Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Sie 2016 08:22 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Czy tam na lotnisku jest miejsce, gdzie można się położyć i przekimać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 15 Sie 2016 08:27 

@luc4s, calkiem dobrze pod tym wzgledem:
http://www.sleepinginairports.net/mideast/doha.htm
Góra
 PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Sie 2016 08:51 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Zmień w tytule QA na QR, bo wychodzi że temat tyczy się Cimber Air a nie Qatar Airways;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Sie 2016 10:37 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Możesz się najpierw załapać na wycieczkę po Doha, a później w ogólnodostępnej części, lub wykupić dostęp do saloniku za 200 QAR chyba ;) Na całym lotnisku jest zimno jak w psiarni, więc weź coś ciepłego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Sie 2016 11:05 

Rejestracja: 09 Sty 2015
Posty: 2
Byłem jakiś czas temu, lecąc z przesiadka do Bangkoku . W tamta stronę kupiliśmy wizę i nocowaliśmy za ok.100zl/2os. w hotelu. Z powrotem po ok.2 tyg. myślałem, ze z ta wiza znow przenocuje, ale arabusy nas olali i spędziliśmy noc na w miarę wygodnych krzesło-łóżkach pod kocem, bo klima niezle daje....wiec powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Mam w listopadzie przesiadke w Doha i czas oczekiwania 7h. Bedzie to w nocy bo ląduje w Doha o 23:35. Czy jest sens choc na chwile pojechac do miasta czy raczej odpuscic i pozwiedzac lotnisko ? Z gory dziekuje za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Nie. Chyba, że do tego czasu zniosą opłaty wizowe.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Wrz 2016 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Koszt wizy to akurat sprawa drugorzedna. Kwestia tego czy starczy mi czasu, czy zobacze cos ciekawego w nocy? Jak najlepiej i najszybciej dojechac i wrocic ? Jaki koszt taksowki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Wrz 2016 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@‌Bandzi‌
w innych wątkach było to już opisywane wychodzić czy nie wychodzić. Przede wszystkim musisz brać pod uwagę, że aby wyjść potrzebujesz wizy, a kosztuje ona ok 100 zł / os .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Wrz 2016 11:41 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
7 h wystarczy na zobaczenie kawałka Doha. Weź jednak pod uwagę, że są kolejki przy punktach odprawy. Mi o 19 zajęło wszystko prawie 1h. W drugą stronę było sprawniej. Również pamiętaj, że jest tam nieznośnie gorąco. Ja miałem problemy zdrowotne i mnie ta wycieczka bardzo zmęczyła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Wrz 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Mając niemal 20h pauzę w Doha, pod koniec 2014r postanowiliśmy wypożyczyć auto, pojeździć po całym Doha i okolicy. Niestety nasza cierpliwość skończyła się po około 5h - 6h stania w ciągłych korkach i ciągłym słuchaniu trąbienia. Miasto może miejscami robić wrażenie, ale ogólnie niczym szczególnym się nie wyróżnia. Miło się tankowało na stacji paliw benzynę za mniej niż 1zł/1l. W każdym razie, poruszanie się samochodem po Doha to dla osoby lubiącej jeździć samochodem koszmar. Nigdy więcej, nie polecam.
Dodam, że "ich" kultura i sposób życia nie są mi obce i w innych krajach muzułmańskich, które miałem okazję zobaczyć czułem się dobrze.

Wracając do samego lotniska to mogę powiedzieć, że jest ogromne, znaleźć w nim można dużo miejscówek do spania, zarówno tych oficjalnych z leżankami jak i "cichociemnych", spokojnych zakamarków. Oczywiście zimno jak diabli. Pryszniców nie znalazłem, ale mnogość łazienek, w tym tych zamykanych na klucz dla osób niepełnosprawnych pozwala wykonać "pseudo prysznic" :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Wiem, wiem, znam cene wizy do Kataru, ale jak mowie to jest akurat sprawa drugorzedna. Pytanie bardziej czy zobacze cos ciekawego w nocy i jakie sa mozliwosci zeby dostac sie do miasta i ile to trwa. Czy w nocy w Doha jest bezpiecznie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Wrz 2016 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Podczas mojego pobytu w Doha, na mieście, "na nogach" widziałem tylko imigrantów z wkur*ionymi minami. Optymizmem nie wiało. Gdybym nie był "kawał gościa" to nie zajrzałbym w te miejsce, w które zajrzałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Wrz 2016 15:29 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Co do samego poczucia bezpieczeństwa ja mam zgoła odmienne wspomnienia.

Temat mamy na świeżo przerobiony, opisywałem swoje wrażenia w innym wątku: doha-informacje-praktyczne,1163,36155&p=821120#p814255

Generalnie uważam, że warto zobaczyć coś nowego w podróży. Wszystko oczywiście ma swoje plusy i minusy. Tak jak już wcześniej wspomniano - 7h to bardzo dużo czasu, żeby się wynudzić, jednak wcale nie tak dużo, żeby tam coś zobaczyć.

My po przylocie (godzina 18) również czekaliśmy około 40 min w kolejce do immigration. W drodze powrotnej (6 rano) było znacznie szybciej. Do miasta pewnie najłatwiej dostać się taksówką (tu nie pomogę, mieliśmy zapewniony transfer z hotelu), generalnie nie powinno to kosztować majątku - lotnisko jest "w mieście".

Czy warto? Przekonasz się pewnie dopiero jak pojedziesz. Generalnie noc to chyba jedyna pora, kiedy da się tam jakkolwiek przemieszczać (choć w sierpniu w nocy temperatura dobijała do 40 stopni). Spacery są jednak męczące, a samo Doha, cóż... wygląda jak jeden wielki plac budowy. Rankiem dużo gorzej niż nocą ;) Jest za to bezpiecznie - ani razu nie czuliśmy się "dziwnie" spacerując po mieście.

Mając za sobą powyższe doświadczenia następnym razem raczej zdecyduję się na wizytę w saloniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Wrz 2016 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 20
Loty: 126
Kilometry: 269 508
A ja powiem, ze warto i bardzo polecam! 2 lata temu tez mialam podobna przesiadke (przylot wieczorem, odlot do Bangkoku nad ranem). Po wydaniu wizy od razu zostalismy "zgarnieci" przez naganiacza, ktory zalatwil nam taksowke. Byla nas 6, wiec potrzebowalismy czegos wiekszego. Od razu powiedzielismy, ze mamy tyle i tyle dolarow i ze za wiecej dac nie mozemy. Dokladnie juz nie pamietam ile placilismy, ale chyba cos kolo 25 dolarow. Jechalismy okolo 15 minut.
W centrum pochodzilismy po deptaku i po bazarze. Rowniez bylismy w listopadzie i w nocy nie bylo wcale tak gorąco. Cos okolo 20 stopni. Wszedzie sporo ludzi, najczesciej cale rodziny z malymi dziecmi, wiec czulismy sie bezpiecznie. Bazar niestety byl zamkniety, ale czesc stoisk nie byla niczym zaslonieta, wiec bylo widac rozne towary, tkaniny i przede wszystkim pelno sokolow. Na koncu usiedlismy w knajpce na herbacie i shishy. W miedzyczasie co chwile zatrzymywaly sie taksowki, wiec z powrotem nie mielismy problemow. Zostalo nam troche riali i powiedzielismy ze musi nam to starczyc, rowniez nie bylo problemu ze znalezieniem transportu. Przy samym lotnisku kierowca powiedzial, ze za malo i mamy dac wiecej, wiec dorzucilismy kilka polskich pln, bo tylko takie drobne mielismy ;) Bardzo sie cieszyl :)
Z powrotem nie bylo zadnych kolejek do odprawy. Po wize byla, ale szlo sprawnie, mysle kilkanascie minut czekania.
Ogolnie polecam, zawsze to kolejne, choc troche poznane miejsce. No i fajnie zobaczyc takie bogactwo w miejscu w ktorym jeszcze niedawno byla pustynia. A przede wszystkim na pewno lepiej spedzony czas niz meczenie sie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Wrz 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Magdalena Łapińska napisał(a):
Ogolnie polecam, zawsze to kolejne, choc troche poznane miejsce. No i fajnie zobaczyc takie bogactwo w miejscu w ktorym jeszcze niedawno byla pustynia. A przede wszystkim na pewno lepiej spedzony czas niz meczenie sie na lotnisku.
Moja historia jest zgoła inna. Wracałem z kolegą z BKK i mieliśmy ok. 8h przerwy w Doha. Było to w godzinach wieczorno-nocnych. Ja od razu zdecydowałem, że na te 8h w środku nocy nie ma sensu pchać się do miasta, kumpel był twardy i pojechał zobaczyć miasto.
I teraz w skrócie: kupił wizę, wziął taksówkę do centrum (zdaje się, że utargował ok. 70 QAR w jedną stronę), przeszedł się trochę po mieście, zrobił kilka selfie, zjadł kebaba w jedynej otwartej restauracji i wrócił taksówką na lotnisko. Stwierdził, że miasto piękne, ale praktycznie wszystko było pozamykane, a ludzi na ulicy była dosłownie garstka. Całość (łącznie z wizą) kosztowała go ok. 300 QAR.
Ja czas na lotnisku spędziłem na przystosowanie się do nowej strefy czasowej, a gdy nadeszła odpowiednia godzina poszedłem spać. Nie nazwę tego jednak męczarnią, gdyż nowe lotnisko w Doha ma bardzo przyjemną rest zonę w której przespałem ponad 5h. Następnie wypoczęty i bardziej przestawiony do nowej strefy czasowej udałem się na kolejny lot.
Słuchając relacji kolegi i widząc jego męczarnie z jetlagiem, uważam, że podjąłem dobrą decyzję. Nie jest to jednak prawda objawiona - ja za mój nocleg nie dostałem żadnego lajka na fejsie, a kumpel dostał całą masę! No i oznaczył sobie nowy kraj na mapie!
W kolejnym tygodniu znowu lecę z przesiadką w Doha (ok. 5h) i planuję zrobić dokładnie to samo co poprzednio. Może któryś z moich towarzyszy podróży zdecyduje się na wypad na miasto? Kto wie? Spodziewajcie się wtedy kolejnej relacji z drugiej ręki :)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 26 Wrz 2016 22:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Warto wyjść jeśli ktoś nie planuje specjalnie pobytu w Katarze. Można zobaczyć ładny Soukh, budynki Parlamentu czy muzeum (nawet jeśli zamknięte to z zewnątrz robią wrażenie). Warto też chociażby dla samej panoramy miasta.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Dzieki wszystkim za cenne informacje. A gdzie na lotnisku najlepiej wymienic kase ? Nie bedzie problemu z wymiana euro czy lepiej miec dolary ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
SUPER NEWS!
Sporo się zmienia przy stopach w Katarze na plus!
http://marhaba.qa/new-transit-rules-mak ... ar-easier/

Załączniki:
QR.png
QR.png [ 74.9 KiB | Obejrzany 4714 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Wrz 2016 13:17 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Wyjść warto (moje prywatne zdanie).
Tylko wodę zabierz. Dużo wody. My mieliśmy za mało i mi kobieta o mało nie zemdlała. Szliśmy pieszo wzdłuż zatoki i w nocy nie było gdzie dokupić, dopiero w centrum w dużym centrum handlowym.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bergamoot, Proximic [Bot] oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group