Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 19 Cze 2017 09:09 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 147
platynowy
Proszę:
http://www.flyertalk.com/forum/qatar-ai ... eriod.html

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off
p.wl uważa post za pomocny.

#182 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:05 

Punkty statusowe: 0
Dziękuję :)

Ostatnio edytowany przez michzak, 19 Cze 2017 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Profil Relacje PM off  

#183 PostWysłany: 20 Cze 2017 00:36 

Punkty statusowe: 60
złoty
Czy ktoś ( np. @biedronka88 ) może mi wytłumaczyć czego teraz wszyscy się tak boją przy lotach QR? Chodzi o to, że samolot spadnie bo mechanik nie dojechał? Załoga strajkuje lub będzie wkurzona? Zabraknie kaszy, kotleta lub wódki na pokładzie? Samolot będzie leciał 30 min dłużej i nie trafisz na przesiadkę?

Ale tak bardzo łopatologicznie proszę mi to wyjaśnić bo nie bardzo jestem w stanie załapać taką biegunkę podróżną. Lot czy Alitalia przez lata egzystowali przy potężnych rocznych stratach i jakoś paniki nie było. A tu nagle przy QR ajwaj, gwałtu-rety, mecyje straszliwe...
 Profil Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 20 Cze 2017 01:26 

Punkty statusowe: 0
Dorzucę swoje trzy grosze.

Leciałem 4 razy QRem i każdy lot był inny. Wszystko to niestety loteria. Zasmakowałem mega smacznego jedzenia, ale przy kolejnym locie miałem je praktycznie niejadalne. Znajoma dostała zimne jedzenie, obsługa zabrała je, aby wymienić no i... zniknęła. Zapomnieli :D Dopiero po upomnieniu się zaczęli ogarniać i rekompensować czas stracony na prawie 2 godzinne czekanie na posiłek.

Zdarzyło się, że obsługa co chwilę przynosiła jakieś przekąski, a na innym locie wszystkiego im brakowało, nawet koce zabierali z wolnych miejsc ponieważ brakowało na zajętych miejscach.

Jedyne co zauważyłem i co może posłużyć za wskazówkę odnośnie jedzenia (na które się cholernie długo czeka - w moim przypadku to czy siedziałem z przodu czy z tyłu samolotu miało znikomy wpływ) to wybieranie preferencji dotyczących jedzenia na swojej rezerwacji, z tego co zauważyłem to właśnie te osoby dostają jedzenie jako pierwsi, przed resztą. Jednak nie mam pojęcia, które opcje są smaczne.
 Profil Relacje PM off  

#185 PostWysłany: 20 Cze 2017 01:40 

Punkty statusowe: 5
kumkwat_kwiat napisał(a):
Czy ktoś ( np. @biedronka88 ) może mi wytłumaczyć czego teraz wszyscy się tak boją przy lotach QR? Chodzi o to, że samolot spadnie bo mechanik nie dojechał? Załoga strajkuje lub będzie wkurzona? Zabraknie kaszy, kotleta lub wódki na pokładzie? Samolot będzie leciał 30 min dłużej i nie trafisz na przesiadkę?

Ale tak bardzo łopatologicznie proszę mi to wyjaśnić bo nie bardzo jestem w stanie załapać taką biegunkę podróżną. Lot czy Alitalia przez lata egzystowali przy potężnych rocznych stratach i jakoś paniki nie było. A tu nagle przy QR ajwaj, gwałtu-rety, mecyje straszliwe...

Ludzie sie boja ze utkna w Doha jak zablokuja przestrzen powietrzna wokol Kataru. Przedsmaki juz odczuli Ci co utkneli w Emiratach i Arabi Saudyjskiej a chcieli sie do domu dostac w Katarze.
Czy to takl trudno zrozumiec nawet jak szejk bedzie sponsorowal pobyt to dla wiekszosci pasazerow biznesowych to nie jest do przyjecia.

Alitalia - w ich hubie jeszcze nie ma wojny na horyzoncie czy chargeback osloni Twoje wydatki.
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#186 PostWysłany: 21 Cze 2017 00:10 

złoty
No dobra ale teraz tak na serio?
- zamknięcie całej przestrzeni nad Katarem oznaczało by złamanie przez niektóre państwa ratyfikowanej przez nie Konwencji Chicagowskiej, co zwłaszcza w przypadku ZEA i EK wiecznie walczącej o wolność przelotów wygląda komicznie (oczywiście taka wolność najlepiej jest napędzana własną ropą)
- tak samo utykają wszelkie pax przy dowolnym strajku, złych warunkach pogodowych i kilku innych przypadkach i jakoś tragedii nie ma. Po 48h wszystko się już prawie rozwiązało więc teraz biadolenie kilka tyg. później jest śmieszne
- rozumiem, że piszesz o tych dziesiątkach forumowiczów którzy utkną w Arabii Saudyjskiej?
 Profil Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 21 Cze 2017 00:56 

@kumkwat_kwiat:

1. Na tym forum az roi sie od biznesowych podroznikow, lub rezydentow mieszkajacych w Katarze.
2. Strajki, warunki pogodowe, wypadki nie sa do przewidzenia kiedy zamawiasz bilety
3. Jakby miał odrobine wiedzy to wiedzialby ze przestrzen powietrza Kataru kontroluje sasiedni Bahrajn i umozliwili im tylko jeden korytarz jako podejscie do lotniska stad zmiejszona przepustowosc obecnie. A cala obecna koalicja blokujaca Katar moze miec w du.. konwencje o ktorych piszesz z roznych powodow (Hitler tez mial je gdzies).
4.Emirates czy Etihad nic do tego nie maja ten spor nie polega tylko na plytkiej, wojence o pasazerow lini lotniczej.

.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Cze 2017 01:14, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Profil Relacje PM off  

#188 PostWysłany: 23 Cze 2017 00:25 

złoty
Ad 1. Raczej nie tacy forumowicze zadają te bojaźliwe i paniczne pytania.
Ad 2. Polityczne ruchawki w tym stylu też nie są do przewidzenia przy rezerwacji.
Ad 3. Wiem o tym, ale jakby mieli zamknąć to już by to zrobili, na co czekać. A jednak ich coś wstrzymuje. Jakie jest zatem prawdopodobieństwo, że zamkną?

Idąc takim tropem (który chętnie podsycają media) można mówić, że Rosja będzie strzelać do samolotów (w końcu Tupolewa i Malesiana strącili :) ), a Niemcy w raz z UE zamkną swoją przestrzeń w odwecie za nasz Trybunał Konstytucyjny (w końcu Hitler + Stalin itp. a Brytyjczycy z Francuzami w 1939 nas zostawili). Naprawdę nie popadajmy w paranoje i nie łykajmy za każdym razem tej medialnej paniki. To cała ruchawka jest oczywiście głęboko polityczna, ale oni tez muszą sobie kalkulować. Czasem lepiej jest tylko nadepnąć komuś na palec a nie od razu go odcinać.
 Profil Relacje PM off  

#189 PostWysłany: 23 Cze 2017 01:42 

Ad.3 Miales zerowe pojecie o tym fakcie.

Ale widocznie inni widza to inaczej i Qatar zalicza spadek rezerwacji na swoich lotach, a paniczna obinzka cenowa swiadczy o tym jak ich to dotyka.
Trzech moich znajomych z dwoch roznych firm wlasnie dostalo notke wewnetrzna ze bilety sluzbowe maja rezerwowac z pominieciem linii Malezyjskich i Katarskich.
Pomyslnosci w patrzeniu na swiat przez rozowe okulary albo jasnowidzem jestes, a biznesowi pasazerowie glupi sa widocznie ulegajac presji mediow.
I chyba na tym koniec uruchamiania Twojego myslenia.
 Profil Relacje PM off  

#190 PostWysłany: 23 Cze 2017 10:31 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 131 957
Punkty statusowe: 19
niebieski
Qatar Airways planuje zakup 10% udziałów American Airlines
http://money.cnn.com/2017/06/22/investing/american-airlines-qatar-airways/index.html
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#191 PostWysłany: 23 Cze 2017 15:50 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 92
złoty
Kolejny sukces genialnej polityki zagranicznej USA albo niesamowity przypadek... ;)
 Profil Relacje PM off  

#192 PostWysłany: 23 Cze 2017 15:55 
Awatar użytkownika

platynowy
Mi to wygląda na haracz za załatwienie Katarowi przez USA odblokowania tego co zablokowane ;-)
Choć na razie nie zanosi się na to, by miał przynieść spodziewa ne efekty...

Ostatnio edytowany przez tropikey, 23 Cze 2017 15:59, edytowano w sumie 1 raz
 Profil Relacje PM off  

#193 PostWysłany: 23 Cze 2017 15:59 
Awatar użytkownika

złoty
Poczekaj, jak na razie to za malo, Katar dopiero otwiera portfele i zastanawia sie co jeszcze kupic, najlepiej cos nierentownego w USA. ;)
W koncu "ktos" ma ostatnie zdanie na temat tej blokady, moze niezle zarobic, to po co sie spieszyc?

Ostatnio edytowany przez cccc, 23 Cze 2017 16:05, edytowano w sumie 1 raz
 Profil Relacje PM off  

#194 PostWysłany: 23 Cze 2017 16:05 
Awatar użytkownika

platynowy
To brzmi, jak "Wall Street" 1 i 2 oraz "Wilk z Wall Street" do potęgi n-tej. Najpierw doprowadzamy bogacza cudzymi rękami do sytuacji bez wyjścia, a wtedy mówimy: "Słuchaj... Wiem, jak Ci pomóc. Wystarczy, że wejdziesz ze mną w kilka interesów, a ja zajmę się resztą" :-D

Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#195 PostWysłany: 23 Cze 2017 16:15 
Awatar użytkownika

złoty
Dokladnie, dlatego ofiara musial pasc Katar, a nie np. Djibouti. ;)
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#196 PostWysłany: 23 Cze 2017 16:19 

Punkty statusowe: 130
platynowy
tam nie ma ropy i gazu
 Profil Relacje PM off  

#197 PostWysłany: 23 Cze 2017 16:33 
Awatar użytkownika

złoty
Nawet gdyby mieli, to potrzebne i przydatne sa jeszcze pokazne rezerwy cash-u, mysle ze blokada Kongo, mimo iz posiada pokazne zapasy ropy, gazu i innych b. cennych klejnotow nie przynioslaby az tak szybko wyjatkowo oplacalnych efektow. ;)
 Profil Relacje PM off  

#198 PostWysłany: 23 Cze 2017 16:50 
Awatar użytkownika

platynowy
Co prawda na FT zdają się powątpiewać w tą transakcję (bo na więcej, niż ileś tam procent musi być wewnętrzna zgoda w strukturach AA, a to jest - wg ludzi z FT - wielce nieprawdopodobne), ale to wszystko naprawdę zaczyna układać się w zgrabną całość. Tu kilkanaście myśliwców, tam 10% akcji AA, później jakieś ładne zamówienie Boeingów dla QR i kilka "drobnych" inwestycji funduszy katarskich w QR i kto wie... Jeśli faktycznie za chwilę usłyszymy, że jest porozumienie (bez spełniania kosmicznych żądań Arabii Saudyjskiej wobec Kataru), gotowy jestem choć raz uwierzyć w teorię spiskową ;-)

Profil Relacje PM off  

#199 PostWysłany: 23 Cze 2017 17:07 
Awatar użytkownika

złoty
Polityka to czesto "Big Business", nie potrzeba teorii spiskowych, szczegolnie jak politykami sa biznesmeni z prawdziwego zdarzenia, niektorzy potrafia nawet przyznac sie publicznie, jakie to w przeszlosci robili fajne i ciekawe interesy, aby zbudowac swoje imperium, niekiedy omijajc prawo, podatki, godna zaplate etc. ;)
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 199 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości