Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2021 22:57 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Szukam inspiracji, pomysłu, zwał jak zwał. Czasy są jakie są, pandemia niejednemu z nas pokrzyżowała i krzyżuje podróżnicze plany. W związku z tym zakładam również ten temat.

Mamy do dyspozycji 20-30 dni wolnego czasu na rodzinne wakacje. Termin w przeciągu najbliższego roku właściwie dowolny, choć w połowie maja nasz młodszy syn kończy dwa lata więc dobrze byłoby ogarnąć lot zanim będzie trzeba płacić za niego pełną pulę. Jeśli nie to trudno.

Chcielibyśmy odwiedzić coś zgoła odmiennego od naszego klimatu, zaczerpnąć egzotyki. Pewnie nie prędko zdarzy się taka sytuacja, że urlop będziemy mogli wziąć na tak długo i w dowolnym terminie więc pomyślałem o tym aby polecieć gdzieś dalej, poza Europę. Gdzie konkretnie? Tego nie wiem. Jak zawsze jest dużo zmiennych, ale kilka jest najważniejszych. Kraj przyjazny dla rodzin z dziećmi, dostęp do przyzwoitej służby medycznej oraz brak wymaganej nie wiadomo jakiej ilości szczepień dla dzieciaków (nie chodzi mi o Covid). Interesuje nas przede wszystkim natura i przyroda oraz miejscowe jedzenie. Nie oczekujemy luksusów.

Od zawsze naszym marzeniem jest Nowa Zelandia oraz Hawaje. Patrząc bardziej przyziemnie to pierwsze skojarzenia brzmią Tajlandia, Indonezja, Meksyk.

Budżet +- 20tys zł za całość wyjazdu

Za wpisy w temacie z góry dziękujemy. Temat na razie mocno ogólny ale obiecuję być bardziej konkretnym, na razie chcę poznać Wasze pomysły.

Pozdrawiam
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 17 Paź 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mk

Meksyk, Dominikana, Kanary, Maroko. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2021 23:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tajlandia, Malezja, Indonezja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2021 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@boots, ma sie rozumiec, ze byles tam z malymi dziecmi. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2021 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Jeżeli opcja z wynajęciem samochodu to RPA będzie fajnym kierunkiem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2021 09:18 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Na dziś to NZ, AUS, Thai, Chiny raczej odpada bo tam z miesiąc kwarantanny. co będzie za pół roku nie wiadomo. Kiedyś z dwójką dzieciaków niecałe 2 lata i 4 latka śmigaliśmy. Z dalszych to Włochy- Rzym i okolice daliśmy rade: Rzym i min Ostia Antica -do poruszania mieliśmy taką mała spacerówkę tez dla 4 latki -musiała być zwinna i lekka. Też na Kanarach Teneryfa i Fuerta - super miejsca i wspomnienia: ciepłe może, dużo parków wodnych i te ze zwierzętami -lemury i papugi oczarowały dzieciaki. Lot na Kanary ponad 5h to było największe wyzwanie - mały na kolanach trzeba było czymś zająć dzieciaki. Pospały z max 2 g a potem najlepiej by pobiegały -ale nie darły się i nie kopały foteli i było ok- książeczki, malowanki, na lotnisku kupiona nowa zabawka, książeczka - było ok :)
Z dalszych dalekich kierunków zawsze miałem na oku Okinawę, piękne plaże, ciepło, mega akwarium. Może bliżej Seszele. Tylko jak obostrzenia na dziś to nie śledzę tego.
tu coś więcej o obostrzeniach
https://www.skyscanner.pl/ograniczenia- ... e/29475209


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 18 Paź 2021 09:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2021 09:30 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 177
niebieski
@rmk Byłem w Kolumbii z dwulatkiem i było super, przyroda i jedzenie ekstra, wszędzie czuliśmy się bezpiecznie, ludzie bardzo mili, zagadywali i byli pomocni.
Kolumbia jest na tyle duża i różnorodna, że na pewno znajdziecie coś dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Paź 2021 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
W lipcu tego roku wróciliśmy z miesięcznego wyjazdu z dwójką dzieciaków (6 lat i 7 miesięcy) z podróży po Meksyku.
Na liście mieliśmy wiele kierunków (np. Kolumbia) - ale podróż dostosowywaliśmy do panujących na świecie i w danym kraju warunków (restrykcje wjazdowe, sytuacja COVID-owa, podróżowanie na miejscu / czyli transport lokalny etc.).
Urlop mieliśy zaplanowany w bardzo konkretnym terminie i patrząc na to co się działo na świecie padło właśnie na Meksyk (Mexico City, Mazunte / Zipolite, Oaxaca, San Cristobal, Jukatan). Nie była to nasza pierwsza wizyta w tym kraju więc tym bardziej polecamy (jedzenie – bardzo duży wybór, nie powinno być żadnego problemu, wiele atrakcji, natura, historia, plaże, bezpiecznie, dużo dostępnych lotów lokalnie, tak samo z autobusami, hotele na każdą kieszeń – bookowane czasami na jeden dzień przed. W niektórych miejscach mieliśy pożyczone auto – i tu także bezproblemowo).

W wielu innych miescach byliśy z jednym dzieckiem więc tu specjalistą od dwójki już nie będę (nie wiem w jakim wieku są Twoje) – ale innym kierunkiem (choć nadal nistety z wieloma restrykcjami wjazdowymi), jaki mocno polecamy z dzieckiem jest Argentyna, czy oczywiście USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Paź 2021 22:19 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Biorąc pod uwagę sytuację covidową postawiłbym dziś na otwierające się USA lub Meksyk.

Kiedyś stanąłem przed podobnym wyborem jak Ty (dzieci <2 i 5 lat) i wybrałem Hawaje. Mieliśmy miesiąc, który podzieliliśmy na 2 wyspy - Oahu i Big Island. Wadą jest długi i męczący przelot (w praktyce masz o 1 przesiadkę i +/- 6h lotu więcej) i kwestia budżetu - 20k. moim zdaniem zdecydowanie nie wystarczy. Zalety są oczywiste -fantastyczne otoczenie, spokój, brak chorób (abstrahując od aktualnej sytuacji covidowej), bezpieczeństwo i generalnie przyjazne otoczenie dla rodzin z małymi dziećmi. Rozważyłbym też np. Florydę - będzie taniej na miejscu i dolot krótszy, plaże fajne (choć nie wybierałbym Miami i najbliższych okolc), atrakcji dla dzieci i dorosłych jest pełno.

Jeśli Tajlandia się otworzy jest też świetną destynacją, choć uważam, że troszkę bardziej wymagającą od wymienionych wcześniej z małym dzieckiem jeśli chce się pojeździć,a nie siedzieć w jednym miejscu (dla moich dzieci najfajniesza były okolice Chiang Mai, a nie plażing) . W Azji SE za fajną opcję uważam też Malezję. Indonezję odpuściłbym (sam też z dziećmi nie byłem) jeśli chodzi o pierwszy wyjazd - jest jednak gorsza pod względem sanitarnym i łatwości podróży (chyba, że ograniczysz się do Bali, która dla mnie jest najsłabszą wyspą).

Inne destynacje Azjatyckie w kontekście covidu wydają się mało prawdopodobne - ale gdyby się otworzyły to polecam też Japonię (koniecznie Nara).

Z bliższych miejsc (a jednak zasadniczo poza Europą) poleciłbym jeszcze Jordanię i Turcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Paź 2021 22:36 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Może warto wybrać się w rejs po Karaibach. Jest egzotycznie, udogodniania i żywienie na statku więc odpadają wszelkie zagrożenia dla dzieci zatruciem. Masz też dobre zaplecze medyczne. Loty do Miami dostępne z Hiszpanii praktycznie przez cały rok w granicach 1000 zł osoba Kwestia tylko dobrego rejsu, albo połączenia 2 dłuższych i do tego kilka dni na okolice Miami. To dobra opcja na zobaczenie wielu egzotycznych miejsc, które same w sobie lotniczo są bardzo drogie. Gdy byłem na rejsie były osoby które przyleciały na 3 tygodniowy rejs. Teraz przy kryzysie covidowym być może ceny mogą być też lepsze. Można ewentualnie wybrać jakis rejs repozycyjny z Europy na Karaiby właśnie jakiś 21 dniowy - takie są jeszcze tańsze. Gdybym miał dużo urlopu i taki budżet pewnie bym zainwestował w rejs.

Hawaje czy USA pewnie fajne kierunki, ale nie ma szans być w zmieścił się w tym budżecie na miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Paź 2021 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To bardzo zły pomysł jeśli chodzi o perspektywę przyszłej relacji z dziećmi.

Przecież te trujące mazutem statki to gorzej niż samolot. Nie mówiąc o innych nieapetycznych aspektach takich wypraw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Paź 2021 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wiem, ze mialo byc poza Europe, ale do rozwazenia Madera, Azory, ewentualnie Capo Verde, mozna tez pokombinowac czesc czasu na jednych wyspach, a pozniej na drugich.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group