessy nie podają kubka wypełnionego po brzegi napojem;-)


OT
W Aeroflocie tak leją wino do posiłku, serio! :)
Inna sprawa, że po wypiciu dwóch takich kubków czułem się prawie całkowicie trzeźwy więc to było wino prawie bezalkoholowe ;)

A w Air France/KLM dają całą buteleczkę wina i można nalać sobie samemu dwa kubki prawie do pełna :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#852 PostWysłany: 27 Sty 2020 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
wy tak na serio czy zwykly trolling? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 28 Sty 2020 13:44 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Niemcy to na pewno dostają pełne kubki, aż im się wylewa. A my, Polacy? Jak zwykle mamy gorzej, nie szanuje się nas i naszych narodowych zwyczajów... Dobrze, że się za nich bierzemy, nie będzie Niemiec czy Francuz ograniczał nam spożycia, kubków nie dopełniał! Już my ich nauczymy latać.
Amerykanie też lali do pełna dopóki co bardziej cwani pasażerowie i ich adwokaci nie zaczęli później pozywać przewoźników o nieusuwalne plamy na odzieży i horror na pokładzie spowodowany rozlanym johnniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#854 PostWysłany: 28 Sty 2020 13:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
miloniu napisał(a):
Nie są to jakieś "problemy pierwszego świata", tylko potrzebna wiedza, jak choćby ten port USB, lecąc z dzieckiem to uwierzcie mi - "ważna sprawa" :-D
Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłej niedzieli.


No tak. Pełny kubek napoju, WiFi na pokładzie, IFE to nie są już problemy pierwszego świata...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#855 PostWysłany: 28 Sty 2020 14:05 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
kbk napisał(a):
Niemcy to na pewno dostają pełne kubki, aż im się wylewa. A my, Polacy? Jak zwykle mamy gorzej, nie szanuje się nas i naszych narodowych zwyczajów...


Ja robię life hack kupuję taką okładkę (https://www.aliexpress.com/item/32970890526.html ) i do obsługi mówię po niemiecku. Efekt... kubek zawsze nalany do pełna, obsługa szerzej się uśmiecha a i porcję jedzenia dostaję wyraźnie większe.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#856 PostWysłany: 28 Sty 2020 14:38 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
dobre! Są jeszcze inne? Kupiłbym sobie coś ciekawego np.Suazi albo Lesotho :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 28 Sty 2020 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
kumkwat_kwiat napisał(a):
Cytuj:
Niemcy to na pewno dostają pełne kubki
kubek zawsze nalany do pełna, obsługa szerzej się uśmiecha a i porcję jedzenia dostaję wyraźnie większe.

No i z niemieckim paszportem dolatuje sie na miejsce 20 minut przed czasem.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#858 PostWysłany: 28 Sty 2020 14:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
@samaki9 weź to https://tinyurl.com/shcuave

USA do niedawna uznawała ten kraj
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#859 PostWysłany: 28 Sty 2020 15:00 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
samaki9 napisał(a):
dobre! Są jeszcze inne? Kupiłbym sobie coś ciekawego np.Suazi albo Lesotho :)

Eswatini.
Ja bym kupił okładkę paszportu dyplomatycznego!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 31 Sty 2020 18:24 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 6
-- 31 Sty 2020 18:21 --

neverstopexploring napisał(a):
A ile posiłków jest podawanych na locie z Dohy do Auckland?


Ogólnie na karcie jest zaznaczonych chyba 12 pozycji, z czego trzy to wieksze posiłki, a pozostałe to przekąski, napoje, woda... Wózek jeździ non stop, najwieksze głodomory bedą usatysfakcjonowane.

-- 31 Sty 2020 18:24 --

Wifi na komunikatory działa godzinę, ale można to obejść... Pełny internet 10 USD
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Czarmander, jacek96 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group