Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 06 Sie 2020 13:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Oszczędzaj do 10% na kolejnej podróży, rezerwując lot w naszej aplikacji i zdobywając 1 000 bonusowych Qmiles. Użyj kodu promocyjnego QRAPP od dziś do 12 sierpnia 2020 r. na podróże od 6 sierpnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

Członkowie Privilege Club mogą również otrzymać dodatkowo 1 000 Qmiles, pobierając aplikację Qatar Airways i logując się na swoje konto Privilege Club do 12 sierpnia 2020 r.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1082 PostWysłany: 15 Sie 2020 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Mam problem z moja Malezją. Miałem lecieć w majówkę, corona pokrzyżowała plany spoko przełożone na sierpień, znowu się nie udało spoko. Chce przełożyć na termin 28.12.2020- 4.1.2021, to mi głupie babsko na infolinii wyliczyło dopłatę 4 tysiące złotych. :lol: Prosiłem też o dłuższy stop over w Katarze na powrocie, aby zahaczyć Dohę, gdy przekładałem za 1 razem Pan zrobił to bez problemu, teraz nieogarnięta kobieta mówi że nie bo nie xD. Pytanie co robić? Czekać aż będzie można przekładać na styczeń? I jak ogarnąć ten stop over w Katarze. Powiecie najłatwiejszą odpowiedź, dodzwonić się do chłopa, no ale to loteria. Chciał bym jednak spędzić sylwestra w Malezji, a nie święta. Tym bardziej że terminowo mi to nie pasuje zbytnio. I jeszcze pytanko ile mam czasu na przełożenie mojego anulowanego lotu, ponieważ "mądra" Pani z infolinii powiedziała że, póki trwa promocja. :lol: Kobieto jaka promocja, jak lot mi anulowaliście? Promocja na darmową zmianę daty. :? Ni jak mi nie wsmak lecieć i wrócić przed 31 grudnia.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1083 PostWysłany: 15 Sie 2020 17:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Przeanalizuj dokładnie bieżącą "politykę zmian" QR na te okoliczności i tam najpewniej znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania / wątpliwości. Będziesz też lepiej przygotowany do rozmowy w razie problemów z przebukowaniem. Tutaj nie zastąpimy konsultantów linii i nie rozwiążemy tego problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1084 PostWysłany: 15 Sie 2020 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Punkt 1
"Zachowaj bilet i wykorzystaj go, gdy będziesz gotowy do podróży, dzięki przedłużonej ważności biletu. Bilety ważne są przez 2 lata od daty wystawienia, aby zapewnić Ci większą elastyczność latania.Zadzwoń do dowolnego z naszych biur lub centrów kontaktowych, aby przedłużyć ważność biletu."

Kupione były w styczniu 2020, gotowy będę do podróż w styczniu 2021. Więc nadal nie rozumiem, dlaczego nie mogła zmienić i nie chciała zrobić stop over na 15 h?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1085 PostWysłany: 15 Sie 2020 19:02 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
macio106 napisał(a):
Mam problem z moja Malezją. Miałem lecieć w majówkę, corona pokrzyżowała plany spoko przełożone na sierpień, znowu się nie udało spoko. Chce przełożyć na termin 28.12.2020- 4.1.2021, to mi głupie babsko na infolinii wyliczyło dopłatę 4 tysiące złotych. :lol: Prosiłem też o dłuższy stop over w Katarze na powrocie, aby zahaczyć Dohę, gdy przekładałem za 1 razem Pan zrobił to bez problemu, teraz nieogarnięta kobieta mówi że nie bo nie xD. Pytanie co robić?


Zadzwoń jeszcze raz na infolinię. Jak widać każdy konsultant mówi co innego więc próbuj do skutku.

Poza tym w grudniu dalej może być problem z wylotem. Jak na razie wszystkie kraje Azji Płd-Wsch zamknięte i się nie zanosi na jakieś zmiany w najbliższym czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#1086 PostWysłany: 19 Sie 2020 09:45 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 7
Na ich stronie piszą, że z jednej strony można tylko mieć jeden bagaż podręczny, ale z drugiej strony w innym miejscu piszą że:
"In addition to your hand baggage allowance, you can also carry personal items such as one ladies handbag or one small briefcase, one coat, cape or blanket, one umbrella, one pair of crutches or walking stick, one small camera or binoculars, limited reading material, an infant’s carrying basket, and duty free items purchased on the day of your flight."
Jak to wygląda dokładnie, rzeczywiście tak jest i są jakies ograniczenia rozmiaru, wagi np. tego briefcase?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1087 PostWysłany: 19 Sie 2020 09:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie ma konkretnych wymiarów, to jest zapis na "zdrowy rozsądek" i wiarę w ludzkość, że nie będą przeginać - jak przyjdziesz z drugim plecakiem 40l i powiesz, że to "Small briefcase" to raczej wyślą Cię na drzewo, ale jak będziesz po prostu miał torbę na laptopa, to nie będą robić problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
davis89x lubi ten post.
davis89x uważa post za pomocny.
 
      
#1088 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nieubłaganie zbliża się mój lot do RPA (30 października) dlatego zadzwoniłem wreszcie na polską infolinię QR spytać co mogę zrobić z moim biletem. Na zakazy lotów z Polski nie mam co liczyć bo podróż jest z code share SAS (przez Kopenhagę i Dohę).

Oczywiście namawiają mnie na voucher (+10% wartości samego biletu bez podatków i opłat więc w moim przypadku jakieś 60 zł...). Opcja "bilet otwarty" oznacza według konsultantki 2 lata ważności od daty zakupu ale nie gwarantują, że chcąc go wykorzystać np. w przyszłym roku nie będzie opłaty za zmianę (!!) oraz dopłaty do nowej taryfy (pytałem kilka razy o opłatę za zmianę - nie ma jej na podróże do końca roku, później podobno tego nie gwarantują). Można też oczywiście czekać na zmiany w rozkładzie oraz potwierdzenie restrykcji dla podróżujących do danego kraju (wtedy cały zwrot). Generalnie ich polityka nie jest tak bardzo elastyczna jak wydaje się na pierwszy rzut oka lub też konsultanci celowo wprowadzają w błąd (zresztą twierdzą, że "elastyczne warunki" mogą zmienić się w każdej chwili).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1089 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Leciałem z nimi z 50 l plecakiem, marudzili że duży jak na bagaż podręczny ale powiedziałem że chcę go mieć przy sobie i przepuścili, teraz jak mniej ludzi lata też nie powinno być problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1090 PostWysłany: 11 Wrz 2020 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Uzupełniajac: 30.07 dostałem maila, że kasa wpadnie do 50 dni roboczych, a dzisiaj pojawiła się na Revo.

cccc napisał(a):
@marcin.krakow niestety wpadles w pulapke OTA i teraz zalezy od ich dobrej woli, najprawdopodobniej beda sie starac, abys nie dostal zwrotu za bilet, tylko przebookowanie czy voucher.
W koncu twoja wpacona kasa, a dokladniej prowizja to ich egzystencja.
Anyway sprawdz w regulaminie OTA.
Zreszta sama nazwa "Tripair" powinna dac troche do myslenia, przeczytaj sobie na glos ta nazwe. :D

Cytuj:
17. Applicable law
Any transaction between the user and Tripair is governed by Greek law excluding the rules of the international private law.

The courts of Athens will be responsible for resolving disputes that may arise between the parties.
https://www.tripair.com/eng/termstripair.html

Btw wg. FAQ masz prawo zapytac o refund, a oni niby beda sie starac (sciema), nic nie ma ze Ci sie nalezy, zawsze moga odwrocic kota ogonem, na tym wlasnie polega polityka OTA.

Cytuj:
What do I do in case the airline cancels or amends the departure time of my flight?

Generally you have two options: Either ask for a refund of the amount paid for the initial flight or accept the alternative itinerary which you will be offered as an option by the airline. Tripair will do its best to notify you on time about your flight amendment or cancellation and your alternative options as well. These notifications are sent from our agency within our working hours and always in written form (through mail) in order to avoid any misunderstandings. Therefore, whenever the passenger decides which option is more convenient for him, he has to inform us via mail and we will handle his case within our working hours.
https://www.tripair.com/eng/Faq-fr.html

Anyway wez ich pod mlot, bazujac na airline rules i atakuj dalej, powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#1091 PostWysłany: 11 Wrz 2020 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@marcin.krakow to b. dobra wiadomosc, ciesze sie i gratulacje, ze sie udalo. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#1092 PostWysłany: 25 Wrz 2020 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Do 2 stycznia 2021 można załapać się na darmowe super WIFI na pokładzie QR:
https://www.paddleyourownkanoo.com/2020 ... -100-days/
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
radeom uważa post za pomocny.
 
      
#1093 PostWysłany: 26 Wrz 2020 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Qatar Airways pozmienial mi dzis znacznie listopadowe loty z WAW do BKK. Poszperalem na ich stronie i jak dobrze pojdzie, to beda latac tylko 2 x w tygodniu do/z Warszawy, zadzwonilem wiec na ich infolinię do biura we WRO. W weekendy infolinia polska odpoczywa, ale mozna rozmawiac po angielsku, nawet szybko mnie polaczylo z panem z egzotycznym akcentem. Sprawdzil moja rezerwacje i mozna takze wybrac polaczenia takie jak na ich stronie internetowej, czyli dodatkowy pierwszy segment LH do FRA (zatem WAW-FRA-DOH-BKK). Wprawdzie moze nie kazdemu spodoba sie takie rozwiazanie, ale w ten sposob mozna tez ominac ew. dalszy zakaz lotow z Polski do Kataru.
Poki co nic nie kazalem robic z biletem, najpierw Tajlandia musi sie otworzyc na cudzoziemcow, a wedle zapowiedzi nie nastapi to w tym roku.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1094 PostWysłany: 26 Wrz 2020 22:54 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 35
Załapał się ktoś na promocję dla medyków?
Mam w listopadzie kupiony właśnie z tej promocji lot na Malediwy i zastanawiam się, czy jeśli go odwołają to będę mógł zmienić lotnisko na Berlin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 27 Wrz 2020 10:22 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 17
Loty: 18
Kilometry: 58 288
Załapałem się na tą zniżkę dla medyków (nie tą spektakularną tylko za udział) i w dniu dzisiejszym również otrzymaliśmy wiadomość o niekorzystnej zmianie terminów lotów do Nepalu i czas przesiadek w Doha >24h, poza tym Nepal nadal zamknięty dla turystów, otworzył się dla dyplomatów itp i raczej nie otworzy się do końca roku. Pozostaje czekać aż odwołają lot? Czy lepiej podjąć teraz jakieś działania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1096 PostWysłany: 27 Wrz 2020 11:28 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Dostałem dzisiaj maila z informacją o zmianie dat i godzin lotu do Kuala Lumpur. Nowe daty kompletnie mi nie pasują. Chcę zmienić na lot na Zanzibar. Co lepiej w takim wypadku zrobić? Zmiana czy zwrot na voucher?
Jak wygląda zwrot na voucher? To jest zmiana na konto QR czy jakoś inaczej? I co w przypadku gdy bilety kupowałem w mix punkty + cash. punkty też będą zwrócone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1097 PostWysłany: 27 Wrz 2020 12:32 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
jak chcesz zmienic na Zanzibar po co ci voucher?

dzwonisz i zmieniasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1098 PostWysłany: 27 Wrz 2020 14:03 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Bo jest inne miasto wylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1099 PostWysłany: 29 Wrz 2020 16:16 

Rejestracja: 13 Lip 2014
Posty: 1
Qatar Airways oferuje pełny zwrot w przypadku odwołania lotu. Rozumiem, że zmiana parametrów lotu z dodaniem dodatkowego stopu we Frankfurcie nie podlega pod możliwość pełnego zwrotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1100 PostWysłany: 29 Wrz 2020 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Mamy voucher do wykorzystania (aka kupienia biletów do marca 2021) - jak myślicie bez problemów oddadzą kasę, jeśli kraje które mnie interesują nadal nie planują się otwierać, albo dają testy/restrykcje?

I czy ktoś miał może sytuację, czy można u QR zmienić rezerwacje jeśli się okaże, że 72h przed lotem test wyjdzie dodatni i kraj docelowy cie nie wpuści?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group