Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 15 Lut 2017 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
U mnie zaraz po wpisaniu nr karty również nie było możliwości wyboru górnego pokładu, ale na następny dzień wszystko było już ok.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#142 PostWysłany: 15 Lut 2017 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Nie zgodzę się z poprzednimi opiniami dotyczącymi jedzenia jakoby było niesmaczne. Ja w czasie swoich 4 lotów QR byłem z jedzenia zadowolony, a ze śniadań na słodko bardzo zadowolony.
Jedyny minus to brak spójności w kwestii menu.
Odcinki Warszawa - Doha, oraz Doha-Budapeszt bez menu, także Pani opowiadała co ma dopiero jako podeszła do Ciebie.
Za to lot Doha-Sydney i Bangkok-Doha menu wydrukowane, także od razu było wiadomo czego się można spodziewać.
Z pewnością warto siedzieć w przodu samolotu odcinka samolotu, wtedy ma się wybór wszystkich dań. Ale nie jest to cecha charakterystyczna tylko dla Qatar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:36 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2156
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Jedzenie w samolotach ogólnie jest paskudne i to nie tylko w Qatar. Wszytko zależy od tego kto jaki ma punkt odniesienia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:54 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 49
Jako że niedawno leciałem QR (3 osoby, każdy inny profil posiłku/odcinek w tym jeden standardowy, czyli wybraliśmy razem 6 wariantów) muszę potwierdzić, że jedzenie paskudne, zarówno mięsne jak i bezmięsne. Do tej pory myślałem, że to LH na długich dystansach chce wykończyć pasażerów ;)

W Emirates zdecydowanie lepsze żarcie...
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 18 Lut 2017 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Hmmm, wszystko zalezy jak sie trafi, na jaka trase, o ktorej godzinie itd,
nie ma reguly ze Emirates lepsze a Qatar gorsze czy na odwrot,
jest podobnie, zalezy od danego posilku.

Ja ogolnie nie narzekam, wiadomo ze nie jest to jedzenie czy domowe czy restauracyjne :) a specyficzne, przygotowywane do specyficznych warunkow, wiec z tym sie trzeba pogodzic :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@‌phantomek‌ : jest reguła, a jest ona taka że w Emirates jedzenie jest o wiele lepsze niż w Qatar.
Często czytam że Qatar jest dobry na long haulach / trasach z Bliskiego Wschodu gdzieś do Azji Wschodniej / Australii, ale między Europą a Bliskim Wschodem, żarcie i wyposażenie samolotów jest po prostu kiepskie

znowu niedawno leciałem, znowu standardowa trasa: Barcelona->Doha->Abu Dhabi
-wszystko mniej więcej tak jak na poprzednich lotach [w skrócie:
----beznadziejna rozrywka pokładowa
----jak siądziesz na siedzeniu że pod nogami masz skrzynkę od tej rozrywki to chyba tylko osoby poniżej 150cm wzrostu mogą się czuć komfortowo]
----brak gniazda AC czy USB
----wygodna i w miarę szybka przesiadka w Doha

natomiast wyjątkowo jedzenie było całkiem spoko, wołowina z warzywami i czymś-tam jeszcze. Deser też ok.
Także jak na koniec lotu rozdawali te ich sandwiche, które też są niedobre, to zamiast niego poprosilem o tą wołowinę po raz drugi. Ale Qatar nie byłby Qatarem jakby czegoś nie odwalił. Oprócz dania głównego były soczek, woda, deser i taka mała miseczka z jakby sałatką ryżowo - warzywną. SKĄD ONI TO KUŹWA WYTRZASNĘLI albo CZY MOJA SAŁATKA STAŁA ROK NA PUSTYNI, nie wiem, okropne to było, po prostu okropne.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 25 Lut 2017 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Na pewno kazdy ma jakies swoje doswiadczenia, ale krotko o moich doswiadczeniach.
Latalem ZRH-DOH-ZRH, a pozniej dalej np. KTM i jedzenie mialem akurat b. dobre. Latalem rowniez Emirates na trasie ZRH-DXB-ZRH i dalej np. CCU, ale w Emirates zamawiam przewaznie seafood, akurat to co lubie. :)
Jedzenie i obsluga byly na pewno duzo lepsze na trasach z ZRH, niz pozniej z DOH, czy DXB gdzies dalej, np. do Nepalu czy Indii.
Przyznam, ze osobiscie mialem lepsza obsluge w Qatar niz w Emirates. Za to lecac Emirates z ZRH mialem Airbusy typu A380, a nie Boeing. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 03 Mar 2017 23:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Orientuje sie ktos jaki jest wspolczynnik zapelnienia na trasie WAW- DOH trafiają sie upgrade'y ? Pytam bo zastanawiam sie czy zrobic online check czy poczekać na szczescie i upgrade na lotnisku :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 03 Mar 2017 23:53 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
a udalo sie kiedykolwiek dostac upgrade w ten sposob?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 07 Mar 2017 01:05 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Oczywiscie, że sie udalo z ECO to Biznesu ;)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 07 Mar 2017 01:11 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
moze byc tez upgrade do miejsc niechcianych i wciaz wolnych, typu ostatni rzad obok wc ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 07 Mar 2017 01:18 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
A upgrade do overbookingu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 25 Mar 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
jak jest z wifi ceny ? za 20 usd jest bez limitu? z waw do doh tez maja?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 25 Mar 2017 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌luftairways‌
Dokladnie, za $20 masz bez limitu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 04 Kwi 2017 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
15 minut (limit 10MB) WiFi jest bezplatne (dziala tez po przelogowaniu).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Generalnie nie komentuję samolotowego jedzenia, bo i po co
Ale nie da się przejść obojętnie obok tego co QATAR serwuje swoim pasażerom. Wydawało mi się, że niepochlebne opinie o ichnim jedzeniu są nieco przesadzone. Niestety nie są przesadzone, są bardzo dyplomatyczne.
Ja nazwę rzecz po imieniu. To ich gównojedzenie jest niejadalne a w jednym przypadku było TRUJĄCE.
Mam za sobą pięć lotów kozą WAW-DOH-BKK HAN-BKK-DOH-WAW
Z racji tego, że żona nie jada w samolotach, miałem nieprzyjemność popróbować wszystkiego co mają w menu oprócz makaronu z sosem bolońskim bodajże.
Wszystko było obrzydliwe i niejadalne a grillowana ryba, pomijając obrzydliwy smak, konsystencję i zapach była niedopieczona, na wpół surowa!!!
Wszelkiej maści ryż z kurczakiem/wołowiną paskudny, desery i sałatki też.
Te ichnie sandwiche w kształcie pieroga obrzydliwe, zarówno z kurczakiem i wegetariańskie. W jednym przypadku zaaplikowano mi kamulca, którym można było gwoździe wbijać.
Śniadania obrzydliwe, jajecznica/omlet niezdatny do spożycia a parówka pod względem obrzydliwości może konkurować z fioletowymi filipińskimi (kto próbował, wie o czym mówię)
Są na tyle genialni, że potrafią zepsuć tak prozaiczną rzecz jak pieczone ziemniaki, no po prostu kulinarny geniusz.
Polska pajda chleba z pasztetową to *** michelin przy ich cateringu.

Pomijając najgorsze jedzenie jakie w życiu jadłem na pokładzie samolotu to duży plus dla załogi.
Pełen profesjonalizm, wyjątkowo mili, ale nie nachalni, uśmiechnięci i życzliwi, nie wiem na ile to wyćwiczone a na ile szczere, ale naprawdę bardzo pozytywni ludzie.
w WAW poprosiłem o miejsce w A380 na górnym pokładzie, bez problemu nam przydzielono, przy powrocie poprosiłem o emergency exit, też nie było problemu.

HAN-DOH robiony jest techniczny stop w BKK, trwa ok. godziny.
Wpada ekipa sprzątająca, podmiana załogi, paxy zostają na pokładzie. HAN-BKK, B777 praktycznie pusty a większość stanowili Polacy ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 19 Maj 2017 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jak widac jedzenie w Qatar jest bardzo zroznicowane od destynacji i klasy. ;)
Na trasach ZRH-DOH-ZRH serwuja akurat dobra kuchnie.
Poza tym jest nawet spory wybor "Special meals" i mozna zamowic np. "Fruit Platter" ze swiezymi owocami.
Na trasie Osaka-Doha mozna zjesc Kugelfisch na sniadanie, czyli slynny i drogi delikates japonski "Fugu", mi osobiscie nie smakuje, ale wydaje mi sie, ze chodzi bardziej o prestiz. :D
Dla Japonczykow akurat normalne, ze je sie grillowana rybke na sniadanie. :D
Pozdr.

Załączniki:
qatar.JPG
qatar.JPG [ 113.59 KiB | Obejrzany 1304 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 19 Maj 2017 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Pytanie tylko, czy aby @cypel leciał tak jak Ty w C?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 19 Maj 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
economy
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 19 Maj 2017 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Ja leciałem w ekonomicznej i to spore trasy bo Warszawa-Doha-Sydney oraz Bangkok-Doha-Budapeszt. Za każdym razem jedzenie bardzo smaczne, a śniadania w wersji na słodko przepyszne. Także chyba zależy jak się trafi. Choć aż dziwi ta loteria.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: olus, oskk, pawi oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group